Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Hausner spróbuje ostatni raz podnieść ZUS przedsiębiorcom

Hausner spróbuje ostatni raz podnieść ZUS przedsiębiorcom

Wyświetlaj:
wseh1322 / .* / 2004-12-03 15:35
Ostatni raz to chyba w listopadzie 2004, a ciekawe kiedy wyskoczą z następnym pomysłem.Witam wszystkich.Po pierwsze też jestem przedsiębiorcom i nie godzę się z polityką naszego Rządu.Ala jak do tej pory na wszystkich rodzajach forum dotyczących NAS zostawiamy tylko puste komentarze, które są czytane przaz takich ja my.ZRÓBMY COŚ ! - i nie myśl: "fajnie tylko co?"Propozycja:1. Musimy mieć możliwość szerszego kontaktu!Zróbny stronkę internetową dla NAS - przedsiębiorców i popierających nas.2. Znana jest lista posłów, którzy głosowali za i przeciw odrzuceniu poprzedniego projektu.Może niektórzy z nich nie mają pojęcia o co tam chodziło?Napiszmy listy do nich z prośbą o wyjaśnienie powodów swego głosowania. Do każdego identyczny list. Od razu w liście wyjaśnimy aby kilka kwesti nie poruszali jako argumentów.Listy opublikujemy i każdy będzie znał powody danego posła. Może w ten sposób wpłyniemy na wynik następnego głosowania (nad ustawą lub składem nowego Rządu). Posłowie będą musieli nam dać jakąś odpowiedź.LUDZIE MUSIMY SIĘ WZIĄŚĆ W GARŚĆ I ZACZĄĆ DZIAŁAĆ.Mój adres wseh1322@poczta.onet.plWszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.Od razu kilka kwesti:Mam troszkę miejsca na serwerze z bazami php - mogę użyczyć.Posiadam własną domenę: serwis.biz - mogę użyczyć (stworzymy np. nasz.serwis.biz)Nie wierzę aby wśród NAS nie było osoby, która potrafi pisać stronki www - ja nie umiem.Ja też mam mało czasu ale dość mam naszego gnębienia.
baba / .* / 2004-11-30 17:07
to jeszcze nie koniec batali o składki. tym razem przedstawiono inne progi, od których zaczęłaby się skladka na składkę ZUS. wyjdźmy na ulice, zawieśmy sobie jakieś zielone albo fioletowe szaliki (pomarańczone już wykorzystane) i zbuntujmy się. przecież w tym kraju nie da się życ!!!!!! przy takich rządzących.
SMYK / .* / 2004-12-02 21:54
Jak baba taka mądra, to niech idzie na ulice walczyć z rządowymi złodziejami, ja wyrejestruję firmę legalną, a założe nieleganą. Pójdę na kuroniówę, zacznę handlować "pewnym białym towarem" i wreszcie będę żył jak człowiek. He, 8 godzin roboty, a nie 18. Oczywiście wreszcie soboty i niedziele będą wolne.
baba / .* / 2004-12-03 13:21
czy ja powiedziałam że mamy się bić? chciałam zaproponować kolorową konkurencję do tej pomarańczowej alternatywy..... :-) ale rozumiem, że ani zielony ani fioletowy nie podoba się wam.. czerwony już był.... co by tu jeszcze....zółty? za blisko pomarańczowego... Smyk uważaj na ten biały towar, za to smyki dostają po łapach..
SMYK / .* / 2004-12-03 13:58
Miałem na myśli białe firany głuptasie.Ha ! Ha !
Mały / .* / 2004-12-01 23:49
Kto Ci kobieto wyjdzie teraz na ulicę... Wychodziliśmy 25 lat temu, i co nam z tego przyszło? Znam takich co są do tej pory kalekami a z renty inwalidzkiej nawet nie stać ich na zakup podstawowych lekarstw. A rządzą znowu ci sami...
anita / .* / 2004-12-02 15:56
Oj ! Chyba bardziej by nas lali niż 25 lat temu. Teraz mają większe doświadczenie.
larry / .* / 2004-11-30 01:46
A gdyby tak Hausner otworzył se firmę?
xx / .* / 2004-11-29 22:17
Hausner lepiej wyjedź na Wschodnią Ukrainę tam możesz szaleć z Janukowyczem.
larry / .* / 2004-11-30 01:47
Dlaczego na Ukrainę? Od razu z nim na Sybir...
rozczarowana / .* / 2004-11-29 21:36
Pan minister hausnerlubi nas (przedsiębiorców ) szantażować i jak nie wyższy ZUS to może wyższa akcyza na paliwo.....W jakim my kraju mieszkamy ? Prawa czy bezprawia .....szantaż jest karalny !Panie Ministrze
Mały / .* / 2004-11-29 16:55
Ciekawe. Jeśli już Panie Hausner uda się Panu zniszczyć polską przedsiębiorczość i zostaną tylko firmy z ulgami czyli kapitał obcy to z jakich pieniędzy będziesz Pan dostawał poselską pensyjkę??? Wtedy nogi za pas i w las....
Mały / .* / 2004-11-29 16:50
Podobne Hausner już się nie pokazuje na Miodowej w Krakowie w swoim biurze poselskim.... Czyżby zrozumiał, że to oszczędność i zamknął?
Tomi / .* / 2004-11-29 14:13
Jest takie powiedzenie panie Hausner: chytry dwa razy traci. Jeżeli składki zus zostaną podwyższone przedsiębiorcom nie pozostanie nic innego, jak zaniżać dochód do odpodatkowania, czyli spadną wpływy z podatku dochodowego :)
NieNaTemat / .* / 2004-11-28 23:59
Szału można dostać, a reklamowany produkt wcale się dobrze nie kojarzy, jak nachalnie miga z ekranu. Chytry dwa razy traci: gdyby reklama była nie nachalna i dyskretna, to pewnie bym na nią zerknął. A tak, to jest taki programik o nazwie FlashSwitch... :)
xx / .* / 2004-11-28 12:21
To bardzo brzydko mi pachnie i zadaję sobie pytanie.... Dlaczego rządzcy usilnie popierają obcy kapitał, nawet gdy nie przynosi państwu polskiemu żadnych dochodów, przy czym bezpardonowo chcą zwalczać rodzimych przedsiębiorców ? ...........Dlaczego ? .............Może ktoś mi odpowie na to pytanie.
thessi / .* / 2004-11-29 19:24
JA Panu powiem dlaczego. Ponieważ nasza "grupa trzymająca władzę" dostała łapówki od zachodnich przedsiębiorców aby takie ustawy ustalić. Przeciez to takie oczywiste....
meteor / .* / 2004-11-28 00:32
Nie ma to jak polityka finansowa ala handel pietruszką na targu . Podnoszenie wszelakich obciążeń powoduje wzrost kombinacji :) . Jak podniosą ZUS to przeniosę firmę na słowacje , i tak zapewne zrobi większość . Ci , którzy będą się bali pozamykają firmy w polsce i pójdą na bezrobocie . Efekt będzie typowy dla działań polskiego rządu . Zamist dać 1 mld zł więcej , do budżety trafi o 3mld zł mniej . hehe , tak dalej . To niedługo nic się nie będzie wpolsce opłacało . A i jedna ważna zasada . Plan oszczędnościowy powinien z nazwy oznaczać obcianie niepotrzebych wydatków . Tymczasem to co nam szykują to plan wyzysku , gdzie pieniądze bierze się nie z oszczędności ale z większych obciążeń społeczeństwa .
Mały / .* / 2004-11-27 15:48
A może tak obniżyć Panu Hausnerowi budżet na utrzymanie biura poselskiego na Miodowej w Krakowie, bo kiedy tylko chcę z nim porozmawiać to go nie ma.... To po jaką cholerę wydawać nasze pieniądze na biuro, skoro i tak w nim nie ma p-osła. Wydaje mi się, że zdrowo myślący człowiek zobaczy tutaj oszczędności a nie oszczędności w podwyższeniu podatków, akcyzy lub składek na FUS. Ludzie! Skoro brak Wam ekonomii pod sufitówką to nie bierzcie się za politykę tylko kształćcie nadal błędnie młodzież na uczelniach wyższych! I nadal będziemy mieć ciemno-ciemnych polityków ekonomów.... Panie Hausner! Gwarantuję Panu, że jeśli podwyższy Pan "na chama" składkę na ZUS to przenoszę się z siedzibą na Słowację i do polskiego ZUS-u nie wpłynie ani jedna złotówka. Wiem, że niejeden przedsiębiorca tak zrobi a nadal będzie działał na terytorium Polski. W końcu to kom-UNIA... Myślę, że Pan, Panie Hausner powinien się zająć ulgami podatkowymi dla firm z kapitałem obcym i ich nieustajacymi odsprzedażami hipermarketów (traktowane są przez prawo polskie jako nowe inwestycje w Polsce i uzyskuje się nowe ulgi podatkowe). Tak dla podpowiedzi. Podobno duża firma AHOLD srzedaje się CARREFOUR-owi. Czy policzył Pan panie pośle i ekonomisto ile to "oszczędności" w podatkach będzie miał nowy kapitalista amerykańsko-francuski? A może Panu policzyć ile budżet państwa straci na zwolnieniach podatkowych na powyższej transakcji. Może jednak nie gnębić Polaków i podnosić im podatki i opłaty tylko poszukać pieniędzy tam gdzie na prawdę są? Jeśli nie jest jeszcze za późno to czas najwyższy. Logiki trochę, logiki... no chyba, że pracuje się dla obcokrajowców.....
xxx / .* / 2004-11-27 13:37
kretyni nie pamietaja ze obnizka akcyzu zwiekszyla wplywy do budzetu
kretyn / .* / 2004-11-27 20:14
Hola hola. Jak nie porównuj hausnera do kretynów, bo się obrażą.
thessi / .* / 2004-11-29 19:27
chyba sie kretyni obraża, bo niestety nikt w poslim rządzie nie ma za grosz dumy. Byle się do żłoba dorwac
anna / .* / 2004-11-29 21:47
Co się dzieje w naszym kraju nawet szantażować można, jak nie wyższy ZUS to może wyższa akcyza na paliwo....Panie ministrze ..szantaż jest karalny !

Najnowsze wpisy