Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Historycznie spokojny tydzień na GPW

Historycznie spokojny tydzień na GPW

Money.pl / 2008-12-19 16:54
Komentarze do wiadomości: Historycznie spokojny tydzień na GPW.
Wyświetlaj:
modliszka / 2008-12-21 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Caly tydzien katuje CNBC, chore. Wreszcie w weekend moge nadrobic cala reszte :-) "Szczeki" juz obejrzalam, teraz "39 i 1/2" ...degustacja nalewki i lozko, a co nalezy mi sie ! :-)))
N70 / 2008-12-21 21:58 / portfel / Forex trejder

Caly tydzien katuje CNBC

I po co? ;) To tylko rozprasza mysli i skupienie.
modliszka / 2008-12-21 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poprostu lubie, moze to uzaleznienie ;-)....Nie sugeruje sie tym, co plota ....a plota codziennie, ino koszyka nie widac :-)
Krzych / 2008-12-21 21:51 / Płoteczka na forum
przeczytałem
Jaki będzie 2009 rok dla rynku mieszkaniowego?
Początek 2009 roku będzie dobrą okazją dla osób, które dysponują środkami finansowymi na nabycie nieruchomości. Będą mogły przebierać w różnych ofertach i negocjować ze sprzedawcą cenę ofertową. O ile rynek sprzedaży mieszkań w przyszłym roku ustabilizuje się, o tyle rynek wynajmu mieszkań jeszcze bardziej się ożywi. To dobry sygnał dla inwestorów, dla których zakup nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem zapewni dywersyfikację portfela inwestycyjnego, co w obecnym stanie rynku kapitałowego wydaje się niezbędne. Wysokość dochodów z inwestycji będzie uzależniona przede wszystkim od lokalizacji i standardu wyposażenia lokalu, ale ten kierunek inwestycyjny będzie niezwykle atrakcyjny w przyszłym roku.
Rynek mieszkaniowy w dużej mierze będzie zależał od rynku kredytów hipotecznych. Nie należy jednak oczekiwać, że kolejne obniżki stóp procentowych spowodują wyraźny wzrost akcji kredytowej. Obostrzenia kredytowe, które planuje wprowadzić Komisja Nadzoru Finansowego, ograniczą dostępność kredytów, co wpłynie negatywnie na sprzedaż mieszkań. W obliczu niekorzystnej sytuacji na rynku mieszkaniowym wzrosnąć może popularność programu rządowego „Rodzina na swoim”, który pozwala uzyskać dopłatę do oprocentowania kredytu. Na rynku pojawią się nowe mieszkania, będące realizacją projektów inwestycyjnych z lat ubiegłych, jednak w przyszłym roku liczba nowych projektów będzie mocno ograniczona.

i poszukałem programu "Rodzina na swoim” i
Jak kredyty preferencyjne wyglądają w praktyce?
Bank Pekao S.A. uczestniczy w programie „Rodzina na swoim” od lipca 2007 roku. Do dnia dzisiejszego udzielono przeszło 1700 kredytów. W każdym kolejnym miesiącu jest zauważalne większe zainteresowanie tym produktem. Udział kredytów preferencyjnych całkowitej sprzedaży kredytów w roku 2008 wyniósł 20 procent. Dopłaty faktycznie bardzo obniżają koszty, dlatego kredyty preferencyjne są postrzegane przez kredytobiorców jako konkurencyjne nawet dla kredytów walutowych. Niższe koszty są zwykle szczególnie ważne w początkowym okresie kredytowania, kiedy potrzebne są dodatkowe środki na przykład na umeblowanie czy wykończenie mieszkania czy domu.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad stosowania dopłat do procentowania kredytów preferencyjnych można znaleźć na stronie www.bgk.com.pl w części „Informacje dla kredytobiorców” oraz „Interpretacje Ministra Infrastruktury”.
Robert Olesiński
http://www.inbank.pl/artykuly,127,318,program___8222_rodzina_na_swoim__8221__szansa_na_tanszy_kredyt
dobrze by było zebrać dane z wszystkich banków które udzielają te kredyty o ile wzrosły.
pawel_bxxx / 77.113.178.* / 2008-12-21 22:20
sprawa wynajmu mieszkań wygląda tak, że to co kiedyś szło od ręki teraz stoi miesiącami. Wynajmowane chętnie są tylko kawalerki o małym standardzie. Droższe apartamenty i domy ciężko wynając. Na przykład rok temu pracownicy firm wynajmowali droższe lokale a obecnie firmy przenoszą ich do tanich.Co do studentów to zaczyna się niż demograficzny co też powinno uspokoić ceny w dużych miastach studenckich /Kraków, Wrocław/. Zgadzam się zasadniczo, że kupno nieruchomości obecnie ma sens ale tylko w przypadku okazyjnej ceny tzn. okazyjnej na dzień dzisiejszy a nie okazyjnej z przed roku. Trzeba wziąć pod uwagę, że złotówka się osłabiła i jest szansa, że ten kierunek będzie kontynuowany - więc kupno nieruchomości to dobre zabezpieczenie. Pamiętam czasy, kiedy ludzie trzymali pieniądze w skarpetkach i potracili na tym sporo.
kaziu2 / 83.29.40.* / 2008-12-21 22:00
No to w dużych miastach akademickich zacznie sie ruch na wynajem a za nim podwyżka czynszów.
Piotreq / 2008-12-21 21:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Około 8 miliardów złotych zostanie w kieszeniach Polaków w 2009
roku. Ministerstwo Finansów szacuje, że o tyle zmniejszą się
wpływy do budżetu z racji niższych stawek podatku od dochodów
osób fizycznych.


Wydaje mi się że znacznie większe wpływy do budżetu, oszczędności budżetu i wpływy na rynek będą skutkiem zmniejszenia pomostówek.
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 21:44 / Bywalec forum
Ameryka na skraju bankructwa - jeżeli tak piszą to znaczy że już zbankrutowała - o czy piszę od miesięcy.

Jełopy do roboty - czas chwytania się cienkiego końca miną i prędko nie powróci -- to było oczywiście do rządów USA i UE.
max303 / 2008-12-21 21:22 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://www.tase.co.il/TASEEng/homepage.htm
Zigzag / 83.24.108.* / 2008-12-21 21:15
Kurcze, tak się nastawiałem na budowę portfela akcyjnego od stycznia. Ale nic z tego. Może czerwiec. Do tego czasu tylko DT. Zmienność może być sprzyjająca. Tu się zgadzam z Gomółką. Pozdro...
Zigzag / 83.24.108.* / 2008-12-21 22:00
...Gomulką...
Kenobi / 2008-12-21 21:14 / Uznany malkontent giełdowy
Historycznie, recesja jaką poprzedza kryzys bankowy, jest dwukrotnie dłuższa i czterokrotnie dotkliwsza, powiedział analityk sektora bankowego w Merrill Lynch obniżając prognozy na rok 2009 o 15% i na 2010 o 25%, co oznacza -28% do obecnego konsensusu rynkowego. Uważa, że obecne mówienie o poprawie w drugim półroczu 2009 r. jest nieporozumieniem. Do tej pory banki odpisały 800 mld. $, a ogólna kwota wyniesie 5,5 biliona $. Wskaźniki ekonomiczne pokazują znaczne pogorszenie aktywów, więc ocena wartości księgowej wg obecnej wyceny w bilansach, to strata czasu.
kaziu2 / 83.29.40.* / 2008-12-21 22:02
Czy to nie paranoja.Marx i Engels mieli racje.
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 21:23 / Bywalec forum
Otóż to.
A co powiedzą za kilka misięcy ?

Chyba bedą musieli wymyśleć nowy ustrój bo ten został z***...any dokumentnie
max303 / 2008-12-21 20:50 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam na finiszu łikendu
TOMOK / 2008-12-21 21:01 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
raczej na początku...długiego łikendu :-)))
Pozdrawiam
Zielarz / 2008-12-21 21:12 / Uparty Gracz Giełdowy
a to zalezy jak dla kogo ...
z obecnej perspektywy i w temacie modnego ostatnio tematu zakupow i ruchu w centrach handlowych moge powiedziec tyle:
zakupy nalezalo robic w sobote wieczorem (jak nie chwalac sie - ja :) ) luzik, miejsce, pelna kulturka. Dzis wieczorem widzialem taka kolejke przed M1 w Kraku ze ... sie rozesmialem. Na szczesicie nie bralem w niej udzialu. No ale ludzie robiacy Z WYBORU zakupy w niedziele to w sumie specyficzna subkultura ...
Mieczyslaw / 2008-12-21 22:18 / Uznany Gracz Giełdowy
zakupy to trzeabylo robic w tygodniu , w godzinach dopoludniowych kiedy wiekszosc :normalnych : pracuje :)
brydzia / 2008-12-21 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja byłam wczoraj od 10 do 15 w różnych marketach ,

nawet przecena zabawek o 30% nie powodowała że był ruch , może Łódź jest biedna albo już ludzie zaczęli oszczędzać

wózki nie były pełne jak tu niektórzy piszą
TOMOK / 2008-12-21 21:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Ludzie skończmy z tymi wózkami pełnymi do połowy lub pustymi do połowy...toż kto ma pieniądze...kto miał....ma pełne wózki...nic nie zminiło się :-)
Pozdrawiam
Zielarz / 2008-12-21 21:25 / Uparty Gracz Giełdowy
ja tez jestem zdania ze pasowalo by miec jakies bardziej obiektywne dane niz to ze bylem, widzialem itp ... ale im wiecej tu siedze i interesuje sie tematem moczenia kasy na GPW ;) yym wiecej zaczynam dostrzegac skutecznosc mechanizmow ktore dzialaja na gieldzie w zyciu codziennym. Korki w miescie, wybor drogi dojazdu do pracy, stadne kupowanie, stadne wyjazdy do sklepow. Dzialanie kontrariarne sie sprawdza nie tylko na gieldzie ...
brydzia / 2008-12-21 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
acha zapomniałam dodać że kasjerki średnia wieku 55-60 lat

makabra , nie wiem skąd oni je pościągali , ale kasjerkami to one na pewno nie były wcześniej
Krzych / 2008-12-21 20:39 / Płoteczka na forum
Kryzys to czas dla odważnych firm
StockWatch.pl2008-12-21, ostatnia aktualizacja 2008-12-17 11:00
Co łączy niemieckiego Daimlera, PKO BP i spółkę paliwową Orlen? Dla nich kryzys to nie tylko zagrożenie - to przede wszystkim szansa na super zakupy. Coś, jak jubileuszowa wyprzedaż w największym domu towarowym w mieście. Oferta ogromna - ceny, jak marzenie.
Gospodarka rozwija się cyklicznie. Dobrze zarządzana duża firma ten cykl powinna uwzględniać w swoich planach biznesowych i w czasach wysokiej koniunktury koncentrować się na maksymalnym wykorzystaniu swoich zasobów przy okazji akumulując aktywa, a w czasach dekoniunktury wykorzystać słabość swoich konkurentów, zajmując nowe pozycje poprzez rozbudowę np. sieci sprzedaży albo agresywną akwizycję. W końcu inwestowanie w czasach dekoniunktury, podobnie jak kupowanie w czasach wyprzedaży jest zdecydowanie tańsze od robienia tego gdy cały rynek jest rozgrzany do czerwoności i pędzi jak szalony. Kryzys to po prostu najlepszy czas na zajmowanie zaplanowanej pozycji rynkowej.

I są firmy, które to wykorzystują. Daimler nie płacze nad spadkiem popytu na samochodu, wiedząc że z tym niewiele sam może zrobić, ale inwestuje w rosyjskiego Kamaza, przejmując za 250 mln dol. (plus 50 mln dol. premii, która zostanie wypłacona w 2012 r.) 10 proc. jego akcji. To z pewnością opłaci się w przyszłości, choćby dlatego, że kupuje w ten sposób dostęp do bardzo dużej sieci dystrybucji, którą Rosjanie już mają i która kryzys z pewnością przetrwa.

promocje mamy dalej ciekawe jak długo przy takiej cenie walut - nie wierzę że wychodzą bo zawsze są dwie strony spekuła się zwija inwestor wchodzi podwójny sukces cena i kurs.
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 20:58 / Bywalec forum
Okazje dopiero się nadażą za rok.
max303 / 2008-12-21 21:01 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wczesniej
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 21:06 / Bywalec forum
Nie chciałem być szczegółowy maxiu :))
Krzych / 2008-12-21 21:13 / Płoteczka na forum
w drugiej połowie a że giełda taki okres dyskontuje to może być na dniach
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 20:22 / Bywalec forum
O G L O S Z E N I E !!!

W dniu 20.12.2008r. USA zostało "prawie" oficjalnie bankrutem.
Zastępca Baraca Obamy przeglądając raport o stanie gospodarki USA zrzucił owłosienie :) mimo że zima nadchodzi. :)
Filmowy armagedon dopadł Amerykę tym razem na serio :(
Marzyciel / 2008-12-21 20:31 / portfel / Weteran 07/08
prawie robi wielka roznice
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 21:04 / Bywalec forum
Dlatego " " żeby nie było różnicy :)

DJ 4000 już niebawem - wyprzedaż poświąteczna :)
Zigzag / 83.24.108.* / 2008-12-21 20:44
Dla oszołomów. Zywiec czy tyskie, rak watroby czy prostaty, blondynka czy szatynka, do pisuaru czy do umywalki, liczy się efekt... i satysfakcja... Pozdro i mniej ogłupiajacych reklam życzę...
flugo / 2008-12-21 21:06 / portfel / Dziecko hossy
mi się spodobało- nie znałem
flugo / 2008-12-21 20:12 / portfel / Dziecko hossy
Około 8 miliardów złotych zostanie w kieszeniach Polaków w 2009 roku. Ministerstwo Finansów szacuje, że o tyle zmniejszą się wpływy do budżetu z racji niższych stawek podatku od dochodów osób fizycznych.

Rzeczniczka resortu Magdalena Kobos wyjaśnia, że zamiast dotychczasowych trzech progów podatkowych: 19-, 30- i 40 - procentowego zostaną wprowadzone dwa: 18 i 32 procent.
Kenobi / 2008-12-21 20:26 / Uznany malkontent giełdowy
To samo robią, co kiedyś w Stanach - obniżanie podatków bogatym. Wynik tego właśnie widzimy - zarżnięcie gospodarki.
flugo / 2008-12-21 20:37 / portfel / Dziecko hossy
narodowokatolicki socjalisto mądralo

powiedz mi kto obwinia Clintona i za co?

czy przyczyny obecnego kryzysu nie tkwia w odległych latach kiedy to pan Sexi Saks spełniał obietnice wyborcze?
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 21:09 / Bywalec forum
Racja Flugo Bil zaczą chcieli od razu mieć dobrze a na to trzeba pracować.
Zresztą czy oni mielli żle ?
Ale niektórzy mówią że zawsze może być lepiej - no i co teraz powiedzą ?
Marzyciel / 2008-12-21 20:33 / portfel / Weteran 07/08
lepiej podwyzszyc podatki to caly kapital stad prysnie i wzrosnie bezrobocie i wzrosnie szara strefa to twoje lekarstwo ?
Kenobi / 2008-12-21 20:28 / Uznany malkontent giełdowy
Nakupowali sobie domów na kredyt, dla spekulacji, bo myśleli, że ich ceny mogą tylko rosnąć. To samo było u nas - brali kredyty, myśląc że zarobią więcej na giełdzie, a teraz będą straty i tu i tam.
modliszka / 2008-12-21 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Flugo, powiedz mi, jak w tym kraju ma byc dobrze, skoro prezesi i menagerowie w ciagu dnia, zamiast pracowac, graja na straganie ? :-))))
flugo / 2008-12-21 20:33 / portfel / Dziecko hossy
to świadczy tylko o tym jak cięzko prezesi i managerowie pracowali na pozycje w firmie która pozwala im na uprawianie hobby w godzinach pracy:)))

mam wrazenie,ze ten dobry czas się jednak kończy:((
modliszka / 2008-12-21 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozumiem ;-)
I mam podobne odczucia -:(
flugo / 2008-12-21 20:44 / portfel / Dziecko hossy
wiesz Mo...
chcialbym aby to zrozumieli moi pracownicy...
brydzia / 2008-12-21 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
moja mama kiedyś zatrudniała 80 osób , teraz nikogo ,

wiedzie się jej dużo lepiej , najgorsza robota jest z ludźmi , nigdy się nie dogodzi , zawsze mają jakieś fochy i ciągle coś nie pasuje
tak jak moją mamę wprowadzili kiedyś w długi to nikomu nie życzę w 1999 roku , 65 osób poszło na 8 miesięczne zwolnienia , później doszło do tego że jak prosiła żeby coś zrobili to mówili że mają to w dupie i idą na zwolnienie ,
nawet te najbardziej zaufane osoby , później trzeba było im zapłacić 3 miesięczne odprawy , i oczywiście urlopy i zus , a kontrakty miała podpisane z Niemcami na produkcję

współczuję wszystkim którzy zatrudniają ludzi , może to też zależy w jakiej branży , najgorszy kawałek chleba ,


najśmieśniejsze jest to że jak teraz spotykają moją mamę to mówią jak to u niej było dobrze , zawsze wypłata na czas , pełny zus, akcja socjalna itd.
EDiS / 2008-12-21 23:02 / Tysiącznik na forum
Święta prawda, przerabialem to na wlasnej skórze, tylko w mniejszym wymiarze.
flugo / 2008-12-21 21:06 / portfel / Dziecko hossy
nobody's perfect:))

człowiek jest tylko człowiekiem- ale fakt,że u nas homo sovieticus musi wymrzeć i jego wnuki- wtedy to znormalnieje trochę
modliszka / 2008-12-21 20:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zrozumieja, w obliczu rosnacego bezrobocia...potrzeba czasu..
Jeck / 2008-12-21 20:20 / "Poławiacz perełek"
Zakładając, że mamy w Polsce 18 mln podatników, wychodzi 444pln/podatnika/rok.
Czyli 37pln/miesiąc...poszalejemy :-))
Nowa hossa pewna...Vox, gdzie jesteś????
flugo / 2008-12-21 20:31 / portfel / Dziecko hossy
na szczęście zasada wszystkim równo-zostaje gówno nie funkcjonuje w tym kraju:))0
kaziu2 / 83.29.40.* / 2008-12-21 20:07
widze ,że macie dobre humory ,jak karp przed świetami,kto w obliczu potężnego kryzysu bedzie chciał ryzykowac i kupować akcje długoterminowo?Najpierw musimy jeszcze zrobic nowe dno i to na niskich poziomach by potem na gruzach sie odbudować."Ciemność widze ciemność"
Bessior ponad Bessiorami / 2008-12-21 20:24 / Bywalec forum
Vox i Lonterm będą pakować całe reklamówki :)
zbig$ / 2008-12-21 20:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-12-21 18:46:20 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]
MG postanowilo, nie ujawniac nazw tych firm, aby nie spowodowac spadku wyceny rynkowej spolek. Boja sie, ze wywolalby to lawinowa wyprzedaz akcji na GPW...Takze, nie wiemy, w co inwestujemy :-)
--------------
i tak nie wiemy bez tego...
kolejny argument, zeby to w ... sprzedac, kto jeszcze ma i zajac sie DT, nie trzymac...
modliszka / 2008-12-21 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sadze, ze nie wiemy wszystkiego....ze ceszcze zzesc wyplynie w styczniu, przy oglaszaniu wynikow rocznych.
Krzych / 2008-12-21 20:24 / Płoteczka na forum
ale wiele spółek i tak ponosząc straty zakończą rok na + wezmy ostatnią spółkę
Odlewnie Polskie korygują prognozę tegorocznego zysku z 6 do 1 mln zł, spółka przyznała w komunikacie, że jedną z przyczyn pogorszenia wyniku są straty na opcjach.
modliszka / 2008-12-21 20:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To mozna juz odhaczyc, kto naspeny ?
Krzych / 2008-12-21 20:15 / Płoteczka na forum
W środę Komisja Nadzoru Finansowego oszacowała na podstawie danych uzyskanych z systemu bankowego straty polskich firm z tytułu opcji walutowej na 5,5 mld zł. Prawdopodobnie w kwocie tej znajduje się 1,4 mld zł zgłoszone przez przedsiębiorców do MG. Według Komisji Nadzoru Finansowego w opcje zaangażowało się 99 spółek, z czego 35 ma straty.

jedna trzecia ma straty - przesadzasz ja niemam zamiaru nic sprzedawać a na dt. tylko część kapitału.
I jeszcze jedno nie wiemy ile zarobiła ta większość a jak się dowiemy to te papierki będą już w kosmosie:)
TOMOK / 2008-12-21 19:53 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć...jako, że urlop mam do samiuśkich Świąt a i całe Święta...spędzam czas spokojnie...no i ciut upojnie :-)
P.S. Przepraszam wszystkich, którzy jutro musza do pracy wstać rankiem...lub o świcie :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-12-21 20:00 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
to Kodeks Pracy nic więcej :-)
Pozdrawiam
flugo / 2008-12-21 20:03 / portfel / Dziecko hossy
myslałem,ze na ochotnika bezpłatny :)))))

wiesz- KRYZYS JEST:))))))))))
TOMOK / 2008-12-21 20:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
chyba ciut trenujesz przed wizytą Irlandczyka :-)
Pozdrawiam
flugo / 2008-12-21 20:10 / portfel / Dziecko hossy
nie- twardy jestem:))
Krzych / 2008-12-21 19:38 / Płoteczka na forum
Gospodarkę czeka trudny czas, ale rynek akcji już uwzględnia spowolnienie gospodarcze w wycenach walorów. Zagadką pozostaje jedynie stopień dopasowania przeceny w 2008 r. do spowolnienia w 2009, a może nawet 2010 r. Istnieje ryzyko, że gospodarka zachowa się gorzej, niż przewiduje większość inwestorów giełdowych. Wówczas rzeczywiście mogą nas czekać jeszcze spadki cen akcji. Ale mimo wszystko, również przecena ma swoje granice, więc warto oszacować, jak duże ryzyko inwestor jest w stanie ponieść. A z drugiej strony możliwe, że mamy do czynienia z generalnym niedowartościowaniem akcji. Szczególnie w odniesieniu do długoterminowych perspektyw polskiej gospodarki. Niestety, zapewne w krótkim terminie najwięcej do powiedzenia na giełdowym parkiecie będą mieli spekulanci, dokonujący błyskawicznych transakcji kupna i równie szybko pozbywający się akcji. Dopiero po zmniejszeniu się wahań cen przyjdzie czas na szersze grono inwestorów długoterminowych.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=11fc9fe1-1dad-49a5-ad31-dd6214c044b5

Obligacje i lokaty dobre w 2009 r.?
Obligacje są uznawane za substytut lokaty bankowej. Nic bardziej mylnego. Ceny obligacji na rynku wtórnym zmieniają się w kierunku przeciwnym do ich rentowności. A rentowność z kolei jest uzależniona od oficjalnej stopy procentowej, ale też od poziomu oprocentowania lokat bankowych. Jeśli więc stopy procentowe już rozpoczęły cykl obniżek, lokaty bankowe zapewne w przyszłym roku pójdą ich śladem, to spadnie również rentowność obligacji.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=df5d4ff0-ab53-430c-aa48-4d9da9605c3d&open=sec
zbig$ / 2008-12-21 19:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
lokaty nie spadna bo banki na gwalt potrzebuja kasy...i to mi sie podejrzane wydało, ze az tyle daja...dlatego ludziska pakuja sie w obligacje, bo rzad predzej wykupi i sa bezpieczniejsze, niz w banku
zbig$ / 2008-12-21 19:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
wniosek z tego taki, ze jest kasa, jak obligacje rosna, tylko szuka bezpiecznego miejsca, ktore gwarantuje jej zwrot
zbig$ / 2008-12-21 20:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie zartuj...)))
flugo / 2008-12-21 20:05 / portfel / Dziecko hossy
10 mln cashu pakuja w spółkę o tak ch******* wskaźnikach,że strach się bać:))))
zbig$ / 2008-12-21 19:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
W portfelu Biga ktos napisał, ze banki łakna gotówki, windują lokaty i wysyłaja kase do spolek matek - zagraniczne...
Ale przeciez złotego nei wysylaja, tylko chyba kupuja waluty...stad wzmocnienie walut...
no i zmniejsza akcje kredytowa dla polskich firm, co odbije sie na gospodarce...
ale zeby oddac te obecnie 9% beda musieli zwindowac waluty, by tanio odkupic złotego, o ile w ogóle maja oddawac, bo jak nie udzielaja kredytow to na czym zarobia? tylko na spekulacji spadkowej na złotym...
modliszka / 2008-12-21 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podejrzewam, ze oslabienie zlotego moze sluzyc transferom dywidendy za granice, do spolek matek.....o spolki "corki", nikt sie nie bedzie przejmowa,l w czasach kryzysu swiatowego...kazdy dba o wlasny tylek...
zbig$ / 2008-12-21 19:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
dobrze ze nie wywożą złotówek, jedynie kurs walut rosnie, co pomoze exporterom (niezaopcjowanym) i pobudzi producentow krajowych ze wzgledu na spowolnienie importu (no chyba ze zabezpieczyli sie przed wzrostem walut)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy