Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Herbata z marihuaną w polskich sklepach

Herbata z marihuaną w polskich sklepach

Money.pl / 2007-08-06 14:46
Komentarze do wiadomości: Herbata z marihuaną w polskich sklepach.
Wyświetlaj:
saul / 2007-08-06 17:07 / portfel / Pan Owca
Ta śladowe ilości THC w napoju i pisarczyki mają swoją sensację, podczas gdy jeden z najniebezpieczniejszych i najsilniej uzależniających narkotyków pod wpływem którego giną ludzie w tym kraju (zabijają zresztą też) jest sprzedawany i reklamowany zupełnie legalnie. Tyle że nazywa się inaczej - alkohol.
illuminated 1 / 83.5.98.* / 2007-08-06 16:56
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że zwykła pasta do zębów jest bardziej szkodliwa niż "THC - substancja, która odurza i uzależnia", której to substancji żadnym oszołomom nie udało się udowodnić szkodliwości, a co więcej posiada szereg właściwości leczniczych, poczynając od zmniejszania ciśnienia w oku (zapobiegając w ten sposób np. zaćmie), na działaniu antyrakowym kończąc.
Z kolei fluor który jest bardzo niebezpieczną trucizną (podobnie jak fluorek sodu i inne związki fluoru), ładuje się już nie tylko do pasty do zębów, ale również do wody pitnej (!), pomimo iż badania wykazują, że aplikowanie sobie tego syfu wcale nie zmniejsza ryzyka próchnicy, a niszczy szkliwo, powoduje odwapnienie kości i zębów (osteoporoza), działa rakotwórczo na stawy, a ponadto znacznie spowalnia szybkość transmisji sygnałów neuronowych w mózgu, sprawiając, że większość Polaków nie jest w stanie nawet zrozumieć tego co tutaj napisałem.
Osobiście piję wodę z przydomowej studni czego i państwu życzę ;)
L357 / 83.29.211.* / 2007-08-06 16:54
„W mojej osobistej opinii taki produkt nie powinien trafić na polski rynek z uwagi na to, że daje się w ten sposób społeczne przyzwolenie na coś, co jest szkodliwe dla ludzi.” - Jakie to szczęście że to jego o s o b i s t a opinia. A tak btw to niech jeszcze zabronią sprzedawać papierosów i alkoholu a w następnej kolejności jajek i czerwonego mięsa wszak cholesterol też jest szkodliwy (że już nie wspomnę o nadmiarze cukru w tych wszystkich słodyczach ;-).
roback / 87.205.210.* / 2007-08-06 16:52
Dokładnie tak jak piszą panowie u dołu, reklama, reklama i reklama. Poważam portal, ale po takich artykułach mam coraz mnhiejszą ochotę tu zaglądać. Więcej rzetelności, a tanie sensacje zostawcie państwo Fakt'owi i innym szmatławcom;)
P.S. lece do sklepu....hehe
dobrymarketing / 83.175.191.* / 2007-08-06 16:36
Ciekawe ile z tego bedzie miał i kto, bo taki tekst może spowodować tylko jedno, ze herbatka zniknie ze sklepów, a dystrybutor juz zaciera raczki na zyski ;-).
leiho / 2007-08-06 16:07 / "Tu Ne Cede Malis"
jestem prawnikiem, ale dawno po studiach, i nie pracuję w zawodzie, niech mnie ktoś łaskawie oświeci, cytuję: "W myśl wspólnotowej płynności towarów, coś, co jest dopuszczone do obrotu w UE, jest też legalne na polskim rynku. "

Pytanie:

czy Holandia jest w UE? Jest. I co w związku z tym, widzi ktos tu konotację??? :)))
SS / 83.18.243.* / 2007-08-06 16:52
Jeśli u Kowalskich mieszkających w Polsce pije się legalnie od rana do wieczora to z tego nie wynika, że u Jankowskich też powinno się pić od rana nawet jeśli mieszkają też w Polsce. Powiem więce,j, wedługu rodzinnego kodeksu państwa Jakowskich picie to może być nielegalne. Jeżeli zaś synkowi pana Jakowskiego to się nie podoba to może się przeprowadzić do państwa Kowalskich lub gdziekolwiek indziej.
Illuminated 1 / 83.5.98.* / 2007-08-06 16:58
A jak się ma to do komentowanego komentarza? Bo jakoś nie widzę związku :D:D:D Może proszę zacząć unikać fluoru ;)
Katarzyna Ogórek / 2007-08-06 16:40
W przypadku narkotyków Holandia odmówiła udziału we wspólnej, unijnej polityce w zakresie przeciwdziałania handlowi tym "towarem".

Kasia Ogórek
Ya!neck / 85.89.162.* / 2007-08-08 17:17
...a sama unia nie miałaby nic przeciw o ile byłby drugi kraj, w którym "wysoko-oktanowe" konopie byłyby legalne. "Kwaśny prezio" zanim się skończył podobno rozważał legalizację by odtwworzyć sobie kapitał polityczny wśród młodzieży - niestety znalazł chyba korzyści materialne u zwolenników prohibicji i o sprawie mało kto wie. ...a to Polska właśnie!

Rolnictwo i turystyka miałyby nowy pręzny i dochodowy sektor.
R.K. / 2007-08-06 15:41 / Tysiącznik na forum
opisane i nikt sie tym nie przejmuje.
Jest np. w Carrefour w-wa,glebocka 45
Jarcyn / 2007-08-06 15:38
Kazdy ma swoja schizofremie nie trzeba palic :-) zeby sie o tym przekonac, wystarczy sie napic gorzaly :-) z tym ze lepiej pic niz palic twierdzi spoleczenstwo tylko ze marihuana to spokoj a alkohol to szalestwo ot co. Wedlug WHO (czytaj. Swiatowa Organizacja Zdrowia) alkohol to twardy narkotyk tak samo nikotyna bo uzaleznia fizycznie. O skutkach ubocznych i przedawkowaniu nie musze pisac bo kazdy wie czym to sie konczy :-) no prawie kazdy, przesadzilem. Wogole to o Marihuanie jest dlugi temat a ja nie mam ochoty o tym pisac bo kto nie w temacie powie, ze to jest nie dobre jak male dziecko kiedy zupy sprobowac nie chce a mimo to mowi ze jest niedobra :-) Banalne porownanie ale jakie obrazowe :-). Ta dawka 9- delta-tetrahydrokanabinolu pewnie jest znikoma i nie ma co sensjacji robic to tak jakby wypalic jonta z samosiejki. Kto szuka ten znajdzie prawdziwa ganje a jak nie znajdzie to znaczy ze jest glupi :-).
Aha skutkow ubocznych podczas prowadzenia pojazdu nie stwierdzam wrecz przeciwnie :-) ale nie polecam bo przy dzisiejszym prawie karnym mozna sobie popaprac zycie.
Legalize it !!!!!!
Ps.
A tak wogole to caly artykul oparty jest o domysly i spekulacje :-).
s. / 83.5.98.* / 2007-08-06 17:00
A dlaczego zwolennicy trafki mają kłopoty z ortografią? :)
saul / 2007-08-06 17:13 / portfel / Pan Owca
Z tego samego powodu, z którego mają je jej oponenci :)
s. / 83.5.98.* / 2007-08-06 18:24
Niezwykle trafne spostrzeżenie :)
tigret / 89.228.38.* / 2007-08-07 06:17
a czemu herbata miala by zniknac z pulek kto chce to kupuje harihuana dziala uspakajajaco wiecej koksu!!!
:) / 199.67.203.* / 2007-08-06 15:14
Ciekawe czy ktoś sprawdził piwa tez lisciami Cannabis???
rduma / 2007-08-06 14:46
na spadki gieldowe zadziala poprawa nastroju;)
mateusz piskorz / 87.194.220.* / 2007-08-06 15:36
kasia co to za belkot, czy ty to wszystko przepisalas z materialow reklamowych komendy policji?
LEGALIZACJA / 83.6.64.* / 2007-08-07 01:13
Legalizacja to czysty zysk! Opodatkowanie MJ i legalny handel to istny zloty srodek na dziure budzetowa. Po drugie dam sobie reke uciac i noge tez, ze jesli chocby polowa naszego spoleczenstwa palila od czasu do czasu trawke debile ktorzy nami rzadza nie mieli by prawa wstepu w okolice szeroko pojmowanych stanowisk publicznych. I TO ICH WLASNIE BOLI! MARICHUANA JEST SZKODLWIA!!! BO UCZY DYSTANSU I OTWIERA OCZY DLATEGO JEJ ZAKAZUJA!!! NAJLATWIEJ RZADZI SIE CIEMNA MASA a WODKA TAKA MASE TWORZY!!! Pokoj i Marichuana dla wszystkich, ktorzy wiedza cos wiecej na ten temat. Mi np marichuana pomogla na migreny, na ktore nie pomagalo zadne lekarstwo (trwaly ponad 2 lata) Calkowicie je likwidujac..czy jest szkodliwa?Wg mnie nie aczkolwiek stwarza ryzyko gdy kultura palenia i wiedza na jej temat jest na poziomie ojca dyrektora..Pozdrawiam!
Katarzyna Ogórek / 2007-08-06 15:54
Przykro mi Matuszu, ale policjanci nie ułatwili mi pracy i nie udostępnili żadnych materiałów reklamowych.

Pozdrawiam, Kasia Ogórek
chlorofil / 213.199.205.* / 2007-08-06 23:52
ciekawa teza się wyłania z Pani artykułu, mianowicie że wprowadzaniu dowolnego produktu na rynek powinny towarzyszyć przymusowe badania i jak rozumiem zezwolenie. i to wszystko na portalu uchodzącym za wolnorynkowy. ech...

pomijając to wszystko:
naprawdę przeszkadza Pani, że dorosły człowiek chce się odprężyć przy herbatce ze śladową ilością THC zamiast standardowego upicia się C2H5OH? :)

z wolnościowym pozdrowieniem
chlorofil
sofistofeles / 83.26.217.* / 2007-08-06 15:19
pani Ogórek, mam pytanie- skąd wzięła pani te informacje o THC, ktore umieściła pani w ramce pod tekstem?! prosiłbym o źródło, z którego pani korzystała przy pisaniu tych sensacyjnych wiadomosci
Katarzyna Ogórek / 2007-08-06 15:40
Szanowny Panie sofistofelesie,

Sensacyjnych wiadomości udzielono mi m.in. w:
Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Ogólnopolskim Telefonie Zaufania "Narkotyki - Narkomania", Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym, poradni Monar, Departamencie Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, Sekcji do Walki z Przestępczością Narkotykową Policji, laboratorium Bio-Gen oraz w Zakładzie i Katedrze Toksykologii Akademii Medycznej w Łodzi.

Pozdrawiam, Kasia Ogórek
mateusz piskorz / 87.194.220.* / 2007-08-06 16:51
Proponuje zapoznac sie z badaniami WHO, o ktorych ktos wspominal.

Raport WHO: https://hyperreal.info/node/1283

Instytucje, ktore pani zapytala, zyja z tego, ze trawka jest nielegalna, zatem ich wiarygodnosc jest bliska zeru.

Prosze o sprostowanie klamstw o schozofrenii, nie ma ZADNYCH naukowych dowodow, ze trawka w jakikolwiek sposob moze wplywac na powstawanie tej choroby. Reszta artykulu jest napisana w stylu wojny z narkotykami, przedstawia wylacznie zdanie jednej strony. Powinna pani rzetelnie podchodzic do kazdego tematu, a przynajmniej sie starac. W tym przypadku starannosci nie widac.
DOZ / 2007-08-06 19:50 / Ciemno widzę
Z tą schizofrenią, to nie był najlepszy przykład, bo w raporcie, na który się powołujesz jest o tym conieco...
Co w niczym nie zmienie faktu, że tytoń i alkohol są od trawki nieporwnywalnie bardziej szkodliwe i niebezpiecznie.
PiotrSz / 212.76.37.* / 2007-08-06 16:20
Witam,

Opinie te nie pokrywaja sie z opinia organizacji takich jak swiatowa organizacja zdrowia (WHO) i rady doradcze przy ONZ. Nie twierdze, ze jest to substancja majaca pozytywne skutki dla organizmu, jednakze Pani glos w tej kwestii niestety wpisuje sie w kanon dezinformacji i zastraszania opinii publicznej.

Alkohol jest _twardym_narkotykiem_, uzalezniajacym psychicznie, fizycznie oraz wyniszczajacym organizm, a mimo wszystko jest legalny. Papierosy sa jednym z glownych powodow smierci Polakow. Skad wiec walka z konopiami?

Obecna polityka prohibicyjna wzmacnia jedynie grupy przestepcze zajmujace sie handlem, osoby korzystajace z uzywek wpycha w rece bandytow, a atmosfera strachu i dezinformacji szerzonych przez organizacje (szlachetnie poniekad) dazace do eliminacji uzywek z zycia obywateli powoduje jedynie pogorszenie klimatu dla merytorycznej dyskusji na temat zmian w polityce narkotykowej.
SS / 83.18.243.* / 2007-08-06 17:01
Od razu poznać liberała który na pytanie co ewentualnie z bandami narkomanów włóczących się po ulicach i napastujących przechodniów, ma jedynie słuszną (według niego) odpowiedź: Pistolet w garści.
PiotrSz / 212.76.37.* / 2007-08-06 19:57
Moglbys rozwinac mysl? Chodzac po ulicach duzo bardziej obawiam sie agresywnych pijakow, niz ludzi ujaranych.
Po wtore, to prohibicja a nie liberalizacja sprzyja przestepczosci, zwlaszcza zorganizowanej.
Co do dalszej czesci wypowiedzi - skad pomysl, ze jestem za powszechnym dostepie do broni? Wrecz przeciwnie.
Ale i tak dziekuje za nazwanie mnie liberalem
Floyd / 2007-08-06 17:29 / Tysiącznik na forum
Należałoby jeszcze dodać, że gdy będziemy na poziomie holendrów to można by podyskutować. Póki co należałoby przypomnieć stare powiedzenie::Nie daje się małpie brzytwy do ręki.
s. / 83.5.98.* / 2007-08-06 18:20
Typowo faszystowska wypowiedź, w tonie takich kreatur jak Bush (dowolny), królowa Elżbieta (zresztą cały Windsor) Cheney (wraz z kolegami), Hitler i wielu innych wielbicieli "wolności" którzy są przekonani o swojej nadludzkości kwestionujących zdolność małpy do rozumienia co dla niej jest najlepsze. Dla nich też jesteś małpą, i to o wiele głupszą od tej w ZOO, bo tamtej nie potrafią przekonać do przyporządkowania sobie wielu numerków, które na żądanie musi recytować, ani też nie przekonali jej o konieczności zdobywania pieniędzy...
leiho / 2007-08-06 16:04 / "Tu Ne Cede Malis"
a ja uwazam, ze ma pani fajne nazwisko i śliczne imię, nie to że sie slinię, ale odpowiada pani oponentom powyzej z niezwykła klasa, za co szacunek i pozdrowienia :)
Katarzyna Ogórek / 2007-08-06 16:09
Nie przepadam za komplementami, ale mimo wszystko serdecznie dziękuję. :)

Kasia Ogórek
adam281 / 2007-08-06 15:18
zajefajnie lecę do sklepu, reklamę im zrobiliście chłopcy, że ho ho... Teraz to zrobią na tym kaskę, a po spożyciu RB uczestnicy imprez demolowwli kluby :)
ale jajo / 213.238.102.* / 2007-08-06 15:42
Od razu widać jaki z ciebie "indywidualista".
adrianoo / 80.50.234.* / 2007-08-06 15:14
a więc... do sklepów Panowie i Panie :)
PALE CODZIENNIE / 83.20.227.* / 2007-08-06 15:14
Gdzie można to kupić?!?!?!?! ja uważam że palenie jointów jest mniej szkodliwe społecznie i zdrowotnie od alkocholu.
Lepiej palić niż pić po paleniu człowiej jest pokojowo nastawiony! :D:D:D PALCIE JOINTY! MÓWIEM WAM!
abolicjonista / 83.11.68.* / 2007-08-06 15:14
tu marihuana nie wystarczy, tu potrzebne jest już opium :)
pan_wiktor / 195.205.163.* / 2007-08-06 15:24
Silnie uzależnia psychicznie. Jak kawa. Zabronić, zakazać, rozstrzelać.
mixon / 83.12.87.* / 2007-08-06 16:00
Czy palił pan kiedyś, Wiktorze? :)
MRT666 / 62.233.181.* / 2007-08-06 15:28
Sadzić, palić , zdekryminalizować !!!
Ya!neck / 85.89.162.* / 2007-08-08 17:23
...i znów zmarnowałem godzinę przed monitorem. Idę się napić kawy póki legalna :-DDD
J Love Canabis Nigga!! / 83.19.86.* / 2007-09-19 15:37
Denerwuje mnie to jak ludzie którzy nigdy nie mieli styczności z marihuaną wypisuja tu swoje madroście wysrane z dupy !! Polska to jest chyba najbardziej prymitywny narud na ziemi, niby wszyscy jesteśmy wolni ale tak naprawde większość nie jest poniewarz nie mają własnego zdania tylko podtrzymuja zdanie z jakegoś durnego artykułu a w takich artykułach zawsze wszystko jest źle przedstawiane tylko nie to co potrzeba !! a politycy tylko obiecują że będzie lepiej i co jest lepiej? NIE!!! jest coraz gorzej oni wcale nie myślą o narodzie tylko o swojej kieszeni, siedzi taki jeden z drugim przed kamerą i tylko kwa, kwa tysiace obietnic a nie spełnili ani jednej !! tak naprawde są nam potrzebni jak głuchemu walkman i jeśli w nich moja przyszłość to ja do niej nie dorosłem !!
PEACE DLA JARACZY !!
internauciq / 83.24.173.* / 2008-04-23 18:36
ten artykul jest jak konopia z ogórkiem xD
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze

Najnowsze wpisy