Home broker-opinie

Weronikaaaaa / 2012-05-17 13:36
Czy ktoś z Was korzystał z usług Home Broker? Jakie są wasze opinie na temat tego portalu pośredniczącego? Czy warto tam szukać ofert mieszkań?!
Wyświetlaj:
Andrzej F. / 87.205.33.* / 2012-09-27 16:33
firma Home Broker to wyjątkowo nieprofesjonalna i niesolidna firma.Podpisałem z ich filia w Łodzi umowę na sprzedaż nieruchomości.Przyjechał młody człowiek o ujmującym sposobie bycia.Trochę byłem zaniepokojony jego wiekiem ale zaprezentował sie z jak najlepszej strony.Po kilku spotkaniach podpisaliśmy umowę na pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości o wartości kilkunastu milionów zł /potencjalnie prowizja to kilkaset tysięcy zł/.To było w czerwcu 2012. Od tego czasu do września nie mogłem sie skontaktować z doradcą.Mimo telefonów i maili.Wreszcie po kilkunastu próbach udało się skontaktować z kierownikiem który uderzył sie w piersi i zapewnił że to natychmiast ulegnie zmianie. Młody człowiek odnalazł się.Powiedział "przepraszam za kłopoty z komunikacją" i obiecał że ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości ukaże się juz wkrótce. Od czerwca !!. Przysłał mailem projekt ogłoszenia w którym nic się nie zgadzało. Ani powierzchnia ani wyposażenie, nic , zupełnie nic.Po moim mailu w którym wysłałem prawidłowe dane zamilkł.Nie odbiera telefonów nie reaguje na maile.Przyznam że z takim "szczeniackim" podejściem do klienta spotkałem sie pierwszy raz. To jest szokujące. Wszystkich zainteresowanych ostrzegam przed kontaktem z tym biurem .To są amatorzy w najgorszym tego słowa znaczeniu.
Chętnie udostępnię wszelkie dokumenty /maile itp/
anouk11 / 2012-10-16 11:02
witam, właśnie sprzedaję mieszkanie w Łodzi i zastanawiałam się nad tym biurem, już z nimi rozmawiałam, a teraz nie bardzo wiem co robić, polecasz jakieś biuro inne w Łodzi?
Wanda309 / 153.19.30.* / 2012-06-18 08:46
Uważaj na to biuro!!!! Od 3 tygodni nie mogę się z nimi dogadać.Znalazłam sama w internecie mieszkanie na którym mi zależy (chodzi mi konkretnie o daną dzielnicę)i bardzo utrudniają w sprzedaży mieszkania.Mają zawartą umowę na wyłącznoś z osobą sprzedającą i chcą wymusić podpisanie umowy pośrednictwa jeszcze przed obejrzeniem mieszkania co jest karygodne i niedopuszczalne !!!! Chcą prowizję od obu stron! Sugeruję poszukać sobie inne biuro, najlepiej polecone przez kogoś. Pozdrawiam i życzę powodzenia! Wanda
klient20 / 2013-01-27 14:45
Home broker .Doradca dostał prowizje i słuch po nim zaginął,poprzez przeoczenie mam wyższe oprocentowanie,transza z banku nie została wysłana na czas do dewelopera i naliczono nam odsetki.Dlatego pojechałem do banku i teraz sam załatwiam sprawy kredytu,a gość z obsługi przyznał że to naciągacze!Uważajcie na nich bo dla mnie już za późno!
Załamka / 89.73.21.* / 2013-11-26 17:51
a nie ma Pani wzoru umowy na wyłacznośc, która Pani podpisywała? ja taką podpisałam, ale nie mogę jej odszukać i mam problem, bo rzeczywiscie nie jestem zadowolona z usług przy załatwianiu kredytu, chcę załatwić go na własną rękę, bo broker wszystko mi poopóźniał, zeby tylko wcisnąc mi swoje warunki. Tymczasem terminy wypłaty transz gonią! Bardzo prosze o pomoc i wysłanie wzoru umowy na wyłacznośc, która podpisuje się w home brokerze.
budia / 195.95.144.* / 2012-10-19 10:21
kłamstwo. Home Broker nie podpisuje umow na wyłączność!!
Lidia123456789 / 89.25.247.* / 2014-03-05 17:48
oczywiście,że podpisuje umowy na wyłączność,nawet bardzo zachwala to rozwiązanie,niestety na tym się kończy...
później nic nie robią
laughingpansy / 83.29.25.* / 2014-01-12 17:14
oczywiście że podpisuje umowy na wyłączność
Patrycja382 / 89.74.216.* / 2013-02-19 19:39
Niestety,ale podpisuje. Z moją przyjaciółką podpisali na wyłączność. Radzę, zweryfikować zwyczaje i "wartości" w tej firmie....
Załamka / 89.73.21.* / 2013-11-26 17:52
a ma ktoś taki wzór umowy na wyłacznośc?
mel948 / 94.40.126.* / 2012-08-09 23:40
Miałam identyczna sytuacje w biurze w Poznaniu!!!!!!!!!! Uwazam, ze maja oni oferty fikcyjne, wirtualne zeby przyciagnac klintow i "zmusic" ich do kredytu badz zalokowania pieniedzy na "wspanialej" lokacie !!!! na ktorej beda za nas pracowaly! Uwazajcie na te biuro!!!!!!
mel948 / 94.40.126.* / 2012-08-09 23:51
aha zapomnialam dodac, ze umawiajac sie telefonicznie poinformowano mnie, ze bedzie na mnie czekał około 80 ofert odpowiadajacych moim potrzeba przygotowanych przez pracownika home broker, na miejscu okazalo sie, ze nie bylo przygotowanej ani jednej oferty, to ja "ciagnelam" pana za jezyk (mialam wieksza wiedze na temat ich ofert (zapoznalam sie przez Internet) niz on). Pan zanim przeszlismy do nieruchomosci probowal namowic mnie na cudowna lokate i bardzo korzysnt kredyt. Gdy doszlismy do sedna, wybralam jedna interesujaca mnie nieruchomosc, Pan powiedzial, ze jest aktualna ale musimy podpisac umowe przedwstepna zeby mogl mi ja pokazac. Nie zgodzilam sie na to, ale na wlasna reke znalazłam e nieruchomosc, obejrzalam z zewnatrz, okolica piekna, lokalizacja idealna, cena bajeczna!!! zdecydowalam sie kupic te nieruchomosc, zadzwonilam do Pana "brokera", ktory po chwili zmieszania, zaczal mylic sie w zznaniach, gmatwac i wkoncu powiedzial, ze nieruchomosc zostala sprzedana dzien wczesniej.... bylam wsciekla, stracilam caly dzien poszukiwan, ogladania, juz chcialam miec ten dom!!! Matactwo totalne!!! do dzis ta cudowna oferta widnieje u nich w ogloszeniach!!! Fikcja!!!!
GGG912 / 62.233.203.* / 2013-05-29 16:37
Mam bardzo podobne doświadczenia. Ludzie pracujący w HB, szumnie nazywający się "agenci/doradcy ds. nieruchomości" tak naprawdę nie mają pojęcia o rynku! Znalazłam ogłoszenie w necie,zadzwoniłam pod podany numer.Zgłosiła się ogólnopolska centrala z przemiłym panem,który pobrał ode mnie dane niezbędne do wyszukania odpowiadających mi ofert. Uprzedziłam, że czeka mnie podróż do miasta X, a zatem czy oferty są na pewno aktualne.Operator/konsultant potwierdził, że są to nowe oferty i na sobotę mam zapewnione oglądanie.Zostałam również umówiana na spotkanie z agentem w Warszawie.Poprosiłam o przygotowanie konkretnych ofert tak, abym mogła zobaczyć kilka mieszkań jednego dnia, ponieważ chcę od razu sfinalizować transakcję, jeśli coś mi się spodoba.
Na miejscu powitałoo mnie 2 panów - doradca finansowy i agent nieruchomości. Podziękowałam za doradcę finansowego,nie zgodziłam się podpisać świstka o udostępnianiu moich danych finansowych.I tutaj dopiero zaczęła się zabawa. Agent nie tylko nie miał przygotowanych ŻADNYCH ofert, ale nie znał rynku!Bezczelny, arogancki czlowiek, który myśłi, że zakłądając garnitur staje się ekspertem.Udostępnił mi swój komputer z ofertami i poradził,żebym sama sobie coś wybrała,bo on może mi sprzedać mieszkanie w Warszawie a nie w mieście X.Następnie podsunął mi umowę pośrednictwa z prowizją 3,57%.Poprosiłam o możłiwość negocjacji.W odpwoiedzi usłyszałam,że najpierw mam podpisać a potem może się uda coś wynegocjować.A jak nie chcę podpisać,to on mnie nie zmusza do kupowania mieszkania.Wstałam i wyszłam.Niestety ale z chama nie zrobisz pana.
olo217 / 83.9.21.* / 2013-01-22 14:45
chytry dwa razy traci:-)
klient2012 / 87.206.207.* / 2012-06-12 18:07
jak dla mnie, ta agencja jest arogancka, zle traktuja potencjalnych klientow, nie sa elastyczni jak chodzi o czas....szczerze mowiac maja cos ciekawego w ofercie, a ja po 3 tel do nich (no bo nie oni do mnie) czuje ze nie chca sprzedac tej nieruchomosci...hymmmmm ciekawe?!
Gienia886 / 85.202.157.* / 2012-09-04 12:22
W ofercie mają mieszkania które sprzedane były dwa lata temu. były niesamowicie atrakcyjne dlatego nadal mają je w ofercie, kusząc klientów i zbierają dane (bo trzeba na pierwszym spotkaniu wypełnić formularz). My z mężem żadnego mieszkania nie widzieliśmy a i tak musieliśmy wypełniać formularze!!! Obiecywali nam mieszkanie które było już daaawno nieaktualne. Strata czasu i nerwów. Pozdrawiam
WOLWA / 164.127.238.* / 2012-05-28 18:49
Teraz do mnie dzwonili. Nie wiem czy godzić się na współpracę, jednocześnie zależy mi na czasie..
Wanda309 / 153.19.30.* / 2012-06-18 08:52
Uważaj na to biuro!!!! Od 3 tygodni nie mogę się z nimi dogadać.Znalazłam sama w internecie mieszkanie na którym mi zależy (chodzi mi konkretnie o daną dzielnicę)i bardzo utrudniają w sprzedaży mieszkania.Mają zawartą umowę na wyłącznoś z osobą sprzedającą i chcą wymusić podpisanie umowy pośrednictwa jeszcze przed obejrzeniem mieszkania co jest karygodne i niedopuszczalne !!!! Chcą prowizję od obu stron! Sugeruję poszukać sobie inne biuro, najlepiej polecone przez kogoś. Pozdrawiam i życzę powodzenia! Wanda
....
klient czestochowa / 213.186.93.* / 2012-05-23 17:45
polecam mozliwosc negocjacji prowizji,inne biura to bzdura
Uncjusz / 89.76.150.* / 2012-05-23 01:46
Z tego ostatnio porównywałem to taniej wychodziło np. w Ober-Haus i paru innych, więc ten HB, to chyba nie jest najlepsze, co można wymyśleć.
katarina86 / 2012-05-17 14:33 / Bywalec forum
ja bardzo sobie chwaliłam, profesjonalni agenci, znaleźli to co chiałam i cenę wynegocjowali jeszcze na moją korzyść rzecz jasna
marglo / 85.11.78.* / 2014-08-13 15:21
w 100% sie zgadzam z opiniami o niekompetencji pracownikow, manipulowaniu i naciaganiu na tzw promocje, ktore w koncu nie dochodza do skutku Kupowalam za posrednictwem tego biura mieszkane PRZEZ ROK!!!!a z osoba sprzedajaca porozumialysmy sie przy pierwszym spotkaniu! Dzieki tak nieprofesjonalnej obsludze stracilam czas i pieniadze Bede omijac z daleka HB i NIE POLECAM ich biura w Katowicach
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy