Home Broker - ostrzegam

mtf / 83.168.75.* / 2010-07-01 17:32
Miałem bardzo niemiły kontakt z przedstawicielem agencji Home Broker. Dałem ogłoszenie o sprzedaży mieszkania z wyraźnie zaznaczoną opcją, że nie życzę sobie pośredników. Zadzwonił pan z agencji w której zapewniał, że ma klienta na mieszkanie i z chęcią by z nim przyszedł. Stwierdził nawet, że poda mu specjalnie inną cenę, a różnica to będzie jego prowizja. Oczywiście facet przyszedł sam i próbował wymusić podpisanie standardowej, bardzo niekorzystnej umowy. Odprawiłem go z kwitkiem. Piszę to aby ostrzec innych przed tego rodzaju praktykami.
Wyświetlaj:
kupujący / 109.231.48.* / 2014-03-12 16:21
UWAGA ! Lichwiarze jakich mało.Gorzej niż Prowident.Oszukują w biały dzień.Chciałem kupić mieszkanie w Białymstoku.Wybrałem się do biura na Sienkiewicza.Proszę przyjść mamy promocje do końca tygodnia,wyprzedajemy mieszkania z zeszłego roku.Takiej ściemy jeszcze nawet od operatorów komórek nie słyszałem.Zachodze,dwóch konsultantów się dosiadło.Jeden wyklepał z pamięci! regułkę o tym,że ich firma jest najlepsza i największa.Jak skończył to już siedział i się do końca nie odzywał.Babka się nakręcała.Pokazywała zdjęcia na płaskim telewizorze.Niby powiedziałem jej czego szukam ale nie potrafiła znaleźć mieszkania w dobrej cenie.Wszystko drożyzna o podkręcone ceny.Na koniec dowiedziałem się o nie małej prowizji.Między innymi pewnie pokrywa ono nie małe wynagrodzenie 6 pozostałych pracowników którzy włóczyli się po lokalu "zerkając czy jestem przy kasie".
Moge nie zapłacić prowizji jak wezme w ich banku kredyt.Tam mnie skasują tak,że dopłace do interesu,że chej.I teraz najlepsze. Negocjacje są ale tylko telefoniczne przez panią z Home Broker lub w jej obecności! Pani tutaj też dopilnuje,żebym na tym zbyt dobrze nie wyszedł,a ich prowizja na tym nie ucierpiała.Na koniec zachwaliła,że mogą pomóc we wszelkich formalnościach- spisać liczniki itd.O prowizji za to nie zdążyła wspomnieć.Prosiłem żeby nie dzwonili.Na tym etapie ja już dziękuje.Poszedłem do agencji tuż obok gdzie pan nie miał telewizora do pokazywania i wygodnych kanap tylko normalne krzesła.Już się umówiłem na dwa spotkania.Mam nadzieje,że lichwa z Home Broker padnie..
polecenie 21334 / 195.95.144.* / 2014-10-13 12:38
Ja tam wolę wygodnie usiąść i popijając kawkę wybrać kilka mieszkań. Przed podpisaniem umowy pośrednictwa przeczytać ją a nie jak w innych biurach podpisywać na kolanie coś, czego nie przeczytałem pod klatką, gdy deszcz leje.
To nie czasy PRL'u!!
3,5% to dużo??
Lepiej chyba zapłacić tyle, niż 1,5% za usługi taksówkarskie:)
Jak sprzedawałem mieszkanie, to sam wszystko załatwiałem, nawet zaświadczenie ze spółdzielni, jak z HB kupowałem, to oni wszystko ogarniali. Jak do kredytu musiałem dać jeszcze PIT z zeszłego roku, to przyjechał chłopaczek sam aby je odebrać!!
Widzę, że co niektóry wolą zapłacić mniej, ale " za co??"
Ja polecam Home Brokera
Edyt99a / 46.204.139.* / 2014-03-24 19:21
Ja korzystałem z ich usług gdy szukałem mieszkania i nie miałem żadnych uwag, kompetentna obsługa, kulturalna obsługa i ładny wystrój w biurze...
Zamierzam z nimi sprzedać inną nieruchomość
Dania / 91.228.88.* / 2014-03-18 16:25
Dzisiaj po raz pierwszy czytam fora. W tym to o HB. Panu "kupujący" powiem tak: jak chce się uderzyć psa, kij znajdzie się zawsze. Pan zwyczajnie źle się poczuł w HB i dlatego "babka się nakręcała", a inni się kręcili czując zapach kasy.Pośrednik podkręcający ceny. Płaski telewizor i jeszcze wysoka prowizja.
U sąsiada było siermiężnie, ale tam poczuł się Pan dobrze. I tyle.
Tylko dlaczego pisze Pan, że Home Broker jest oszustem? Przecież to nijak nie wynika z Pana relacji.
htfx / 31.1.214.* / 2014-06-21 16:24
gdyby to 1 lub 2 panow kupujacych tak pisalo to by mozna bylo pisac za szukaja kija. Ale tu takich negatywnych opini ludzi ostrzegajacych sie jest zatrzesienie.Co oznacza ze cos musi byc na rzeczy.
may964 / 93.105.178.* / 2014-11-03 22:16
zadowoleni ludzie nie siędza przy forach ;-) tu albo konkurencja albo ci ci wszystko wiedza najlepiej ;-) Polska mentalność haha a potem sie dziwią że majątki tracą
Inwetorka / 89.78.76.* / 2014-01-11 15:30
Też ostrzegam.
Już po raz drugi zostałam oszukana i straciłam mnóstwo czasu.
Zadzwonił do mnie agent : Patryk Piotrowski, powiedział, że ma dla mnie przygotowaną super specjalną prezentację mieszkań, jako dla wyjątkowego klienta, który był już u nich na prezentacji w 2013 roku. Same okazje, których nie ma w internecie. Gdy powiedziałam, że szkoda mi tracić na nich czas bo już raz mnie oszukali (podałam kwotę maksymalną 70 000 zł, a próbowali mi wcisnąć, mieszkanie za 97000 zł, w ogóle mieszkania nie o tych parametrach co chciałam i w innej lokalizacji) to Pan mnie jednak zapewniał, że teraz tak nie będzie, że już wprowadził sobie wszystkie wymagane przeze mnie parametry i ma gotową prezentację. No to dałam mu szansę, pojechałam (godzina czasu nie moja) i się okazało, że prezentacja jest ale oferta tylko jedna - mieszkanie bez łazienki i w dodatku taka która była w internecie. Panie w biurze aż się zawstydziły i przepraszały, bo same w szoku były jak postąpił ten agent. No i dwie godziny czasu nie moje. ODRADZAM
Paulina1985 / 89.68.140.* / 2013-10-29 13:34
Ja tez spazyłam sie na tym biurze. kiedy przybylam na umowiona godzine do ich biura na Ursynowie to okazało sie, ze nieruchomosci, ktora byłam zainteresowana juz nie ma. oczywiscie chccieli mi wcisnac cos innego. odradzam kontakt z tym biurem. jest wiele innych, i solidnych.
aRyba / 77.252.146.* / 2013-10-14 23:06
OSTRZEGAM! naciagacze, oszusci, kretacze. Ostrzegam!!! Mili i kontaktowi do momentu zawarcia umowy. Kupilam mieszkanie w Toruniu, pierwsze w zyciu wiec doswiadczony posrednik wydawal sie zbawieniem. Wszystkie informacje okazaly sie nieprawdziwe ale podpisalam umowe wiec pozamiatane. Niby moja wina ale...Myslisz-wezme fachowego posrednika-unikne klopotow. Wezmiesz Home Broker`a i Twoje klopoty dopiero sie zaczna.
Monifi / 89.73.8.* / 2013-11-02 21:38
tak właśnie było u mnie mili uczynni -wcisneli mi mieszkanie u dewelopera ze zla umowa i umyli rece-oczywiscie moja wina!!!po 9miesiacach deweloper zgodzil sie na odstapienie od umowy bez kary finansowej-nie liczac prawie 3tysiecy za akty notarialne-trzymajcie sie z daleka naprawde radze bo wejdziecie na mine
Dziuniek990 / 82.177.188.* / 2013-09-05 13:49
No ja dzisiaj jestem umówiony z nimi - dobrze, że sobie poczytałem - już ja sobie pojeżdżę po nich jak nie dotrzymają tego co powiedzieli przez telefon :)
Maria981 / 46.175.234.* / 2013-08-30 10:18
Absolutnie nie polecam! Firma działa na tanich sztuczkach socjotechnicznych. Brak szacunku dla klienta, poprzez ignorowanie jego cennego czasu, dodatkowo celowe wprowadzanie w błąd. HOME BROKER to firma niewiarygodna!!!
A jak działają? oto przykład: dzwonią do ogłoszeniodawcy z centrali w Warszawie, iż posiadają w ofercie dokładnie taką nieruchomość jaką poszukuje klient. Nie zgadzają się na kontakt telefoniczny lub e-mailowy z pośrednikiem, należy pofatygować się do siedziby firmy. Na miejscu okazuje się, iż NIE MAJA w ofercie poszukiwanej nieruchomości, ale mogą zaproponować alternatywną, czyli dwa razy droższą!!!!!!! Oczywiście rozczarowany klient skoro poświęcił już tyle czasu na dojazd nie wyjdzie bez niczego, podpisuje umowę na nędznych warunkach i zadowala się wciśniętym mu kredytem lub lokatami rodem z Amber Gold!
tylda / 109.241.52.* / 2014-03-24 23:14
Standardowa sztuczka HB. Powiem krótko: jak ktoś szuka kłopotów i ma za dużo pieniędzy niech podpisze z nimi umowę. Przekona się wtedy co znaczy "dziadowska firma" i "amatorszczyzna".
O Matko Boska / 195.95.144.* / 2014-10-15 13:05
Ale debilami są osoby, które to czytają i w to wierzą!!
O Matko Boska!!
Pomyślcie Logicznie - jak spółka notowana na giełdzie może robić takie rzeczy?? - takie rzeczy mogą pisać sfrustrowani właścicieli innych biur, którzy nie mają klientów i siedzą na necie i wymyślają MEGA nielogiczne Niusy!!
Fajnie się to czyta, ale jak pomyślę, że inni w to wierzą, to ...... :)
katia530 / 188.33.52.* / 2016-06-23 17:06
hahahahah ktory posrednik to napisal......na wlasnej skorze doswiadczylam ich uslugi teraz to tylko horror i nieprzespane noce
Barbara1949 / 178.37.227.* / 2013-09-03 22:38
Od Home Broker jak najdalej!!! Założyłam lokatę przez doradcę finansowego HB na 1 rok .Po tym czasie złożyłam wniosek o zerwanie umowy , samo
załatwienie sprawy w biurze trwało około godziny 1 drukarka na ok 10 doradców !! Potwierdzenia złożenia wniosku odmówiono !? PO wielu perturbacjach i telefonach i do Bydgoszczy i do Warszawy pieniądze wpłynęły na moje konto po trzech tygodniach.Na reklamację do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi . Nikomu nie polecam tej FIRMY ale wręcz odradzam
były klient HB / 84.10.212.* / 2013-07-27 13:05
i powiem krótko, jeżeli chcecie mieć coś współnego z doradcami HB a szczególnie chodzi o takie bez końca słodzące małolaty-szczebiotki z bardzo niewielkim doświadczeniem zawodowym i życiowym, a którym wydaje się, że pozjadały wszystkie rozumy. To mam radę, zróbcie sobie z nimi tylko zdjęcie.
kjihfeuhbbhhh / 89.67.76.* / 2013-07-22 11:36
Ostrzegam i kupujących, i sprzedających. My sprzedawaliśmy mieszkanie, zgłosił się HB oczywiście i osoba niby bardzo dynamiczna, miła itd. Ustaliliśmy, że do naszej ceny doliczy sobie prowizję w dowolnej wysokości (potrzebowaliśmy konkretnej sumy pieniędzy, nie mniejszej). Jasne, nie ma problemu. Klientów było coś za dużo, dlatego sprawdziliśmy na stronie - a tam podana cena naszego mieszkania niższa nawet od tej, którą bezpośrednio wystawialiśmy! Wpisali sobie cenę, jaką podaliśmy im jako minimalną. Dobrze, że to sprawdziliśmy. Kiedy zadzwoniliśmy do agenta to był bardzo obrażony, bo on nie może wystawiać więcej niż my i musi mieć najlepszą ofertę na rynku. Umowę wypowiedzieliśmy. Po kilku dniach dostajemy sms (już bali się zadzwonić) że umówili nam spotkanie - bez żadnej konsultacji. Kiedy zadzwoniłam do agenta, który miał przyjść z klientem i pytam, dlaczego po pierwsze narzuca się nam godzinę spotkania a po drugie, czy to uczciwe w stosunku do klienta, że pokazuje się mu mieszkanie, którego i tak nie kupi (bo my z nimi nie chcemy mieć nic do czynienia, niezależnie od tego ile by nam oferowali) to panienka ofuczała mnie i rzuciła słuchawką. Więc nikt mi nie wmówi, że w stosunku do klientów też będą uczciwi. Dlatego najlepiej kupować i sprzedawać bezpośrednio i nie dorabiać tych wszystkich agentów i biur, bo przekonaliśmy się, że wszyscy są tacy sami. Mieliśmy różne historie, także z Willis czy Metro House. A sprzedaży bezpośrednio nie ma się co bać, trzeba tylko trochę poczytać i być ogarniętym to da się to zrobić bezpiecznie i przede wszystkim bez marnowania 10, 15 czy więcej tys.
Syjam / 77.255.71.* / 2013-06-16 21:44
Dokładnie Home Broker to OSZUŚCI !!!! Zadzwoniłem w sprawie jednej oferty, aby dopytać o szczegóły, powiedzieli że mogę się dowiedzieć TYLKO u nich osobiście. Jako że mam dość daleko do Krakowa (dojazd zabrał mi ponad 2 h w obie strony) obiecali, że będzie załatwione oglądanie tego mieszkania plus kilka podobnych cenowo w okolicy. Jak przyjechałem do nich na miejsce okazało się, że NIE UMÓWILI ŻADNEGO SPOTKANIA A CHCIELI WYMUSIĆ TYLKO PODPISANIE UMOWY NA SKANDALICZNYCH WARUNKACH. Powiedziałem im co o nich myślę i wyszedłem z biura. Odradzam wszystkim kontakt z tą firmą.
młoda mama / 109.243.53.* / 2013-07-13 11:33
PRAWDA!! Naciągacze, złodzieje i oszuści. Kupiliśmy nieststy mieszkanie niby wyremontowane, ładne jak je oglądaliśmy po pół roku grzyb na ścianie. Całe do remontu. Wpakowaliśmy mnóstwom kasy w pijawke. Nikomu nie polecam i odradzam!!! Uważajcie na nich dla nich tylko kasa sie liczy nic więcej.
zgroza / 195.95.144.* / 2014-10-13 12:59
Ależ oszuści - trzeba było zaprosić jak grzyb wyszedł na grzybobranie i kasować jak za prowizje Was skasowali!!
Jak mogli nie wspomnieć, że za pól roku grzyb wyjdzie!!
Toż to fałsz i obłuda!!
Takich to za kratki trzeba wsadzić!!
Przecież mówią że sprawdzają dokumenty!!
Idźcie do radcy prawnego - niech sprawdzi wszystkie dokumenty, może znajdzie coś o tym grzybie - potem do Sądu i położycie firmę na łopatki!!
Ps. Nie mówcie głośno o tych grzybach, gdyż US może podnieść wymiar podatku od nieujawnionych dochodów - mówcie, że zupę grzybową jecie tylko z torebki!!
Jestem z Wami!!
xxx7 / 195.95.144.* / 2013-07-20 10:22
a jaki związek z pośrednictwem ma grzyb na ścianie?
se7enty / 2013-07-17 10:05
Witam,

Również podpisuję się pod niepochlebnymi opiniami pod home broker. Jakaś masakra jest w ogóle z nimi. Piszę to z własnego doświadczenia (jako osoba sprzedająca nieruchomość) oraz na podstawie sprzedaży mojego znajomego.
Moja sprzedaż:
Nawiązałem współpracę z jednym z wrocławskich biur (mało znane, ale z polecenia). Nie była to umowa na wyłączność, jednak się dogadaliśmy, że nie będę podpisywał umów z innymi biurami. Pewnego dnia dzwoni do mnie pani z home broker'a i podekscytowanym głosem mówi: "mam dla pana gotówkowego klienta, który chce wziąć to mieszkanie". Powiedziałem, że mam swoje biuro, odmówiłem (prosiłem, by kontaktowała się przez tamto biuro). Nic to nie pomogło, babka dzwoniła do mnie jeszcze 17 razy -na początku nie odbierałem, bo dzwoniła, jak opętana! W końcu powiedziałem jej, że ją wpuszczę na mieszkanie, ale nie podpiszę umowy -tak też się stało. Babka z home brokera pojechała na mieszkanie (pokazywał najemca, bo sam nie mogłem), klient gotówkowy oczywiście nie kupił...

Poza tym baba zrobiła zdjęcia mojego mieszkania bez pozwolenia (tak zrelacjonował mi wynajmujący)!!! Nie mając umowy, mojego pozwolenia oraz podstawowych informacji prawnych na temat nieruchomosci.

Jak się Państwo domyślacie babka (nie mam szacunku do takich osób) próbowała mnie jeszcze nagabywać -stanowczo odmówiłem i zakazałem kontaktu ze mną!

Sytuaja mojego znajomego:
Podpisana umowa na wyłączność, sprzedaż dużej nieruchomości pod Wrocławiem. Znajomy pewnego razu dostaje telefon (nie wiadomo skąd, bo nigdzie się sam nie ogłaszał i nie sprzedawał jakiejkolwiek nieruchomości).

Dzwoni koleś z home broker'a z "propozycją nie do odrzucenia". Został poinformowany o tym, że jest umowa na wyłączność, jednak mimo to dalej napiera... Proponuje rozwiązanie, które ma wyeliminować tamto pierwsze biuro (ominięcie okresu karencji)! Na pytanie skąd mają do niego numer odpowiadają: "mamy na to swoje sposoby" -autentyczna wypowiedź pracownika!

Nie chce mi się już dalej opisywać. To biuro to jakieś nieporozumienie i podpisuję się pod tym rękoma i nogami! Nie mają podstawowych wartości moralnych, zero szacunku!
klijent / 83.10.66.* / 2013-05-21 11:53
zupełna racja- jeden a normalny człowiek do załatwienia sprawy
OLGA229 / 83.143.138.* / 2013-04-19 14:50
Podzielam Pana zdanie, Home Broker to zwyczajna banda oszustow, mnie oszukano rowniez, z tym ze w innej materii czyli chodzi o fundusze inwestycyjne, wytocze im teraz sprawe w sadzie, nie ufajcie tej firmie absolutnie. Bogaca sie na krzywdzie finansowej klientow. POZDRAWIAM PANA, KTORY MA RACJE DLATEGO SKOMENTOWALAM POST PANA POWYZEJ.
polo586 / 83.27.110.* / 2013-02-19 10:02
Home Broker to straszna firma ceny jak u Cartiera a obsługa jak w lumpeksie.
EOP / 195.116.85.* / 2012-11-22 15:36
Ja równiez odradzam Home Broker, zwłaszcza ich doradców finansowych wciskających kredyty zgodnuie z kluczem : im wiecej prowizji.... do tego dziwnie sie myla przedstawiając nierzetelne oferty celowo wprowadzajac klienta w błąd aby wcisnąc kredyt w banku, który płaci najwyższą prowizję. Przekonałam sie na własnej skórze.
ivanhoe / 216.172.135.* / 2012-10-06 10:49
Bez przesady, ja przez HB sprzedalem mieszkanie praktycznie w dwa tygodnie. Trafilem po prostu na doradce z jajami (dziewczyna ;-) Z reszta dziewczyna bardzo sympatyczna, konkretna i nie lejaca wody.
karola776 / 164.127.237.* / 2012-08-30 18:15
Wystawiłam działkę na sprzedaż, po 2 godz od wystawienia zadzwonili do mnie z firmy HB z głupim pytaniem, czy ogłoszenie jest jeszcze aktualne.
Umówili się na spotkanie. Na drugi dzień zadzwonili żeby potwierdzić termin spotkania.
Po przeczytaniu tych wszystkich opinii odpuszczę sobie to spotkanie.
mam tylko pytanie - czy firma ta podpisuje umowy na wyłączność?
Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.
zgroza / 195.95.144.* / 2014-10-13 13:07
Posiadając komis samochodowy jak przyprowadzi mi klient auto i mówi, że sprzedaje również sam, to biorę, ale nie spinam się aby je sprzedać!!
Jak mi przyprowadzi i mówi - Panie Marianie sprzedaż zostawiam Panu, gdyż jest Pan profesjonalistą, to auto zaraz ląduje na polerce, tapicerka jest prana i ogólnie następnego dnia jest cudeńko, że właściciel nie pozna!!
Takie auto szybko się sprzedaje - tak samo jest z wyłącznościami - jeśli zlecisz sprzedaż jednej osobie, to ona ma pewność, że zarobi jeśli sprzeda a Ty możesz więcej wymagać!!
Proste??
piotr 436 / 82.146.242.* / 2012-09-07 19:51
nie dawno sprzedałem mieszkanie za pośrednictwem HB. Moją ofertę miało pięciu pośredników, tylko oni sprawnie działali i przyprowadzili kilku klientów, być może miałem szczęście i trafiłem na obrotnego pracownika. Jeśli chodzi o wyłączność to ja z góry zastrzegałem sobie, że nie ma mowy o wyłączności. Chcesz sprzedać działkę to wystawiaj ofertę u kilku pośredników, bo na ogłoszenie własne i tak będą dzwonić pośrednicy.

Najnowsze wpisy