Forum Forum inwestycyjneForex

Handel bitcoinami jest zwolniony z VAT. Ważna decyzja polskiego fiskusa

Handel bitcoinami jest zwolniony z VAT. Ważna decyzja polskiego fiskusa

Wyświetlaj:
gruty / 5.173.21.* / 2016-08-02 15:52
Przeciez godzic sie na wirtualna walute to to samo o co chodzi fed-owi.Wylacza wam internet badz serwer i stracicie wszystko.Gdzie tu wolnosc??
pab / 89.229.32.* / 2017-03-02 23:21
bzdura!! bitcoin nie ma jednego serweru jest zdecentralizowana czyli istnieje na tysiacu milionow serwerow ze tak ujme. Musiano by wylaczyc caly internet na calym swiecie a to jest nie mozliwe....
Nigdzieniebyłemnicniewidziałem / 87.204.59.* / 2016-11-20 10:30

Wylacza wam internet

No padłem. Wiesz może Jak? Jakiś magiczny guzik?
Jak wyłączą internet to NAPEWNO wypłacisz lokatę z bankomatu bez problemów wg Ciebie?

A jak wyłączyłby się internet to w pare dni masz taką anarchę że nawet gotówką byś palił w piecu zimą. Wtedy tylko inwestycje w żywność, broń, lekarstwa i narkotyki bedą miały wartość - zacznij gromadzić cebulę już teraz! :)
Misiek2016 / 83.11.68.* / 2016-02-23 19:48
Świetna wiadomość. Ostatnio też centralny bank Chin chce wypuścić swoją krypto walutę. To będzie marna imitacja bitcoina oparta na technologi blockchain. Marna, bo odgórnie sterowana. Zmiena to całkowicie kreacje pieniądza i jest to największa rewolucja od wprowadzenia banków centralnych. W wersji chińskiej tworzona, by ograniczyć wypływ kapitału, mieć większą możliwość inwigilacji obywateli, oraz zmniejszyć koszty przesyłania wartości, które będą działały 24/7. Bitcoin jest dużo lepszy, bo nie jest pod kontrolą bankierów i polityków.
wt3wfw / 79.187.101.* / 2016-02-23 11:46
Dziadeczku, 100mln btc nie kupisz, nie stać cie:)
Dziadeczku, producent btc nie ma na niego żadnego wpływu.
Dziadeczku, bitcoin to pieniądz, powyżej mogłeś przeczytać - "...uznany za prawny środek płatniczy."
Dziadeczku, żebyś nie płakał, że nie zainwestowałeś.
edadffrrrrr / 213.155.178.* / 2016-02-23 11:39
Każdy posiadacz bitcoina powinien przed pierwszym posiadaniem podpisać oświadczenie, że nie będzie lamentował do rządu, że chce wsparcia, bo mu się botcoiny rozsypały i został z niczym.
pab / 89.229.32.* / 2017-03-02 23:23
zaden rzad nie ma wplywu na bitcoina!!!!
Real / 79.190.206.* / 2016-02-23 11:38
Ludzie!!!
Czy ktoś bezinteresownie wprowadziłby na rynek jakieś "coś"?
N I E !!!
Jeśli ten ktoś zarobi to reszta musi stracić. Rzeczywistości nie da się oszukać.
Misiek194 / 83.11.68.* / 2016-02-23 18:11
Rzeczywistość właśnie da się oszukać i jesteśmy okłamywani każdego dnia. Matematyki nie da się oszukać i jej wynik można zawsze przewidzieć i to właśnie na matematyce opiera się bitcoin. Cały kod jest publiczny i transparentny, sam możesz sprawdzić cały kod linijka po linijce.
Dziadek# / 79.190.206.* / 2016-02-23 11:34
Czy jak kupię 100 mln bitkojnów a "producent" bitkojnów zbankrutuje to ktoś odda mi pieniądze?
Bitkojny to fikcyjny, bezwartościowy towar, który nie ma pokrycia w pieniądzu. Każdy kto myśli inaczej jest głupcem.
1. Sytuacja jest trochę podobna jak z foreksem (nie masz kasy a teoretycznie masz, tylko jak stracisz to co masz teoretycznie to musisz oddać praktycznie) ale tu najpierw płacisz a potem możesz nie mieć.
2. Sytuacja jest podobna do Amber Gold - inwestujesz (wpłacasz kasę) bez żadnej gwarancji.
Tylko żeby pokrzywdzeni nie płakali i nie chcieli wsparcia od rządu (czyli z moich) jak zostaną "z ręką w nocniku".
Aleksadrr / 164.126.104.* / 2016-04-24 10:15
Czy jak kupię 100 mln punktów zwanych złotówką w postaci fizycznej, zamienię je na fikcyjny zapis cyfrowy - wpłacając do banku to :
A. Czy jak bank upadnie to odzyskam moje 100mln ? Nie
B. Czy państwo odda mi pozostałe utracone punkty powyżej 200k EUR? Nie
C. Czy mam gwarancję że : jeżeli dzisiaj za 100mln punktów złotych polskich kupię np 50mln bochenków to czy jutro lub za miesiąc też?
D: czy mogę przesłać owe 100mln punktów do kogoś innego? Da się ale ciężko. A czy mogę je wypłacić np na dzień następny ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
QwertyFFF / 31.1.215.* / 2016-02-23 12:28
@Dziadek

Po pierwsze nie kupisz 100 mln bitcoinów ponieważ nigdy tyle nie będzie, podaż ustalona jest na 21 milionów i osiągnie ten poziom gdzieś około 2160 roku (jest to z góry ustalone). Nigdy nie będzie istnieć więcej niż te 21 milionów.

Po drugie nie ma kogoś takiego jak producent. Aktualnie co około 10 minut kreuje się 25 bitcoinów (za kilka miesięcy będzie to 12,5). Niezależnie od tego, czy kopać (czyli zabezpieczać transakcje) chce 100 ludzi czy 100 milionów ludzi. co 10 minut powstaje 25 bitcoinów. Nikt nie może nazwać siebie producentem ponieważ bitcoin "produkuje" (kreuje) się sam, zgodnie z założonym, ustalonym i publicznie dostępnym dla wszystkich algorytmem.

"Bitkojny to fikcyjny, bezwartościowy towar, który nie ma pokrycia w pieniądzu. Każdy kto myśli inaczej jest głupcem."
Nie fikcyjny a wirtualny. Program windows też jest wirtualny, niematerialny ale nie jest przecież fikcyjny.
A wartość ustalają ludzie który chcą go posiadać, nikt nikogo nie zmusza. Ja mogę powiedzieć, ze VW Golf jest bezwartościowy bo mi się nie podoba, ale są na świecie ludzie który go kupują ;)


@ Real
" Czy ktoś bezinteresownie wprowadziłby na rynek jakieś "coś"?"
Tak, podobnie jak bezinteresownie powstała i działa wikipedia czy linux. Bitcoin jest projektem kryptograficznym, walutą nazwali go później użytkownicy.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy