Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Hazard w Polsce. Branża nie ustąpi, chce się sądzić z państwem o miliardy

Hazard w Polsce. Branża nie ustąpi, chce się sądzić z państwem o miliardy

Wyświetlaj:
SureBetyPL / 2015-06-12 14:00
Od kiedy to politycy chcą naszego dobra? Nie dajcie sobie go zabrać! :)

A tak poważnie, to dziś znowu przepchnęli bubel prawny (nowelizacja UH). Nadal jest konflikt z prawem UE. Zamiast napisać porządną ustawę, robią wszystko byle jak. I czemu to służy? Bo na pewno nie obywatelom, którzy płacą 1-4 mld PLN za te błędy rocznie.

http://www.surebety.pl/artykul/skutki-ustawy-hazardowej
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-03-15 21:34
Mafie hazardowe zwyciężą,bo przecież to branża w rękach kolesi!
GOść Pierwszy / 77.254.6.* / 2015-03-14 23:33
Od kiedy mafijne struktury hazardu to branża ?Sądzić się o miliardy kpiny jakieś , zakazać hazard i wszystko .
zdzisia od rysia / 46.77.124.* / 2016-04-06 10:59
od kiedy to branża? od kiedy zatrudnia ludzi, przynosi dochody (panstwu rowniez i to niemale), wymaga poszerzania swojej wiedzy...
w czolowych firmach hazarcowych w tym kraju zatrudniona byla masa ludzi, ci ludzie w. wiekszosci mieli prace ktora lubili, byli w niej doceniani, mieli uczciwe umowy i uczciwe zarobki... poswiecilam na ta branze kilka lat i nagle ktos mi zwyczajnie zabral prace, tylko po to zeby zablysnac na 5 minut, wykazac sie i stworzyc bublowata, niedorzeczna ustawe.
Pozostawiajac ciasna furtke dla ludzi zwiazanych z branza... kasyna. Ile kasyn jest w Polsce? sprawdz sobie... na stronie ministerstwa finansow znajdziesz wszystkie dane. a potem spraedz ile dzialalo salonow w latach 2009-2015... salonow gdzie wszystko dzialalo dobrze i nie wymagalo zadnej interwencji... do 10 kazdego miesiaca skarbowka kosila 50% podatku! ktory sektor wam tyle odda, złodzieje?! nahapaliscie sie co wasze a potem w p**** zniszczyc cala branze? a moze mam isc do pracy do kasyna? za 1400zl jako krupier - bo tylko na tych stanowiskach sa wolne etaty... nie bez powodu, bo to najpodlejsza praca w kasynie... zostaja mi jeszcze obskurne budy z 3 maszynami ( ktore o zgrozo nazywa sie teraz salonami gier... kto byl w normalnym salonie gier ten wie jaka jest roznica), bez umowy i w strachu czy dzis bedzie celny czy nie... postanowilam przezimowac ten trudny okres, tam gdzie jeszcze ustawa nie dosięgła... w bukmacherce. Nie lubie tej pracy, jest monotonna, za malo kontaktu z klientem, zbyt wiele spokoju, zero emocji... ale chce pozostac w BRANZY hazardowej... bo w swej naiwnosci wierze ze wszystko kiedys wroci do normy, a ja moze nie bede jeszcze za stara zeby znalazlo sie dla mnie miejsce w pracy ktora lubie.
przepraszam za taki haos w wypowiedzi, ale to sa wciaz wielkie emocje... mimo ze jest juz 2016r... w 2010 nikt z nas nje wierzyl w to ze to wszystko zabrnie tak daleko, ze rzad moze tak s*********** potraktowac swoja dojna krowe... zostali tylko ludzie, ktorych kwalifikacje przestaly byc przydatne, nie wiedzacy gdzie sie podziac w zyciu zawodowym bo ostatnie 10 lat zwiazali z branza ktora ktos nagle postanowil zniszczyc dla wlasnej hecy i ku uciesze moralistow, przy poklasku motlochu nie ma pojecia co sie tak naprawde dzieje
Realista / 178.180.209.* / 2015-03-22 17:13
Może zakaz wprowadzimy na oddychanie infantylny neadertalczyku?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Paweł804 / 89.78.180.* / 2015-03-14 07:36
Dla mnie taka instytucja jak Trybunał Konstytucyjny jest absurdem.Jest to kolejna instancja zwykłego sądu gdzie sędziowie przy podejmowaniu werdyktów kierują się własnymi emocjami, odczuciami i indywidualną interpretacją przepisów prawa .
Ta instytucja powinna zostać zlikwidowana .Jest zupełnie nie potrzebna , rozszerza biurokrację i komplikuje system prawny który i tak jest skomplikowany, ale jest to "woda na młyn" dla środowisk prawniczych.To samo dotyczy kary śmierci.Środowiska prawnicze nie są jej zwolennikami ponieważ umarły nie może się już bronić , odwoływać , skarżyć a to są duże wpływy
uuuu zielona wyspa / 95.160.112.* / 2015-03-13 19:04
czyli kto miał interes, zeby ustawę przyjmować? Jak z poaństwowej kasy i publicznych pieniędzy w biały dzień wyjąć miliardy? Wymyślić ustawę, którą będzie można zaskarżyć i pozwoli uzyskać odszkodowanie. BRAWO!
Ciemnemu ludowi wmówią wszystko. Polski już nie ma. To jedna mafia.
rembert2 / 2015-03-13 12:00 / Tysiącznik na forum
Szkoda ze Trybunal nie zakazal sprzedazy szkodliwych dla zdrowia papierosow czy bedacego przyczyna wielu tragedii alkoholu-wyrok ratujacy budzet ale nie majacy nic wspolnego ze sprawiedliwoscia.
Nie kumam / 81.190.63.* / 2015-03-13 09:45
Jednorękich mam w D**** to naprawdę hazard i to taki bez sensu bo szansa na wygraną iluzoryczna ale to że POKER SPORTOWY jest nielegalny w Polsce to już przegięcie. Jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie gdzie zawodowi pokerzyści muszą trenować za granicą..
Nie gram / 83.8.30.* / 2015-03-13 09:42
I mam jakies dziwne przeczucie ze polskie sądy staną po stronie tych "przegranych" jesli dojdzie do procesow. Ojcem chrzestnym jednorekich bandytow jest chyba jak pamietam nie kto inny jak Jaskiernia( chyba ze sie myle?)
królowa angielska / 31.61.130.* / 2015-03-13 08:38
Tak państwo dba o obywateli a czemu nikt nie pisze Ole do budżetu państwa co miesiąc wpływało z podatków od automatów przecież to były miliony i państwo tak łatwo z tego zrezygnowało to niech wycofała alkohol papierosy sieciowe jedzenie no to wszystko tez nam szkodzi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alfanabeta / 88.199.56.* / 2015-03-13 07:52
pracowałem w tej branży ..na czarno oczywiście .automatów jest więcej jak było wiem jak mój szef je ustwiał a instrukcje były proste jak wejdzie służba celna to mam mówić ze tylko siedzę i nie wiem co tu robie ( byłem tym co wypłacał nagrody ) maszyny są nie nasze a ja tu tylko pilnuje pomieszczenia . z rególy jest kamera przed drzwiami wiec jak wchodzi celna to się je wylacza i mowi ze nie naleza do nas i nic nie wiemy . na maszynach jest numer tel. który jest od wynajemcy i ze jak coś niech tam dzownią . tam już jest potezna korporacja z prawnikiem na czele . nawet jak zabiorą maszyny do badania sprawy( ale róznie to jest jak np. nikt na niej nie gral ) . to przyworzą następne maszyny znowu niby wylaczone i z nowym numerem telefony na nich od niby innego niewidzialnego wlasciciela i tak w kolko sama maszyny kosztuje grosze zarabia krocie jak jedna zabiorą daja nastepna i tak się to kreci mniej więcej ( jak ktoś chce dokładny opis tego procederu to chętnie opisze nie ma problemu . nie dość ze oszukuje się ludzi zarabia kupe kasy to jeszcze prawdzie kasyna przestaly normalnie funkcjonowaci i chcą niby jeszcze odszkodowana od państwa czyli z naszej kieszeni ???
roi308 / 95.40.111.* / 2015-03-13 07:48
Czy ten kraj musi być tak ciemny i zakłamany? Alkohol, pety można sprzedawać. Nie da się zlikwidować hazardu, prostytucji i pokera to trzeba to opodatkować, ustalić zasady i kontrolować. Nie widzicie barany że zakazami tylko szkodzicie? W czasach gdy hazard jest dostępny na wyciągnięcie ręki, (wystarczy włączyć komputer) to bawią się w jakieś zakazy, byle UC i inne budżetowe twory miały pracę, chociaż przy kontrolowaniu tego biznesu miałyby więcej i opłacani by byli z podatków ściąganych z tej branży. Argumenty o uzależnieniu do mnie nie trafiają, jestem dorosły i świadomy, jakim prawem ograniczacie moją wolność? W praktyce wygląda to tak zarabia zagraniczny portal z internetowym kasynem, bukmacherem i pokerem-Polska ma z tego guzik i tysiące rzekomo uzależnionych ludzi od hazardu którzy go w internecie uprawiają. Guzik ma też Kowalski który nie ma pracy, nie da pracy, nie zarobi, właściciel lokalu który mógłby wynająć, nie wspominając o dostawcach energii, małej budowlance, branży reklamowej itp. Nie wyolbrzymiajcie skali zjawiska, są punkty które zarabiają i są które padają. Podsumowując jestem stanowczo przeciw za zakazami, jestem przeciw samowoli dla hazardu bo rodzi to patologię i struktury przestępcze. Jestem za dostępnością pod warunkiem że wiąże się to z legalizacją, opodatkowaniem i kontrolą.
andrew867 / 89.79.71.* / 2015-03-13 07:29
Dobrem obywateli było by całkowite zakazanie hazardu w Polsce!
thai0 / 83.7.45.* / 2015-03-13 07:50
idąc tym torem myślenia zakażmy wódki i papierosów.Rządzący mają w d..... co szkodzi narodowi ważne aby pieniądze z tej działalności zasilały budżet państwa i łatały nietrafione decyzje pseudo-rządzących (lasy państwowe,OFE,lotto)-pomyśl i poczytaj
jerzy 1947 / 79.187.235.* / 2015-03-13 07:28
To co dzieje się teraz jest gorsze od tzw.koncesji. Każdy prawie barek posiada automat, wprawdzie nielegalnie ale posiada i zarabia właściciel automatu i właściciel barku. Rozmnożyło się to do tego stopnia, że w miasteczku
o zaludnieniu 10 tys. osób jest 7 punktów gier.
Państwo na tym traci ogromne pieniądze, bo jest to poza kontrolą. Urzędy Celne nie zlikwidują czarnego rynku gier. Najlepsze rozwiązanie to zalegalizować automaty ale opodatkować każdy tak by nie wszystkim opłacało się je u siebie wstawiać.Poprzednio było 2 tys. od automatu. Państwo zarabiało duże sumy a chcący grać i tak zagra.
zenon896 / 95.40.103.* / 2015-03-13 07:21
Jak tak bardzo Państwu zależy na dobru jego obywateli to niech nam da godne płace oraz ukróci działalność instytucji bankowych ,oraz przestanie okradać swoich obywateli wszelkiego rodzaju pseudo podatkami - banda oszustów.
kontroler / 46.45.107.* / 2015-03-13 06:42
ciekawe na co szły pieniądze może na łapówki oraz zakup broni dla gangów i może na nowe przestemczość gospodarcze na przykład łapówki dla posłów pozwalających pilnować odpowiednich przepisów dla nielegalnych kasyn o niskich wygranych
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy