Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Hanna Gronkiewicz-Waltz ostrzega przed kryzysem

Hanna Gronkiewicz-Waltz ostrzega przed kryzysem

Wyświetlaj:
Arkadiusz / 212.244.189.* / 2006-03-21 15:42
Dla Ro-Sa - konkrety:
- "Jarosław Kaczyński, swoimi wypowiedziami wielokrotnie udowodnił, że nie zna się na gospodarce" - czyżby w obecnym rządzie był ministrem finansów i jego wypowiedzi miały decydujący wpłye na politykę gospodarczą rządu? Mnie laikowi obiło się o uszy, że tam jakaś koleżanka Pani HGW jest, też profesor, czy coś w tym rodzaju...
"kryzys który dotykał, czy to Argentynę, czy Meksyk" - Argentyna, Chile, to wyspy względnego dobrobytu na morzu nędzy, my jesteśmy w UE - o ile ja jako laik się orientuję - wystarczy tych PODSTAWOWYCH różnic by wykazać wręcz absurdalność porównań Pani HGW...?
- "Niemcy dla przykładu mają dużo landesbanków, które od lat dotują, przez co mieli kłopoty w Unii, z kolei we Włoszech władze nie pozwalały na konsolidację banków i też skonfliktowały się z Unią" - ja wolę brać przykład z bogatych Niemiec i Włoch, które nie chcą "być w Unii na kolanach” – cytat za bodajże J.K. - słusznie zauważają, że Komisja UE zachowuje się czasem irracjonalnie wchodząc w kompetencje rządów poszczególnych krajów członkowskich.
"Tak naprawdę Polska jest na 17. miejscu w Europie jeśli chodzi o koncentrację systemu bankowego" - no dobrze jest, w tej chwili, a jak będzie po fuzji w rok i za 5 lat - ja udowadniałem na łamach Money, że będziemy w pierwszej piątce wśród "mikrokrajów" UE, gdzie taka koncentracja ma sens
"Argumentacja, że przed nami są kraje małe" - w Szczecinie jest bodajże 16 supermarketów w Koszalinie 1, czy Pani Hania chciałaby, żeby było odwrotnie?, bo przecież to nie średniowiecze?
Oj mistrzowie wygodnych ogólników i półprawd z PO - "diabeł tkwi w szczegółach” Pani Haneczko, bo tak trzeba mówić do kogoś kto myśli infantylnie i mówi jak dziecko...
bos / 83.21.246.* / 2006-03-21 07:17
Widze ze marzenia czesci na tym forum to: kolchoz, kufajka,
mieso spod lady itd. Czyzby Polak naturalnie bronil sie przed cywilizacja. Jesli tak , to mamy wyjasnienie historii Polski, utraty
A / 212.244.189.* / 2006-03-22 08:02
No tak ma Pan rację przecież mamy tylko jeden sklep mięsny na naszej ulicy są lata osiemdziesiąte XXwieku i jak "brzydkie populisty" z PiS rozdadzą biednym ułamek procenta z budżetu więcej niż zakładał rząd socjal-liberała Hausnera - to oni z niego wykupią z tego sklepu mięsnego oczywiście, wszystkie mięso i zacznie się hiperinflacja...
Panie "bos" proszę się obudzić, śni sie Panu straszny sen . Niech Pan obejrzy swoją ulicę i jedząc jajka na miękko np. z Portugalii bo naszych zbrakło - Portugalia to też Unia i skorzysta Pan ze swobodnego przepływu towarów i usług...
Może jak Pan się obudzi to dopiero zacznie komentować w Money?
Ro-Sa / 144.131.219.* / 2006-03-21 06:59
UWAGA OGOLNA!
Jeszcze do niedawna to forum bylo spokojne i rzeczowe bez osobistych przytykow. Z przykroscia musze stwierdzic, ze obecnie nic nie rozni sie od innych. Coraz mniej tu merytorycznych o glebokiej tresci wypowiedzi. Coraz czesciej pojawiaja sie tu brutalne napasci wzajemnie na siebie forumowiczow o roznych pogladach politycznych. Prosze szanownych kolegow sprobujmy wrocic do czystej i uczciwej walki na argumenty. Nie biezmy przykladu z lumiarzy naszej "klasy politycznej".
Pozdrowienia z Australii.
Redakcja forum / 2006-03-26 12:19 / Administracja forum
A jednak staramy się, by było inaczej. apelujemy o spieranie się na poglądy, bez obrażania innych. Pozdrowienia
DA / 195.225.68.* / 2006-03-20 23:22
PO poprzez Panią Waltz prubuje nas zastraszyć w taki oto sposób:
Jeśli PiS nie odpuści i postawi na swoim wprowadzając w życie komisję "bankową"., to posiadacze blisko 70% udziałów w naszym sektorze bankowym, pozostający zapewne w nieskrępowanych relacjach z PO pokażą jaką mają siłę w Polsce wywołując kryzys finansowy. Tylko wtedy, gdy zaprzyjaźniona finansjera zgodzi się na takie rozwiązanie kryzys mógłby wystąpić.
PO to partia "różowych" (już nie czerwonych) "napęczniałych" przez ostatnie 16 lat cwaniaczków. Tylko pełna kiesa się liczy.
GH / 83.22.194.* / 2006-03-26 11:56
do DA!
"PO poprzez Panią Waltz (prubuje) nas zastraszyć..."
Jeśli ta osoba nie jest pewna jak się pisze słowo (próbuje) niech spojrzy do słownika. "u" oraz "ó" na klawiaturze komputera są dosyć odlegle ustawione i nie jest to zwykła literówka. Jeśli w tej sferzeosoba pisząca ten tekst dokona korekt to może wtedy zacząć się wypowiadać na temat gospodarki.
adamos / 81.190.39.* / 2006-03-21 00:57
I jak tu mówić o normalnych reakcjach rynkowych gdy jak zwykle w takich sytuacjach (DA nie jest wyjątkiem) węszy się wszędzie spisek wielkiej finansiery. Być może i tak jest, ale myślenie, że bogaty podzieli się z biednym bo tak mu każe państwo jest totalnym nieporozumieniem. Trzeba sprawić aby społeczeństwo bogaciło się, ale nie poprzez zabieranie biednym i dawanie bogarym (bo to krótkotrwały proces), ale poprzez sprzyjanie bogaceniu się przy jednoczenym pilnowaniu by bogacenie się nie polegało na okradaniu i krzywdzeniu innych.
Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie prowadzenie takich działań jednocześnie, czego obecnie rządząca partia nie chce pojąć (zapewne robi to celowo bo nienawiśc biednych do bogatych jest wpisana w polską mentalność a obecnie jakby nasila się. "Rozliczanie" dla większości Polaków jest ważniejsze (nasze polskie "a dobrze ci tak") niż "nie będziemy ci utrudniać poprawiać twój byt, pod waruniem, że biędziesz robił to uczciwie". Przecież można by bez krzyku i oskarżeń wykrzykiwanych z trybun wprowadzić odpowiednie przepisy zarówno na jednym i drugim obszarze (nie wierzę, że nie byłoby dla nich większości) a przyszedłby kres i na aferzystów i i "kolesi" a i społeczeństwo zaczęłoby odczuwać poprawę w gospodarce. Problemem polityków (wszystkich) jest ukazywanie rzeczywistości tylko w dwóch barwach: czarnej i białej a przecież rzeczywistość ma na pewno wiele odcieni pośrednich a nawet czasami bywa i kolorowa.
Pozdrawiam forumowiczów (wszystkich opcji)
józio / 83.8.226.* / 2006-03-20 23:12
We współczesnym świecie nie ma " w naszych rękach".
" W naszych rękach " było 300, 100 - lat temu.
Obecnie silnie zawęża się "w naszych rękach" - bo można sparzyć się.
Ktoś Was w maliny wpuszcza.
JL / 212.2.100.* / 2006-03-20 22:18
Niedawno posłom dano do rozwiązania testy ekonomiczne na poziomie szkoły średniej. Pani Waltz odmówiła odpowiedzi na część matematyczno-logiczną testu, zajmując się jedynie definicjami ekonomicznymi. Sama więc potwierdziła poziom swoich kompetencji. ekonomicznych
ekonom / 83.5.106.* / 2006-03-20 23:13
w/g twoich kryteriów pewnie Gomułka był ekspertem ekonomicznym, bo potrafił przez 6 godzin mendzić o procentach, wskaźnikach itp p*********, a ludzie gryźli trawę. Przyjmij do wiadomości niedouczony arogancie że prawdziwa wiedza ekonomiczna polega na rozumieniu związków przyczynowych w gospodarce i umiejętności trafnego diagnozowania.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-03-21 12:48
masz rację , ale w przypadku HGW ciężko wykazać że potrafi zruzumieć te związki p-s. Chyba że podrzucisz jakiś przykład -bo w/w wywiad jest na poziomie ankiety ulicznej - pytania także. Zresztą wygląda jakby je ie sama napisała.
ajhbergen / 2006-03-20 18:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zaczynam nabierac przekonania do cenzury ... Zalewa nas
demonstracja psychopatii, fobii i agresywnego bojowkarstwa.
Osobniki typu pana Oburzonego nie stronia od oszczerstw,
skrajnego rasizmu za ktory w innym kraju mogli by
drogo zaplacic.
odchudzony / 157.25.5.* / 2006-03-20 16:13
najwazniejsze jest to pani Haniu żeby nie denerwować Unii, interes Polski nie ma tu znaczenia, a skoro pani przedstawia się jako liberał gospodarczy to jak pani wyjaśni to że kandydowała pani na prezydenta z ramienia stowarzyszenia katolickiego, ale co tam społeczna nauka kościoła, Tusk tez wzioł już ślub, najważniejszy jest złób. Koncetracja nanków w Polsce jest niewielka bo 17 pozycja, to można jeszcze jeden bank oddać w obce ręce. Ja myśle ze italscy właściciele bardziej rozumieja pozycje rzadu niż pani. Szkoda że liberalizm bezdzie mi się długo kojarzył z obcymi interesami, a możeby tak pani poparła nowy projekt ustawy o działalności gospodarczej, żeby ograniczyc koncesje i zezwolenia.
przedsiębiorca / 80.55.206.* / 2006-03-20 17:55
dowcip polega- odchudzony - że te banki już są w obcych rękach a my ingerujemy w prawo własności. To tak jak ty dzięki złodziejom księżyca kupiłbyś sobie chleb i mleko i do swojej lodówki, a potem przyszedłby pan policjant i powiedział, a mleka to ty nie wypijesz, bo przeszkadza to administratorowi budynku ;-) głupie prawda... No właśnie... A wracając do obcych rąk - katoliku - czyżbyś był rasistą - te obce ręce to co czarne, żydów, masonów - są inne niż twoje. A jeszcze mądralo nt. liberałów - skoro tak infantylnie rozumiesz katolicyzm i wiążesz go z poglądami społecznymi - to poszukaj partii komunistycznej (socjalistycznej) i jednocześnie katolickiej - a każda chadecja w europie jest liberalna...
Wyrobnik u przedsiębiorcy / 83.21.53.* / 2006-03-20 18:19
Odchudziny to ty jesteś najbardziej z rozumu, ale tak uczciwie to wątpię czy miałeś się z czego odchudzać. Rzecz w tym, że ktoś pozwolił na wyprzedaż wszystkiego co polskie, a tymi ludźmi, w dziedzinie bankowości,jest dwoje ludzi: Balcerowicz i Waltz. Zamiast dbać , na każdym kroku, o Polski interes, dbają wyłącznie o swój. A jeśli uważazsz, że są tacy dobrzy napisz mi tutaj, gdzie są pieniądze ze sprzedaży majątku, a było go dużo. Obywatel biedny jak mysz kościelna, skarb panstwa pusty jak łby naszych pseudoekonomistów i na nic nie ma pieniędzy, ale podnosi się wielki wrzask , kiedy ktoś chce sprawdzić legalność wszyskich transakcji. Jeśli jest wszysko OK - Balcerowicz i Gronkiewicz powinni chcieć tego sprawdzenia dla oddalenia podejrzeń, a fakt, że bronią się przed sprawdzeniem popczynań dowodzi czegoś złego.
A jeśli idzie o ciebie przedsiębiorco to dziwię się, że nie stać cię na mądrzejsze przykłady niż z lodówka i mlekiem.
waz(usa) / 64.21.106.* / 2006-03-20 17:43
Odchudzony - przestan sie wyglupiac!
nokryd / 2006-03-20 16:05
Mam pytanie do redaktora Money.pl

Dlaczego umieszczono zdjęcie p. H.G-W z czasów studenckich.
Tylko proszę mi nie odpowiadać HGW.
Zuzanna / 83.23.221.* / 2006-03-20 16:29
Za to Jarosława Kaczyńskiego zdjęcie z przed kilku dni było chyba wyselekcjonowane szczególnie-wzięto najbrzydsze!!!
Norma czy przypadek Sz.P.z Money?
Zaznaczam, że nie jestem z PiS.
ajhbergen / 2006-03-20 17:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nalezalo dac jego zdjecie z filmu o tycgh co ukradli ksiezyc.
endrju / 165.72.200.* / 2006-03-20 15:32
podobno benzyna miala kosztowac wg HGW 6 PLN zaraz po tym jak PiS wygra wybory
ciułacz / 80.53.179.* / 2006-03-20 17:41
Dla PO im gorzej tym lepiej. To ostrzeżenie Hani ma być samosprawdzającą się przepowiednią. Gdy ostrzegał Alan Greenspen to rzeczywiście powodowało to ruch na rynkach finansowych. U nas to tylko zwykłe krakanie a raczej skrzeczenie i nawet najstrachliwsi spekulanci nie biorą go na poważnie, co widać po kursach akcji i złotego.
lopez / 193.201.167.* / 2006-03-20 15:15
bardzo się boję Pani która obrosła w piórka... stołki powodują zmianę światopogladu, a szkoda... bo miałem dla niej szacunek, ale srebrniki są cenne...
w kryzysie jesteśmy cały czas, ale to nie wynika ze złego rządu tylko z ze ZŁYCH RZĄDÓW osatnich lat i różnych afer... więc bez demagogii pani Haniu..., gdzie pani była przez tyle lat
Bernard / 83.30.88.* / 2006-03-20 17:20
lopez jaki to kryzys skoro pod moim blokiem na osiedlu w tym roku już połowa rodzin parkuje po dwa samochody i teraz trzeba jechać na drugi koniec osiedla na parking strzeżony, jeżeli nie chcesz ryzykować parkowania w miejscu niedozwolonym, bo juz wszystkie miejsca są zajęte od 15 stej a kto dłużej pracuje ten nie znajdzie miejsca nawet na zaparkowanie malucha. A mieszkam w bloku robotniczym gdzie większość to pracownicy fizyczni lub emeryci. Podczas gdy jeszcze w roku 2001 nie było problemów z parkowaniem a w międzyczasie wszystkie skwerki wokół zamieniono w parkingi. Nawet bezrobotni sąsiedzi mają samochody i to dobre. Czyżby z tą naszą oceną rzeczywistości coś było na bakier z prawdą i nieobiektywnie?
Marqus / 212.244.249.* / 2006-03-21 14:24
ktoś kiedyś policzył , że koszt wychowania dziecka to więcej niż mercedes ( warunki niemieckie ), więc teraz już wiesz dlaczego ich rodzi się w Polsce tak mało. Jest to pewnien wkład w naukę ekonomii - kto by pomyślał, że to dobra komplementarne ??!! Zresztą tak już było - w końcu lat 80tych było u nas wielkie nasycenie stosunkowo drogimi magnetowidami. Kto wtedy żył wie dlaczego.
zenon / 83.8.243.* / 2006-03-20 15:06
Grozi Argentyna z Chilijskim posmakiem. Uczyć się od wyśmiewanych Czechów !
Za dużo polityki, za mało gospodarki, pragmatyzmu.
pomaran3a / 213.17.131.* / 2006-03-20 18:30
Musimy uważać naprawdę skoro HGW tak mówi. Ona jest natchniona przez ducha świetego. Sama kiedyś tak powiedziała- pamiętacie??? ;))))
selektor / 83.14.190.* / 2006-03-20 13:53
w okol tej pani chyba powinno sie poszukac grupy trzymajacej wladze.
Jasio_Smietana / 82.139.12.* / 2006-03-20 13:14
Witam
Pani H.G.W
Cytat
"Argumentacja, że przed nami są kraje małe, przypomina mi trochę myślenie rodem ze średniowiecza, gdy ważne było: jaką kraj ma powierzchnię i liczbę ludzi – bo było to istotne przy podbijaniu sąsiednich ziem"
Odpowiem Pani tak Szwajcaia jest malutkim ale bardzo bogatym krajem ale nigdy nie byla i nigdy nie bedzie mocarstwem,natomiast Chiny sa panstwem biednym ale zawsze byly i zawsze beda mocarstwem i zadna ekonomia i zaden nawet najwiekszy kapital na swiecie nie jest w stanie tego zmienic,moze i jest Pani jakims tam profesorem od jakies tam ekonomii ale na zasadach ktore rzadza swiatem to sie Pani wogole nie zna wiec prosze sie nie powolwac na takie takie przyklady ale lepiej troszke sie poduczyc
GH / 83.22.194.* / 2006-03-26 12:21
Chłopie naucz się pisać poprawnie po polsku, bo na razie piszesz po "polskiemu" i wydaje Ci się, że wszystkie rozumy pozjadałeś
adamos / 81.190.39.* / 2006-03-21 01:06
Wolałbym mieszkać w kraju małym ale godnie i w przyjaznej społeczności niż w "supermocarstwie" z ograniczoną wolnością (pod każdą postacią) i zawistnymi lub pogardliwymi spojrzeniami do okoła.
finansista / 83.238.45.* / 2006-03-20 17:19
Jasiu...nawet nie wiesz o czym mowisz, spedzilem troche czasu w Chinach - takie z nich mocarstwo, ze pija wode z kaluzy, a zoltaczka jest u nich tak powszechna jak u nas katar. popieram "daro" nie wysmiewajcie profesorow ekonomii, babka wie co mowi...
daro / 2006-03-20 16:49
A kim jesteś, żeby zarzucać pani profesor ekonomii i wieloletniemu prezesowi NBP niekompetencję? Możesz się z nią nie zgadzać, ale do jasnej cholery, nieco szacunku. Swoją drogą, w ciekawy sposób pojmujesz świat i zasady nim rządzące.
Obserwator / 83.15.162.* / 2006-03-20 17:10
A kim tak naprawdę są ludzie którzy sprawują w III RP urząd prezesa NBP? Ludźmi którzy realizują wytyczne wielkiego biznesu którego interesy są sprzeczne z interesami społeczeństwa.
Dlatego dla tych ludzi czuję jedynie głęboką pogardę i pragnienie by nie mieć nieprzyjemności spotkać takiego osobnika osobiście.
Poza tym kolego Twoje gwiazdki są podejrzane - mają takie gwiazdki głównie ludzie broniący chorego układu w naszym kraju który stoczył się już poniżej poziomu PRL
daro / 2006-03-20 20:06
Cholera, rozgryzłeś mnie:) Tak poważnie to Kolego zaloguj się a Twoje IP zostanie automatycznie ukryte, ot cała tajemnica.
m / 193.108.194.* / 2006-03-20 14:59
Jasiu Smietana! chcesz umierać z głodu w mocarstwie,czy żyć normalnie w małym państwie??
Pomyśl, zanim cokolwiek napiszesz!!
Marqus / 212.244.249.* / 2006-03-20 12:35
po pani HGW jako "liberała gospodarczego" oczekiwałbym deklaracji że chcemy wprowadzić np konstytucyjny zakaz deficytu, wprowadzimy wolny rynek w bankowości, a widzimy takie sobie dyrdymałki jak z ulicznej ankiety. Odpowiedzią na wysokie koszty usług bankowych jest UOKiK - jak na liberała gospodarczego - kiepściutko!!! Nie popieram PiSu ale deklaracje ludzi PO były i są czysto werbalne.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy