Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Hotel 4 kolory Władyslawowo

Hotel 4 kolory Władyslawowo

arcada / 2012-01-28 13:45
Niedawno natrafilam na ofertę zarabiania na pokojach hotelowych we Wladyslawowie.
wyglada to tak, że kupuje sie pokoj w hotelu (moze byc na kredyt), a nastepnie dzierzawi się operatorowi na okresloną ilosc lat. W tym czasie mozna spedzić w pokoju parę dni i nie martwi sie o remonty itp.
Ceny sa wiadomo - różne w zależności od pokoi. Pytanie czy taki układ ma szanse zarobic?
Wyświetlaj:
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-13 12:56
http://janwels.salon24.pl/567392,delegalizacja-home-broker-sa-i-getin-noble-bank-sa
MagdaWaw / 109.243.219.* / 2014-02-13 14:53
Ale bzdury w tym artykule, az nie nie chce czytac. Kim w ogole jest Jan Wels? Jakies malo polskie to nazwisko...

Wspólnie z Jarexem przychylam się, że :

W ciągu dwóch tygodni staniemy się właścicielami - i to najwazniejsze !!!

Hotel zacznie działać od maja !!!

Wtedy regularnie będą już wpływać pieniążki do naszych kieszeni :)
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-13 20:01
@MagdaWaw
Skoro jest Pani przekonana że tak właśnie będzie, to proszę się podpisać imieniem i nazwiskiem pod tym co Pani tu wypisuje.
Wówczas wypadnie Pani choć odrobinę autentycznie.
Czyżby budynek już dostał pozwolenie na użytkowanie całości obiektu? Bo ostatnie jakie otrzymał nie pozwalały na użytkowanie parteru i ostatniego piętra, więc ci goście musieliby chyba przez okna wchodzić do pokoju ;)
Dobrze że ja to wszystko sobie archiwizuje. Po zakończeniu tej szopki będzie niezły ubaw.
wal.man@gazeta.pl
MagdaWaw / 109.243.219.* / 2014-02-13 22:07
Nie będę ulegać Pana namowom, bo mam swój rozum. Pozwolenie będzie w ciągu dwóch miesięcy tak, że skrzydło ruszy od maja. I co? Głupio panu teraz??
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-14 10:48
@MagdaWaw
Rzeczywiście:
pozwolenie będzie,
przeniesienie własności nieobciążonych lokali będzie (pytanie, co z pozostałymi hipotekami, bo PKO BP mimo, że ma największą hipotekę przymusową, to nie jedyną, a suma pozostałych zdecydowanie przekracza tą hipotekę bankową),
czynsze płacone będą,
Inwestorzy będą zarabiali.
I za to wszystko gwarantuje anonimowa MagdaWaw. LOL, chyba się skuszę i kupię jeszcze ze dwa lokale.
A może ta MagdaWaw, to admin z fora.pl. Prawnicy ustalili twoje dane. Masz przechlapane. Dalej mieszkasz z rodzicami w tej wsi pod Łodzią?
Arkadiusz, który jak się okazało nigdy nie był inwestorem. Inwestorami byli jego rodzicie, ale szybko się wymiksowali z inwestycji, a teraz Aruś robi wszystko, żeby deweloper nie upadł, bo liczy że wyciągną pieniądze...
wal.man@gazeta.pl
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-14 12:35
A mnie ciekawi czy go ktoś opłacał ? A jeżeli tak to kto ? Może to jest dalszy ciąg działań podlegających pod paragraf 286kk ? Ciekawie wszystko wygląda. Ci co mają nieczyste sumienia nie powinni się czuć tak bezkarni.
Jarex72 / 164.127.253.* / 2014-02-12 20:03
Nadal chciałbym zwrócić uwagę, że inwestycja idzie w dobrą stronę.

Banki będą kontynuować finansowanie budowy

W momencie przeniesienia własności - czyli podpisania aktu - otrzymamy czynsz :)

W ciągu dwóch tygodni staniemy się właścicielami - i to najwazniejsze !!!

Hotel zacznie działać od maja !!!

Wtedy regularnie będą już wpływać pieniążki do naszych kieszeni :)
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-14 16:26
Ciekawa jestem co jeszcze admin ma do ukrycia, że tak zażarcie broni mi dostępu do forum właścicieli. Najśmieśniejszy w tym jest fakt, że on już od roku jest byłym właścicielem. Czy nie obawiasz się adminie, że sam pchasz się pod jakiś paragraf ? Pod tyloma nikami występujesz, sam z sobą dyskutujesz a wszystko po to by ogłupić ludzi. Pamiętaj "łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi"
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-14 17:39
@Lublinianko
Pan Arkadiusz nie jest i nigdy nie był właścicielem lokalu w 4 kolorach.
Pytanie, czy był członkiem stowarzyszenia?
A jeżeli był, to na jakiej podstawie?
A jeżeli przedstawiał się jako Remigiusz, to podawał się za swojego ojca.
Ale wówczas byłaby to grubsza sprawa...
Podobnie jak tworzenie "alternatywnego" forum, którego również jest administratorem: hotele-condo.pl. Tyle, że nikt z money.pl nie chciał się przenieść, a robił wiele, ściągał treści postów z tego forum i wklejał na tym swoim.
wal.man@gazeta.pl
wal.man@gazeta.pl
Remigiusz9996 / 2014-02-20 21:28
Zapewniam że on nie jest Remigiuszem
Blaszka / 188.33.166.* / 2014-02-24 03:08
A skąd to wiesz?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-25 19:13
@Blaszka
Bo Remigiusz, to prawdopodobnie ojciec admina, który wraz z jego matką byli inwestorami. Byli, bo odstąpili od umowy, o czym ten zapomniał wspomnieć.
A sam admin ma zapewne na imię Arkadiusz.
Tak przynajmniej ustaliła kancelaria prawna.
wal.man@gazeta.pl
AgaStawinska / 164.127.123.* / 2014-02-14 19:59
Jaki Arkadiusz? On ma imię Remigiusz...chyba, że się mylę. Też dałam się złapać w te manipulacje. Skąd masz Walmanie takie informacje?
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-02-12 21:43
Tak, tak a świstak siedzi i liczy już te "pieniążki"....
Condo to jeden wielki wałek odgrzany ostatnimi laty. Poczytaj o hotel system, leopardzie a następnie kup dużą skarbonke na te pieniążki
Jarex72 / 164.127.253.* / 2014-02-12 22:42
@ser
Pan sie na niczym nie zna. Condo funkcjonują na Karaibach i U.S.A. i dobrze się mają. Poczytaj sobie - tam co drugi hotel to condo. W polsce też jest dużo takich hotelów : Ostróda Condo, Zdrojowa Invest, cały Kołobrzeg, Velaves, itd...widzisz pan tylko wyjątki, które przeinwestowały i tyle.
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-13 13:12
http://janwels.salon24.pl/567392,delegalizacja-home-broker-sa-i-getin-noble-bank-sa
MagduśWaw / 109.243.219.* / 2014-02-13 14:41
Ale bzdury w tym artykule, az nie nie chce czytac. Kim w ogole jest Jan Wels? Jakies malo polskie to nazwisko...

Wspólnie z Jarexem przychylam się, że :

W ciągu dwóch tygodni staniemy się właścicielami - i to najwazniejsze !!!

Hotel zacznie działać od maja !!!

Wtedy regularnie będą już wpływać pieniążki do naszych kieszeni :)
Jarex72 / 164.127.253.* / 2014-02-12 18:34
Inwestycja 4 Kolory zmierza do pozytywnego zakończenia - Home Broker i Getin Bank wspiera jej zakończenie ! Dziś otrzymałem pismo, w którym jednoznacznie Getin i HB dążą do przeniesienia aktów i dalszego finansowania budowy !

Sprawdźcie swoje maile bo każdy powinien otrzymać takie pismo.

Nie zważajcie na wpisy wlamana bo nie wie co mówi, sieje i straszy nie wiadomo czym !et

Jeszcze 2 tygodnie a staniemy się właścicielami lokali. Była nawet wzmianka na temat czynszu - to byłoby super !

W wakacje obiekt będzie już chodził i zarabiał nam pieniążki do naszych kieszeni.

Getin nadal chce finansować skrzydło morskie. To najlepsza wiadomość dla właścicieli z tego skrzydła.

Jak widzicie : z dużej chmury - mały deszcz.

Poczekajmy jeszcze chwilę, a będziemy wspólnie świętować pozytywne zakończnie całej sprawy - mimo wrogów - wygramy !!!
Jarex72 / 164.127.253.* / 2014-02-12 17:04
Z dużej chmury mały deszcz !!! :)
Pragnę wszystkich zainteresowanych poinformować, że inwestycja zmierza ky dobremu. Właśnie otrzymaliśmy pismo od Członka Zarządu Home Broker, że zaczynają działać w naszej sprawie. Wyznaczyli terminy przeniesienia własności. Będą także rozmawiać z bankiem na temat czynszu.

najważniejsze, że wbrew propagandzie i pisanym czarnym scenariuszom przez Lubliniankę i Walmana, którzy najpewniej są sługusami jakiejś kancelarii prawniczej która chciała w ten sposób pozyskać kolejnych naiwnych klientów wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Ludzie, to już naprawdę blisko, abyśmy mogli cieszyć się z naszej inwestycji i na tarasie przez hotelem spotkać się w maju i wspólnie napić się szampana z inwestorem, który robi wszystko aby dokończyć projekt.

Jest wsparcie Home Brokera i banków Getin i Idei - chca jak najszybciej przenieść własność na inwestorów. Chcą nadal finansować projekt !!! Czy to nie są dobre wieści ?!?! Oczywiście, że są !. teraz musimy się zjednoczyć i wytrwać jeszcze te 2 tygdonie abyśmy mogli się cieszyć z bycia właścicielem i aby to zaczelo zarabiać.

Wiem, że projekt mimi trudności zakonczy się sukcesem i będziemy mogli wspolnie świetować jego uruchomienie i wreszcie będziemy mogli poczuć kasę w naszych kieszeniach. Koniec złego !!! Nadchodzi czas dobrego. Wreszcie pozytywne rzeczy sie zaczynają dziać.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-12 18:06
@Jarex72
Jestem w stanie postawić całkiem niezłe pieniądze, że jest Pan adminem z fora.pl, ewentualnie Dominikiem.
Nie wiem tylko po co ukrywa się Pan pod innym nickiem. Dodatkowo po zachowaniu mam poważne przypuszczenia, że może Pan cierpieć na chorobę afektywną dwubiegunową.
Ewentualnie jest Pan na tyle mało inteligentny, że uważa Pan inwestorów za skończonych debili i idiotów.
I tak źle i tak niebobrze.
Nie mówiąc już o tym, że na pewno macie niezłego cykora, że ktoś dobierze się również wam do skóry za wprowadzenie ludzi w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.
Proszę zajrzeć do działu IV księgi wieczystej nieruchomości i powiedzieć mi czego dotyczy 11 nierozpoznanych wniosków w dziale IV (hipotka)? 3 wnioski z dnia 24 stycznia, 3 wnioski z dnia 27 stycznia, 5 wniosków z dnia 7 lutego?
Bo jeżeli nie są to wnioski o wykreślenie hipotek przymusowych (a gdyby tak było, to bębniliby o tym zapewne wszyscy na lewo i prawo), to są to wnioski o wpisanie kolejnych.
A jeżeli tak jest, to wypisuje Pan bzdury. Nie po raz pierwszy z resztą.
Nie wystarczy Panu twórczość na fora.pl, to musi Pan popisywać się jeszcze tutaj?
wal.man@gazeta.pl
Jarex72 / 164.127.253.* / 2014-02-12 18:26
Nie potrzebie Pan dyskutuje, nie ma Pan argumentów i tyle. Jedynie co pan robi to czeka. No zapomniałem...sieje pan propagandę. Nie będę ujawniał swoich danych bo nikt tutaj tego nie robi, a pan to już wogóle kryje się za nikiem cały czas. Ja wiem swoje. - inwestycja idzie ku dobremu. To widać słychać i czuć. A wzmianki na KW? Myślę, że HB i inwestor i z tym się uporają. ja dali radę z wnioskiem o upadłość to i to załatwią. Panie walman - trzeba zawsze myśleć pozytywnie a nie walić kupą gdzie popadnie.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-12 18:49
@Jarex72
Proponuję wrócić do Matrixa.
Po poziomie merytorycznym wypowiedzi skłaniam się ku Dominikowi. Błędy w składni o tym świadczą.
Czyżby się Pan na dniach zorientował, że nie złożył Pan wniosku o wpis hipoteki, a jak Pan złożył, to się Pan dowiedział, że hipoteka powstaje z dniem jej wpisania do księgi wieczystej.
I co? I klops, bo wniosek o upadłość czeka na rozpatrzenie, jak deweloper upadnie przed wpisaniem hipoteki to jest Pan w czarnej d.???
Cóż, takie jest życie. Tak to już bywa, że złodziej prędzej, czy później oszuka złodzieja. Na krzywdzie ludzkiej nie dorobisz się.
W przeciwieństwie do Pana ja spokojnie mogę pozwolić sobie na czekanie. Mnie tam się nigdzie nie śpieszy. Odsetki lecą, gdzie ja znajdę tak oprocentowaną lokatę? A jeżeli ktokolwiek odzyska kasę w tej całej szopce, to ja jestem pierwszy w kolejności :D.
To co ja się mam stresować, psuć sobie nerwy?
Pan niech się stresuje.
wal.man@gazeta.pl
Jarex72 / 164.127.253.* / 2014-02-12 19:59
To już wiem z kim mamy do czynienia... i wszystko jasne....
Inwestor23458 / 5.173.194.* / 2014-02-03 19:08
I kolejna afera w jaką zaplątany jest Getin - produkty Aegon. Pamiętam jakie oni mieli ciśnienie na sprzedaż tego gówna !!!! Wciskali każdemu, kto przyszedł do banku, wydzwaniali do klientów !!! Masakra!!!
Oto link :
http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/w-marcu-dwa-kolejne-pozwy-zbiorowe-klientow-ws-polisolokat,1988860
Inwestor2349 / 5.173.194.* / 2014-02-03 19:06
Polecam lekturę na temat Getin banku :

http://problemypolski.info/geting_bank.html

To oszuści z czystej krwi
krzysiek nowak / 94.40.12.* / 2014-01-31 09:49
Witam,Jestem jednym ktory kupil lokla w skrzydle cytrynowym,ostatnio dostalem aneks do umowy kredytowej odnosnie wyplacenia ostatniej transzy,nie wspominajac juz o pismie od komornika....Jesli to mozliwe to chialbym uzyskac jakies porady co mam robic itp
zostawiam email. kristof_nowak@interia.pl
Pozdrawiam.Krzysiek
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-04 16:51
chciałbym zachęcić Państwa do myślenia i samodzielnego wyciągania wniosków.
Projekt się definitywnie wysypał. Widać to po zmianie nastawienia na 4kolory.fora.pl.
Zostaliście Państwo w sposób zaplanowani wciągnięci w tą piramidę finansową. Kolejnym etapem i celem jakie przyświeca Adminowi i pozostałej bandzie nieudaczników to kontrolowanie dalszych działań oszukanych inwestorów. Jak to zrobić? "wybrać" jedyną kancelarię prawną, która będzie prowadziła sprawę. Jak to się skończy? Większość z Państwa raz jeszcze zostanie dawcami kapitału, tym razem dla kancelarii prawnej, która będzie "prowadziła skoordynowane działania".
Ludzie, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Przemyślcie Państwo swoje dotychczasowe decyzje. Ten temat można było załatwić rok temu. Wówczas była jeszcze jakaś nadzieja. Ale Admin i spółka z fora.pl dzielnie pracowali nad tym, żeby Państwa zdemotywować do walki o zwrot pieniędzy. Co w tym czasie robił deweloper? Trwonił majątek. Co w tym czasie robiły banki? Naliczały odsetki od udzielonego finansowania. Co w tym czasie robił Home Broker? Szukał kolejnych jeleni, którym wciskał tą super inwestycję. W stani Leszka C. zostały jeszcze firma windykacyjna i kancelaria prawna. Najchętniej zapewne przyjęłyby sprawę do prowadzenia w Państwa imieniu. Jej wynik nie jest chyba trudny do przewidzenia. Mimo, że na fora.pl rzekomo można dokonywać ponownie wpisów, mój przed chwilą został usunięty. Więc machina nadal działa.
Miejcie się Państwo na baczności.
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-10 18:15
Długo była cisza. Na forum właścicieli zorganizowano akcję wysyłania listów. I nagle pękła bomba. Okazało się że prezes ,podobno nie istniejącego stowarzyszenia wypowiedział umowę jeszcze w listopadzie ubr. Mało tego admin nie tylko wypowiedział umowę ale zabezpieczył się na hipotece. A tak nawoływali do spokoju, tak grozili,że inwestycja padnie jeśli tylko jeszcze jeden wpis pojawi się na hipotece. A sami...To draństwo. Oczywiście już jestem zablokowana. Zastanawiam się jak długo ludzie dadzą się tak wodzić za nos.
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-04 18:44
Ma Pan rację wal.manie. Grupa klakierów bije brawa dla podjętej nowej akcji i zagrzewa forumowiczów do akcesu w zleceniu sprawy do kancelarii. Nikt poza wąską grupą nie wie jaka to kancelaria, czego będzie dokładnie dotyczyć jej działanie ani jakimi pieniędzmi trzeba będzie za te usługi płacić. Jeszcze niedawno wieszano na mnie psy za moje wypowiedzi i działania. Teraz nagle namawia się ludzi do działania, bez znajomości szczegółów akcji. Mimo to wielu się nabierze. Paru osobom zaproponowałam dołączenie do złożonego doniesienia do prokuratury, niektórzy zdecydowali się na wspólne działanie. Mam plany dalszego działania i nacisku. Jestem przekonana, że więcej szansy, bez ładowania kolejnych tysięcy, na pozytywny wynik ma moje działanie, niż działanie grupy, która dotychczas pilnowała wyciszania głosów ostrzegawczych.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-04 19:50
Szanowna Pani,
Trzymam kciuki. Nie dajcie się Państwo wmanipulować w jakieś wybieranie kancelarii prawnych. Ci ludzie nie mają pojęcia o tym jakimi kryteriami należy się kierować przy wybieraniu kancelarii. A chcą decydować za wszystkich. Ten admin z fora.pl, to jakiś wtórny analfabeta i wyjątkowo zakompleksiony człowiek. Poziom jego wypowiedzi woła o pomstę do Nieba. Te jego teksty przypominają mi poziom Home Brokera. Podpisz nie czytając. Nie martw się, wszystko będzie dobrze, tylko podpisz, my za ciebie wybierzemy. Będzie Pan zadowolony.
Szaleństwo.
Od takich ludzi należy trzymać się z daleka. Bo oznacza to tylko kolejne kłopoty.
Czy ktokolwiek wie kim jest w ogóle ten człowiek? Kto mu dał uprawnienia do podejmowania decyzji. Jaką on ma wiedzę, jaki poziom reprezentuje?
Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że on nie jest nawet inwestorem...
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-04 20:07
Poziom Admina:

"Wysłanie powyższych danych oznacza deklarację przystąpienia do grupy i partycypowania w kosztach ponoszonych na rzecz wybranej Kancelarii Adwokackiej."

czytaj: musisz zapłacić w ciemno i zapisać się w ciemno, ktoś za ciebie wybrał, tylko nie pytaj jak i co.

"Nadmieniam że jesteśmy po rozmowach z Kancelarią i jest ułożony ścisły plan działania."

czytaj: ktoś coś wybrał za ciebie, bo Ty jesteś za mało rozgarnięty, żeby samodzielnie wybrać, my ekipa RR wybraliśmy, przecież od 2 lat mamy stowarzyszenie, które tak wiele osiągnęło, inwestycja upada, deweloper to bankrut, ale my piszemy pisma, to teraz będzie je pisała kancelaria prawna, którą wybraliśmy dla ciebie.

"Od nas wszystkich zależy jakie mogą być koszty, bo wiadomo im więcej z nas przystąpi do wspólnych działań tym koszt będzie niższy."

czytaj: zaraz wpakujemy cię w pozew zbiorowy, bo tak będzie najtaniej, a że będzie się ciągnęło 5 lat, to już nie nasze zmartwienie (czytaj: ale twoje)

"Chcesz decydować o sobie - nie czekaj już dłużej.
Chcesz mieć aktualne informację - przyłącz się do grupy.
Każda następna informacja będzie wysyłana tylko do członków grupy, którzy jednocześnie staną się pełnoprawnymi uczestnikami Forum Decyzyjnego."

tego powyżej, to nawet nie chce mi się komentować, człowiek musiał przejść ostre pranie mózgu żeby takie teksty wypisywać.
Wiktor1234 / 188.33.67.* / 2014-02-05 02:33
W ogóle sam nawoływałeś do tego aby kontaktowac się z twoim prawnikiem, który pewnie doi cię z kasy niemiłosiernie, a teraz kiedy ludzie się mobilizują aby razem podjąć działania ty piszesz, ze to bez sensu. To po co ty sam tam robiłeś, albo jeszcze 2 tygodnie temu wysyłałeś tu swojego klakiera (windykator300) aby wywąchał sprawę i ściągnął sobie klientów. Po co to robiłeś? Czyżby twój prawnik reprezentował tych ludzi za friko? mam nadzieję, że nikt nie dał się zmanipulować twoim wpisom. Zresztą spójrz prawdzie w oczy - oprócz lublinianki nikt nawet nie chce z tobą rozmawiać.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-06 16:10
@Wiktor1234 vel rafal vel admin z fora.pl
Szanowny Panie, to nie piaskownica, ani konkurs piękności, żeby ktoś miał czegoś zazdrościć. Wysłałem Panu dobrą radę na prv, ale widać nie wytrzymał Pan ciśnienia i wyszedł z budy poszczekać nieco i tutaj.
Tyle, że tutaj nie może Pan nikogo zakneblować. Nawet nicka Pan zmienił, tylko styl i poziom wypowiedzi pozostał tak samo niski.
W połowie listopada zablokował mi Pan moje konto na fora.pl, na które się Pan później włamał, żeby przejrzeć korespondencję jaką prowadziłem na pw z innymi forumowiczami. Na Pana nieszczęście zdążyłem wymienić się z nimi adresami e-mail. Od tamtego czasu minęły niemal 3 miesiące. W tym czasie naiwni ludzie wciąż wierząc w dobre intencje dewelopera i Stowarzyszenia wpłacili tam kolejne pieniądze (ostatnia rata skrzydła cytrynowego) i do dnia dzisiejszego nie mają lokali. Stowarzyszenie istnieje pewnie od 2 lat, ilu kolejnych naiwnych podpisało w tym czasie umowę z deweloperem? Dbając o swój prywatny interes podejmowali Państwo działania zmierzające do zatuszowania sytuacji finansowej dewelopera i inwestycji. Aktywnie usuwając racjonalnie myślących ludzi z forum. W mojej ocenie są Państwo tak samo odpowiedzialni za to że niektórzy ludzie utopili swoje pieniądze w tej inwestycji.
I teraz jak już nie ma szans na cokolwiek, jak wyciśnięto inwestorów jak cytryny z reszty pieniędzy, to Państwo bierzecie się za znalezienie i wybranie kancelarii prawnej?
To chyba jakiś żart.
Dlatego lojalnie przestrzegam inwestorów, żeby przypadkiem nie dokonali kolejnego wspaniałego wyboru, bo jakiś niezrównoważony emocjonalnie dzieciak mianował się administratorem forum i doprowadził pośrednio do tego, że pokrzywdzonych jest nie 100, a 300 osób. Mam nadzieję zrobić wszystko co możliwe, żeby Pan za to odpowiedział, podobnie jak reszta tego forum decyzyjnego, czy też Stowarzyszenia.
Poznałem już osoby, które "zainwestowały" w momencie jak było wiadomo, że to nie ma najmniejszych szans na powodzenie.
Mam nadzieję, że jest to teraz dla Pana wystarczająco jasne.
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-02-06 19:40
Może być jeszcze ciekawiej i to byłby naprawdę mega misterny plan/przekręt stworzony przez największych wierzycieli.
We wiadomościach polsatowskich pokazywali sytuację w której uczestnicy piramidy finansowej(jakieś centrum oddłużeniowo-inwestycyjne) muszą zwrócić do syndyka wszystkie otrzymane wypłaty korzyści z zainwestowanych pieniędzy nawet jeżeli per saldo ponieśli stratę. Chore to jak dla mnie ale podobno zgodne z prawem...
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-06 16:17
A na poparcie tego co napisałem powyżej wypowiedź Pana Admina z 29 kwietnia 2013 r., cytat z fora.pl:

"Czy warto inwestować w 4 kolory i co jest fascynujące w tej Inwestycji ?

Szanowny Panie.
Może ja spróbuję panu wyjaśnić co jest fascynujące w tej inwestycji:
1. umowa najmu zawarta na 20 lat - nigdzie pan nie dostanie takiej propozycji
2. czynsz najmu na poziomie 10% - proszę mi pokazać gdzie tyle płacą
3. z moich obserwacji wynika że rentowność w innych hotelach typu condo maleje - czyli np. 6.5% gdzie indziej jest porównywalne z naszymi 10% ?
4. proszę sprawdzić przy wynajmie własnego mieszkania na jaką rentowność można liczyć i przy jakim zaangażowaniu...
5. przypomnieć należy że budowa jest w trakcie (straszne opóźnienie z winy Banków - fakt) i nie generuje jeszcze przychodów
6. jednocześnie Inwestor wypłaca zaległe czynsze, co właściciele ze skrzydła cytrynowego mogą zaświadczyć
7. zastanawiam się jak duża już kwota w sumie poszła na nasze czynsze (ile milionów?)
8. inwestując na giełdzie czy w funduszach inwestycyjnych też nie ma lekko i wielokrotnie można stracić niezłe pieniądze
9. na koniec - wartość lokali w 4 kolorach w porównaniu z innymi ofertami na rynku, była najniższa przy wysokiej stopie zwrotu (najwyższej) dlatego proszę państwa tu zainwestowaliśmy bo był to po prostu najbardziej opłacalny interes
10. życzyłbym sobie i wszystkim, aby projekt w który zainwestowaliśmy nasze własne, duże pieniądze pozwolił nam w niedalekiej przyszłości cieszyć się ze wzrostu wartości naszych lokali (co jest możliwe)
11. aby patrząc na Velaves można było stwierdzić, że u nas nie będzie gorzej ....a dlaczego nie lepiej
12 czy w innych hotelach typu condo nie zauważył pan jakichkolwiek problemów? bo problemy niestety są wszędzie, ale żeby były one tylko chwilowe, czego sobie, panu i wszystkim życzę.
Pozdrawiam
Admin"

I teraz ten sam zakompleksiony człowieczek próbujący zaklinać rzeczywistość, z brakami choćby podstaw ekonomii, prawa nie wspominając już o logicznym myśleniu porywa się wybierać w imieniu wszystkich kancelarię prawną. Toż to jakaś farsa jest...
Chyba tylko po to, żeby móc samemu uniknąć odpowiedzialności za własne działanie, czy też zaniechanie.
ZbychuWaw / 164.126.189.* / 2014-02-07 14:07
Panie Walman, pozostaje Pan monotematyczny i tyle. Weź się Pan z tymi swoimi poglądami i charakterem do PiS-u zapisz i razem z Maciererwiczem będzie Pan knuł teorie spiskowe. My wiemy - wszyskiemu wininien jest Putin, Tusk, Masoni, Żydzi lub Ufoludki. Panie Walman, jakby Pan nie wiedział to FORUM STAŁO SIĘ CENTRUM WYDARZEŃ, ale Pana tam nie ma, bo Pan woli obrażać ludzi i działać w pojedynkę. A wojna to nic innego jak umiejętność jednoczenia sił, zawierania sojuszy albo właśnie zadawania odpowiednich cisów. Na forum ludzie tak robią. Pan tylko sieje propagandę. I na dodatek jest Pan sam i nic Pan nie zrobił.
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-10 18:19
No faktycznie FORUM STAŁO SIĘ CENTRUM UWAGI. Jak śmiecie innym przypisywać spiski. Taki spisek jaki uknuliście przeciwko ludziom woła o pomstę do nieba
Jarex71 / 164.127.82.* / 2014-02-11 01:23
Gdyby nie forum wielu ludzi by już zwątpiło w tą inwestycję. Na forum można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy w tym prowadzić realne działania. Ostatnio jak Pani wie poszło pismo do KNF, jest planowany pozew przeciw HB, więc tylko w jedności wielu jest siła. Samemu nic się nie zdziała. A to, że admin i Dominik odstąpili od umów to nic nie zmienia - każdy ma i tak swój rozum. Najwidoczniej wszyscy pozostali wierzą w tą inwestycję i ją dążą do zostania właścicielami. Przynajmniej ja tak mam. A co tych dwóch Panów powyżej to zrobili bardzo dużo. Udostępnili kanał komunikacji z HB, bankami i 4 kolorami, a to co zrobili to ich sprawa. Nigdy nie namawiali nikogo do pozostania w inwestycji. Nie manipulowali nikogo, sprzedając jakieś lewe informacje. Każdy z uczesników forum dowolnie wypowiadał sie na temat inwestycji. Więc niech Pani nie sieje propagandy i nie robi z niczego jakiejś wielkiej sprawy. życzę spokoju i więcej wiary
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-11 09:48
@Jarex71
Płacą Panu za wypisywanie tych bredni, jest Pan adminem, prezesem, czy też jest Pan jednym z tych ludzi?
Oszukujecie ludzi, raz po razie, czy to do Pana dociera?
Pod płaszczykiem wspólnej sprawy załatwiacie prywatne interesy.
Uprzedzałem wszystkich na tym forum i pisałem na fora.pl, że zarówno admin jak i ten cały dominik grają na siebie. Nie interesuje ich reszta, reszta zostanie dawcą kapitału.
Jednym słowem po raz pierwszy moje na wierzchu (i niestety dla Państwa nie po raz ostatni).
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że zakompleksiony admin blokując mi dostęp do forum zarzucił mi, że nie jestem inwestorem, bo odstąpiłem od umowy, ustanowiłem hipotekę i że mamy rozbierzne interesy.
I co zrobił ten człowiek o małym rozumku? Ano zrobił to samo. Tyle, że siebie z forum nie usunął :)
Co więcej robił wszystko, aby inni przypadkiem nie podjęli tych samych działań, więc namawiał do wspólnej walki o przejęcie lokali.
Co zrobił prezes "stowarzyszenia"? zrobił to samo. Po raz kolejny zostaliście Państwo wykorzystani.
I teraz ci sami kolesie wyborą wam kancelarię prawną. Ciekawe którą ;)
Jak Państwo myślicie czyje interesy będzie reprezentowała kancelaria prawna wybrana przez admina i prezesa?
Ale żeby było śmiesznie, to za tą kancelarię zapłacicie Państwo, nie oni.
Super.
Uwielbiam schematy jak się okrada po raz kolejny okradzionych. Lubują się w tym ostatni szubrawcy, ludzie bez kręgosłupa moralnego.
Pytanie jakie mi się zawsze nasówa w takich przypadkach, to skąd się tacy ludzie na świecie biorą, co robili w życiu ich rodzice, czego ich nauczyli?
Chciałbym poprosić mojego prawnika, żeby w zawiadomieniu do prokuratury dość obszernie poruszył ten wątek.
Lublinianko czy możesz mi napisać, jak nazywa się admin z fora.pl?
Jak nie chcesz na forum publicznym, to może być na prv: wal.man@gazeta.pl
O takich ludziach trzeba pisać z imienia i nazwiska. Opisywać gdzie się da ich zachowania. Żerowanie na ludzkiej naiwności i wykorzystywanie tego do własnych celów, to gorzej niż lichwa. Dzięki temu może nikt inny w przyszłości nie popełni takiego błędu. Ich trzeba piętnować.
Jarex71 / 46.112.203.* / 2014-02-11 18:51
Co Pan pisze, nikt nie nawoływał do spokoju, a ta ostatnia akcja z wysyłaniem listów do KNF'u? Kancelaria itd. To co zrobił admin i Dominik jest rzeczywiście w jakimś stopniu nie fair, ale tu każdy w tej chwili myśli o sobie, i nikt nikomu nie zabroni odstąpić od umowy. Widocznie pozostali chcą pozostać przy inwestycji i tyle. Nikt panie walman nie jest głupi i myślę, że większość osób z forum nie polega tylko na informacjach z forum ale przede wszystkim myśli trzeźwo. Pana frustracja i oburzenie nie powinny mieć miejsca, bo pan został wyrzucony z forum jako ten kto nie jest już właścicielem, więc niech pan ukróci swoją czczą gadaninę bo do nikogo ona nie trafia. Niech pan zapamięta w tej sytuacji w której jesteśmy już każdy myśli tylko o sobie co oczywiście nie powoduje, że nie możemy działać razem. Wręcz przeciwnie, powinniśmy razem działać - forum i stowarzyszenie na to pozwala. Myślę, że trzebaby było wybrać nowego prezesa, ewentualnie nowego admina i dalej to ciągnąć, bo myślę, że wraz z przeniesiem własności problemy nie znikna i dobrze jest wymieniać informacje. Panu życzę wiecej spokoju, bo zachowuje sie pan jak Macierewicz i banda PISowców. Uspokój sie Pan, dobrze?
Lublinianka1 / 89.230.220.* / 2014-02-12 07:33
Jak Pan śmie pisać takie bzdury > Nikt nikomu nie nawoływał do spokoju ? Całą jesień prezes , admin i kuba83 nawoływali do spokoju, argumentowali, że jeden wpis do hipoteki rozwali całą inwestycję.Wyrzucili z forum wal-mana,wyrzucili mnie bo podejrzewali, że wypowiedziała umowę. A Pan pisze, że admin i prezes są w jakimś stopniu nie fair? Kpi Pan czy o drogę pyta ? Za wprowadzanie w błąd i manipulację obydwaj panowie powinni odpowiedzieć albo przynajmniej zostać napiętnowani. Zorganizowali akcję pisania listów. Czy nie zauważył pan, że w tych listach nie napisano podstawowego zarzutu o wyprowadzeniu kasy w sytuacji gdy nie płaci się zobowiązań ? To tylko gra na zwłokę.Pewne sprawy przedawniają się. Czy nie o to chodzi? Mimo zablokowania wiem co się dzieje na forum.Wiele osób żąda odblokowania tych, którzy zostali zablokowani w ostatnich dniach.Czemu admin trwa w swojej bezpodstawnej decyzji. Zapewne boi się, że zostaną ujawnione inne grzeszki, które biją po kieszeni forumowiczów. Ci panowie doskonale znają psychikę większości ludzi. Wiadomo, że większość boi się podjęcia jakiejkolwiek decyzji, wolą trwać nawet w złej sprawie tylko dlatego, że ją znają. Dlaczego ? Bo nie iedzą co będzie za rogiem. A to, że zmieniliby sytuację na lepszą nie jest wystarczające aby pokonać własną bezwolność i strach. Może należałoby sprawdzić co grozi prezesowi za publiczne wprowadzanie w błąd, że istnieje stowarzysznie i uzurpowanie sobie praw do reprezentowania interesó prawdziwych "właścicieli"To się nazywa manipulacją i wprowadzaniem w błąd. Nie omieszkam o tym powiedzieć idodać wątek w prokuraturze.
Jarex72 / 164.127.253.* / 2014-02-12 16:53
nic takiego nie było.Pani przekręca i manipuluje faktami. Admin i Dominik nigdy nikogo nie zachęcali do pozostania w inwestycji. To, że Pani została wyrzucona z forum było wynikiem propagandy która pani siała i tyle. Zresztą pani wie, ze kazdy ma swój rozum więc nie widze sensu aby udowadniac komus wine której po pierwsze nie bylo a po drugie ciezko udowodnic. Prosze mi dać swiadkow, ktorzy zaswiadczą, że admin i dominik kogos przekonywali aby pozostali w inwestycji. Wrecz przeciwnie - ostatnio zrobili akcje z KNF i mają już kancelarie, ktora sie zajmie naszymi sprawami, zreszta chyba to nie będzie konieczne bo inwestycja zmierza w dobrym kierunku, bo jak pani nie wie, to wlasnie HB się mocno zaangazowało w doprowadzenie sprawy do konca, a także Getin i Idea. Wkrotce zostaną podpisane akty i skrzydlo ruszy by zarabiac kasę dla wlascicieli. także z dużej chmury mały deszcz.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-02-07 18:57
@ZbychuWaw
Rzeczywiście kolejna mega merytoryczna wypowiedź. Kto Panu każe czytać forum na money.pl? Nikt.
No to proszę wrócić grzecznie z powrotem na fora.pl, bo zaraz będzie apel, obchód wieczorny i jak się okaże, że Pan się nie zamelduje, to ktoś będzie płakał.
Nie wydadzą Panu lekarstw, Pan ich nie przyjmie i będzie tylko gorzej. Nie będzie Pan w centrum wydarzeń...
A o mnie niech się Pan nie martwi. Ja sobie grzecznie w komfortowej pozycji czekam na zakończenie tej farsy. Niezależnie od scenariusza moje powinno być na wierzchu.
Wiktor1234 / 188.33.67.* / 2014-02-05 02:25
Walman - po prostu zazdrościsz, że kogoś ludzie słuchają a nie Ciebie, że ktoś oprócz propagandy chce rzeczowo podejść do tematu. W obrażaniu ludzi to jesteś dobry a sam masz pewnie kompleksy i niskie poczucie wartości. Taki z Ciebie cwaniak tu na forum, a powiedz co ty zrobiłeś do tej pory? Jakbyś był taki mądry to bys się nie wpakował w ta inwestycję albo byś już dawno z niej wyszedł bez strat. uważasz się za mądrego ale przyznają to wszyscy - nic mądrego od ciebie nie usłyszeliśmy. Siejesz propagandę i tyle. Zastanów się człowieku co i jak piszesz bo tylko się ośmieszasz na tym forum
Viking666 / 164.126.137.* / 2014-01-23 10:30
Co tu dużo pisać. Wszystkich z tej inwestycji zgubiła żądza ponadprzeciętnego zysku, zarówno inwestora, banki i jak przyszłych właścicieli lokali. Każdy myślał, że mogą pożyczać sobie kasę na wysokich marżach i jakoś to będzie. Dziś i nie wiem czy kiedykolwiek ktoś daje 10 % zwrotu z nieruchomości. Nieruchomości tanieją a 10 % to jakiś kosmos aby taką stopę zwrotu uzyskać ze sprzedaży.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-23 13:49
@Viking666
Polecam Panu lekturę koreksu karnego, z szczególnym wskazaniem art. 286 § 1:
Art. 286.
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia
jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Owszem nikt nikomu nie kazał umowy podpisywać. Ale działania jakie podjęto w tym przedmiocie, aby klienci podpisali te umowy (działania podjęte przez profesjonalistów - pośrednik, deweloper, bank finansujący dewelopera i bank finansujący inwestorów) i beneficjentach tych działań (głównie pośrednik - prowizja za sprzedaż ze strony dewelopera i inwestora oraz bank finansujący dewelopera), którzy zostaną na pewno bez problemu ustaleni w toku postępowania karnego pokarzą prawdziwy obraz tej "zabawy".
Pan doskonale wie, że 10% w skali roku to kosmos, ja to teraz również wiem, każdy biegły powołany w sprawie poświadczy, że nie ma i nie było możliwości przy tych cenach za lokale uzyskania takiej rentowności na pokoikach hotelowych na peryferiach Władysławowa.
Na szczęście na wszystkich umowach pośrednictwa są podpisy osób, które te umowy podpisywały.
Na ich miejscu już być się zastawiał, co dalej w życiu będę robił z takim bagażem. Wiadomo, że chyba niemal wszyscy pracownicy HB, to przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, więc oni będą ponosili taką samą odpowiedzialność jak HB. Co więcej, jestem na 99% przekonany, że HB całą winą obciąży właśnie ich ;)

Ja osobiście czekam tylko na moment w którym ogłoszona zostanie upadłość dewelopera.
Mój prawnik zawiadomienie do prokuratury składa w ciągu tygodnia od momentu prawomocnego postanowienia. Upadłość zakończy tą farsę definitywnie.
Lublinianka może i się z tym zawiadomieniem nieco pośpieszyła. Ale inne osoby pokrzywdzone nawiązały już kontakt z kancelarią prawną, która mnie obsługuje i oni również takie same zawiadomienie złożą.
To zakrawa po porostu na zwykłe oszustwo i to zrobione z premedytacją.
Jakby na to nie patrzeć.
A jeżeli Pan myśli, że robienie ludzi w balona w celu osiągnięcia zysku, narażające ich na straty finansowe da się załatwić tekstem: nikt Pana/Panią nie zmuszał do podpisywania umowy, to obawiam się, że jest Pan kolejnym naiwniakiem w wyprawnym mózgiem przez banksterów z wiadomej grupy.
Na krzywdzie ludzkiej nikt jeszcze nigdy się nie dorobił.
viking666 / 31.175.210.* / 2014-01-23 15:23
Walman bijesz piane i na siłę szukasz winnego. Ja to sprawdziłem, HB działało na mocy prawa, więc nic im się nie zrobi. A to, że zdecydowałeś sie na zakup to już twoja sprawa, przecież HB to nie czarodzieje, nie używają magii, hipnozy czy innych sztuczek do manipulowania ludźmi, bez przesady. Używają tego co jest dopuszczone przez prawo. A to jak pisałem już, od klienta zależy czy złapie haczyk czy nie. Ty i ta Lublinianka daliście się złapać na duży zysk, a hasło, że to już ostatni lokal? Głupi by w to nie uwierzył, bo mi też składano ofertę, ale do wyboru miałem min kilkadziesiąt, więc te bajki to prokuratury nie przekonają. Może jeszcze jakieś inne sztuczki, którym to HB się posługuje wychwyciłeś? Bo to zwykli, powiedziałbym nawet słabi sprzedawcy, większość to dzieciaki po liceum, którzy puszą sie jak pawie bo pracują w korpo. Także Walman, jak masz wytaczać działa to proszę z grubej amunicji,a nie ślepakami tu walisz. To samo Lublinianka - wniosek do prokuratury ok. ale musisz mieć dowody, a ja ze strony HB, banków czy 4 koloruw widze dzialanie wg prawa. A to, że prawo jest chore i ma luki a ludzka chciwosc nie zna granic to inna sprawa.
Remigiusz9996 / 164.126.50.* / 2014-01-24 14:08
Dla mnie to oszustwo jeśli ktoś żeruje na nie do końca sobrym prawie i ludzkiej chciwości. OSZUŚCI ŻERUJĄ
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-24 17:21
@Remigiusz9996
Zgadzam się z tym co Pan napisał. Dlatego kolejnym krokiem będzie złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Kolesie sobie wymyślili, nopowiadamy ludziom bajek, ciemny lud to kupi. A my na tym zarobimy.
Niestety nie da się.
Co więcej, to trąci również lichwą - wykorzystywanie trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się niektórzy z inwestorów (ci, którym "sprzedali" te pokoje na kredyt). Przyciśnięci do ściany przez bank, który domaga się spłaty podpisują wszystko co im się podsunie.
Tak działa finansowe imperium ludzi z resortu Leszka C.
Pewnie kiedyś doczekamy się swojej wersji Wilka z Wrocławia, choć my niestety żyjemy w republice bananowej. W USA Bernarda Madoffa skazali na 150 lat. Ale nasz rynek dzielą lata świetlne od tego w Ameryce. Niestety
LordZed / 109.243.158.* / 2014-01-25 17:45
Ale Pan nie wie co Pan pisze, nic im nie zrobią, sprawa będzei trwać kilka lat i rozejdzie się po kościach. Takie w PL prawo i działanie sądów, może ze dwie trzy osoby będą chciały ubiegać się o swoje, reszta odpuści bo nie będzie uch stać na prawników i nie będzie im się chciało latać po sądach.
lenny / 89.66.112.* / 2014-01-26 20:29
widzę, że sami specjaliści od działalności polskich sądów. najlepiej od razu złożyć broń, poddać się i nie walczyć, bo się nie da. Dobrze, że od czasu do czasu trafi się taki, co nie wie, że się nie da. Pójdzie i wygra. I świat dzięki takim ludziom idzie na przód.
viking666 / 31.175.210.* / 2014-01-23 15:33
Walman - pozatym ten paragraf nie dotyczy tego co robi Hb, oni to pośrdenik - nie rozporządza niczyim majątkiem, nawet deweloper nie rozporządza - bo to była tylko umowa kupna sprzedaży - dodatkowo przedwstępna. Majątkiem rozporządzają firmy do tego powołane, fundusze, biura maklerskie a nie zwykły deweloper tym bardziej pośrednik.Jak sprawa rzeczywiście zainteresuje prokuraturę to będzie to trwać baaardzo długo, latami - min 5, 6 lat. A i tak pewne będzie, że nie ma dowodów na cokolwiek. Poza tym to obowiązkiem klienta jest sprawdzić wiarygodność partnera przez podpisaniem jakiegokolwiek zobowiązania. Pan nie sprawdził, albo Pan sprawdzał, ale na tamtą chwilę było wszystko ok.Sytacja jednak się zmieniła, i teraz jest lipa - ryzyko inwestycyjne. Pamieętaj - najlpeiej trzymać wszystko w skarpecie i tyle.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-23 16:27
@viking666
Jeżeli ma Pan problem ze zrozumieniem pojęcia: doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, to rzeczywiście nie mamy o czym rozwiać.
Art 286 paragraf 1 dotyczy osób, które doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Więc będzie to zarówno deweloper, jak i pośrednik i w wielu przypadkach bank, zważywszy na to, że zarówno pośrednik, jak i bank, to jedna grupa, a deweloper, to niewypłacalny słup, który chodzi na ich pasku.
O moje pieniądze trzeba było się martwić jak się namawiało do tej inwestycji.
Teraz proszę się nie martwić. Zainwestuję kolejne lekką ręką (zresztą nie utopiłem wszystkich, bo na szczęście trafiłem na rozsądnego prawnika zanim wpłaciłem wszystko, a co więcej część nawet odzyskałem). Kancelaria pokazała mi swoje osiągnięcia. Są dość imponujące. W zeszłym tygodniu doprowadzili do ogłoszenia upadłości Henpolu z Lublina :).
A czy to będzie trwało 5, czy 10 lat, to nie ma znaczenia. Najważniejsze, żeby takich ludzi i ich partnerów raz na zawsze wyeliminować z obrotu gospodarczego.
Wyrok, choćby w zawiasach i obowiązek naprawienia szkody w zupełności mnie usatysfakcjonuje. Długi się dziedziczy, a w dobie internetu ciężko będzie wam zrobić jakiś biznes i znaleźć kolejnych jeleni.
A żyć z czegoś trzeba :) Ale to nie moje zmartwienie.
viking666 / 5.173.44.* / 2014-01-23 20:48
Ale ja całym czas nie rozumiem, przecież nikt nie kazał ci tego kupować. Masz swój rozum a zawierzyłeś dzieciakom po maturze. Ja byłem raz na spotkaniu w HB i więcej nigdy się tam nie pojawię. Hb ma prawników, zniszczą ciebie i resztę w sądzie. Tylko szkoda kosztów jakbyś chciał sie z nimi sądzić. tym bardziej bank, który w zasadzie tylko kredytów udzielał. Mi chcieli wlepić kredyt z tak zaj***ie wielką marżą, ze kazałem im puknąć się głowę. Widzisz, daliście się złapać HB, ale nikt nad wami nie stał i pod groźbą czy szantażem nie kazał podpisywać umów. Myślę, że nie macie zbyt wielu dowodów, które jasno mówią, że was ktoś naciągnął. Daj więc spokój i lepiej skup sie na tym jak wyjsć z tego bez szwanku.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-24 10:30
@viking666
Jeżeli Pan nie rozumie, to nic na to nie poradzę.
Może na prostym przykładzie.
Idzie Pan do jubilera i ten sprzedaje Panu sztabkę złota. Cena sprzedaży jest bardzo atrakcyjna. Wraca Pan do domu, odkłada do sejfu, wyjmuje po roku, żeby sprzedać, okazuje się, że jubiler sprzedał Panu tombak.
No i wbrew temu co Pan twierdzi, to nie klient ma problem największy, bo on stracił pieniądze, ale jubiler go oszukał, więc ma odpowiedzialność karną za takie działanie.
I tłumaczenie się później, że nie zmuszał klienta do zakupu, a ten mógł sprawdzić co kupuje itd. itp. nie pozwoli mu uniknąć odpowiedzialności.
Taki sam przykład mamy tutaj, tyle, że sprzedawano apartamenty w hotelu za cenę z kosmosu z "gwarancją" umów najmu. Nie dość że inwestycja do dnia dzisiejszego nie została zakończona, to nikt za ten najem nie płaci.
Bardziej łopatologicznie Panu tego nie wytłumaczę. Jeżeli Pan tego nie łapie, to musi Pan nadrobić zaległości w edukacji, choć myślenia logicznego chyba nie da się nauczyć.
Jeżeli HB ma takich samych prawników jak sprzedawców, to o wynik takiej sprawy jestem w zupełności spokojny.
Lublinianka / 2014-01-22 21:12
Obecnie inwestycja jest bardzo zadłużona, kolejni wierzyciele wpisują się na hipoteki. Jest złożony wniosek o upadłość spółki, która miała wybudować hotel.

http://janwels.salon24.pl/562845,gorset-uszyty-przez-banki-leszka-czarneckiego
Viking666 / 164.126.137.* / 2014-01-23 10:21
Ten artykuł nic nie nowego nie wnosi, jest tendencyjny i zamydla oczy. Nikt nikogo nie zmuszał do zakupu, tymbardziej HB nie miało złych intencji. Według mnie ludzie skusili sie na wysoki procent. Zgubiła ich chciwość i żądza zysku. Tyle w temacie.
Macias345 / 164.126.196.* / 2014-01-13 19:09
Widzę, że opinie są podzielone, i najgorsze jest to, że jak w tym wszystkim ma się odnaleźć właściciel lokalu. Zazwyczaj na forach ludzie przekazują jedynie negatywne opinie, nie zważając na to, że również dobre rzeczy dzieją się w jakiejś inwestycji. Dzięki takim wpisom jak Lublinianki, Walmana i Antybankstera ludzie coraz mniej ufają sobie nawzajem, i z czasem to przybiera postać paranoi, życia w wiecznym strachu. Nie mówię, że nie wolno wymieniać się opiniami, bo wiadomo, ślepo wierzyć, że coś się uda to też głupota, ale dopatrywać się we wszystkim, co ktoś inny robi znamion przestępstwa, oszustwa to duża przesada. Najlepiej wszystkich oskarżyć, zrównać z ziemią i powystrzelać. Apeluję do wszystkich tych, którzy mają choć trochę rozsądku, nie jest dobrze, wieszać psy na każdym komu się lekko powinie noga, w ten sposób nigdy nasz kraj nie zbuduje kapitału społecznego jaki jest potrzebny aby podnosić poziom życia każdego z nas. Według mnie w Polsce chore jest prawo, które nie dość, że jest mało przejrzyste to jeszcze pozwala na znalezienie w nim luk w celu robienia pod górę innym. Apeluję do rozsądku każdego z nas - przyszłych właścicieli lokali - nic nie jest jeszcze przegrane. Ba! Sprawy idą do przodu, raz wolniej, raz szybciej, wiadomo, opór materii, czynnik ludzki to są sprawy, które zawsze będą miały miejsce. najgorszym byłoby w chwili obecnej odwrócenie się od inwestycji w tej właśnie chwili, gdy po ciężkich bojach jesteśmy już na prawie na wygranej pozycji. oczywiście zawsze będą osoby, które robią niepotrzebny ferment, którzy być kiedyś byli oszukani, i teraz się boją, że znów stracą ciężko zarobione pieniądze. Ja ich nie chcę oceniać, absolutnie, jeśli walczą oni tylko o swoje, ale nie powodują przy tym, że w tej walce się zatracą i nie dość, że nic za to nie dostaną to jeszcze narażą innych na straty, wmawiając wszem i wobec, że to niby w ich interesie to dopiero będzie sromotna klęska. Bo ten projekt to zaangażowanie wielu setek ludzi, którzy ufając zainwestowali w to swoje środki.Jesteśmy razem, i tylko razem możemy tu coś ugrać. przecież każdemu na tym zależy. Apeluję więc o jeszcze chwilę cierpliwości, bo jesteśmy prawie na mecie ciężkiej drogi. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, bo nikt nie wie, co wydarzy się jutro. Ani HB, ani 4 Kolory ani GNB czy Pan Walman, Pani Lublinianka czy ktokolwiek inny. Tylko zdroworozsądkowym podejściem możemy to wygrać. Nie namawiam do bezczynności, absolutnie nie, są narzędzia, które są dostępne i które w cywilizowany sposób pozwalają walczyć o swoje. bardzo podoba mi sie podejście stowarzyszenia, które się związało. Oby tak dalej :) Wiem, ze za chwilę parę osób zbombarduje ten wpis, widząc i wytykając tylko negatywne strony. Ale bądźmy czujni, i nie wybierajmy jedynie takich działań od których nie ma odwrotu, a których skutek będzie dla nas wszystkich najmniej korzystny.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-13 21:10
Panie Macias345,
Mówimy o faktach, Pan mówi o życzeniach.
Ten projekt to jest jedna wielka porażka.
Czy będzie Pan łaskaw powiedzieć mi wreszcie ile kosztował m2 lokalu w skrzydle cytrynowym?
Ostatnio trafiła w moje ręce decyzja o pozwoleniu na użytkowanie. Wynika z niego, że nie wszystkie lokale w skrzydle cytrynowym mają pozwolenie, bo do zakończenia prac pozostało przeprowadzenie robót wykończeniowych na na parterze i V piętrze. Pewnie dlatego obiekt nie może jeszcze wynajmować pokoi, a nie jak Pan wcześniej pisał, bo nie przeniesiono własności na inwestorów. To było idiotyczne wytłumaczenie. Ciężko prowadzić hotel, którego parter i V piętro nie ma pozwolenia na użytkowanie, bo żeby dostać się do pokoju na piętrze, to chyba trzeba przejść przez plac budowy ;)

Nie wiem jak z lokalami w skrzydle cytrynowym, ale odbiór lokali w skrzydle morskim miała dokonywać spółka Guzka.
Jak pomyślę o tym, że takie umowy ludzie podpisywali, to aż się za głowę chwytam.
W tej decyzji jest jak wół napisane, że PO WYKONANIU WSZYSTKICH PRAC OBJĘTYCH POZWOLENIEM NA BUDOWĘ INWESTOR JEST OBOWIĄZANY UZYSKAĆ POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO UŻYTKOWANIA PRZEDMIOTOWEGO OBIEKTU BUDOWLANEGO, NA PODSTAWIE NINIEJSZEJ DECYZJI O POZWOLENIU NA UŻYTKOWANIE.

To podsumujmy co nam w tym momencie wyszło?
Że nadal próbujecie wprowadzać ludzi w błąd. Obiektu nie można użytkować, bo nie zostały zakończone prace budowlane w całym obiekcie i do póki nie zostaną zakończone, to nie można z niego korzystać.

Wiarygodność, to coś, czego już nigdy nie odzyskacie.
W decyzji jest podana powierzchnia użytkowa. Do przeprowadzenia rachunków potrzebuję informacji jaka cena za m2 jest w Pana umowie?
Udzieli Pan prostej odpowiedzi, czy ponownie wykręci się sianem zmieniając temat?
ekonomista_wawa / 31.174.137.* / 2014-01-11 13:58
Forum nie spelnia swojego podstawowego zadania. To co tu sie publikuje to chlam i zenada. Albo jacys bajkopisarze albo ci co wieszcza czarny koniec. Zenada. Jedynie co zostaje to samodzielnie myslec i dzialac. Tyle w temacie
ekonomista_wawa / 31.174.137.* / 2014-01-11 13:57
Forum nie spelnia swojego podstawowego zadania. To co tu sie publikuje to chlam i zenada. Albo jacys bajkopisarze albo ci co wieszcza czarny koniec. Zenada. Jedynie co zostaje to samodzielnie myslec i dzialac. Tyle w temacie
ekonomista_wawa / 31.174.137.* / 2014-01-11 13:43
Czytajac te wpisy dochodze do tego samego zdania. Nikt z osob ktore sie tu wypowiadaja nie wniesie nic nowego. Wszyscy tu strasza upadlosciami , albo prokuratorami, a inni tylko w kolorowych barwach to widza. Zenada jakas. Wedlug mnie tylko samemu trzeba dzialac, bo fora i stowarzyszenia to strata czasu. Sytacja jest nie pomyslna. Trzeba dzialac, ale w pojedynke.
Lublinianka / 2014-01-14 07:44
Masz rację, nie ma co się oglądać na innych tylko trzeba brać sprawę w swoje ręce. Ja nie straszyłam nikogo prokuraturą tylko to zrobiłam. Teraz będę podejmować kolejne kroki. A dowodów potwierdzających, oględnie mówiąc,złą wolę coraz więcej.
ciekawy799 / 89.66.112.* / 2014-01-15 22:50
jak tak czytam te wasze wpisy to się zastanawiam nad jednym. ludzie jakżeście w takie gówno wdepnęli?
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-16 15:05
@ciekawy799
Jeżeli chodzi o mnie, to główna przyczyna tego, że jestem na pokładzie, to Home Broker. Nie wiem jak w pozostałych przypadkach, ale zakładam, że podobnie.
Melon722 / 109.243.250.* / 2014-01-11 14:59
W pojedynkę to możesz po jajkach się podrapać, tu trzeba konsolidacji sił. Bank, 4 kolory, HB to są instytucje, mają sztaby prawników, doradców i przede wszystkim kasę na to aby się bronić. Pomyśl o tym
antybankster / 37.30.232.* / 2014-01-12 19:59
@Melon722
Czytam te wasze wpisy i zastanwaiam się nad jednym. Ile czasu będziecie jeszcze uprawiać tą propagandę i robić ludziom wodę z mózgu. Podsumujmy. mamy doczynienia z deweloperm kompletnym amatorem. Kilka z jego spółek zbankrutowało, pozostałych kilka nie spłaca swoich wymagalnych zobowiązań, więc są niewypłacalne. Pośrednik finansowy, który wcisnął wam te inwestycje ma chyba najgorszą reputację na rynku, totalny amator wystarczy poczytać opinie na jego temat na money.pl. Jeden z banków, który finansuje dewelopera znany jest z tego, że ma najgorszą ofertę finansową na rynku. Mnóstwo nietrafionych kredytów i żyje głównie z tego, że skubie do białej kości swoich klientów. Drugi bank, który tworzy rzekome konsorcjum uważany jest za bank dla idiotów, którym wciskając tablet można wcisnąć też kredyt na każdych warunkach. Pośrednik i oba banki należą do tej samej grupy finansowej. Uwłaszczyli sie na tej inwestycji mamiąc naiwnych klientów ofertą, która od samego początku była nierealna. Ale powiedzmy sobie uczciwie, to sugiektywny punkt widzenia. Może mnie się wydaje, może ja nie mam racji. Może tak być.
Ale powiedz mi jedno. Pomijając to wszystko twierdzisz, że całą prawde objawioną można znaleźć na fora.pl, bo to jedyne rzetelne źródło informacji. A wybawieniem z tego wszystkiego jest przyłączenie się do Stowarzyszenia właścicieli apartamentów. Swoją drogą nazwa jest dość kuriozalna, bo nikt, dosłownie nikt właścicielem jeszcze nie jest. Niemniej mam do ciebie jedną jedyną prośbę. Uwiarygodnij się proszę i uwiarygodnij to co tu wipisujesz. Podobnie jak pozostali pretorianie, którzy bronią dewelopera, pośrednika i banków finansujących jak niepodległości. Wymień mi proszę 3 (słownie: trzy) największe osiągnięcia tego forum i Stowarzyszenia i jego skutki. Nie oczekuję chyba wiele.
Bo wystarczy wejść na to wasze forum i przeczytać relację ze spotkania tego stowarzyszenia i tą całą bandą naciągaczy i porównać co było ustalone, co miało być do tego gdzie wszyscy jesteście rok później.
Bardzo ciebie i każdego z kojenych obrońców proszę o zrobienie rachunku sumienia i wyjawienie nam tutaj na forum publicznym jakie macie osiągnięcia.
Pozdrawiam serdecznie.
Wróciłem z urlopu.
Anybankster
AntyKorpo / 164.127.223.* / 2014-01-12 21:52
Antybankster ale ty głupoty piszesz. HB, GNB i cała reszta pozamiatają nami podłogi w swoich nowoczesnych biurowcach. Tam się kręci miliardowe interesy. My jesteśmy przekąską. Samemu nic się nie poradzi. Trzeba się jednoczyć. Tylko 4kolory.fora i stowarzyszenie właścicieli są szansą bo tam są podejmowane działania o których ty nie masz pojęcia. Masz ksywkę, która by sądziła, ze jesteś kumaty, ale ty chyba nic nie kumasz...
Lublinianka / 2014-01-13 06:19
Jak długo na forum 4kolorów i grupy należącej do Stowarzyszenia będzie cenzura tak długo nie będzie to platforma do konkretnych rozmów.O jakim działaniu mówisz. O tych 170mln dowiedzieliście się ode mnie. Rzuciliście myśl o gotowości rezygnacji na jakiś czas z czynszów by uzyskać przeniesienie własności. To był pomysł kogoś z inwestorów, czy z góry ? Bez względu od kogo pochodził w najaktualniejszym piśmie od R.G. jest ciąg dalszy renegocjacja czynszów.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-13 09:37
@Lublinianko
Największym problemem forum na fora.pl nie jest cenzura. Największym problemem jest, że to forum nie reprezentuje żadnych interesów inwestorów jako całości. Co więcej znaczna część najaktywniejszych, to są ludzie dewelopera/pośrednika/banku. Więc wiarygodność ich jest żadna. Wilk w owczej skórze.
antybankster / 188.146.225.* / 2014-01-12 23:35
@AntyKorpo
Sztuka czytania ze zrozumieniem przerasta jak widzę twoje możliwości. Na spokojnie przy śniadaniu przeczytaj raz jeszcze mój tekst i podaj 3 (słownie: trzy) najważniejsze osiągnięcia forum na for.pl i stowarzyszenia. Masz czas do jutra. Jutro ja podsumuję ich cel i osiągnięcia. pozdrów Darka i przekaż, że ustaliliśmy jego aktualny adres.
AntyKorpo / 164.127.223.* / 2014-01-12 23:55
poza tym antybankster czym ty możesz się pochwalić? tu na forum jesteś taki figo fago a w rzeczywistości pewnie stękasz nad swoją niedolą. Cwaniak jesteś bo piszesz anonimowo a jak by przyszło co do czego to byś w portki narobił.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-13 08:45
@AntyKorpo
Ale jesteś w stanie powiedzieć coś konkretnego o osiągnięciach stowarzyszenia i tamtego forum, czy tylko ograniczysz się do opluwania oponentów?
AntyKorpo / 164.127.223.* / 2014-01-12 23:50
Ale o czym ty piszesz antybankster? o jakim adresie i jakim Darku? Zaraz mi będziesz wmawiał, że za tym wpisem stoją Iluminaci albo Masoni, Żydzi lub innej maści stowarzyszenia. Opanuj się, bo wpadniesz w jakąś paranoję. Szukasz drugiego dna tam gdzie go nie ma a na dodatek jest ono bardzo płytkie. Weź się obudź!!!
p.s.
Nie będziesz mi nic wyznaczał, bo każy wie, że forum wielu ludziom pomogło, bo z 4 kolorów nic dowiedzieć się nie można
Melon722 / 109.243.250.* / 2014-01-11 13:10
Niestety ale widzę, że forum przestało spełnić swoją rolę. Poziom tych wpisów jest żałosny. Nie dość, że straszą upadłościami, to wymieniane opinie są bezsensownym bełkotem. Zapraszam wszystkich na http://www.4kolory.fora.pl/
Tam można przystąpić do stowarzyszenia właścicieli, gdzie wspólnie podejmuje się odpowiednie działania
Wiolkaa / 2014-01-11 04:11
dzięks za info, bardzo mi pomogły twoje rady. Jutro sprobuje się zapisać do tego stowarzyszenia bo czuje sie taka samotna w tym wszystkim.
Lublinianka / 2014-01-11 08:06
Zastanów się kobieto, komu kto zainwestował kasę zależy na upadku inwestycji ?
Złożenie doniesienia o przestępstwie nazywa Pani biciem piany ?
Zdajesz sobie sprawę co to znaczy złożyć fałszywe doniesienie ? Skoro je złożyłam to znaczy, że są dowody na przestępstwo.
Każdy kto zainwestował pieniądze ma prawo wiedzieć co z jego kasą a jak widzi, że trudno będzie odzyskać wkład nie mówiąc o zyskach to ma również prawo walczyć o swoje.
windykator300 / 188.147.196.* / 2014-01-11 08:33
Widzę, że biuro propagandy pracuje również nocą. Na fora.pl jest banalnie prosto, kasuje się wpis, wyrzuca się piszącego i jest po sprawie. A tutaj się nie da. więc co wymyśliło biuro propagandy? ano zrobi kilkanaście wpisów żeby ten niepoprawny politycznie spadł z 1 strony :)
Podziwiam jedno, Państwa grupę docelową. Jeżeli takie testy maja kogoś przekonać, to faktycznie urobiliście idiotów. I liczycie, że się nic nie zmieniło. Ostatni wpis zanim zaczęto mówić o stowarzyszeniu, murzinach i meksykańcach:
Aneta71, tak się składa niestety dla ciebie jak i wielu pozostałych inwestorów, że sąd rejonowy w Gdańsku wciąż proceduje nad wnioskiem o ogłoszenie upadłości spółki. Jeżeli spółka nic z tym nie zrobi i nadal będzie udawała, że nic się nie dzieje, to ani nie dojdzie do podpisania aneksu do umowy kredytu z konsorcjum banów (swoją drogą niezła ściema z tym konsorcjum, skoro hipotekę ma tylko GNB, a te banki tworzące "konsorcjum" to tak naprawdę jedna grupa kapitałowa), bo ponoć umorzenie tego postępowania upadłościowego, to jeden z warunków tego "konsorcjum" banków, które ma spełnić spółka, aby doszło do podpisania tego aneksu. Nie dojdzie również do przeniesienia własności lokali na inwestorów, bo lada moment w spółce pojawi się tymczasowy nadzorca sądowy i nikt wówczas niczego w spółce bez jego zgody nie będzie mógł zrobić. Mam swoje źródła dotyczące tych informacji, blisko wierzyciela, który wniosek o upadłość złożył i jak się dłużnik nie ogarnie to za chwilę złoży dodatkowy wniosek, tym razem o powołanie wspomnianego TNSa.
Więc może poinformuj proszę łaskawie te swoje źródła blisko banku i HB, że jak się Pan i Pani Guzek raz dwa nie ogarną, to ty nie zobaczysz lokalu w cytrynie, o morskim nie wspominając.
I będzie wielka szkoda, bo przecież blisko jest :)
Anonim294 / 164.127.103.* / 2014-01-11 04:14
nie sprawy, jak coś to napisz jakbyś nie mogła sobie poradzić.
Wiolkaa / 2014-01-11 04:16
Myślę, ze dam radę, jak coś będę pisać. dzieki wielkie za info. A jakie są twoje przemyślenia na temat tej inwestycji?
Anonim745 / 164.127.103.* / 2014-01-11 04:19
ja tam do końca się nie znam, mój mąż się tym zajmuje. on ma głowę od tych ekonomicznych rzeczy. mówi, że jak narazie to jest nie jest kolorowo.

Najnowsze wpisy