Home Broker - warto?

becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
Mirek1976 / 87.239.242.* / 2012-05-18 15:45
Firma, której nie polecam, gdyż dużo blichtru a mało zainteresowania zarówno sprzedającym, jak i kupującym.
betterdays / 2012-03-20 21:15
Odradzam biuro Homer Broker, w ubiegłym tyg. umówiłam się z nimi na spotkanie, powiedzieli, że potwierdzą mi smsem. Nie potwierdzili, zadzwoniłam następnego dnia z przypomnieniem i znów powiedzieli, że potwierdzą smsem. Nie potwierdzili. Zadzwoniłam dziś 3 raz i znów przypomniałam, że jutro mam spotkanie, na co usłyszłam, że spotkanie jest anulowane i pan zaczął mnie zachęcać, żeby skorzystała z ich doradcy finansowego. Żenada, brak profesjonalizmu. .
olig / 83.13.75.* / 2012-02-13 11:23
Jestem włascicielm mieszkania, które chcę sprzedać. To co robi firma Home Broker jest żenujące. Z racji takiej, ze maja najwyzsze prowizje, grzecznie, acz stanowczo podziękowałam za współpracę. Niestety do tych Panów nie dotarło... Stali się natarczywi, chamscy. Z biur mniejszych szydzą, że ci nic nie umieją, że z nimi nie ma szans na sprzedaż. Brak elementarnych zasad dobrego wychowania.Odradzam.
Muzia / 83.25.231.* / 2012-02-06 14:44
Prosze nie korzystać z ich usług,mówią,ze mają podpisane umowy z 20 bankami a i tak kredyt załatwiają w Getin Banku najdroższym na rynku, to LICHWA-OSTRZEGAM!!!
emerson / 84.10.212.* / 2012-10-22 19:19
W tym cały jest ambaras żeby dwoje chcialo naraz. Przecież Home Broker i Getin Bank to jeden znak firmowy "LC Corp", dla niewtajemniczonych wyjśniam, LC Corp to holding L. Czarneckiego. I wiecie już dlaczego Geting Bank jest najlepszy w świecie? :)
a949 / 85.221.250.* / 2012-11-28 22:57
Getin:)
Piotrek85 / 62.21.34.* / 2012-09-10 21:43
Problem polega na tym że duża ilość osób niestety nie ma w innych bankach zdolności np "Rodzina na Swoim" a GNB najlepiej liczy zdolność. Zawsze jest coś za coś, niestety. Druga strona medalu że to nie jest zawsze najdroższy bank, czasem wręcz przeciwnie.
a949 / 85.221.250.* / 2012-11-28 23:02
zgadzam się, to co czytam na tym forum na temat Getin Banku to bzdury wyssane z palca, większość wypowiadających się nie ma zielonego pojęcia na ten temat. Zdecydowanie GNB nie jest najdroższy na rynku a na pewno najbardziej liberalny:)
Damian_ / 94.40.113.* / 2012-02-12 15:06
Ja korzystałem z usług Home Brokera i jestem zadowolony, fakt że są drodzy ale wszystko za mnie załatwili czego sam nie potrafiłbym dopilnować. Poza tym bardzo mili ludzie
eg / 79.191.27.* / 2012-01-26 14:18
Najgorszy pośrednik na rynku! cud jeżeli uda się obejrzeć z nimi mieszkanie
nnnnn / 31.178.6.* / 2012-01-03 10:48
nie, nigdy więcej nie skorzystam z ich usług. od dwóch miesięcy usiłujemy zakończyć sprzedaż mieszkania (Warszawa) i doradcy z tej pseudo agencji nieruchomości po stronie kupującego ciągle czegoś nei dopilnują, nie robią nic żeby ułatwić sprawę, nie przeczytał nawet finansowy umowy kredytowej, którą podpisywała jego klientka, to jest jakiś dramat
zosiekk / 2012-01-10 14:55
widzisz, to w dużej mierze zależy po prostu od tego kto się na danym stanowisku znajduje, jeśli są to osoby kompetentne to takie usługi Home Brokera będą naprawdę pomocne, po prostu biuro biurowi nierówne
xxxxxxx / 2011-12-14 15:00
nigdy więcej nie korzystam z usług Home Brokera, to jakaś imitacja biur nieruchomości, lepiej z jakiegoś małego skorzystać niż z takiego komercyjnego! bardziej dbają o klienta
Marlena 06.06 / 77.255.242.* / 2012-07-04 20:38
Do wszystkich, którzy szukają pracy, bądź pomocy w transakcji dotyczącej nieruchomości - Home Broker jest firmą dosyć zróżnicowaną pod względem swojej pracy. Są pracownicy, którzy świetnie czują się w tej pracy, robią wyniki i wiedzą jak pozyskać klientów. Są jednak tacy, którzy do tej pracy się nie nadają. Wtedy pojawiają się negatywne opinie. Ja, jako osoba, która miała postawione ultimatum przez managera, dotyczące konieczności umówienia 18 spotkań ( minimum 16, które się odbędą) jeśli chcę dalej pracować w HB, w ciągu tygodnia decydującego o mojej przyszłości w tej firmie udało mi się zrobić 17 odbytych spotkań, mimo to zostałam wyrzucona z pracy...Moim zdaniem było to nie fair, ale oczywiście kierownictwo HB będzie twierdziło inaczej.. No trudno, tak bywa... Co do osób chcących sprzedać, kupić nieruchomość itp to jest podobnie, jedni będą mieli super obsługę, inni niestety nie... Bo są doradcy sumienni i są tacy, którzy mają gdzieś na serio potrzebującego pomocy klientów... Dział marketingu też jest co najmniej beznadziejny... Pisanie maili do obcych ludzi zwracając się do nich na " TY" to przesada, nie dziwię się, że potem ktoś ma pretensje do Bogu ducha winnego konsultanta za brak szacunku do klienta... Ehh... na temat HB można pisać i pisać, ale podsumowanie jest proste: Zanim nie sprawdzisz nie oceniaj, a nóż będziesz w grupie zadowolonych...
nigdy wiecej HB / 78.88.174.* / 2011-12-14 12:39
Plan nieszkania w ofercie niezgodny ze stanem faktycznym, pomieszczenia o mniejszym wymiarze niz w ofercie, prowizja 3% ceny kiedy wokolo wszyscy posrednicy maja bez prowizji! Studenci niekompetentni - to ich pracownicy. Żadnego zaangazowania w pomoc w kuopnie, zadnej pomocy przy negocjacji ceny, zadnej pomocy w papierkoligi. Nie robia nic bo ja chce kupic mieszkanie a juz podpisalem papierek ze cokolwiek sie stanie a dojdzie do zakupu to i tak im musze zaplacic 3% od koncowej ceny. Wiec moja broszka jak ja to zrobie i za ile kupie.
greczen / 153.19.32.* / 2012-01-02 15:46
identycznie było w naszym przypadku!
Smak / 83.22.211.* / 2011-12-11 13:13
Przestrzegam przed korzystaniem z usług tej sieci. Nasze mieszkanie sprzedawali 4 miesiące!!! od momentu wpłaty zadatku od Klienta. Kredyt zaproponowali klientowi w beznadziejnym banku, który mimo duzej zdolnosci kredytowej klienta cały czas tworzył "zchody". Biuro nie kontaktowało sie ani z nami ani z klientem na bieżąco. Pisalismy kilka aneksów do umowy. Przy tym wysoka, nie podlegajaca negocjacjom marza. Porażka. Znajdźcie inne - najlepiej dobre REGIONALNE biuro, a nie sieciowe, anonimowe i korzystające z pozycji duzego gracza któremu wszystko wolno.
jhu / 88.156.244.* / 2011-12-09 18:55
niepolecam oddziału Toruń.. Marazm i obłuda, udawanie pracy
zawiedziona / 83.26.182.* / 2011-11-20 22:06
nie polecam nikomu.....obiecanki cacanki a glupiemu radosc....
pawbrat / 2011-11-23 11:43
Czego się spodziewacie ? Przecież to kombinat.

Dylemat, czy kupować z pośrednikiem jest widzę wiecznie żywy.
Nie można generalizować, że każdy pośrednik to cwaniak, chociaż oni sami o sobie nie mają zbyt często dobrego zdania.

Jest wielu ludzi mających złe doświadczenia z agencjami i pośrednikami, lecz moim zdaniem jest w tym tyle samo ich winy ile winy pośrednika, bo czym się kierowali przy wyborze agencji ? Najczęściej przypadkiem niestety.

@becia77
Rynek nieruchomości w Polsce jest rynkiem nabywcy, co oznacza ni mniej ni więcej, że mając pieniądze na zakup nieruchomości to nabywca rządzi na tym rynku.
Jeżeli chcesz korzystać z usług pośrednika to korzystaj, jednak ja podsuwam lepsze rozwiązanie, które sam stosuję.
Sami poszukujcie dla siebie nieruchomości. Zapewne traficie na interesująca Was ofertę, która będzie jednak w rękach pośrednika, ale to w niczym nie przeszkadza.
Idziesz lub dzwonisz do agencji i mówisz, że jesteś zainteresowana konkretną ich ofertą, ale nie zgadzasz się na zawarcie umowy pośrednictwa z agencją na poszukiwanie dla Ciebie mieszkania.
Pośrednikowi nie wolno w takiej sytuacji odmówić udostępnienia oferty i przeprowadzenia transakcji z Tobą. Gdyby jednak odmówił to złamie standardy zawodowe, a przede wszystkim zawartą z właścicielem mieszkania umowę pośrednictwa, w której zobowiązał się do wykonania jej ze szczególną starannością.
Takie zachowanie pośrednika grozi utratą przez niego licencji.

Nie ma żadnego obowiązku zawierania przez nabywcę umowy z agencją posiadająca ofertę nieruchomości. Obowiązek ten zachodzi tylko wtedy, gdy zlecamy agencji poszukiwanie bliżej nieokreślonej interesującej nas nieruchomości.
Powiem więcej, od dłuższego czasu obowiązują pośrednika nowe standardy zawodowe, które zabraniają mu obsługi dwóch stron transakcji.
Wyjątkiem jest sytuacja, w której w zawartej umowie pośrednictwa właściciel nieruchomości, zlecający agencji sprzedaż, wyrażanie i bez żadnych wątpliwości wyraził zgodę na obsługę przez pośrednika dwóch stron transakcji. Żeby jednak pośrednik mógł obsłużyć obydwie strony transakcji potrzebuje jeszcze identycznej zgody od nabywcy nieruchomości.

Zaproponowane przeze mnie rozwiązanie ma jeden minus. Strona kupująca jest skazana sama na siebie pod względem weryfikacji stanu prawnego nieruchomości i odpowiedzialności za transakcję. Nikt w tej sytuacji przecież nie reprezentuje nabywcy, ale to jego prawo wyboru.
W omawianym przypadku można się jednak zabezpieczyć podpisując z pośrednikiem, posiadającym interesującą nas ofertę, umowę na obsługę transakcji (nie na pośrednictwo). Wynagrodzenie dla pośrednika z takiej umowy to na ogół od 0,25 do 0,75 procenta ceny transakcyjnej nabywanej nieruchomości. Oczywiście namawiam do negocjowania wysokości tego wynagrodzenia.

Podsumowując, wcale nie trzeba obchodzić lub oszukiwać pośrednika przy zakupie nieruchomości, co stało się na przestrzeni ostatnich lat codzienną praktyką. Te wszystkie porady na forach i książki wydawane z nimi zmierzające do obejścia pośrednika są de facto instrukcją kradzieży usług.
Wystarczy korzystać ze swoich praw ustanowionych i praw wolnego rynku, a można nabyć nieruchomość będącą w ofercie pośrednika bez konieczności zawierania z nim umowy i płacenia prowizji za pośrednictwo w zakupie.

Dla jasności sprawy, nie jestem pośrednikiem. Pracuję w firmie konsultingowej doradzającej na rynku nieruchomości.
kajman / 78.8.136.* / 2012-06-10 21:15
he,he nie będzie licencji pośrednik będzie sam warunki umowy dyktował, druga sprawa nie masz racji tzw. obsługa transakcji to nic innego jak obsługa prawna a to inny rodzaj działalności jak pośrednik go nie ma w swoim zaświadczeniu do ewidencji to może mieć kłopot z u.s .
pawbrat / 2012-06-11 12:53
Negocjacja treści umowy ma się nijak do posiadania, lub nie, licencji przez pośrednika.
Swoboda kształtowania postanowień umownych przez strony na rynku nieruchomości jest i tak o niebo lepsza niż chociażby na rynkach: telekomunikacyjnym, energetycznym, etc.

Obsługa prawna przy obsłudze transakcji jest na poziomie notariatu a nie pośrednika.
Wszystkie czynności pośrednika przy obsłudze transakcji wynikają wprost z ustawy o gospodarce nieruchomościami, więc do ich prowadzenia wystarczy podanie rodzaju działalności pośrednictwa.
geneka / 78.133.239.* / 2011-11-03 12:07
zadzwoniła do nas konsultantka, że oferta o którą pytaliśmy jest przygotowana. Zjawiłam się na ul. Świdnickiej, brak zainteresowania na wejściu, tylko sztuczne pozory. Jak już doszło do czegoś to się okazało, że oferta jest nieaktualna. Mało tego pani przygotowała kilkanaście innych, ale żadna z nich nie spełniała kryteriów. Porażka, szkoda czasu. Powiem tak, korzystałam z wielu biur nieruchomości, ale takiego braku profesjonalizmu nie widziałam. Nikt nic nie wiem, nie pamięta. Omijajcie
grzegorz w / 46.170.40.* / 2011-10-13 10:45
jestem z poznania z alertfinansowy.pl dowiedzialem sie akurat od klienta ze nie polecaja, ze daja oferte getina. i tak poszedlem sprawdzic sam. ogolnie ok, trzeba byc po prostu swiadomym jak te firmy dzialaja - wszystkie nie tylko HB. i tyle.
Zawiedziony / 89.72.167.* / 2011-10-07 14:46
Nie polecam. Brak profesionalizmu, nie informowanie klienta o wszystkim i stawianie go przed faktem dokonanym, a potem unikanie kontaktu. Dotyczy to biura HB w Alejach Jerozolimskich 56C - szczególnie dotyczy to pani Karoliny.
M..1002 / 46.113.229.* / 2012-08-10 12:54
Nie warto! Udają profesjonalną firmę, a w momencie podpisania umowy i ściągnięcia kasy od klienta mają go w głębokim posiadaniu. Szkoda czasu i pieniędzy. Ich umowa nie zabezpiecza interesów klienta tylko ich własne. Szkoda że po fakcie się o tym przekonałam i nie przeczytałam opinii w internecie!
koq / 89.68.17.* / 2012-02-14 21:50
identyczna sytuacja z tym samym oddziałem tylko z Panem Rafałem Ł. nic nie wie, wprowadza w błąd, nie kontaktuje się etc. szok! że tacy nieudaczniki tam pracują...
szaramysz / 2014-10-12 16:00
U mnie akurat doświadczenia zdecydowanie pozytywne z nimi, znaleźli nam atrakcyjną ofertę, że opłaciło się bardziej im zapłacić niż szukać na własną rękę. Lata w branży robią swoje, wiedzą gdzie/jak/kiedy szukać. No ale tak to już niestety jest, że nawet najlepsza firma wszystkim nie dogodzi i czasem da ciała.
EwaU / 82.160.255.* / 2011-09-30 12:37
ja dałam ogłoszenie na www o sprzedaży mieszkania i zaczęło sie bombardowanie przez pośredników, jako pierwsze zgłosiło sie HB. Cuda oferują - koszt to symboliczna złotówka + założenie lokaty w wysokości ok 3% ceny mieszkania we wskazanym przez nich banku, W zamian dostaję pełen marketing, sprawdzenie wiarygodności klienta, obsługę formalno prawną itp.
W sumie pojęcia nie mam co to za lokata - równie dobrze może to być zamrożenie ok 10 tys na 10 lat na 1% jaki i 3 miesiąca na 10% :D brzmi aż za pięknie żeby było prawdziwe. A z tego co czytam to raczaj mało optymistyczne są opinie o tej firmie.

Chyba jednak poczekam spokojnie na indywidualnego klienta.
Swoją drogą wyraźnie zaznaczyłam w opcjach ogłoszenia że nie chcę przez pośrednika, jak widać gratka ma swoiste poczucie humoru w tym względzie
jk4570 / 31.175.31.* / 2014-08-05 22:31
Nie warto trzeba zrobić wszystko by nie korzystać z tego pośrednika zwykły wyzyskiwacz
horrendalne opłaty żadnej pomocy wszystko nadęte i udawane
jk4570 / 31.175.31.* / 2014-08-05 22:31
Nie warto trzeba zrobić wszystko by nie korzystać z tego pośrednika zwykły wyzyskiwacz
horrendalne opłaty żadnej pomocy wszystko nadęte i udawane
gross / 2011-09-30 12:45
też wolę się zająć tym sam, jak chce się coś zrobić dobrze to trzeba liczyć na siebie, na każdym kroku chcieliby nas oskubać ...

Najnowsze wpisy