Home Broker praca

anty22 / 2012-04-25 09:05
Parcował ktoś z was w Home Broker? bo podobno mają zatrudnić ok 500 pracowników i to szczególnie tych, którzy zostali zwonieni z banków. A ja dostałam włąśnie wymówienie z City Bank Handlowy i się zastanawiam czy bym tam nie złozyć.
Wyświetlaj:
Anonim757 / 31.11.157.* / 2018-04-04 19:03
Ja pracowałam w firmie Home Broker na stanowisku doradcy do spraw nieruchomości i nie polecam tej firmy osobą które mają stałe zobowiązania i rachunki do zapłacenia jakie wiążą się z utrzymaniem firmy, nie mówię już o kredytach ponieważ firma nie wypłaca wynagrodzenia na czas regularnie albo wcale wystawiłam w marcu fakturę za pracę w lutym 10 tyś przychodu na koncie firmowym było a wypłaty nie mają zamiaru mi wypłacić a już jest kwiecień, nie wiem dlaczego :/
kamil bbbb / 91.228.88.* / 2016-09-07 10:40
Można dużo zarobić, ale wiadomo, że trzeba też pracować. W internecie jest dużo negatywnych opinii, ale sądzę, ze wynika to głównie z tego że piszą to osoby, którym nie wyszło... A z reguły nie wychodzi tym, którym się nie chce. HB daje duże możliwości. Jeżeli zrobisz dużo, zarobisz dużo, jeżeli nie zrobisz nic... wiadomo. PS Dużym plusem jest elastyczny czas pracy
Radek545 / 195.95.144.* / 2014-08-13 09:43
Warto spróbować. Wiąże Ciebie umowa zlecenie bądź też umowa współpracy (do wyboru). Nie ma lojalek .Jedyny koszt jaki ponosisz na początku to własny czas.
Zapytajcie swoich znajomych ,kto jest w stanie zarabiać 8 k na miesiąc (powtarzalnie) .W dużych miastach zarobki rzędu 12-18k to standard.
A rozliczenia i godziny pracy - standard w każdej firmie .Dostajesz za free klienta kupującego to później jesteś z niego rozliczana .Godziny pracy nie limitowane ale taki jest charakter pracy w nieruchomościach.

polecam

Radek
szklarek / 2014-08-13 09:56
Pewnie, że polecasz - również jako 'kredo232' i 'DoradcaX' w tym wątku....
tynka / 83.24.191.* / 2014-02-02 11:40
Witaj, z dniem 31 stycznia przestałam być pracownikiem, a raczej współpracownikiem firmy HB.
Cóż mogę powiedzieć... mega korporacja, mega presja, odchodząc zarabiałam ok 8tys, ale to jak się tam traktuje pracownika, nie jest warte żadnych pieniędzy... praca od 9 do 19 w biurze, a jak masz prezentacje nieruchomosci to i o 22 byłam w domu.
Jak to wygląda od kuchni? HB bierze prowizje z dwóch stron, przez to trudno cokolwiek sprzedać, bo nikomu nie uśmiech placić za free komuś np 10 tys....
W oddziale nagonka, tabelki, presja.
Rozliczanie okropne, non stop musisz pilnować czy Cię nie przewalą na kasę.Non stop zmieniane warunki, np targety. W grudniu przed świętami dostaliśmy informację, że zmienia się target, i nikogo to nie obchodzi ze ludzie zyją świętami, nie zrobisz targetu nie zarobisz....
Praca fajna, ale nie w tej firmie.
Szczerze nie polecam, ale zrobisz jak uważasz:)
drutek / 2014-08-14 15:38
Teraz to każdy chciałby zarobić ale się nie narobić… Znam wiele osób, które zrobiłyby wszystko, żeby móc pracować nawet po 12h dziennie za takie pieniądze.
DoradcaX / 195.95.144.* / 2014-01-30 12:17
Ech, głupotki piszecie. Kto mi znajdzie firmę gdzie pracując 8h dziennie zarobisz ponad dwie średnie krajowe? Jeśli potrafisz pracować ciężko (wbrew pozorom bez stresu, bo nikt nad tobą na stoi), a nawet nie tyle ciężko co trochę dłużej, bo bliżej 9-10h dziennie, a nie 8h to każdy kto ma motywację da radę. Dostajesz kilkanaście klientów każdego miesiąca i zamysł jest tylko taki, że masz sprzedać 2 mieszkania miesięcznie. Nie wiem jakim cieniasem trzeba być, żeby tego nie ogarnąć. Nawet jeśli wcześniej nie pracowało się w sprzedaży. Jak ktoś się zastanawia nad podjęciem współpracy niech pyta - chętnie odpowiem. Ujadaczom dziękuję za komentarze - nie chce mi się przekrzykiwać. PS Nie - nie pracuję w dziale PR opena :) Jestem doradcą HB :)
SSSS215 / 83.11.99.* / 2014-07-05 16:51
popieram twoje słowa w żadnej pracy za 9-10h nie zarobisz takiej kasy, ja pracuje już 2,5 roku w HB i mam się dobrze. od ponad roku mam służbowy samochód kartę paliwową i mega duże zarobki. Polecam pracę w HB bo to jest praca dla chcących a nie nygusów którzy uważają czy się leży czy się stoi to stówka się należy.
michu79729 / 194.181.144.* / 2016-01-12 17:43
ciekawe jak cię przerobią na kasę jak będziesz odchodził? hehe ps. uwierz mi że cie przerobią, pracowałem tam kilka ładnych lat i mnie też porobili, zdejmij klapki z oczu.
LooLka / 83.144.124.* / 2014-06-18 11:30
Moge zapytac ile mieszkan sprzedajesz w miesiacu i ile zarabiasz? czy pracujesz w weekendy?
kredo323 / 195.95.144.* / 2014-07-29 12:00
Praca jak kazda. Chcesz zarabiać dobrze to musisz trochę popracować. Kasza mannna nie leci z nieba. Klientów sprzedających sam sobie pozyskujesz a kupujących masz od firmy- jakie inne BN da Ci klientów?? Żadne:)tylko HB
Barbara Pietkiewicz / 95.49.250.* / 2013-07-30 22:05
Witam
Poszukuję kontaktu z byłymi pracownikami Homebroker do tekstu w tygodniku Polityka. b.pietkiewicz@polityka.com.pl
Przemek2020 / 89.75.150.* / 2013-07-18 19:20
Przed podjęciem w pracy w HB zapytałem ludzi w oddziałach jak im się pracuje i nikt nie narzekał. Ja też dziś jestem zadowolony. Więc jak ktoś chce tam pracować nich pójdzie i weźmie informacje z pierwszej ręki a nie czyta te głupie komentarze. Niestety internet znacznie skrzywia rzeczywistość...
Duszka68 / 87.205.27.* / 2013-03-01 14:59
Witam.
Wszyscy piszą o pracy w Home Broker jako doradca nieruchomości. Ja mam propozycję pracy w tej firmie ale jako Doradca Finansowy. Czy ktoś pracował na takim stanowisku i może powiedzieć mi coś więcej na temat faktycznych warunków pracy?
MAREK 79 / 93.105.64.* / 2013-03-29 04:33
Średnia długość zatrudnienia doradcy 8 m-cy.
Powodzenia.
malk-ontent / 81.190.115.* / 2013-03-25 14:34
jak chcesz co miesiąc mieć nowych kolegów i koleżanki z pracy to śmiało
MAREK 79 / 93.105.64.* / 2013-03-06 14:21
Witam, ten sam syf.
Każą Ci całą rodzinę ściągnąć i konta pozakładać.
Pamiętajmy o najważniejszym !!
Home Broker zatrudnia co roku po 500 doradców, a ilość osób ciągle ta sama.
kalisto / 188.137.82.* / 2014-01-06 17:32
Jeżeli chcecie pracować jak niewolnicy po 10 godzin dziennie, dawać z siebie wszystko, pracować na prowizje, których i tak nie dostaniecie to proszę bardzo... Firma robi wszystko, aby oszukać swoich pracowników-nie mówiąc już o klientach... istny chlew...
agata_ta / 217.172.240.* / 2014-08-14 16:12
no tak, takie czasy,ale żeby zarobić dużo kasy to trzeba się narobić taka prawda. Pracując 8 godzin dziennie na ciepłej posadce nie dorobicie się kokosów. Moim zdaniem jest to firma która daje możliwości i mi właśnie dała.
HBSSIE / 37.123.173.* / 2012-12-04 17:47
Panie i panowie! Jestem byłym współpracownikiem firmy Home Broker. Rozwiązałem z nimi umowę SAM (bardzo istotna informacja), ponieważ nie mogłem znieść dłużej traktowania, jakie serwuje ta "firma" swoim kontrahentom.
Otóż sprawa w HB wygląda tak:
-muszą państwo założyć własną działalność gospodarczą i podpisać z HB umowę współpracy. Po podpisaniu umowy i odbyciu szkolenia (1 miesiąc w WWA bez wyżywienia) mają państwo przepracować minimum 6msc okresu lojalnościowego, inaczej kara 10tyś zł. Jak wygląda kwestia samej pracy oraz zarobki? Otóż jest beznadziejnie.

[usunięto na żądanie Home Broker Nieruchomości SA ze względu na rzekome naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa]

Kwestii organizacyjnych w oddziałach nawet nie opisuje, bo to jest cyrk na kółkach. Nikt za nic nie odpowiada. Śmiech na sali. MACIE ROBIĆ KASĘ i tylko to obchodzi prezesów i dyrektorów tej firmy. Działa to jak piramida, jak Wy coś sprzedacie to każdy nad wami ma z Was kasę. Kierownik, dyrektor itd...
W razie pytań pisać. Odpowiem. Sam zmarnowałem ponad 2 lata życia i do tego cały mały ZUS, jaki jest na start firmy. Niczego tak w życiu nie żałuje...
wykorzystany / 77.113.33.* / 2014-03-26 19:18
ale to wszystko prawda. wiem bo sam to przeszedłem. dziadowska firma okradająca z każdej złotówki swoich pracowników.
Hrome Baker / 5.173.20.* / 2013-05-19 08:46
[usunięto na żądanie Home Broker Nieruchomości SA ze względu na rzekome naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa]

Ciekawe...
jeszcze pracujący / 93.105.64.* / 2013-02-06 20:15
Podbijam-cała prawda.
Motto firmy
"Klienta trzeba wycisnąć jak cytrynę"
SSSS215 / 83.11.99.* / 2014-07-05 16:57
podbijasz głupotę, a gdzie nie wyciskają z klienta soków ( kasy )idź do pierwszego lepszego marketu na zakupu i zrobią z tobą to samo kupisz wiele nie potrzebnych rzeczy, klient przychodząc do każdego innego biura płaci prowizję czy to w HB czy w Metro.
P...... / 62.61.57.* / 2012-07-21 16:10
Witam wszystkich.

Spróbowałem zaaplikować do tej firmy.
Wysłałem zgłoszenie - nawet szybko odpowiedzieli.

Rzecz się dzieje w Trójmieście.

Dodam, ze wcześniej pracowałem w nieruchomościach - znam tę trudną pracę.

Zaprosili na spotkanie rekrutacyjne.
Spotkanie przebiegało dość ciekawie - wprawdzie rekrutantka trochę z przypadku, taka "wieczna" studentka...

Przeszedłem ten etap jak burza - dostałem zadanie domowe---dodam, ze mam blisko 40 lat i wieloletnie doświadczenie w bankowości na szczeblu kierownika.

Poczułem się jak gówniarz z podstawówki wyciągnięty do tablicy przez przedszkolaka. :P

Otrzymałem telefon, Jestem zakwalifikowany do następnego etapu- cieszę sie jak dziecko - omamiony wynagrodzeniem w wysokości 20.000 pln miesięcznie.

Myślę sobie - mało realne - ale zobaczę co dalej z tego wyniknie.

Następne spotkanie odbyło się w Gdyni prowadzone przez...innego :wiecznego" studenta. Dodam, ze musiałem czekać blisko 30 min. aż ten "student" decydujący o moim przyszłym losie przyjdzie/przyjedzie/zaparkuje itp.

Już na tym etapie stwierdziłem, że chyba to nie miejsce dla mnie. Ale skoro jestem, poczekam.

Spotkanie poprowadzić miał Regionalny Dyrektor Sprzedaży. A przyjął mnie....p.o. Kierownik Oddziału.

No cóż, widocznie skoro nie mam doktoratu - może nie zasłużyłem na tak wielką osobistość :)

Spotkanie - powiem dość ciekawe - ale okazało się, że Pan mi przedstawia zupełnie inne warunki niż na pierwszym etapie rekrutacji Szanowna Pani rekruterka.

Cóż - wiem, że to nie miejsce dla mnie.
Dodam że warunki jakie zaproponowano to:
- otwierasz własną działalność gospodarczą.
- prowizje jakie możesz dostać to 20% albo w dalszej perspektywie 30% od prowizji jaka pobierze Home Broker - dodam, zę ta prowizja dla Home Broker wynosi 2,9% netto
- szkolenie w Warszawie 3 tygodnie - WAŻNE - (!!!) koszt 10.000 i musisz podpisać zobowiązanie, ze będziesz pracował przez minimum 6 miesięcy sumiennie wypełniając plany sprzedazo4z8e\8óre są następujące: minimum 10 przyjęć nieruchomości miesięcznie oraz minimum 3 transakcje w miesiącu.

teraz zrozumiałem dlaczego młodsi niedoświadczeni ludzie trzęsa portkami przez szanownym panem kierowniczkiem, który w każdej chwili może taki tytuł wykonawczy do ściągania płatności za szkolenie wdrożyć w życie.

Moja opinia - Home Broker OMIJAĆ szerokim łukiem.
Oszuści i krętacze już na etapie rekrutacji.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
`213 / 95.49.121.* / 2012-04-26 12:32
home broker dobrym pracodawca ???? hahahha !!!
dobre ;) jako doradca ds.nieruchomosci,
zakladasz wlasna dzialasnosc gosp. i jedziesz tylko golej prowizji, podstawa jakas tam jest, ale i tak cala idzie na paliwo, a ze sprzedaza mieszkan niej est teraz tak różowo !
Lepiej to przemysl !
bmbmbm / 83.4.225.* / 2012-09-30 22:57
To nie jest żaden pracodawca!!! Musisz założyć własną działalność, ponieść koszty i ryzyko jej prowadzenia, a w HB jesteś tylko podwykonawcą. Masz odwalić kawał roboty i za to dostaniesz może 1/4 tego co dla nich zarobiłeś. Jeśli nie zarobisz to jesteś w plecy ok. 2 tyś/m-c.
Tomasz P. / 2012-04-26 08:29
dostać wcale cięzko się nie jest, zwłaszcza jak masz doświadczenie, a praca naprawdę fajna, rozwojowa przede wszystkim
ix / 84.10.212.* / 2012-10-23 15:31
rozwojowa? he he he ciekawe co rozwija, chyba tylko uczy dobrze kłamać i jeszcze raz kłamać. O tak, w tym doradcy nieruchomości są najlepsi.
gość197 / 195.95.144.* / 2012-04-25 17:51
składaj, składaj. nie patrz na konkurencje, nie jest tak trudno się dostać:)
dublin23 / 2012-04-25 13:11 / Bywalec forum
tez o tym słyszałem, ale powiem Ci ze może być cięzko się tam dostać, bo cieszą się dobrą opinią wsród pracowników (nawet byłych) a sami zapowiedzieli, że chcą zyskać pracowników, którzy zostali pozwalniani z różnych banków, co oznacza, że konkurencja będzie olbrzymia
alien516 / 188.137.82.* / 2014-01-06 17:37
pic na wodę... dobrą opinią, chyba wśród naciągaczy jak oni...

Najnowsze wpisy