Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Hiszpanie wycofają się z Polski?

Hiszpanie wycofają się z Polski?

Money.pl / 2008-04-12 12:25
Komentarze do wiadomości: Hiszpanie wycofają się z Polski?.
Wyświetlaj:
Angela284 / 195.117.179.* / 2008-05-08 11:15
ceny spadną,ale nie zbyt dużo, to prawda jest nie wielu ludzi co ma zdolność kredytową w złotówkach, w zależności od banku kwota między zdolnością kredytową w CHF a w złotówkach różni się, np w Pko w złotówkach dostałam 230tys.zl, natomiast we CHF 170tys.Nie mogłam uzyskać kredytu we CHF bo była za mała zdolność kredytowa, a kwota której potrzebowałam na zakup była o wiele większa i w dodatku jeszcze musiałam zapłacić 30% wkładu własnego.Warto brać kredyty we CHF niż w złotówkach, załatwiam obecnie refinansowanie w innym banku i kredyt w CHF.Rate bede miała niższą o 500zł, dla mnie to spora różnica, a w ciągu roku jest już konkret. Trzeba patrzeć również na przeliczniki bankowe tzw. spread i czy jest możliwość bezpłatnego wielokrotnego przewalutowania, również należy patrzeć czy bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę.
tyfus / 83.6.116.* / 2008-04-12 12:25
no co jets nie mam artykulów na temat ze ceny mieszkan nie spadna ?
moniap / 212.76.37.* / 2008-04-13 11:41
Po co pisać, że nie spadną, skoro już nie ma głupich co wierzą w dalsze wzrosty. Nawet Gienek z zapyziałej wioski wie, że teraz jest tylko jeden kierunek cen - na dół.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-04-14 10:47
Do moniap: "Analityku" jak słyszę komentarze w stylu "ostry zjazd cenowy w dół" to pytam Ciebie ... z jakiego powodu? Czy w Polsce udzielano i udziela się kredytów ludzion bez weryfikacji? Jakie jest zadłużenie społeczństwa? Jakie sa tendencje migracji do duzych aglomeracji? Jaki segment komentujesz i jakie miasta? Co takiego złego dzieje się w polskiej gospodarce? itd itd...
Pokaż mi to na liczbach bo w życiu istotne są właśnie liczby o ile wzrośnie lub o ile spadnie oraz co wzrośnie a co spadnie. Ty chyba nie bardzo nadajesz się na analizę rynku nieruchomości raczej na komentowanie rządowych cenach skupu zboża, które za PRL były ustalane pewnie raz do roku i dla wszystkich.
"Analiza" twoja jest równie precyzyjna i osadzona w realiach jak powiedzenie: "Jak na świntego Hironima jest dysc albo ni ma to pod kuniec listopada śmik pada albo ni pada."
plonker / 2008-04-15 13:45 / Bywalec forum
Pisuarze, ceny w Warszawie juz spadły 10% w porownaniu z ubiegłym rokiem. Jest brak kupujacych z prostej przyczyny ze niewiele osób ma teraz zdolnosc kredytową. Sytuacja jeszcze bardziej sie pogorszy w 2008 i 2009 bo stopy procentowe oraz pozyczki pójdą jeszcze bardziej w góre. Twoje argumenty o emigracji do miast to bollocks. Jedziemy ostro w dół.
Kapucha / 83.24.158.* / 2008-04-20 18:08
Bredzisz. Kupiłem mieszkanie w bloku gierkowskim w czerwcu 2007 roku w Warszawie (Górny Mokotów). W tej chwili mam na nie kupujących za 25% więcej.
Kredyty w złotówkach podrożały. Ale większość kredytów jest we franku, a franek potaniał, więc chłopie żyjesz w świecie marzeń i złudzeń.Chyba, że "jazda ostro w dół" oznacza dla Ciebie, że w dobrych lokalizacjach stale rosną ...
Jest wielu ludzi sfrustrowanych, że nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania takiego, jakie ma ich ulubiony bohater filmowy/serialowy. Ale kino to jedno, a życie to drugie.
plonker / 2008-04-20 21:25 / Bywalec forum
Kapucha bzdury piszesz. Ja posprzedawałewm wszystkie swoje mieszkania rok temu w tym jedno na Rejtana w bloku. Teraz moge je odkupic o 10% mniej. Zdolnosc kredytowa jest wyliczana w złotówkach o ile się nie myle. I w tym sęk! Nikt nie może dostać kredytu.
Ceny nieruchomosci spadaja w całej Europie i w Polsce równiez,

Najnowsze wpisy