Forum Polityka, aktualnościKraj

Hausner: Kiedy rolnicy zaczną płacić podatki?

Hausner: Kiedy rolnicy zaczną płacić podatki?

Wyświetlaj:
Pajchiwo / 2008-01-23 19:57 / Tysiącznik na forum
heh - problem będzie duży - co prawda rolnicy nie są zintegrowaną grupą zawodową i protestów masowych bym się racej nie spodziewał, ale jakieś tam mogą być.
Główny problem zrealizowania tego przedsięwzięcia jest związany z tym, że władze mogą uznać, że ten jest on dla nich za duży dla nich (tak jak to zrobiły władze poprzednie).
I tak popularność PO w środowisku wiejskim jest raczej nieduża, ale możliwe, że nie będą chcieli urazić tak dużej grupy wyborczej.
Pomóc trochę może złagodzenie sytuacji finansowej na wsi związane z zastrzykiem z funduszy unijnych.
KAP / 2008-01-23 15:22 / Tysiącznik na forum
bardzo dobre pytanie. na razie dziela sie na 3 kategorie: zyjacy z gospodarki rolnej i nieplacacy podatków, zyjacy z pracy najemnej w polsce i za granica (glównie w budowlance) na czarno i nie placacy podatków oraz zyjacy z renty dziadków/rodziców i nie placacy podatków. Ponizsze zdanie jest strzalem w sedno:


Problem w tym, że aby móc uzależnić składkę od dochodów, trzeba dysponować jakimś systemem ewidencji dochodów ludności rolniczej. Ponieważ rolnicy nie płacą podatku dochodowego, takiego systemu nie ma, bo nie był potrzebny. Teraz trzeba będzie go stworzyć


pytaniem pozostaje dla mnie czemu Hausner nie byl wystawiony do wyborów do Sejmu?
maa / 2008-01-23 15:34 / Tysiącznik na forum
Podejżewam, że nie kandydował, bo nie jest takim durniem jak np. Gilowska.
lciesiel / 2008-01-23 15:21 / Bywalec forum
Pytanie co jest normą, a co dewiacją?
Kiedy my wszyscy przestaniemy w końcu płacić tak wysokie podatki? Na razie jednak zanosi się na to, że zabieraja sie do kolejnych kieszeni.
KAP / 2008-01-23 15:24 / Tysiącznik na forum
jeli wszyscy bea objeci systemem podatkopwym to jest szansa ze bedziemy placic srednio mniej. szansa jednak nie czyni rzaczy realna a jedynie bardziej prawdopodobna....
lciesiel / 2008-01-23 15:28 / Bywalec forum
Ok - ale jakim systemem?
Jeśli wyrówna się "w górę", to wszyscy będą płacić średnio więcej, ale równiej. Mnie takie coś nie interesuje.

Najnowsze wpisy