Home Broker - warto?

becia77 / 2011-05-27 13:44
witajcie,
zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania, myślicie że usługi Home Brokera warte są swojej ceny? jakie są wasze opinie na temat tej firmy?
Wyświetlaj:
ja484 / 89.70.106.* / 2015-08-25 19:10
Uciekajcie jak najdalej od Home Brokera - banda krętaczy. Dzwonią, że mają klienta, ale jak przyjdzie co do czego to się okazuje, że chcą tylko wyciągnąć podpisanie umowy i to najlepiej na wyłączność.
kin644 / 89.79.185.* / 2015-08-19 23:15
Jeżeli chodzi o współpracę z Homebroker, mam dwie opinie. Nasz pośrednik - pan Marcin z biura w Warszawie, okazał się rewelacyjnym agentem, pomocnym, poświęcającym czas, terminowym i cierpliwym. Wyszukiwane przez niego oferty były generalnie trafne i po około 3 miesiącach udało się znaleźć wymarzone mieszkanie.
Jestem natomiast niesamowicie zniesmaczona doradca finansowym który miał nam pomóc uzyskać kredyt. Wnioski były powypelniane niechlujnie, z bledami, pani doradca była stale nieprzygotowana do spotkań. Postanowiliśmy ostatecznie wycofać dokumenty z homebroker i samodzielnie ubiegać się o kredyt. Oczywiście nie obyło się bez problemów i kłamstw ze strony doradcy finansowego ze wnioski juz zostały wysłane - czego się nie robi dla prowizji! Dopiero interwencja pana Marcina i dwóch kierowników przyniosła oczekiwane efekty i odebrałam swoje dokumenty oraz wycofała wnioski od doradcy finansowego. Kredyt załatwilismy sami, kwestia zakupu mieszkania została pomyślnie sfinalizowana z pomocą Pana Marcina. Na szczęście happy end ale doradcę finansowego odradzam!
Ry / 79.173.47.* / 2015-08-05 23:07
Nie pokażą lokalu do wynajęcia za 400zl/miesiąc jeśli nie stawię się w ich biurze odległym o 40km od lokalu. Żart. Po co ludzie dają im coś do sprzedaży / najmu. Wynajalbym ale bez jaj. Nie am z siebie Dębica robic
emilka143 / 89.68.124.* / 2015-08-15 14:33
Jestem w trakcie kupna mieszkania i absolutnie odradzam.
Totalna ignorancja, okłamywanie klienta (podobno wlasciciele nie maja czasu na spotkanie - bzdura wyssane z palca), trzeba wszystko załatwiać na własną rękę. Obgadują klientów, zdecydowanie odradzam warszawski punkt przy królikarni....
Monia1186 / 176.101.134.* / 2015-07-21 12:14
Najgorsze biuro nieruchomości z jakim miałam doczynienia. Brak profesjonalizmu pod każdym względem. Agent nie sprawdził nawet księgi wieczystej - a to podstawowy dokument przy sprzedaży mieszkania. Okazało się że w księdze jest wpisany jako właściciel zmarły 4 lata wcześniej. Ogólnie agent nie potrafił odpowiedzieć na żadne konkretne pytanie. Umowa przedwstępna pisana na kolanie z błędami. Masakra. Jedyne co się liczy to prowizja i termin zapłaty. Reklamację już rozpatrują 2 miesiące. Nikt nie raczy oddzwinić! Nie polecam.
Artur O / 194.169.241.* / 2015-07-17 09:27
Home Broker - i wszystko jasne - mieszkanie (o ile kiedykolwiek było w ogóle na sprzedaż) po przybyciu do biura magicznie zdążyło się "właśnie przed sekundą sprzedać" a jeszcze 14 godzin wcześniej jak najbardziej wg zapewnień doradcy było na sprzedaż.
UWAGA na tą firmę. Wystarczy poczytać opinie na necie.
Wystawiają oferty jako lep. Zapraszają do biura, po czym oczywiście oferta jest już nieaktualna ale mają mnóstwo innych jeszcze bardziej atrakcyjnych, tylko trzeba podpisać z nimi umowę, która z uczciwością ma się lekko pisząc średnio. Płać jeleniu i płacz. Wyszliśmy zniesmaczeni. NIE POLECAM. Omijać Home Broker Z DALEKA!!!
zniesmaczona / 83.8.36.* / 2015-07-20 16:58
Potwierdzam. U mnie było podobnie, zmarnowany czas i nerwy. Przed przybyciem do biura- co chwilę smsy przypominające o wizycie. Jak przyszło do konkretów- ignorowanie. 2 razy umówione spotkanie na podpisanie umowy przedwstępnej (o szczegóły którego klient musiał się cały czas dopominać), raz odwołane, bo niby pani specjalistka nie wiedziała, że sprzedaje rynek pierwotny i formę umowy trzeba było zmienić, ale "mieszkanie czeka, sprzedaż wstrzymana", za drugim w ogóle wystawienie totalne.. zero odzewu, żadnego spotkania, nikt nic nie wie. Żenada, brak profesjonalizmu- ODRADZAM!!!
ninaszka / 91.228.88.* / 2015-07-18 12:18
widzi pan nas spotakło to samo ale ... na szczęście trafilismy na dobrego doradcę, który wyjasnił, że po proetu jak jest dobra oferta to po prostu może sie szybko sprzedac normalne...a umowa no cóż sami pracujemy w branzy handlowej i dalismy ja do analizy prawinka który orzekł, że jeżeli chcemy byc uczciwi firma ma dobra umowe chyba, że chcemy ich oszukac lub obejść wtedy płacimy:) Od trzech miesięcy mieszkamy w 3 pokojowym mieszkanku które doradca szukał z nami 3 miesiące i naprawde był cierpliwy więc wybaczcie ale wszytsko zależy od ludzi :)
Artur O / 194.169.241.* / 2015-07-20 11:24
to tylko się cieszyć:) Pierwsza pozytywna opinia z .... ciężko policzyć z ilu negatywnych.
Buty się mogły sprzedać w ciągu kilku godzin ok - rozumiem, chociaż i w obuwniczym sklepie sprzedawca poinformuje że owszem są takie buty, ale już je ktoś zarezerwował, wpłacił zadatek, podpisał umowę przedwstępną itd itp....
Czytałem inne umowy. Czytałem posty z tego forum i innych. Gratuluję szczęścia. My szukamy go u inną firmą.
Jakub P / 31.178.165.* / 2015-05-21 17:45
OSZUŚCI!!!!
Korzystałem z usług HB w Gdańsku. Sam znalazłem interesujące mnie mieszkanie. Było ono jednak dostepne do sprzedazy jedynie przez HB. Poczatkowo wszystko wygladalo pieknie: obejrzalem mieszkanie, negocjowalem cene mieszkania, podpisalem umowe przedwstepna. Szkoda ze posrednik nie poinformowal mnie o tym ze daje mi czas na zalatwienie kredytu hipotecznego 6 tygodni. Podkreślam ze byl to okres urlopowy i zalatwienie kredytu to okres minimum 8tyg! Do czasu kiedy zaczely sie problemy HB byl caly czas pod telefonem. Kiedy zaczely sie kolopoty i potrzebowalem ich pomocy nagle znikneli, zapadli sie pod ziemie. Widzac ze sytuacja jest dla mnie przegrana polozyli na mnie kreske, nie odzywali sie. Nie poddalem sie i sam zalatwialem reszte spraw. Aneksowalem kilkakrotnie umowe przedwstepna ze sprzedajacymi - a nie bylo to latwe. Poprosilem o pomoc innego brokera mieszkaniowego. W koncu sie udalo. Dostalem kredyt, kupilem mieszkanie. W podobnej sytuacji byla sprzedajaca mieszkanie - kupowala przez HB inna nieruchomosc. Oboje (ze sprzedajaca) postanowilismy nie zaplacic za druga rate prowizji. Oczywiscie HB probuje ciagle wywalczyc zaplate prowizji. Czy placi sie za niewykonaną pracę lub wykonaną częściowo? Połowę im zapłaciłem choć uważam że niesłusznie.
czekający na sprawę w sądzie / 87.205.228.* / 2015-05-07 12:50
home broker - nie mogłeś trafić gorzej, ale próbuj, jeśli musisz sprawdzić...
Maciekkk22 / 89.66.144.* / 2015-04-02 09:05
Przez jakiś czas biłem się z myślami czy napisać ten komentarz czy nie. Nie jestem typem człowieka mściwego ale bardziej w zamierzeniu ostrzeżenia dla innych niż z chęci zaszkodzenia tej firmie, postanowiłem opisać sytuację która mnie dotknęła ze strony Home Broker w Szczecinie.
Jakiś czas temu, dokładnie w Marcu 2013 postanowiliśmy z wtedy jeszcze moją narzeczoną, kupić mieszkanie. Po przeszukaniu kilku witryn internetowych w tym Home Broker (który jako jedyny wymagał podania danych kontaktowych) wybraliśmy kilka interesujących nas ofert. Po kilku dniach zadzwonił do nas konsultant i zaprosił na rozmowę do lokalu firmy.
Na miejscu od razu podsunięto nam umowę pośredniczenia w znalezieniu nieruchomości, która jak nas zapewniano nie ma żadnej mocy prawnej i nie jest wiążąca do puki nie przejdziemy do bardziej formalnych kwestii zakupu. Przez kilka dni konsultantka z firmy pani… chyba Paulina, pokazywała nam kilka mieszkań do wyboru, wszystko wyglądało jak należy. Nikt nie ukrywał że firma bierze za pośredniczenie prowizję ale akceptowaliśmy ten fakt jeśli miało nam to pomóc jako młodym znaleźć „nasze 4 kąty”. Od początku nie byliśmy pewni czy dobrze robimy porywając się na zakup mieszkania z umowami o pracę na czas określony i zarobkami na osobę na poziomie wtedy 1700 – 2000. Jednak nasz specjalista do spraw finansów pan Grzegorz zapewnił nas kilkukrotnie, że sprawdzał naszą zdolność kredytową i BIK i nie będzie najmniejszych trudności w otrzymaniu kredytu.
Od początku zarysowywano nam jak wtedy sądziliśmy wszelkie koszty transakcji. Co okazało się nie do końca prawdą gdyż, prowizja Home Brokera miała wynosić …(proszę mi wybaczyć jeśli popełniłem drobny błąd z perspektywy czasu)… miała wynosić 3,2% wartości zakupu, jednak jeśli zdecydujemy się założyć konto w Getin Banku (bliźniaczej firmie Home broker), wtedy ich prowizja spada do 2,5%. Rzeczone konto miało blokadę uniemożliwiającą jego likwidację przez pół roku, oraz kosztowało nas 10 zł miesięcznie. Ale akceptowaliśmy ten fakt gdyż niosło to za sobą jak się wydawało większą korzyść. Później zorganizowano spotkanie z właścicielem interesującego nas lokalu i zapłaciliśmy na jego rzecz zadatek w celu trzymania dla nas nieruchomości – 3000 zł, które miało iść na poczet wartości mieszkania. Podpisaliśmy umowę przedwstępną i zaraz po tym podsunięto nam faktury pro forma za usługi Home Broker. Była to połowa należności dla pośrednika która, jak nas wtedy poinformowano została rozbita na 2 transze aby nam było lżej nie płacąc całości na raz. Wtedy trochę nam to nie pasowało bo wcześniej ustalaliśmy, że płatność dla firmy będzie po całej transakcji i odebraniu kluczy. Jednak przy podekscytowaniu jakie towarzyszyło początkowi zakupu naszego pierwszego wspólnego mieszkania zdrowy rozsądek został gdzieś w tyle. Po powrocie do domu i przestudiowaniu wszystkich dokumentów na spokojnie zauważyłem, że pro forma która mi wręczono opiewa na nieco zbyt dużą kwotę niż połowa z ustalonych 2,5% wartości. Po przeliczeniu wszystkie kilka razy doszedłem do wniosku że nie zastosowano wartości 2,5% tylko tak jak było przed zniżkami 3,2% i żeby tego było mało ta wartość była wartością netto o czym nikt wcześniej nas nie poinformował, więc rzeczywista kwota stanowiła niemal 5% wartości lokalu.
Następnego dnia z rana od razu zadzwoniłem do naszego pośrednika aby ustalić o co chodzi. Pan Grzegorz potwierdził informację o kwotach netto i przeprosił za wprowadzenie nas w błąd. Natomiast naliczenie 3,2% zamiast 2,5% postanowiono rozwiązać odejmując nadpłaconą kwotę przy drugiej transzy od której wartość ta miała być odjęta. Nie mając wielkiego wyboru zapłaciliśmy zawyżoną kwotę – 3299,48 zł co razem z zaliczką dla właściciela mieszkania dawało już ponad 6 tyś. zł. Nie mieliśmy pojęcia, że drugiej transzy która miała wyrównać nadpłatę nigdy nie będzie… Po wykonaniu przelewu i potwierdzeniu odbioru wpłaty w Home Broker sytuacja przystąpiliśmy do załatwiania kredytu. A przynajmniej tak nam się wydawało… Nasz pośrednik zapewnił nas że na 150% do końca maja wprowadzimy się do naszego nowego mieszkania, (był to 21.03.2013). Wypowiedzieliśmy więc umowę najmu obecnego mieszkania i zabraliśmy się do załatwiania dokumentów od pracodawców. Systematycznie dostarczaliśmy kolejne brakujące dokumenty a co chwilę okazywało się, że czegoś jeszcze brakuje. Sytuacja stała się tak kuriozalna, że moja ówczesna kierowniczka załamywała ręce kiedy pojawiałem się w jej biurze z nowymi formularzami do wypełnienia. Tak minął około miesiąc a o kredycie wciąż nie było nic wiadomo. Pan Grzegorz tylko nam opowiadał jak to on ni rozmawiał z przedstawicielem banku i jak to on go nie naciskał w naszej sprawie. Kiedy miesiąc maj już zbliżał się ku końcowi a o przyznaniu kredytu wciąż nie było nic wiadomo. Sytuacja zaczęła się robić nieprzyjemna gdyż nasze obecne mieszkanie było już wymówione i na horyzoncie pojawiała się wizja pozostania bez żadnego z mieszk
tylko dla odważnych / 91.228.88.* / 2015-03-03 15:08
nie ma co bazować na opiniach innych (szczerych bądź nie)trzeba samemu sprawdzić i się przekonać... PODEJMIJ WYZWANIE!
!qwerty / 178.42.4.* / 2015-05-03 12:43
wyzwanie...? Dla ciebie gra w kasynie to też wyzwanie? Debili jednak nie brakuje
!QWERTY / 178.42.141.* / 2015-02-09 10:23
To wszystko jest nic w porównaniu z mega przekrętem Home Brokera w sprawie condo hoteli w 4 kolorach ( HB było sprzedawcą na wyłączność tych "apartamentów" ) - setki oszukanych ludzi, miliony złotych utopione... Co ciekawe miała to przejąc inna spółka Pana Czarneckiego Idea Bank ale widzę że nikt nie bierze odpowiedzialności za to co sprzedaje i najłatwiej pogrążyć ludzi, którzy za namową doradców z HB wpłacili tam pieniądze... ( jest artykuł w najnowszym tygodniku "Polityka" - warto przeczytać )
Jans / 88.156.227.* / 2015-02-03 21:16
Uwaga dla sprzedających mieszkania !!! Call center dzwoni i mówi, że mają klienta na podobne mieszkanie i chcą się umówić, żeby je obejrzeć i dopytać o szczegóły. Na spotkaniu okazuje się, że nie mają klienta na mieszkanie, tylko chcą podpisać umowę. Naciągacze !!!
lokata wawaman / 148.81.137.* / 2015-01-25 23:52
Odradzam. Dzwonią, że oferują lokatę na 4%, a na miejscu, spóźniony 20 min agent informuje, że może dać max 3,5%
Oszuści. Nie polecam
eee nie / 83.24.38.* / 2015-01-25 19:14
Nie warto. Strata czasu. Ponieważ dojazd do agencji to dla mnie 60km, zadzwoniłam i ustaliłam, ze przyjadę podpisac umowę i po tym od razu pojedziemy obejrzeć mieszkanie, którym bylam zainteresowana. Agencja przyslala mi 2 sms przypominające o spotkaniu, a rano przed spotkaniem jeszcze dzwonili czy przyjdę. Zapytalam tez wtedy czy na pewno uda się obejrzeć mieszkanie, bo na darmo nie będę jechać. Powiedzielli, ze tak. Zajechalam na miejsce, umówiony agent spoznil się 15 min. I coz się okazało? Ze mieszkania nie da się dziś obejrzeć. Nawet nie przeprosil. Wyszlam z tamtad nic nie podpisując. Cwaniaczki.
rav1975 / 176.105.142.* / 2015-01-24 00:43
NIE warto...
-Wysokie prowizje od kupna/ sprzedaży nieruchomości.
-kredyt załatwiany u nich jest na wyższy procent niż w pierwszych rozmowach o kredycie
-tak załatwiają kredyt, byś nie miał wyjścia i podpisał taki jaki przygotowali (jeśli sam nie pójdziesz do banku) niekorzystny dla ciebie, a korzystny dla pośrednika
będzie tego więcej, można osiwieć albo wyłysieć..
Alkibiades / 93.105.186.* / 2015-01-15 17:32
Stanowczo odradzam korzystanie z ich usług. Po pierwsze, niska kultura osobista agentów, z którymi miałem styczność. Po drugie, bardzo niska skuteczność w porównaniu z innymi agencjami (jako sprzedający współpracowałem praktycznie z każdą większą, byleby przyprowadzili klienta). Po trzecie i najbardziej denerwujące - głupio dałem im klucz do mieszkania, aby mogli sami przyprowadzać zainteresowanych. Kiedy się sprzedało, ponad miesiąc wodzili mnie za nos, że zaraz ktoś przyjedzie i odda, w końcu sam odebrałem z centrali. Większość agencji zachowuje się źle, po tak dużej i drogiej spodziewałem się czegoś więcej - ODRADZAM.
Grażyna70 / 83.238.75.* / 2015-02-19 10:40
Witam!weszlam przypadkiem na stronkę szukając " sprzedam" "zamienie" i trzeba bylo się zalogowć . Zrobilam to. Po niedługim czasie miałam telefon z centrali z warszawy - Pani podała mi trzy miejsca gdzie mają biura w krakowie, nawet wstepnie się umówilam, ale niestety nie dojechalm abo mi się auto rozsypało. Ponowinie rozmawiałam z centralą, gdzie przeprosiłam za brak możliwości dojazdu w danym dniu, a bezpośredniego telefonu do osoby z którą byłam umowiona przez centralę nie miałam. Po Pańskim wpisie zaczynam się zastanawiać, czy wogole się umawiać na spotkanie. Chcę zamienić duze mieszkanie na dwa mniejsze, lub na jedno + dopłata, nie jestem osobą bardzo biegłą w te rzeczy, tym bardziej, że nie znam się na przepisach, boję się, ze mnie ktoś w coś wkręci i zostanę zupełnie biedna i na lodzie. Widzę też poniżej inne wpisy i też nie należą do pozytywnych. Może Pan by mi kogoś polecil, kto bieże nieduże prowizje, a jest skuteczny i pomocny. Podam e- maila prywatnego do męża bo ja mam tylko firmowy, ale jeśli by pan mógł mi odpisać na tego maila i to jak najszybciej bedę bardzo wdzięczna. PS Jestem zainteresowana rozmową telefoniczną - jeśli nie stanowi to problemu to po odpowiedzi od pana podam swój numer, lub niech mi Pan podeśle.

Najnowsze wpisy