Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Hotel 4 kolory Władyslawowo

Hotel 4 kolory Władyslawowo

arcada / 2012-01-28 13:45
Niedawno natrafilam na ofertę zarabiania na pokojach hotelowych we Wladyslawowie.
wyglada to tak, że kupuje sie pokoj w hotelu (moze byc na kredyt), a nastepnie dzierzawi się operatorowi na okresloną ilosc lat. W tym czasie mozna spedzić w pokoju parę dni i nie martwi sie o remonty itp.
Ceny sa wiadomo - różne w zależności od pokoi. Pytanie czy taki układ ma szanse zarobic?
Wyświetlaj:
Wiolkaa / 2014-01-11 03:46
Anonim, a czy mógłbyś mi podesłać link bo ja w tych sprawach internetowych to za bardzo nie siedzę i nie wiem jak to znaleźć?
Wiolkaa / 2014-01-11 03:28
Właśnie wróciłam ze Stanów, mój mąż ma lokal w tej inwestycji. Czytam to forum i aż trudno mi uwierzyć w to co się dzieje? Czy mógłby ktoś opisać - ale tak naprawdę szczerze o co chodzi w tej inwestycji? Zdania są bardzo podzielone, każdy ma swoje, jedni widzą wszystko w czarnych kolorach, drudzy wręcz przeciwnie. Jaka jest prawda? Czy ktoś może odpowiedzieć? Jeśli naprawdę został złożony wniosek o upadłość, to jakie są szanse na odzyskanie wpłaconego cashu? Tam gdzie mieszkam nie do pomyślenia są takie rzeczy. System condo istnieje i działa od wielu lat. Mamy jeszcze z mężem parę innych inwestycji, gdzie też płacą rent, ale takich sytuacji nie ma. Czy jest ktoś w stanie naprawdę opisać stan rzeczywisty? Dzwoniłam dziś do biura inwestora, powiedziano mi, ze procedury się wydłużają ale decyzja na finansowanie jest. Tu piszecie co innego. jaka jest prawda? Bardzo proszę o rzetelne przedstawienie sprawy.
AnonimGal / 164.127.103.* / 2014-01-11 03:36
Wiolkaa - a nie otrzymywaliście bieżących informacji z biura inwestora? ja dostałam dziś takie. A od miesiąca wysłali już ze 3 chyba pisma. Prawda jest taka, że są ludzie, którzy chcą utopić to inwestycję. Windykator300 i reszta. Cały czas wszscy czekają na uruchomienie kredytu przez bank, który ponoć się zgodził to finansować. Czynszu jak wiesz to jeszcze nie ma. W piśmie informują, że będą aneksy. Teraz trwa walka o szybkie przeniesienie własności, ale jak to będzie to wszystko się okaże.
Wiolkaa / 2014-01-11 03:41
To przychodzi do męża, a on jest w Azji teraz a kiedy wysłali to pismo. Wcześniej coś tam przysyłali, ale nic konkrentego nie było. Mąż ma dużo delegacji i stąd tak naprawdę nie było czasu aby się z tym zapoznać. A teraz to już zupełnie się w tym nie ogarniam. Masakra jakaś.
Anonim890 / 164.127.103.* / 2014-01-11 03:44
Wiolkaa - lepiej zajrzyj za forum właścicieli, bo tam podają więcej informacji. Czy logowałaś się już tam? Tam też są dołączone wszystkie pisma co były wysłane z 4 kolorów.
Jarek511 / 83.9.232.* / 2014-01-09 22:19
Do maciasa345.Otóż umowy na wynajem były tak samo podpisane jak u Was.Owszem płacił jak rozbudowywał sale konferencyjne ale chyba to nie jest mój problem bo to była jego zewnętrzna inwestycja z jego środków własnych a nie z moich.Czynsz był gwarantowany gdy budynku jeszcze nie było.Pozdrawiam
Aneta71 / 31.174.149.* / 2014-01-10 21:09
Sytuacja inwestycji powoli się normuje, banki zdecydowały się dalej finansować projekt. Wkrótce zostanie podpisany aneks o dalszym kredytowaniu przez banki GNB i Ideę. To napawa optymizmem i pozwala z wiarą patrzeć jak obiekt zaczyna działać i generować przychód dla właścicieli lokali. mam swoje źródła dotyczące tych informacji blisko ludzi w banku i HB. Od nich też kupiłam 2 lokale po jednym cytrynie i morskim. Wkrótce dojdzie do przeniesienia własności lokali w pierwszym etapie.
windykator300 / 178.180.242.* / 2014-01-10 23:35
Aneta71, tak się składa niestety dla ciebie jak i wielu pozostałych inwestorów, że sąd rejonowy w Gdańsku wciąż proceduje nad wnioskiem o ogłoszenie upadłości spółki. Jeżeli spółka nic z tym nie zrobi i nadal będzie udawała, że nic się nie dzieje, to ani nie dojdzie do podpisania aneksu do umowy kredytu z konsorcjum banów (swoją drogą niezła ściema z tym konsorcjum, skoro hipotekę ma tylko GNB, a te banki tworzące "konsorcjum" to tak naprawdę jedna grupa kapitałowa), bo ponoć umorzenie tego postępowania upadłościowego, to jeden z warunków tego "konsorcjum" banków, które ma spełnić spółka, aby doszło do podpisania tego aneksu. Nie dojdzie również do przeniesienia własności lokali na inwestorów, bo lada moment w spółce pojawi się tymczasowy nadzorca sądowy i nikt wówczas niczego w spółce bez jego zgody nie będzie mógł zrobić. Mam swoje źródła dotyczące tych informacji, blisko wierzyciela, który wniosek o upadłość złożył i jak się dłużnik nie ogarnie to za chwilę złoży dodatkowy wniosek, tym razem o powołanie wspomnianego TNSa.
Więc może poinformuj proszę łaskawie te swoje źródła blisko banku i HB, że jak się Pan i Pani Guzek raz dwa nie ogarną, to ty nie zobaczysz lokalu w cytrynie, o morskim nie wspominając.
I będzie wielka szkoda, bo przecież blisko jest :)
Aneta71 / 31.174.149.* / 2014-01-11 02:51
Myślę, że ten co złożył wniosek (o ile złożył) to tej kasy też nie zobaczy, po drugie, nie chciałabym być na jego miejscu, w przypadku, gdy ludzie potracą majątek życia...a ludzie są czasem naprawdę nieprzewidywalni...oj nie chciałbym być ....
windykator300 / 188.147.196.* / 2014-01-11 08:40
A Ty Renatko nie martw się o tego co złożył wniosek o upadłość. On niczemu nie zawinił. Szybciej zdechnie, szybciej się ludzie wezmą za rozliczenie was. Skończyły się już u nas dobre czasy dla pseudodeweloperów.
Pozdrawiam biuro propoagandy.
Melon722 / 109.243.250.* / 2014-01-11 13:09
Niestety ale widzę, że forum przestało spełnić swoją rolę. Poziom tych wpisów jest żałosny. Nie dość, że straszą upadłościami, to wymieniane opinie są bezsensownym bełkotem. Zapraszam wszystkich na http://www.4kolory.fora.pl/
Tam można przystąpić do stowarzyszenia właścicieli, gdzie wspólnie podejmuje się odpowiednie działania
Wiolkaa / 2014-01-11 03:19
Chyba coś pomyliłaś, winny tego wszystkiego jest Guzek. Jego nieudolne zarządzanie doprowadziło do tej sytuacji. Dlaczego inwestorzy mają odpowiadać za jego pomyłki? Idź się lecz Aneta 71. Panowie - Walman i Widykator, robicie dobrą robotę tutaj. Dobrze, że pokazujecie wszystko. Tak dalej
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 21:06
Apeluję do wszystkich forumowiczów, zaglądających tu a przede wszystkim tych, którzy zainwestowali czasem swój dorobek życia w ten projekt. Zakopmy wojenne topory, bo jak historia pokazuje prowadzenie wojny, nawet jak na horyzoncie rysuje się wygrana nikomu nie służy. Takie zwycięstwa to zazwyczaj zwycięstwa okupione wielkim wysiłkiem i stratami. Jesteśmy wszyscy w tym samym miejscu i nie ma w tej chwili podziału na lepszych i gorszych, i nie mówię tu tylko o inwestorach, tych którzy kupili lokale, ale mam na myśli także bank i inwestora. Nikt w przypadku najgorszego scenariusza nie wygra w tej sprawie. Każdy będzie musiał się zadowolić ochłapami ze wspólnego stołu, a niektórym nie dostanie się nic. Bo jak widzimy poniżej, niektórzy z całych sił walczą o swoje, zapominając, że walka ta nie da im nawet procenta tego co by mogli osiągnąć w ramach konsolidacji sił i wspólnego omówienia sprawy a przede wszystkim zastanowienia się jak z tego impasu wyjść. Nie jestem tu po to aby bronić którejś ze stron, bo każdy scenariusz jest możliwy, nikt nie zna przyszłości, ale można poprzez merytoryczne dyskusje dojść do pewnych wniosków a dalej do działań. Apeluję do was bo jeśli dalej zamiast współpracować będziemy się sje spierać kto ma rację, czyje argumenty są silniejsze to skończy się tak jak opisałem powyżej, nikt na tym nie wyjdzie dobrze. Proponuję rozpocząć dyskusję ale mającą na celu konstruktywną wymianę myśli, bez zbędnych, złych emocji. Spróbujmy pomimo całego już zmęczenia i frustracji dojść do rozsądnych wniosków a dalej działań. Czekam na komentarze wszystkich, którzy potrafią spojrzeć całościowo na projekt w którym wszyscy tkwimy i bez zbędnych emocji na zimno znaleźć dla nas jakiś kierunek.
Lublinianka / 2014-01-08 23:41
Panie Macias345. Bzdury Pan piszesz nawołując do merytorycznej dyskusji. Niby z kim ta dyskusja ? Kto nie klaskał był wyrzucany z forum. Tutaj możemy pisać otwarcie o pewnych sprawach ale klakierzy i tu próbują wszystko sprowadzić do Smoleńska, Macierewicza itp. Dobrze i konkretnie podsumował to wal.man oddajcie kasę tym co widzą waszą rzeczywistość w innych kolorach.
Macias345 / 5.173.175.* / 2014-01-09 01:42
Ze Smoleńskiem i Macierewiczem poniosło mnie, przyznaję, mam nadzieję, że nie masz mi za złe. Ale jak czytałem ten artykuł, to proszę wybacz Lublinianko, ale był bardzo tendencyjny. Jak pisałem, ja rozumiem frustrację, która gdzieś w Tobie narosła, i rozumiem Twoją sytuację i bardzo współczuję tego, że musisz sprzedać mieszkanie. Ale wierzę, że jeszcze nie wszystko stracone. Nie tyle co wierzę, ale już bez emocji, według mnie projekt ma jeszcze dużą szansę na pozytywny koniec, gdzie oprócz tych dwóch skrzydeł powstają dwa kolejne i infrastruktura, napewno nie tak szybko jak Guzek chce, ale małymi krokami na pewno. Mimo wszystko, cały czas będę to powtarzał, nie jestem tu aby walczyć z kimkolwiek, zakopmy wojenne topory i wymieniajmy racjonalne opinie na temat tej inwestycji. Ja też widzę szereg zaniedbań i błednych decyzji Guzka, ale z drugiej strony jak niesamowicie komfortowo jest siedzieć w fotelu i wytykać czyjeś błędy. Ja nie mówię, że nie trzeba, jasne, tylko niech to będzie miało inną, bardziej konstruktywną wymowę.
wiatr245 / 79.191.238.* / 2014-01-08 07:04
Skąd ta pewność ,że będzie płacił czynsze skoro dla właścicieli lokali w VELAVES SPA nie płaci od ponad dwóch lat a hotel przecież działa generuje zyski.
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 19:27
Nie wiem jakie stosunku łączą właścicieli apart. Velaves i Guzka. Kiedyś natkąnąłem się na forum tych właścicieli i wiem, że był rok, kiedy hotel był w przebudowie i nie zarabiał, a Guzek mimo wszystko ludziom płacił. Teraz pewnie mimo długu też zapłaci, tyle, że z opóźnieniem. Velaves to trochę inna historia, tam nie było gwaratntowanego czynszu chyba. No ale mogę się mylić.
Macias_345 / 188.33.8.* / 2014-01-06 18:20
Pani Lublinianka chce wam grać na emocjach, gdzie każdy jest już mocno tym wszystkim zmęczony, ale każdy z nas ma tam pieniądze, i podejmowanie nerwowych ruchów spowoduje, że stracimy pieniądze. Z info ze spółki wynika, że jest dobrze, bank zgodził się na finansowanie, kwestia formalności, które w tym miesiącu zostaną dopięte. Cytryna zacznie funkcjonować, zarabiać. Nie dajmy się zwariować ludziom bezmyślnym, co podcinają gałąź na której wszyscy siedzimy. To tak jakby być w spółce z kimś i jednocześnie donosić na niego do prokuratury nie mając ŻADNYCH DOWODÓW. Bo jakim dowodem jest to, że akce zostały przekazane do funduszu, gdzie wszystko jest w majestacie prawa i w 100% legalne?? Każdy rozsądny przedsiębiorca tak robi. Są tysiące takich funduszy. Ma to przede wszystkim na celu optymalizację podatkową i tyle. A nie wyprowadzenie gotówki?? Ludzie !!!! Bądźcie rozsądni. Pani Lublinianka pewnie zapłaci za to, bo jestem pewny, ze 4 Kolory nie pozostawią tego bez echa.
Macias345 / 188.33.8.* / 2014-01-06 18:11
przecież większość firm, mających dynamicznie zmieniające się przychody korzysta z Funduszy Zamkniętych, oto link : http://www.copernicus-tfi.pl/
Taki fundusz jest kontrolowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, co jeszcze bardziej wpływa na wiarygodność Inwestora.
Te 170 milionów to tylko akcje, żadna gotówka. Ludzie, nie ma absolutnie podstaw by sądzić, że ktoś tu wyprowadził pieniądze. Zostały przekazane akcje spółek a nie gotówka. To chyba nie do wszystkich trafia. Pani Lublinianka robi ferment, siejąc propagandę. Robienie wody z mózgów to Pani wychodzi. Czemu Pani taka mądra nie była przy podpisywaniu umowy? Nikt pistoletu do głowy Pani nie przykładał. A Home Broker jasno mówił, że jest to projekt - w trakcie realizacji. gdyby nie to nikt nie dał by 10 %. Skusiły Panią zyski, chciwość i chęć większego zarobku. A teraz bombarduje Pani projekt w którym ma Pani pieniądze. Gratuluję rozwagi.
Lublinianka / 2014-01-06 19:50
Akcje posiadają wartość i ich darowanie w sytuacji długów i hipotek to ucieczka z kapitałem. Nie mydlij Pan oczu ludziom. Wiecie, że przywrócono mi dostęp do forum ? A jaki tam ruch teraz. Nikt nie wiedział o wielu sprawach. Dobrze , że się obudzili. Nie zamierzałam siać fermentu ale bronić interesów osób takich jak ja. Takie wpisy jak Pana pochodzą nie od oszukanych inwestorów ale od tych co dokonali oszustwa.
Macias_345 / 188.33.8.* / 2014-01-06 20:14
Pani Lublinianko, co chce Pani zyskać publikując to wszystko? Naciągając fakty i przedstawiając je w dogodnym dla siebie kolorze? Czy prawnik nie powiedział Pani, że przekazanie udziałów spółki do funduszu ma czysto podatkowe korzyści? Czy wolałaby Pani, żeby inwestor zamiast zachować środki i przeznaczyć je na podatek mógł je zainwestować w projekt?? To oczywiste, że przekazanie udziałów do funduszu ma i dla Pani korzyść, gdyż więcej środków zostaje u inwestora, który jest zobowiązany do reinwestycji tych środków w projekt. Przedstawia Pani projekt jakby to był jakiś przekręt. A gdyby tak było czy banki wogóle zgodziły by się na finansowanie tego projektu? Był audyt prowadzony przez banki, to tylko pokazuje, że spółka mimo, iż nie jest spółką akcyjną jest transparentna ze swoimi finansami. W jaki sposób czuje się Pani oszukana? Czy nie zdawała Pani sobie sprawy, ze kupuje lokal w trakcie procesu inwestycyjnego i to wiąże się z ryzykiem? To projekt - coś co powstaje a nie budynek, który już stoi i działa. Tego chyba Pani nie mogła przeoczyć ???
Lublinianka / 2014-01-06 20:19
szkoda czasu na takie polemiki. Czas pokaże ktoma rację i kto za kim stoi
Macias_345 / 188.33.8.* / 2014-01-06 20:24
Brakuje Pani argumentów i tyle. Czas pokaże oczywiście, ale niech pani pamięta, że wszystko, nawet najlepszą firmę można zatopić, jeśli jej wspólnicy (inwestorzy) działają wbrew jej interesom. Niestety mentalność Polaka jest taka, że lubi kalać własne gniazdo i podcinać gałęzie na których siedzi.
antybankster / 178.181.44.* / 2014-01-06 21:56
@Macias_345
Kolego, skoro jesteś tak doskonale zorientowany w temacie, to może wyjaśnisz wszystkim zainteresowanym na forum publicznym, w jakim celu Guzek przeniósł również wierzytelności z tytułu podpisanych umów sprzedaży na rzecz Getin Noble Bank? Też tytułem optymalizacji podatkowej?
Mac, czy też Macias, czy jak cię tam zwał, takie bajeczki możesz wciskać Dominikowi i Adminowi, którzy mają problem z kumaniem bazy. Jak i pozostałej ekipie pelikanów na fora.pl. Napisz im jeszcze, że to konkurencja tych, co wynajmują swoje własne mieszkania na kwatery we Władku robi wszystko, żeby nie wpuścić konkurencji na rynek, to powinni ci uwierzyć. A i dopisz koniecznie coś o kancelariach prawnych, co na pewno żerują na tym projekcie i zbiją miliony złotych jak ten projekt upadnie. To powinno ich przekonać w 100%.
Jak Guzek taki zoptymalizowany chce być, to niech odda bankowi te udziały w FIZie w zastaw, a bank niech zrezygnuje z zabezpieczenia hipotecznego na nieruchomości na której prowadzona jest inwestycja. Wówczas to co próbujesz tu teraz imputować będzie miało przynajmniej jakieś poparcie w czynach. Bo jak nie to jesteśmy w punkcie wyjścia, drobni inwestorzy zostali w****... na kasę. I zrobili to wspólnie Guzek, Getin Noble Bank / Idea Bank, Home Broker. Przy okazji krojąc tych drobnych inwestorów na prowizje i wciskając im kredyty, które zabezpieczone są niczym. A przypomnijmy że jak deweloper zdechnie, to ci drobni inwestorzy zostaną z niespłaconymi kredytami o podwyższonym oprocentowaniu.
A ty Lublinianko nie łódź się, że zaprosili cię ponownie na to forum bezinteresowanie. Liczą że się zamkniesz i nie będziesz robiła im koło pióra w ogólnym Internecie. Chłopaki z wypiekami na twarzy śledzą to forum. Co ktoś uderzy w stół, to nożyce się odezwą. To całe Stowarzyszenie gra teraz z Guzkiem do jednej brami. Wyodrębnić i przejąć lokale w skrzydle cytrynowym. Jak uda się im to zrobić, to reszta może zapomnieć o odzyskaniu kasy którą zainwestowali, kasy z czynszów i przejęcie lokalu, który "kupili".
Zadbaj wiec łaskawie, żeby ludzie z tego forum zamkniętego zapoznali się z wpisami na tym forum.
I na koniec Mac vel Macias Home Broker gówno mówił o ryzyku. Zapewniał, że to jest 100% inwestycja, bo wszystko jest pod kontrolą jednej grupy: Getin Noble Bank. Inwestycja, sprzedaż i finansowanie. A jeżeli twierdzisz inaczej, to jesteś zwykłym łgarzem, albo ich pracownikiem.
Lublinianka / 2014-01-07 09:03
Cieszę się, że są tacy ludzie jak Ty Antybanksterze, odważni w działaniu i myśleniu. Wielu z inwestorów 4 kolorów tak drży ze strachu co będzie dalej, że boi się nie tylko myśleć ale nawet oddychać , by swym oddechem nie zdmuchnąć inwestycji - a przecież taka mocna i pewna jest. To, że przywrócono mi dostęp do forum nie budzi mojej radości tylko potwierdza moje wcześniejsze domysły co do tego forum. Nie będę już więcej wsadzać kija w mrowisko, ostrzegłam ich a co będą robić dalej...ich sprawa. Jedno jest pewne będę trzymała rękę na pulsie w temacie korzyści cytrynowców kosztem morskich. Ja idę dalej swoją drogą, nie potrafię czekać bezczynnie co przyniesie los. A co niektórzy z komentatorów, reprezentujący interesy pewnej grupy myli własność z zarządem. Nie będę wyjaśniać co mam na myśli. Ciekawe czy kojarzą inne fakty...
Macias345 / 164.127.218.* / 2014-01-07 15:29
Lublinianko - odwaga to przede wszystkim mądrość, a Twoje działanie, mające na celu spowodowanie, że cały projekt runie nie jest ani mądre ani odważne. Odwaga w tym wypadku to zachowanie zimnej krwi i działanie, które spowoduje, że nie straci Pani wpłaconego kapitału. Dobrze, że już jak to ujęłaś - nie będziesz wsadzać kija w mrowisko, choć informacje, które podałaś - poza mocnym wydzwiękiem emocjonalnym, podgrzaniem atmosfery nie znaczą nic. Podziel się z nami - co oprócz złożenia zawiadomienia do prokuratury udało Ci się osiągnąć. Podaj choć jeden sukces, który osiągnęłaś w "walce z wrogiem". Dziwne, że nie widzisz, że grając w ten sposób wbijasz sobie i innym samobója. Zamiast podjąć odpowiedni dialog, ty obrzucasz kogoś epitetami a potem dziwisz się, ze ktoś nie chce z tobą gadać. Powinniśmy wspólnie pomyśleć jak z tej sytuacji wybrnąć - jak zabezpieczyć nasz kapitał. Myślisz, że żadnemu z nas nie przychodzą różne myśli do głowy, podyktowane targającymi nas emocjami?? Oczywiście, że przychodzą, tyle tylko, że większość ma zdrowy rozsądek i tego typu działania, które ty prezentujesz spowoduję, ze wysadzisz tą inwestycję od środka. Napisz mi proszę scenariusz bądź kilka scenariuszy, które działaniami, które podejmujesz chciałaś wywołać....z chęcią poczytam i zapoznam się z tym co i jak chciałaś osiągnąć. Proszę, napisz....
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-01-07 16:37
Emisariusz banku w akcji. Oddajcie kobiecie kasę i problem z głowy...
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-07 16:57
@ser1001
Kasę należałoby oddać wszystkim zainteresowanym, to chyba jest jasne.
Nie powinno być równych i równiejszych.
Lublinianka / 2014-01-07 16:28
Macias345
Sam człowieku sobie przeczysz. Albo moje działania mogą wysadzić od środka inwestycję albo nie znaczą nic. Dobra budowa nie zawali się od powiewu wiaterku. Co do dialogu, nie przyszło Ci do głowy , że dostatecznie długo siedziałam cicho próbując, niestety bezskutecznie taki dialog nawiązać ? Nie używam epitetów a mocne słowa w zaistniałych okolicznościach są zupełnie na miejscu. Nie zamierzam przed Tobą odkrywać kart. Nie obawiajcie się też, że ujawnię na tym otwartym forum jakie pomysły mają cytrynowcy aby uzyskać przeniesienie własności na swoim skrzydle kosztem morskich. Mądrzy ludzie mam na myśli inwestorów już teraz powinni w swoim miejscu zamieszkania składać zawiadomieni takie jak ja, ale każdy sam podejmuje decyzje.
marcin946 / 5.60.205.* / 2014-01-09 10:17
Takie wypowiedzi sa kłamstwem i manipulacja majace na na celu powiekszenie strachu i desperacji u innych inwestorów i zmuszenia ich do okreslonego zachowania.
Nasze zachowanie powinno być inne. Nalezy wynajać prawnika który będzie reprezentował nasz interesy w rozmowie z D. Guzkiem, HB i GNB majac na celu, zeby doprowadzić inwestycje do stanu zapewniajacego zwrot włozonych przez nas nakładów
4KOLORY / 178.182.43.* / 2014-01-09 12:01
kolego nie martw się o innych inwestorów, martw się o siebie i swoje pieniądze. Tutaj nikt się o ciebie nie będzie martwił.
Stowarzyszenie pisało listy, maile, jeździło na spotkania, rozmawiało i co z tego?
G_Ó_W_N_O
Macias345 / 164.127.246.* / 2014-01-07 18:30
Lublinianko, nie chcesz ujawniać bo po prostu scenariusz w przypadku twojego postępowania jest jeden - chyba wiesz o czym mówię. Ale wtedy zapomnij, że odzyskasz choćby złotówkę. Więc czy na pewno Ci o to chodzi? Nie jestem tu aby być oponentem czy jak to nazwał kolega walman insiderem (mając pewnie na myśli outsiderem :)). Jestem tu po to aby pokazać wam drogę, którą obraliście wspólnie z walmanem i anybansterem a która ma tak pisałem tylko jeden koniec. A teraz wspólnie - czy naprawdę chcecie aby ta inwestycja upadła? Przecież są inne drogi aby oczywiście nie czekać z założonymi rękoma. Wystosowałaś Lublinianko pisma do GNB i HB - to bardzo dobrze, wszystko niesie za sobą jakieś ślady i nacisk na bank ze strony nie tylko 4 kolorów ale i inwestorów indywidualnych na pewno nie przejdzie bez echa. Ja również zwróciłem się z takim pismem, ciągle czekam na odpowiedź. Jesteśmy w tym wszystkim razem, ale gdy nasze działania będą przypominać przeciąganie liny skorzystają na tym tylko Ci, którzy siedzą cicho, robiąc swoje. Nawołuje do tego aby nie siedzieć cicho i przytakiwać, ale wspólnie poruszać ważne tematy. Czy myślisz, że podarowanie przez 4 kolory wszystkich udziałów jest jakimś spiskiem mającym na celu wyprowadzenie pieniędzy? Przecież to w 100 % legalne, większość spółek budowalnych, deweloperskich czy innych tak robi. Na mocy prawa takie wehikuły inwestycyjne zyskują dzięki temu korzyść podatkowe - nie płacą podatku dochodowego pod warunkiem, że zysk jest dalej inwestowany w budowę. To chyba dobrze, że Guzek nie chce "przejeść zysku" tylko z powrotem lokuje kapitał w projekcie, prawda? Piszesz o nachalności HB i technikach sprzedaży, ale z drugiej strony nikt siłą nie zmuszał cię do podpisania umowy. Decyzję podjęłaś świadomie, bądź właśnie nie świadomie, a że są HB posługuje się technikami sprzedaży to wszyscy tak robią - od banków po sklepy z odzieżą w galeriach handlowych. Czy myślisz, że HB wiedząc, ze mogą byc takie problemy używałby aż takich technik które opisałaś?? Po drugie miałaś pełną świadomość, że kupujesz pokój w trakcie budowy - że to nie pracuje, nie jest fizycznie wybudowane. Po twoich postach sugeruje, ze jesteś mądrą kobietą, więc czemu wiedząc, że to dorobek całego twojego życia zainwestowałaś w coś co dopiero miało powstać?? Każda działalność niesie ze sobą ryzyko, a ty świadomie bądź nie dołożyłaś do niej swoją cegiełkę, a teraz gdy na horyzoncie czarne chmury chcesz burzyć mur aby to co włożyłaś odzyskać? Podjęłaś decyzję - trzymaj się tego, ale jeśli już chcesz się wycofać zrób to zachowując czyste metody a nie wytaczasz całą artylerię powodując, że z małej iskry powstaje wielki pożar. Zastanów się odrobinę. Nie jestem tu aby Cię umoralniać, ale zwrócić uwagę, że twoje stanowisko nie jest do końca udziałem HB, Guzka czy 4 Kolorów. To twój udział także, choćby poprzez fakt podjęcia decyzji, że chcesz w tym uczestniczyć. Myślę, że wspólna organizacja ale na zasadzie rzeczywiście mądrych kroków może pomóc projektowi, a w konsekwencji nam wszystkim.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-07 16:50
Witam Państwa w Nowym Roku.
Zdrowia, Radości i Sukcesów w życiu prywatnym i służbowym, przemyślanych inwestycji i jak najmniej błędów.
Człowiek wyjdzie na trochę na urlop, a tu forum ożywa...
Czytając wymianę postów jestem pod wrażeniem. Cieszę się, że dyskusja stała się bardziej merytoryczna.
Gratulacje Lublinianko, widzę, że gonisz to towarzystwo wzajemnej adoracji i rozstawiasz po kątach.
Antybankster dzięki za wsparcie, trzeba nam więcej takich ludzi :)
Widzę, też, że pojawił się kolejny obrońca, który oprócz epitetów próbuje przegadać wszystkich i pokazać jaki to on jest mądry.
Macias345 ja mam do Pana pytanie natury technicznej, odpowiedź na które pozwoli nam dogłębnie spojrzeć na tą sprawę i skalę problemu. Jest Pan bezsprzecznie insiderem, (być może to kuba83 z fora.pl pojawił się na tym forum pod nowym nickiem) więc doskonale Pan wie ile PUMu (czy też PUH w tej inwestycji) ma skrzydło cytrynowe, ile skrzydło morskie. Ile jest, a raczej było lokali na sprzedaż w każdym skrzydle i ile zostało sprzedanych w każdym z nich. Cenę za jaką sprzedawano m2 PUMu znamy chyba wszyscy.
I każdy z nas przeliczy to wszystko i wymienimy się uwagami merytorycznymi.
A co infrastruktury, jaka tam powstała, to proszę, żeby nie był Pan zabawny. Dmuchane zjeżdżalnie przetrzymały podmuchy wiatru, czy w kolejnym sezonie trzeba będzie "budować" infrastrukturę na nowo? Tym razem już oczywiście z pieniędzy właścicieli lokali w skrzydle cytrynowym, o ile uda im się przenieść ich własność.
Macias345 / 164.127.246.* / 2014-01-07 18:43
Walmanie, widzę, że odkryłeś Amerykę pytając ile inwestycja ma m2 czy PUMU, i zapewne z wielką chęcią być nam to zaprezentował. Muszę cię zmartwić, ale budynek już stoi, pokoje są powykańczane i kasa na wybudowanie poszła cała jaką każdy z inwestorów wpłacił. Musisz policzyć drogi kolego wszystkie koszty związane z wydatkami nie bezpośrdenio zaangażowane w budowę (prowizja HB, projekt architekt. usługi prawne itd) a dodatkowo i to każdy z inwestorów potwierdzi, część srodków szła na konto, które jest kontem banku, aby bank bezciężarowo wyodrębnił zakupiony lokal. Dodając to wszystko do siebie - licząc cenę m2 wyjdzie jak nic suma, którą wpłaciliśmy. To tylko matematyka. Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest ona tylko tymczasowa więc czy sensem było budować stałe zjeżdżalenie czy wiedząc, ze taki stan potrwa rok, dwa zainwestować dmuchaną, która równie dobrze spełnia swoje zadanie.
powoli / 188.146.36.* / 2014-02-18 20:09
człowieku, nie kłam, budynek stoi ale sypie się leje z dachu i popada w ruinę mieszkam niedalekoi z okien widzę że ta wielka inwestycja niedługo się rozpadnie
IWO890 / 31.174.122.* / 2014-02-18 22:44
Napisz coś więcej bo jakoś ci nie wierze, przecież budynek ma niecale 2 lata w takim stanie a ty piszesz, że popada w ruinę? Coś mi tu nie gra...
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-07 18:57
Szanowny Panie,
Rozmawiamy merytorycznie jak rozumiem, więc padło konkretne pytanie, proszę o konkretną odpowiedź, a nie zmienia Pan temat.
Ile PUMu ma skrzydło cytrynowe, ile morskie. Dlaczego unika Pan odpowiedzi?
Liczby nie kłamią.
Nie wiem czemu od razu Pan pisze co się stało z kasą, takiego pytania nikt nie zadawał.
A Pan już udziela odpowiedzi co się z nią stało. Jest Pan zabawny. :)
Zadaję więc ponownie pytanie do Pana, specjalisty, Pan przecież prowadzi sporo inwestycji, też z nieruchomościami, oczywiście nie taką skalę jak 4 kolory, ale zna Pan mechanizmy i jak powinno się prowadzić taki biznes. Pytanie brzmi: ile PUMu ma skrzydło cytrynowe, a ile morskie.
Otrzymam od Pana odpowiedź, czy mnie również wyzwie Pan podobnie jak Panią Lubliniankę i Pana Antybakstera od Hitlerów, czy też innych odszczepieńców?
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-01-07 21:59
Panie Wal.man mam do Pana pytanie, bo tak się przyglądam tej dość skomplikowanej sprawie i Pan jako jedyny chyba rozumie co tu się dzieje z punktu widzenia nabywcy pokoju.
Mianowicie jakie korzyści, poza ewentualną możliwością (trudną aczkolowiek możliwą) daje przyjęcie własności lokalu w istniejącej sytuacji ???
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 08:52
@ser1001
Nie do końca rozumiem to pytanie, gdyby Pan mógł je rozwinąć, to oczywiście spróbuje odpowiedzieć.
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-01-08 08:59
Zastanawia mnie po co inwestorzy tak zaciekle dążą do przekazania im lokali w sytuacji gdzie nie ma to związku z wypłatami czynszu, a może pozwolić scedować część kosztów utrzymania obiektu na nich - pojawi się np. konieczność zapłaty podatku od nieruchomości, mogą pojawić się jakieś inne opłaty od operatora na rzecz utrzymania częsci wspólnych itp. ????
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 16:04
@ser1001
Odpowiadając na poruszony przez Pana temat, w mojej ocenie i ocenie mojego prawnika w tym właśnie celu Guzek, Getin i Home Broker i ich pomocnicy jak Macias345 dążą w chwili obecnej do przeniesienia własności lokali, żeby koszty ich funkcjonowania obciążały nabywców, a nie dewelopera. Podatki (proszę zauważyć, że to nie są nieruchomości mieszkaniowe, tylko komercyjna, więc podatki wcale nie są niskie), koszty eksploatacyjne, koszty ogrzewania budynku, ochrona, utrzymanie obiektu, a przede wszystkim części wspólnych, koszty zarządu!!!. Ktoś za to musi płacić. Do momentu przeniesienia własności lokali koszty utrzymania obiektu ponosi deweloper. Ale od momentu przeniesienia własności koszty obciążają nowych właścicieli.
To jedna kwestia.
Druga, to deweloper zobowiązał się do przeniesienia własności nieobciążonych lokali, więc najpierw powinien spłacić hipoteki, bądź też uzyskać zgodę wierzycieli hipotecznych na bezobciążeniowe ich wyodrębnienie. Nic mi nie wiadomo, żeby takimi zgodami dysponował.
Gdybym był na miejscu właścicieli lokali w skrzydle cytrynowym (ale nie jestem) to bym pewnie przebierał nóżkami i liczył, że mimo wszystko dostanę własność, bo wówczas miałbym przynajmniej coś, co jakąś wartość ma. Na 99% nie taką jak płaciłem, ale jednak (nie wiem po ile sprzedawane były lokale w skrzydle cytrynowym, a Macias345 uchyla się od odpowiedzi). Na razie mają tylko roszczenia o wybudowanie i przeniesienie własności lokali, jeżeli deweloper upadnie, a własność nie zostanie przeniesiona, to pozostanie im tylko zgłoszenie roszczenia do masy upadłości. Czyli to co mają obecnie niedoszli właściciele skrzydła morskiego. Lokali zapewne już nie zobaczą, chyba, że kupią je od syndyka, płacąc na nowo, bo syndyk będzie spieniężał majątek i zaspokajał wierzycieli w poszczególnych grupach. Jedna z pierwszych grup w kolejności zaspokojenia to wierzyciele hipoteczni, więc pytanie czy w ogóle, a jeżeli tak, to ile po ich spłacie zostanie pieniędzy na zapłacenie pozostałym. Jak ktoś pisał wcześniej, w sądzie leży wniosek o ogłoszenie upadłości tej spółki, więc póki wniosek nie zostanie wycofany przez wierzyciela, bądź też wierzyciel nie zostanie spłacony, to spółka nie za bardzo może przystąpić do aktów. Musiałaby bowiem poinformować nabywców, że taki wniosek jest złożony, a oni kupując świadomie lokale mogliby liczyć się z tym, że syndyk przeniesienie własności zakwestionuje, więc też koszty dodatkowe jakie poniosą w związku z przeniesieniem własności tych lokali pogłębią ich stratę.
Więc do przeniesienia własności lokali w skrzydle cytrynowym Guzek i spółka muszą tak naprawdę załatwić 2 kwestie: hipoteki i wniosek o upadłość.
Czy starczy im czasu?
Oceniając dotychczasowe działania osobiście wątpię. Ale czas pokaże.
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-01-08 20:36
Bardzo dziękuję za kolejne merytoryczne informacje. Jako jedyny w tej dyskusji zauważa Pan realne zagrożenia i niedomówienia, których nieświadomość może skutkować tylko dalszymi stratami.
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 19:52
Panie Walman, chyba próbuje Pan skłócić tych co mają lokal w skrz. cytrynowym i morskim? Czy mi się tylko wydaje? proszę na to wszystko spojrzeć z szerszej perspektywy. Troszkę pomyśleć :
Podpisujemy umowy - bank ogarnął się i wyczyścił hipoteki - skrzydło zarabia, ale bank nadal ociąga się z decyzją dotyczącą finansowania morskiego. Ale co mamy? A to, że skrzydło zaczyna działać, są goście, dzieje się dużo, bo obiekt żyje, działa, przynosi dochody - co wtedy można zrobić?? A no nic jak szybko aktywizować sprzedaż lokali. Bank również widząc to pewnie przyspieszy swoją decyzję. Nawet jeśli nie to przychody ze sprzedaży pozwolą kontynuować budowę. Zapyta Pan po co w takim razie kredyt inwestorowi - sam się nad tym długo zastanawiałem, skoro ma sprzedaż itd... Dla sprawa jest w tej chwili oczywista - bo kredyt z banku to większa pewność, bo wie sprzedaż raz jest innym razem nie ma, a bank udzielając kilkanaście, kilkadziesiąt milionów daje bezpieczeństwo realizacji tej inwestycji. To proste. Kredyt bankowy to też tańszy pieniądz. W tej chwili stopy procentowe to 2,5 % - najniższe od początku transformacji ustrojowej. A na ile procent Guzek pożyczył pieniądze od Pana - na 10 %. To dużo prawda? Pytanie - dlaczego od razu tak nie mógł zrobić? Pewnie dlatego, że nie było zabezpieczeń odpowiednich. Dlatego z tego co widzę, to jego model finansowy migruje, przesuwa się z pozyskiwania kapitału, pochodzącego ze sprzedaży lokali do finansowania kredytem. Panie Walman, ja tu nie jestem na tym forum, aby toczyć z Panem polemiki, nie jestem Pana wrogiem, razem w tym siedzimy, ale dajmy ludziom robić swoje. Dał Pan kapitał, zaufał Pan, poczekajmy. To tak jak by Pan obstawił konia na Służewcu, który w połowie drogi jest na końcu - szlag Pana trafia i chce Pan tego konia zastrzelić jeszcze w trakcie wyścigu, a kto wie, czy ten koń przypadkiem nie wyjdzie na czoło wyścigu na ostatniej prostej i przyniesie Panu wygraną?? W tej inwestycji może być podobnie. Dajmy człowiekowi szansę. Niech dokończy co zaczął.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 20:05
@Macias345
U mnie zarówno Pan, jak i ten inwestor jesteście spaleni. Ja oczekuję zwrotu kapitału włożonego. A bajki, które bez ładu i składu opowiada Pan naiwnym inwestorom nie trzymają się kupy. W ocenie mojej o mojego prawnika to wszystko ma jeden cel, pozyskać kapitał z rynku od naiwnych i słabszych stosując nieetyczne chwyty, żeby nie powiedzieć inaczej.
Skrzydło cytrynowe nie będzie w stanie zarobić nic na ten projekt. Nie znam treści umowy inwestorów ze skrzydła cytrynowego, ale jeżeli jest zbliżona do tych z morskiego, to oznacza, że wszystko już wpłacili i przy przenoszeniu własności deweloper nie pozyska nowego kapitału. Tym samym sprowadza się to do tego, że przeniesienie własności ma służyć tylko do tego, żeby szarpnąć właścicieli nowych lokali z hipotek, ewentualnie do tego, żeby przerzucić na nich koszty utrzymania. Koniec i kropka. Od kiedy nieruchomość ma pozwolenie na użytkowanie? Od listopada. Ile od tamtego czasu zarobiła?
Ile biznesów prowadził Guzek?
Na jakim są etapie?
Ile z jego spółek jest w upadłości?
Zna Pan dokładnie sytuację, to proszę o fakty.
Ja mam analizę mojego prawnika. Mam też numery ksiąg wieczystych nieruchomości należących do Guzka. Ten człowiek to bankrut. Hipoteki przymusowe, umowne, egzekucje z nieruchomości. Jaką rękojmie sukcesu w biznesie ten człowiek daje?
Żadną!!!
Ja oczekuję zwrotu kasy. Jak nie od Guzka, to od GNB, czy też Home Broker. Nie interesuje mnie kto mi ją odda.
Bawcie się dalej, ale za swoje pieniądze, nie za moje.
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 20:38
Tak zgadza się, pozyskać kapitał, zainwestować w projekt, który w tym wypadku oferuje stałą stopę zwrotu. Wszystko się zgadza. Pan też tak zrobił - zainwestował Pan środki, które dają Panu 10 % stopę zwrotu. Wszystko się zgadza, tylko, że Pan widząc, że koń na którego Pan postawił w środku wyścigu dostaje zadyszki, to nie czekając na koniec chce mu dać Pan w łeb, prawda? Czy z każdego biznesu Pan się tak wycofuje w momencie gdy coś nie idzie zgodnie z Pana planem? Pyta Pan ile biznesów prowadził Guzek - pewnie nie zbyt dużo, ale na pewno tyle aby dziś móc z tego co zarobił prowadzić taką inwestycję. Ile spółek jest w upadłości - z tego co wiem, to była jedna. Słowo upadłość to mało sprecyzowane słowo, o raczej pejoratywnym wydźwięku, używając go od razu wyczuwam Pana zamiar - nadal gra Pan na emocjach ludzi, którzy z prawnymi aspektami na codzień mają mało do czynienia. Więc pozwolę sobie wyjasnić. Upadłość sama w tym znaczeniu, które Pan podał nic nie znaczy. Bo co oznacza, że spółka jest w upadłości? Według Pana to znaczy, że ktoś zgłosł wniosek, rozpoczęło się postępowanie czy może jest już syndyk? Panie Walman, nie oczekuje odpowiedzi. Pan ją dobrze przecież zna. Chodzi mi tylko, o to, że dziś każdy wierzyciel może złożyć wniosek o upadłość, jeśli spółka zalega mu z zapłatą faktury za symboliczne 100 zł. Ale to jeszcze nie przesądza o niczym. Słowo upałość to takie trochę strachy na lachy, ale oczywiście na większość ludzi to działa i od razu rodzi strach i niepokój. Po co Pan to robi? Jeśli chce Pan zwrotu kasy są bardziej skuteczne, a przede wszystkim nie robiące szkody żadnej ze stron. Nie wierzy Pan już w Guzka, oczywiście nie musi Pan. Guzek zostanie oceniony na końcu - pan powie pewnie o ile koniec będzie :) Naprawdę, nie jestem tutaj aby z Panem walczyć. Chcę tylko, aby Pan zrozumiał, że oprócz Pana są też osoby, które zainwestowały w ten projekt dobytek całego swojego życia, i nie mają Pana temparamentu, zaciekłości, odwagi i brawury aby tak silnie walczyć o swoje. Panu gratuluję takich cech. Nie wiele osób tak potrafi. Ale naprawdę dla dobra innych, bo Pan zapewne i tak wyjdzie na swoje, zakopmy topory wojenne i lepiej wspólnie zastanówmy się jak z tego impasu wyjść. To moja osobista, wielka prośba do Pana. Z całym szacunkiem.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 21:15
@Macias345
oczekuję zwrotu pieniędzy, które wpłaciłem. Mam nadzieję, że wyrażam się wystarczająco jasno i precyzyjnie. Jeżeli tych pieniędzy nie otrzymam zapłacę drugie tyle kancelarii prawnej, która reprezentuje moje interesy za to, żeby Guzek i cała ta banda amatorów już nigdy nikogo w tym kraju nie naciągnęli. Dociera?
Stać mnie. Zapewniam Pana. Zakup finansowałem gotówką i oczekuje zwrotu gotówki. Niech się wielki biznesmen przeleci z kapeluszem po znajomych, jeżeli mu tacy jeszcze zostali i zrobią zrzutkę jeżeli milioner nie ma kilkunastu dziesiątek tysięcy. Albo niech wyciągnie te pieniądze na które próbował mnie orżnąć z Velaves i je zwróci. Tak będzie najszybciej i dla niego najtaniej.
Może równie dobrze zapłacić za to Pan, Pana zleceniodawcy, przyjaciele ktokolwiek. Nie interesuje mnie kto to zrobi. Jak nie Pan, to poczekam na wypłatę od syndyka.
Rozumie Pan?
Wystarczająco długo cierpliwie czekałem na zwrot pieniędzy. To jest jedna wielka banda amatorów od wciskania kitu ludziom. Rozstańmy się polubownie i każdy pójdzie w swoją stronę, to jest moja ostatnia prośba.
Bawcie się w deweloperów za własną kasę, albo za kasę frajerów, których naciągniecie na tą zabawę. Za moje pieniądze nie będziecie się już bawili. Basta.
I niech Pan nie opowiada o wirtualnych 10%, bo gdyby ten biznes kiedykolwiek komukolwiek dał 10% zwrotu w skali roku, to mielibyście kolejkę banków stojących z prośbą, żeby to u nich wziąć finansowanie.

A jak nie, to toniemy wszyscy.

Pani Werona892, proszę przesłać maila na wal.man@gazeta.pl podeślę Pani namiary do kancelarii prawnej, która prowadzi moją sprawę. Na pewno z chęcią poprowadzą również Pani. Łączmy się w tej walce, to będziemy mieli szansę ją wygrać. Działając w pojedynkę nasze szanse są zdecydowanie mniejsze, a koszty jednostkowe większe.
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 21:36
Panie Walman, widzę, że będzie trudno się z Panem dogadać. jasne, ma pan prawo robić co Pan chce. Widzę jednak, że bardziej niż na odzyskaniu kasy, zależy Panu na dokopaniu Guzkowi, ale czy tędy droga? Bo wie Pan, kto mieczem wojuje....
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 21:45
@Marcias345
Myli się Pan. Ja chcę odzyskać pieniądze. Tylko i wyłącznie. Zwracacie to co mi się w umowy należy i każdy idzie w swoją stronę.To chyba uczciwa propozycja.
Jeżeli ich nie zapłacicie, to sprawdzimy kto ma lepszych prawników i więcej pieniędzy na prowadzenie batalii sądowych. I kto na tym jak wyjdzie. Milioner Guzek i spółka versus Wal.Man.
Jutro mam ciekawsze zajęcia, więc daję Wam szansę na przemyślenie tematu i wyciągniecie konkretnych wniosków.
I czekam na przemyślenia w piątek.
Kolejnej szansy nie będzie.
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 23:08
Panie Walman, nie wiem o czym Pan pisze. Jak mówiłem, nie jestem Pana wrogiem, a jedynie apeluję o zakopanie toporów wojennych, bo Pana stać na przegraną - innych, myślę, że nawet większość niestety nie.
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 19:10
Panie @ser, ale Pan jest mądry, i znów Pan widzi tylko jedną, małoprawdopodobną stronę medalu. Ale zacznijmy od początku. Koszty :
1. Jedyne co leży po stronie właścicieli to podatek od nieruchomości - koszt 16.70 zł/m2 - PŁATNY RAZ DO ROKU - sprawdzone w urzędzie miasta Władysławowa, z pół roku temu dzwoniłem, więc pewnie się nie zmienił. Dla jednego lokalu jest to więc ok. 350 zł - bardzo dużo, prawda? :)
- Pozostałe koszty :
Czynsz do wspólnoty - z tego co wiem przy tego typu obiektach użytkowych (hotele) jest to ok. 5 zł/m2, płatny co miesiąc, średnio więc będzie to ok. 100 zł - znów - pewnie stwierdzi, że bardzo dużo :):)
W tym ma już fundusz remontowy, sprzątanie części wspólnych itd.
- prąd, woda to wiadomo - jak będą goście.
Niemniej jednak, w umowie dzierżawy jest bardzo jasno powiedziane, że wszystkie koszty związane z eksploatacją ponosi operator.
Podsumowując, nawet jeśli cały koszt spadnie na nas - pamiętajmy, że wtedy my możemy dysponować lokalem - czyli oddać go w wynajem innej firmie, a tych pełno na rynku, to koszty utrzymania nie są niewielkie w stosunku do przychodów, które pokój może wygenerować. Uważam, że spokojnie nawet samemu, czy za pomocą obrotnej firmy trudniącej się wynajmem pokoi wakacyjnych można spokojnie wyciągnąć tyle ile Guzek oferuje. Największą firmą, z tego co się dowiadywałem jest Sun & Snow, ma kilka tysięcy pokoi w ofercie, rozbudowane struktury marketingowe i robi naprawdę dobre obłożenie. Może nie 10 % ale 7-8 % w skali roku to byłby już naprawdę przyzwoity wynik. I pewnie zaraz odezwą się głosy, że daleko od morza itd... Ale jest Lemon Park, to przyciąga turystów, wszelkie atrakcje, zjeżdżalnie, baseny z ciepłą wodą itd... Obrotna firma będzie zacierać ręce, żeby taki obiekt przejąć. A śrdenio za zarządzanie biorą 15 - 20 %, więc spokojnie dla każdego wystarczy. To oczywiście najczarniejszy scenariusz, gdzie Guzka odsuwają od władzy, ale czy aż taki straszny. Najważniejsze w tym momencie to uzyskać własność, nawet z hipoteką, która przecież dzieląc przez liczbę pokoi wyjdzie niewielka. Walman zauważył - i słusznie - lepiej mieć coś niż nic - czyli lokal z hipoteką, którą można spłacić niż nic.
To już pozwoli zarabiać operatorowi i powoli wychodzić na prostą. Trzeba też pamiętać, że obiekt jest nowowwybudowany, więc remontów przez kilka najbliszych rat nie będzie. Zresztą fundusz remontowy jest wliczony właśnie w czynsz do wspólnoty. Panie @ser czy teraz jaśniej to dla Pana wygląda?
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-01-08 20:47
Podziwiam Pana optymizm.
Sun&Snow to spółka córka duńskiego (o ile dobrze się orientuje) developera Kristensen Group prowadzi konkurencyjną działalność w zakresie pośrednictwa w wynajmie wysokiej jakości apartamentów(mieszkań), domów lub niesprzedancych powierzchni własnych. Jako taka nie ma doświadczenia w prowadzeniu hoteli. Podejrzewam że sporym problemem może być ewnetualne znalezienie innego operatora który mógłby zarządzać obiektem
Bardzo ostrożnie moim zdaniem szacuje Pan koszty, biorąc pod uwagę dotychczasowe rezultaty biznesowe głównego inwestora liczyłbym się z możliwością wystąpinia kosztów kilkukrotnie wyższych.
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 21:10
Ale na jakiej podstawie Pan tak sądzi? Ja sprawdziłem ile płacą za czynsz właściciele apartamentów we wspólnocie w jednym z budynków w Velavesie, było to w zeszłym roku, z tego co mi wtedy jeden z właścicieli przekazał, który nie współpracuje z Guzkiem to płacą do wspólnoty coś około właśnie pięciu złotych za m2. A Pan na czym opiera swoje prognozy?
2014 / 88.156.26.* / 2014-01-08 20:57
Witam, też jestem "prawie" właścicielką części skrzydła morskiego. Dzisiaj dostałam kolejne zajęcia komornicze, które sugerują, że całość leży i kwiczy. Nie wpłaciłam jeszcze całości, ale tzw. "większą połowę" i stoję w rozkroku nie za bardzo wiedząc co zrobić aby koszty i straty były jak najniższe. Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę na rozmowę zapraszam do korespondencji mailowej werona892@interia.pl - ta forma jakoś do mnie nie przemawia.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 19:39
@Macias345
Taaaaaak?, a kto będzie utrzymywał infrastrukturę, a kto i z czego będzie ją budował, jeżeli będzie budowana na częściach wspólnych?
A czy zdaje Pan sobie sprawę, że wspólnota powstaje z momencie wyodrębnienia 1 (pierwszego) lokalu i że w takim akcie można ustawić sposób zarządzania nieruchomością? A co Pan ma w umowie przedwstępnej, że na jaki okres godzi się Pan za zarządzanie nieruchomością? I kto będzie utrzymywał zarząd i zarządcę?
Wysokość czynszu na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej uchwala wspólnota. Ile lokali "kupią" zausznicy Guzka? Ile osób będzie przyjeżdżało na zebrania wspólnoty? Kto będzie wygrany?
Kto będzie ustawiony?
Ja stawiam na stałą ekipę pisaczy forumowych, czyli Guzka i jego pomagierów.
Raz jeszcze podtrzymuję to co pisałem we wcześniejszych postach, na tego typu projektach zarabia: deweloper (kasa za sprzedaż), a następnie operator / zarządca (kasa za zarządzanie), a reszta to dawcy kapitału.
Jak jest w Velaves wystarczy poczytać wpisy na forach.
A co do hipoteki, to sugeruję się dokształcić i łaskawie nie wprowadzać ludzi w błąd. Jakież to standardowe zachowanie dla tej ekipy.
Hipoteka wbrew temu co Pan pisze nie dzieli się proporcjonalnie do wyodrębnionych lokali. Hipoteka zmienia się w hipotekę łączną i obciąża każdą wyodrębnioną nieruchomość w całości. Co to oznacza dla nabywcy? Że wierzyciel hipoteczny może przyjść po zapłatę całości do wysokości hipoteki każdego z nowych właścicieli :)
Biorąc pod uwagę, że pierwszy w kolejce jest Getin Noble Bank, który ma pierwszą hipotekę do kwoty 8 mln CHF, drugą do wysokości 48 mln zł, a później jeszcze są hipoteki przymusowe łącznie na kilka kolejnych milionów, to sprowadzi się to do tego, że na inwestorów zostaną przeniesione koszty utrzymania tego obiektu, czyli koszty dodatkowe, których w chwili obecnej nie ponoszą przecież, bo w chwili obecnej koszty te obciążają dewelopera, a lokale będą nadal obciążone i każdy z wierzycieli hipotecznych będzie mógł pozwać właściciela lokalu o zapłatę.
I chyba o to w tym wszystkim chodzi w tej układance. Żeby sprzedać naiwniakom obciążone lokale, a następnie przyjść do nich po zapłatę po raz drugi :D
Prawda Panie Macias345?
Tego oczywiście przy przenoszeniu lokali naiwnym klientom nie powiecie. Dlatego też akty planowane są w Łodzi u jakiegoś zaufanego notariusza, który przypadkiem nie zacznie tłumaczyć naiwniakowi w co się po raz kolejny pakuje...
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 21:28
Panie Walmnam, ja liczę na to, że 4 kolory zapoznają mnie z treścią aktu odpowiednio wcześniej. Nie uważam, że taki scenariusz czaka nas w momencie przeniesienia własności z hipotekami. Po drugie zapomniał Pan, że wpłacaliśmy środki na rachunek techniczny, w związku z tym bank wyodrębni bezcieżarowo lokale i tam hipotek na rzecz banku nie będzie. To jest pewne, gdyż taką promesę w 2011 roku, jak starałem się o kredyt to 4 kolory z banku mi przysłali. Tak więc tu się nie zgodzę. Muszę sprawdzić jak naprawdę jest z tymi hipotekami przymusowymi. Oczywiście najlepiej jakby bank zwolnił te hipoteki, bo wtedy na czyściutki lokal to bez gadania podpisałbym umowę, a tak rzeczywiście trzeba się zastanowić. Co do notariusza w Łodzi, to niech pan pamięta, że notariusz odpowiada za to co daje do podpisywania z ramienia ustawy, i jakby wpuścił ludzi w maliny, to grozi mu odpowiedzialność karna. Ale treść aktów oczywiście trzeba sprawdzić we własnym zakresie, a już na pewno w momencie kiedy będą tam hipoteki przymusowe bo tych bankowych to na 100 % nie będzie.
Macias345 / 188.33.87.* / 2014-01-08 00:26
Walman jak i reszta nie ma już argumentów żadnych stąd nie piszą już na forum. Myśleli, że jak pobudzą emocje w sytuacji gdy 4 kolory jak zawsze mają trudności z udzielaniem jakichkolwiek informacji to zdobędzie poparcie na forum. tak się jednak nie stało. @ser1001 - pytasz jakie korzyści daje zakup pokoju - w tej chwili żadnej, bo czynsze się opóźniają, inwestor walczy z bankiem i jak widać ma jeszcze na głowie podjudzaczy, ale myślę, że w dalszej perspektywie sytacja się unormuje, i inwestor wreszcie zarządzając hotelem wyjdzie na prostą i uniezależni się od banków i HB. Pod innymi względami sprawa wygląda dość czysto, mój prawnik sprawdził Guzka i jego spółki, nie jest tak źle jak opisują to co poniektórzy. Jak większość deweloperów obsługuje dość spore zadłużenie, raz sobie radzi a raz nie. Narazie mamy impas, czekają na decyzję banku w sprawie dalszego finansowania projektu. Budynek - skrzydło cytrynowe już stoi - gotowe do wynajmu dla wczasowiczów, jest tymczasowa infrastruktura - lemon park. W inwestycji szwankuje komunikacja - spółka jak na lekarstwo udziela wszelkich konkrentnych informacji istotnych dla nas - właścicieli apartamentów. Dlatego tworzą się teorie spiskowe ala Smoleńsk itd..Są hipoteki przymusowe w KW, które bank będzie chciał spłacić - i o to teraz jest cała gra. Ludzie - właściciele lokali się niecierpliwią, wykorzystują to prawnicy różnej maści namawiając ludzi do odstąpień. Na szczęście od paru tygdoni nie ma żadnych nowych wpisów i jak tak dalej pójdzie to w ciągu miesiąca dojdzie do podpisania aktów. To pozwoli na możliwość wynajmu lokali od maja. Tak przynajmiej mówił na spotkaniu p. Wiśniowiecki z firmy WGW, która to prowadzi finanse projektu. To tak w dużym skrócie.
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-01-08 08:53
Czy użytkownik Macias345 to Maciej Wisowski z Lublina ???
Macias345 / 31.175.231.* / 2014-01-08 10:20
Panie ser1001, po co ta dociekliwość, czy to zmieni gdy Panu potwierdzę bądź nie zgodność powyższego nazwiska. Nie. Nie jestem Maciejem Wisowskim z Lublina. Jestem jak chyba pan inwestorem w tym projekcie i jak prawie każdy z nas mam już powoli dość zajmowania się sprawami, które dawno już powinny być zamknięte. Dlatego jestem tu aby podjąć merytoryczną dyskusję i bez emocji, znaleźć kierunek w którym każdy znalazłby rozwiązanie dla siebie. Interesów widzę wiele, można je sprowadzić do dwóch podstawowych - po pierwsze nikt nie chce stracić swoich pieniędzy, po drugie każdy chce aby to wreszcie zaczęło na siebie zarabiać.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 10:45
Panie Macias345 przecież obiekt jest oddany do użytkowania, to powinien zarabiać na siebie.
Czyżby nie zarabiał, a generowały tylko koszty?
LOL, kto by pomyślał...
I co przeniesienie własności miałoby to zmienić?
Proszę wyjaśnić dlaczego.
Macias345 / 31.175.231.* / 2014-01-08 14:47
Panie Walman, zadaje pan retoryczne pytania. To, że budynek został oddany do użytkowania nie znaczy, że można zacząć prowadzić działalność, trzeba jeszcze przenieść własność. Koszty w tej chwili są znikome, przecież nikt nie zużywa wody, prądu itd...więc jakie koszty? Poza tym w momencie kiedy budynek zacznie przyjmować gości hotelowych wszystkie koszty pokrywa operator - tak jest zapisane w umowie dzierżawy.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 15:19
Panie Macias345, co Pan opowiada. Skoro budynek ma pozwolenie na użytkowanie, to co stoi na przeszkodzie, żeby deweloper prowadził w nim działalność?
Co więcej powinien to robić, żeby pokryć koszty jego utrzymania.
Operator nie płaci za czynsze w chwili obecnej, jakby tu powiedzieć, chyba jest niewypłacalny, bo nie reguluje swych zobowiązań, to z czego miałby pokrywać koszty utrzymania obieku?
Macias345 / 31.175.231.* / 2014-01-08 15:49
To chyba Pan nie ma pełnej wiedzy, w momencie kiedy zostane przeniesiona własność lokali, zostanie powołana wspólnota, która ustanowi zarządcę obiektu, dalej wysokość czynszu. Wtedy będzie możliwe rozpoczęcie działalności. W grę wchodzą również ubezpieczenia lokali, oc, ubezpieczenie oc od działalności operacyjnej. Żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy lokali dopóki nie zostaną wyodrębnione. Panie Walman to już są szczegóły ale bez tych pobocznych procedur hotel nie ruszy z działalnością. Koszty jak Panu mówiłem - są w tej chwili znikome. Tak czy inaczej pokrywa je operator. Pan próbuje insynuować, że mają to robić właściciele, ale w umowie dzierżawy jest zapis, że koszty eksploatacji lokalu pokrywa operator. Jak jest Pan właścicielem to polecam lekturę umowy. Tam wszystko jest zapisane.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 16:06
@Macias345
W umowie jest też napisane, że operator płaci czynsze. I co z tego? Panu płaci? A jest TAM NAPISANE, ŻE MA PŁACIĆ.
Znawcy tematu mówią, że papier jest cierpliwy, zniesie wszystko, to i wszystko można na nim napisać. Czyż nie?
Macias345 / 31.174.139.* / 2014-01-08 19:20
Zgadzam się, też nad tym ubolewam, ale wiem też, że jeśli skrzydło cytrynowe nie ruszy - czytaj - nie będzie przeniesiona własność to nigdy nie dostaniemy tych czynszów. Zresztą do tej pory - co mozna łatwo policzyć Operator wypłacił ponad 10 mln czynszu. Za część 2011 i cały 2012. Czy zna Pan biznes, który nie zarabia a już wypłaca dywidendę?? Ja nie, dlatego dla mnie to było trochę absurdalne, że Guzek wypłacił tyle kasy zamiast za to skończyć w zeszłym roku budynek, który dziś by już zarabiał. Ale z drugiej strony presja właścicieli była tak wielka, że wypłacił, myślał, że podoła, ale nie udało się. Obecnie wygląda to tak, że pewnie będziemy musieli poczekać jeszcze chwile, w każdym razie nadal chce płacić, co moim zdaniem świadczy o tym, że pomimo probelmów, chce spłacić swoje długi. Pamiętajmy - Guzek też włożył w to wszystkie swoje pieniądze i inne zastawił wszystkie swoje aktywa. Wiem, że każdy jest teraz mega wrogo do niego nastawione. Ja nie jestem tu aby być jego adwokatem, ale w biznesie wyznaję jedną zasadę - tam gdzie są pieniądze - nie ma emocji.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 19:41
@Macias345
Szanowny Panie, raz jeszcze ponawiam prośbę. Jaką kwotę ma Pan wpisaną w umowie sprzedaży lokalu. Chciałbym policzyć ile Guzek dostał, a następnie Pan policzy ile wypłacił.
Tak będzie uczciwie, bo inaczej rachunki się nam nie zgodzą.
wal.man / 89.66.113.* / 2014-01-08 08:51
@Macias345
Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone :)
Skoro wiemy już, że jedno skrzydło ma 10 tys. m2 PUM, czy też PUH w tym przypadku to zakładając, że jest Pan inwestorem, to ile płacił Pan za m2 lokalu, który Pan kupił?
Pytanie jest proste, oczekuje prostej odpowiedzi.
ser1001 / 91.231.25.* / 2014-01-07 22:02
Chodziło o możliwość sprzedaży lokalu.
Macias345 / 188.33.87.* / 2014-01-07 19:32
Walmanie, nie mam informacji wprost więc dane, które chciałbym podać opierały by się wyłącznie na przypuszczeniach, ale myślę, że PUMu na skrz. cytrynowym nie powinno być więcej jak 10 - 11 tyś m2. Licząc, że wybudowanie z oddaniem pod klucz to koszt ok. 3500 zł/m2 daje nam już to na wstępie 35 mln zł. Do tego koszty o których wspomniałem, to, że lwia część szła na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu (ok. 50 tyś z każdej ceny za lokal), prowizja dl HB i inne koszty pośrednie da nam to jak nic koszt budowy. Odnośnie skrz. morskiego to nie wiem ile tam może być PUMU ale zakładam, że podobnie. Myślę, że nie zaskoczysz mnie jakimś novum, co by mi tu czapka z głowy spadła. Oczywiście liczyłem to wszystko nie raz, ale bez dokładnej wiedzy nie jestem w stanie podać konkretów, 4 kolory raczej nie udzielą, bo w sumie nie muszą, ale skoro bank, po sprzedaży skrzydła cytrynowego zgodził się finansować tą budową, myślę, że po niejednym audycie, to raczej nie dopatrzył sie jakiś nieprawidłowości. myślę, więc, że wszystko jest w porządku jeśli chodzi o to. A twoje zdanie czemu od razu pytam gdzie poszła kasa - bo myślę, że każdy z nas zadaje sobie to pytanie, ale wiadomo w Polsce pieniądze to temat tabu więc nie każdy chce pytać wprost. Moje stanowisko już znasz, dla mnie udzielenie przez banki, obecność funduszu, oznacza maksymalną transparentność i przejrzystość finansową projektu. Gdyby tak nie było, po sprzedaży cytryny i jakiś niejasnościach bank nawet nie chciałby gadać z Guzkiem. Czy zgodzisz się ze mną?
Macias_345 / 188.33.8.* / 2014-01-07 00:22
Nie wiem dokładnie dlaczego 4 Kolory podpisała cesję wierzytelności z tytułu podpisanych umów, wiem natomiast jakie są tego konsekwencje - mianowicie takie, że Getin nie uruchomi ani 1 złotówki z konta na które trafia kasa, zanim inspektor z banku nie sprawdzi, czy rzeczywiście dany etap budowy został zakończony. A dlaczego - myślę, że to jakieś zabezpieczenie pod kredyt, który został 4 Kolorom udzielony. Tak robi większość deweloperów budujących mieszkania czy lokale użytkowe. Zresztą co ja będę Cię oświecał - poczytaj sobie, popytaj ludzi z branży. Ja prowadzę sporo inwestycji, też z nieruchomościami, oczywiście nie taką skalę jak 4 kolory, ale znam mechanizmy i jak powinno się prowadzić taki biznes. Oczywiście, projekt może upaść, na pewno takie działania jak twoje i Lublinianki, Walmana mogą do tego doprowadzić, bo szerzenie czarnego PR, nawet w stosunku do najlepiej prosperujących biznesów zawsze zostawia za sobą złe ślady. Przemyśl więc swoje postępowanie i wyobraź sobie co poczniesz jak twoje "marzenia" staną się rzeczywistością.
antybankster / 188.146.41.* / 2014-01-07 08:37
Niby słyszałeś, że gdzieś dzwonili, ale nie masz pojęcia w którym kościele. Wielki inwestorze pomieszałeś cesję wierzytelności z rachunkiem powierniczym. To znacząca różnica. Cesję wierzytelności zrobiono w celu zabezpieczenia spłaty kredytu, w celu zabezpieczenia spłaty kredytu ustanowiono też hipotekę do kwoty 48 mln zł. Tym samym bank jest podwójnie zabezpieczony. Jeżeli zatem nie uruchomił kredytu, bo z tego co piszesz inwestycja finansowana jest ze środków inwestorów to po ch... mu hipoteka i zabezpieczenie w formie przelewu wierzytelności?
W ten sposób bank zabezpieczony jest podwójnie, a nabywcy lokali zostali z ręką w nocniku.
To jest chyba proste jak schemat cepa dla osób, które liznęły finansów.
antybankster / 178.181.44.* / 2014-01-06 22:06
A jak taki już jesteś zorientowany, to sprawdź proszę, kto "optymaizował" Ganta. Optymalizacja zakończyła się zgodnie z przewidywaniami. Upadłość z możliwością zawarcia układu. ale to pewnie tylko przystanek do upadłości likwidacyjnej. I jakimś dziwnym trafem jakoś chyba ten zoptymalizowany Gant utracił kontrolę nad częścią zoptymalizowanych aktywów. zapewne zupełnie przez przypadek...
Macias_345 / 188.33.8.* / 2014-01-07 00:03
@Antybankster
Co to za przykład? Ni z gruchy ni z pietruchy. Ilu deweloperów ogłosiło upadłość w ciągu ostatniego roku? Mówię oczywiście o tych dużych, najlepiej giełdowych spółek? No ile? Podałeś tylko Ganta - a ilu deweloperów działa na terenie Polski? Tysiące.... Antybansterze - podaj choć jeden argument przeciw zastosowaniu funduszu jako rozwiązanie w celu optymalizacji podatkowej? Jesteś taki mocny to chętnie przeczytam esej jak po kolei wymieniasz zagrożenia z tym związane. Pewnie skończyłeś robić biznes na etapie sklepu spożywczego więc nie podjudzaj ludzi, grając na emocjach, i powodując, że zaczną myśleć wg głoszonej przez Ciebie propagandy. Hitler też umiał gadać - nie - on krzyczał - chciał tępić wszystko co było dla niego niezrozumiałe i obce. Ty zachowujesz się podobnie. Nie wiesz dokładnie na jakich zasadach taki Fundusz Inwestycji Zamknięty działa a już wygłaszasz teorie o wyprowadzeniu pieniędzy itd. FIZ-y są kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego a w Polsce nie ma chyba podmiotu wyżej niż wymieniony, który kontrolował by wszelką działalność inwestycyjną. Chyba, że się mylę, ale wtedy antybanksterze oświeć mnie proszę. Ludzie, nie dajcie się zwariować. Apeluję do waszego rozsądku. Ludzie tacy jak Lublinianka, Walman i Antybankster są niczym Macierewicz - wszędzie węszą spisek i podstęp. Żyją w świecie własnych iluzji i lęków. Nie dajmy się zwariować. Czekajmy, myślę, że wszystko wkrótce będzie miało swój szczęśliwy finał.
antybankster / 188.146.41.* / 2014-01-07 08:46
@Macias_345 vel mac,
Koleś nie napinaj się tak, bo ci żyłka pęknie. Jak Ci mało o Gancie, to poczytaj o Henpolu z Lublina. Jak trzeba będzie, to przytoczę jeszcze kolejnych kilku innych. Za każdym z nich stoi wiele ludzkich tragedii, a takie hieny jak Ty mają tylko jedno wytłumaczenie - trzeba było czytać, co się podpisuje, sami jesteście sobie winni, bo byliście chciwi, a my tą waszą chciwość wykorzystaliśmy :).
Co mają aktywa przeniesione do FIZa w związku z sukcesem inwestycji? Ma rację Lublinianka pisząc, że miało to na celu wyprowadzenie aktywów spod egzekucji. To był zasadniczy cel tego przedsięwzięcia. Od 2 lat klienci, którzy zainwestowali w to przedsięwzięcie słyszą to samo, jeszcze chwila, potrzeba spokoju itd. itp. od niemal roku mają być przenoszone lokale w skrzydle cytrynowym. Tam kupili je na pewno zausznicy Guzka, więc zakładam, że ty również. I macie pewnie pełne gacie, bo okaże się że takie prostaki jak Lublinianka, Walman i Antybankster rozgonią towarzystwo. Wejdzie syndyk i prokurator. I nie zdążycie przejąc lokali w skrzydle cytrynowym. ojojoj...
Bójcie się, bo jak przyłączą się do niej inni, to na pewno się wam nie uda.
Macias345 / 164.126.103.* / 2014-01-07 10:25
@bankster a może gangster
Odnośnie przekazanie udziałów do FIZ to tak czy inaczej nikt z wierzycieli nie mógł zrobić zajęcia na udziałach w spółce, gdyż te były i są postawione w zastaw na rzecz Getin Noble banku, a czy udziały są w funduszu czy nie i tak nie byłoby takiej możliwości. Nie ukrywam, że sytuacja dla nikogo nie jest wygodna, i jeśli projekt upadnie, w dużej części przez ludzi takich jak ty, to ucierpi również na tym sam inwestor, który zainwestował w to cały swój majątek. Naprawdę nie rozumiem dlaczego zależy ci na tym aby projekt upadł? Może nie masz w nim zainwestowanych środków a jesteś tą jedną z hien (np. prawników) którzy widzą jednynie dobre poletko do wciskania ludziom kitu? Piszesz, że od dwóch lat ludzie słyszą ciągle to samo, a nie wiem czy umknął Ci fakt, że w tym czasie cytryna została wykończona, powstała infrastruktura itd...Podawaj fakty a nie swoje teorie.
Lublinianka / 2014-01-06 21:04
Mnie już tak dalece podcięto skrzydła, że jestem zmuszona sprzedać swoje mieszkanie , by kupić jakąś klitkę i tym samym uzyskać środki do życia. Mam kilka setek emerytury, o wiele poniżej jednego tysiąca zł. I niech Pan mnie nie poucza. O kalaniu proszę pisać do HB. Getinu i D.Guzka
qrator / 2014-01-06 11:53
Megaprzekręt czy tylko źle prowadzona inwestycja?

"Dawcy kapitału"

Lublinianka Barbara S. powiadomiła pismem z dnia 18 grudnia 2013r. Prokuraturę Rejonową Lublin-Północ, iż została oszukana na znaczną kwotę - ponad 250.000 zł.
Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę: W podobnej sytuacji jak ja znajdują się też inne osoby. Sprawa dotyczy zakupu lokalu w Hotelu 4 Kolory we Władysławowie. Umowa została podpisana w siedzibie firmy Home Broker w Lublinie, przy ulicy Lipowej 14. Home Broker miał wyłączność na sprzedaż tych lokali.

Home Broker S.A. potwierdza, że podpisał w dniu 15 kwietnia 2010 roku umowę o współpracy w zakresie pośrednictwa w sprzedaży lokali w Hotelu 4 Kolory, która obowiązuje do dnia dzisiejszego.

Stanowisko Home Broker SA
http://www.antyegzekucja.pl/polemiki/4161-dawcy-kapitalu-3

25 listopada 2011r. pani Barbara podpisała dwie umowy. Przedwstępną na kupno lokalu o pow. 14,81 m2 na piątym piętrze mającego powstać budynku hotelowego 4 Kolory we Władysławowie za kwotę 200.000 zł (netto). Umowa ta podpisana została z inwestorem: Przedsiębiorstwem Handlowym REDA D. Guzek i R Guzek spółka jawna z siedzibą w Łodzi. W dniu zawarcia umowy kupująca zapłaciła 161.000 zł, pozostała kwota została zapłacona przez nią w 5 ustalonych umową ratach. Druga, zawarta w tamtym dniu umowa to umowa dzierżawy zakupionego lokalu. Zgodnie z tą umową, dzierżawca zobowiązał się do zapłaty 20.000 zł rocznie czynszu dzierżawnego, począwszy od stycznia 2013r. (niezależnie od oddania inwestycji do odbioru). Dzierżawcą została firma VELAVES-RENT sp. z o.o. z siedzibą we Władysławowie. Prezesem spółki jest Dariusz Guzek. Tą umową, pani Barbara upoważniła dzierżawcę do dokonania odbioru i przejęcia lokalu od inwestora, którym był ...Dariusz Guzek.


Za mała emerytura

Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę: "Jesienią 2011r. sprzedawałam swój dom jednorodzinny. Za sprzedaną kwotę chciałam nabyć mieszkanie do zamieszkania oraz kawalerkę celem jej wynajmu. Mam bardzo małą emeryturę, potrzebuję dodatkowego dochodu. W firmie Home Broker zgłosiłam chęć nabycia mieszkań. Mieszkanie, w którym obecnie mieszkam nabyłam po samodzielnych poszukiwaniach. W dniu, w którym sprzedałam dom zapytałam Home Broker, czy znaleźli mi kawalerkę do kupienia pod wynajem. Powiedziano mi, że mają dla mnie inną, superpropozycję - tylko muszę się zdecydować szybko. Chodziło o to, że jest do nabycia lokal w mającym powstać hotelu 4 Kolory we Władysławowie. Powiedziano mi, że jest ostatni lokal i mogą dla mnie go przytrzymać maksymalnie 24 godziny. Lokal ten miał przynosić zarobek, gdyż niezależnie od oddania hotelu do użytku, czynsz dzierżawny miał być płacony od 2013r. Nie miałam czasu na poważne zastanowienie się. W dodatku, Home Broker będący częścią Getin Noble Bank SA gwarantował mi sukces w tej inwestycji. Teraz już wiem, że podobną taktykę sprzedaży Home Broker stosował także wobec innych nabywców. Powstało forum osób poszkodowanych w tej sprawie. Z tego forum przedstawiam opinie innych osób, które także były zapewnianie, że nabywają "ostatnie lokale"".

Zapytałem rzecznika prasowego Home Broker, czy firma stosowała wobec przyszłych nabywców lokali niedozwolone praktyki sugerowania kupującym, że są to ostatnie lokale i należy szybko podpisywać umowy przedwstępne sprzedaży? Podałem kilka wypowiedzi z forum inwestorów:
"HB było pośrednikiem między nami a Guzkiem. Agenci HB stawali na głowie, stwarzali pozory,
że to już ostatni lokal w morskim, rezerwowali go na 48 godz. Tak było w moim przypadku.
Nie było nawet czasu na konsultacje umowy z prawnikiem".
"Mnie tak samo sprzedano "ostatni" lokal w Cytrynie... no comments, biorę to na klatę".
"Taki model sprzedażowy chyba zastosowali w większości do nas. Też się na to nabrałam...
(2 ostatnie lokale w Cytrynie)".

Home Broker:Powyżej opisane praktyki nie są prawdziwe. Klienci wiedzieli że Hotel ma się składać z 4 skrzydeł (stąd nazwa 4 kolory ) jednakże nikt nie wiedział kiedy dokładnie zostanie uruchomiona sprzedaż lokali w następnych skrzydłach, w jakich cenach i z jaką kwotą dzierżawy. Powyższe informacje dotyczyły prawdopodobnie poszczególnych pakietów mieszkań z określonymi parametrami: z przyległym balkonem, z widokiem na morze, z większą liczbą pokoi na tej samej powierzchni.



Lokal nie powstał, czynszu też nie ma

Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę: „Niestety, obietnice pozostały tylko na papierze. Piętro w skrzydle hotelu, w którym miałam mieć swój lokal nie zostało nawet do teraz wybudowane, czynszu również nie mam płaconego. Dwukrotnie wystąpiłam do firmy Home Broker z wezwaniami o przejęcie inwestycji. Nie otrzymałam żadnej rzeczowej odpowiedzi".

Pani Barbara dwukrotnie wezwała Home Broker (11 i 30 listopada 2013r.) do przejęcia jej umowy przedwstępnej. Zażądała także zapłaty zaległego czynszu. Zarzuciła spółce, że wprowadziła ją w błąd, co do in
qrator / 2014-01-06 11:56
Zarzuciła spółce, że wprowadziła ją w błąd, co do inwestycji, oraz, że podpisała umowę z „poręczenia” i gwarancji inwestycji przez Home Broker. Podała także przyczyny, dla których wystąpiła z takim żądaniem:
- niewybudowaniem do dnia dzisiejszego hotelu, w którym wykupiłam apartament
- totalnym zadłużeniem spółki komandytowej, jak i Dariusza Guzka
- brakiem jakichkolwiek szans na wybudowanie obiektu ze względu na brak środków inwestora,
spowodowanych cesją wierzytelności na rzecz Getin Noble Bank SA, jak i obecnie na
inne firmy (np. Answerfield sp. z o.o.) oraz licznymi wierzycielami i wszczętymi egzekucjami
komorniczymi
- niepłaceniem mi czynszów dzierżawnych zgodnie z zawartą umową (to miała być dla
kupujących przysłowiowa „marchewka”)
- wszystko wskazuje także na to, że od pewnego czasu inwestycja polega tylko na wyprowadzaniu środków ze spółki komandytowej, a z drugiej strony gołosłownymi
deklaracjami firmy Home Broker mającymi "grać na czas".

Początkowo Home Broker zapewniał panią Barbarę, że szybko odpowie na wezwanie. Jednak, jak do tej pory, tylko na chęci przesłania odpowiedzi się skończyło.



Zadłużona inwestycja

Z pisma zawiadamiającego Prokuraturę: "Dariusz Guzek w dniu 30 listopada 2011r. przekształcił PH Reda w spółkę komandytową, a w dniu 29 grudnia 2011r. podarował wszystkie akcje spółki komandytowej - funduszowi Copernicus. Wartość darowizny - ponad 170.000.000 zł (wspólnie z Renatą Guzek). Dariusz Guzek mógł tak uczynić, gdyż kilka miesięcy później komornik sądowy chciał zająć udziały D. Guzka w spółce komandytowej. Postanowieniem z dnia 21 września 2012r. Sąd KRS odmówił przyjęcia zawiadomienia o zajęciu prawa majątkowego, gdyż majątek został już wcześniej podarowany. Mogła to być ucieczka z majątkiem przez D. Guzka. Wierzycielem w tej sprawie była firma z Pomorza, która dla D. Guzka wykonała prace ziemne przy budowie hotelu 4 Kolory i nie otrzymała za to zapłaty. Okazuje się, że takich firm jest o wiele więcej. Co rusz nowi wierzyciele wpisują się do księgi wieczystej 4 Kolorów".

Sprawdzam w KRS. Rzeczywiście, w dniu 30 listopada 2011r. PH REDA zostało przekształcone w 4 Kolory Idea spółka z o.o. spółka komandytowo-akcyjna. Komplementariuszem spółki została spółka z o.o. 4 Kolory Idea. Prezesem tej spółki, powstałej kilka miesięcy wcześniej, jest ...Dariusz Guzek. Kapitał zakładowy spółki: 5.000 zł.

Aktem notarialnym z dnia 29 grudnia 2011r. (Repertorium A Nr 3094/2011) Dariusz Guzek i Renata Guzek - działająca przez pełnomocnika, darowali wszystkie posiadane akcje funduszowi inwestycyjnemu CC20 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie. Organem zarządzającym obdarowanego jest znana firma Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych sp. akcyjna. Wg złożonych oświadczeń przez darczyńców, wartość rynkowa podarowanych akcji to ponad 170 mln złotych.

Sprawdzam dalej. Pismem z dnia 16 lipca 2012r. komornik sądowy z Wejherowa wystąpił o zajęcie akcji spółki k-a 4 Kolory sp. z o.o., jakie posiada Dariusz Guzek. Kwota główna zajęcia (zasądzona) to 1.273.800 zł. Wierzycielem jest firma budowlana z Wybrzeża. Współwłaściciel firmy powiedział mi, że wykonali wszystkie prace ziemne przy budowie hotelu 4 Kolory i nie otrzymali zapłaty. Dłużnikiem ich jest Dariusz Guzek, który wekslem miał poręczyć zapłatę. Jestem także informowany, iż są inne firmy, które wykonały kolejne etapy budowy i również nie zobaczyły pieniędzy.

Postanowieniem z dnia 21 czerwca 2012r. Sąd Rejestrowy w Łodzi odmawia przyjęcia wniosku komornika o zajęciu praw majątkowych (akcji) ze względu na fakt, iż wcześniej zostały one podarowane funduszowi inwestycyjnemu z Warszawy.

Dariuszowi Guzkowi zadałem dwukrotnie pytania, na które nie uzyskałem odpowiedzi:

- dlaczego darował Pan (wraz z Renatą Guzek) aktem notarialnym sporządzonym w dniu 29
grudnia 2011r. (czyli niespełna miesiąc od powołania spółki 4 Kolory Idea sp. z o.o. sp. k-a)
wszystkie akcje spółki o łącznej wartości 170 mln zł? (wartość rynkowa akcji podana przez
darujących)? Obdarowanym był Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Copernicus CTFI SA
z siedzibą w Warszawie,
- dlaczego tych akcji Pan nie sprzedał, by spłacić wierzycieli?


Również nie uzyskałem odpowiedzi od rzecznika prasowego funduszu inwestycyjnego Copernicus, na dwukrotnie zadane pytania:

- Dariusz Guzek i Renata Guzek darowali aktem notarialnym sporządzonym w dniu 29 grudnia 2011r. (czyli niespełna miesiąc od powołania spółki 4 Kolory Idea sp. z o.o. sp. k-a) wszystkie akcje spółki o łącznej wartości 170 mln zł? (wartość rynkowa akcji podana przez darujących)
Obdarowanym był Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Copernicus CTFI SA z siedzibą
w Warszawie. Czym sobie obdarowany zasłużył na taką szczodrość darczyńców?
- jaką wartość mają obecnie darowane akcje? Czy w dniu darowania miały naprawdę wartość
rynkową 170 mln zł?
- czy darowane akcje wp
DC-Z / 83.31.64.* / 2013-12-23 12:45
Szanowni Państwo

Konsorcjum Banków wydało pozytywna decyzję wyodrębniania bez obciążeniowego lokali. To znaczy iż Bank jak wiemy z maila z soboty, dogadał się z PKO BP, oraz przejmie do spłaty hipoteki przymusowe indywidualnych inwestorów.

Skutkuje to dla nas tym że na początku stycznia będziemy mieli wolne wyodrębnione lokale i jak tylko zepną to w czasie to od drugiej połowy stycznia będziemy przejmowali notarialnie NASZE LOKALE

Jeszcze dziś mamy dostać oficjalne wiadomości z biura 4 K.

Osobiście życzę Państwu dużo zdrowia i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, niech nasza wspólna inwestycja 4 Kolory przekuje się już tylko w dobre wieści za sprawą Świąt Bożego Narodzenia.

Dominik Ciejpa - Znamirowski
Stowarzyszenie Właścicieli Apartamentów 4 Kolory we Władysławowie
Ludwika Stas / 83.10.26.* / 2014-01-05 11:48
Artykuł na temat 4 Kolorów
http://janwels.salon24.pl/558967,megaprzekret-czy-tylko-zle-prowadzona-inwestycja

lub
http://www.antyegzekucja.pl/miszmasz-artykuly/banki/4174-dawcy-kapitalu-art-banki
antybankster / 213.158.217.* / 2014-01-05 20:06
Korzystając z okazji chciałbym złożyć gratulacje Adminowi forum 4kolory na fora.pl oraz panu Dominikowi Ciejpa - Znamirowskiemu, prezesowi Stowarzyszenia. Trzeba posiadać naprawdę wysoki wskaźnik inteligencji, żeby pozwolić na przeniesienie się dyskusji, jaka toczyła się między inwestorami na wewnętrznym, zamkniętym dla osób trzecich forum do ogólnego Internetu.
Oby tak dalej Panowie. Wywalenie z tego forum Lublinianki i Walmana pozwoliło osobom postronnym na dokładne zapoznanie się z problemem tej inwestycji. Powiedzcie proszę gdzie znajdziecie teraz frajerów, którzy "zainwestują" środki w ten "projekt", czyli kolejnych dawców kapitału? :)
Lublinianka i Walman, tak trzymać. Jeszcze chwila i przejmie to syndyk. Będzie przynajmniej sprawiedliwie, bo ci ze skrzydła Morskiego to nie mieli chyba żadnych szans na odbiór lokali, ale Ci z Cytrynowiego to już byli w ogródku, już witali się z gąską...
A tak będzie przynajmniej po równo. Wszyscy będą mogli zgłosić roszczenia do syndyka.
Wielki szacun!!!
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-23 14:15
zatem trzymam kciuki, żeby tylko na tyle się spięli i zdążyli przed postanowieniem sądu...
Lublinianka / 2014-01-03 08:36
Forum właścicieli 4kolorów powinno zmienić nazwęna FORUM KLAKIERÓW dowód poniżej
Wiadomość

admin
Administrator

Kto mieszka za sciana
Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 310
Przeczytał: 11 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 21:12, 02 Sty 2014 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Piotr79 napisał:
post czysto techniczny, zgodnie z zaleceniem admina.


Ostrzegam pana przed głupimi i złośliwymi komentarzami pod moim adresem.

Jak nie podoba panu się czyiś post to proszę uwagi kierować bezpośrednio do autora.

W przypadku powtórki grozi panu usunięcie z forum.

Admin
HenrykJ / 31.174.63.* / 2014-01-03 19:00
Czy myśli Pani, że sianie fermentu to dobra droga? Miał rację admin, że Panią usunął z forum. To jego forum i może robić co mu się podoba. Z drugiej strony, przecież na forum mogą wpisywać się osoby z konkurencji albo ci, którym zależy na negatywnej opinii. tacy zawsze będą robić czarny PR, pomijając już oczywiście wszelkiej maści szajbusów, którzy kompletnie nie rozumieją sytuacji jaka ma miejsce w tej inwestycji.
antybankster / 178.181.216.* / 2014-01-05 20:24
@HenrykJ
Oświeć proszę wszystkich wszelkiej maści szajbusów, którzy kompletnie nie rozumieją sytuacji, jaka ona rzeczywiście jest.
Proszę w imieniu wyżej wymienionych.
HenrykJ / 109.243.147.* / 2014-01-05 22:46
Sytuacja jest bardzo niewygodna, mam kontakty z kilkoma osobami będącymi blisko tej inwestycji od strony banku i nikt tak do końca nie wie jak z tego wyjść, ani bank, ani 4 kolory a już na pewno inwestorzy, którzy dolewają tylko oliwy do już rozpalonego ognia. Wkrótce dowiemy się czegoś więcej.
antybankster / 188.146.144.* / 2014-01-06 00:16
@HenrykJ
Tego typu bajeczki opowiadaj na fora.pl, tam pelikany łykają te teksty jak ciepłe bułeczki. Admin, Dominik, Kuba83, Stachu i tadzik43 i cała reszta klakierów ci przytakną. I stwierdzą, że nie ma co siać fermentu.
Jeżeli nie załapałeś, to tutaj prowadzone są poważne dyskusje. przytaczane i analizowane są fakty.
Więc wychodzi na to, że chwalisz się, a g... wiesz. Jak zwykle. Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje...
HenrykJ / 109.243.147.* / 2014-01-06 01:41
Ale ja nic właśnie nie powiedziałem. Wiadomo, niektórych emocje ponoszą, a to nie jest wskazane w żadnym biznesie, przez takich jak Pan ta inwestycja może upaść. I jeśli jest Pan inwestorem to wtedy nic Pan nie dostanie, bo banki wszystko zgarną. A wtedy niech Pan sobie pisze co tylko Pan zechce. Może po doświadczeniach z forum, zatrudni ktoś Pana jako specjalistę od czarnego PR co by Pan straty mógł sobie odpracować. W tej chwili tylko spokój może nas uratować. Pozwólmy robić rzeczy ludziom którzy się na tym znają.
antybankster / 178.180.43.* / 2014-01-06 09:21
@HenrykJ
Powtarzasz frazesy.
Ten twój "inwestor" dawno jest niewypłacalny, bo nie spłaca swoich zobowiązań. W związku z tym ten projekt dawno już powinien upaść. Gdyby upadł w momencie, w którym "inwestor" stał się niewypłacalny, wówczas wielu ludzi nadal miałoby swoje pieniądze. A tak, to przez kolejne 2 lata trwało szukanie jeleni, którzy wezmą na siebie ryzyko. I znaleziono frajerów.
I kto na tym zyskał w twojej ocenie?
Więc te kawałki o czarnym PR, o konkurencji która chce tą inwestycję utopić, o drapieżnych kancelariach prawnych, to zarzucajcie te pelikany na swoim forum.
Tutaj to nie przejdzie.
Lublinianka / 2014-01-04 06:32
Panie Henryku otworzył mi Pan oczy .Dziękuję za informację.Byłam przekonana, że to forum właścicieli( widocznie nazwa to tylko kamuflaż) a admin to tylko administruje tym forum. W dzisiejszych czasach większość jawnych działań to pozory bo te prawdziwe są ukryte przed ogółem. To kadzenie na forum jest wręcz obleśne. Dlaczego zaglądam na to forum ? Dlatego, że też jestem inwestorem i mam prawo wiedzieć co się na tej inwestycji dzieje a pewna grupa uzurpowała sobie wyłączność na dawkowanie informacji. Forum oficjalne 4 kolorów nie działa. Zobaczymy co Pan powie za parę miesięcy.
PitBull521 / 164.127.201.* / 2013-12-29 22:17
niby jaka?
sece / 91.231.25.* / 2013-12-29 20:35
Hotel velaves przejęła nowa spółka...
wrocławianin / 83.30.140.* / 2013-12-20 17:24
Interesuje mnie podjęte decyzje na zebraniu w Warszawie w sprawie hotelu 4kolory .
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-22 16:26
@wrocławianin
Nie mogły zostać podjęte żadne decyzje, bo jeżeli nie zauważył Pan do tej pory, to Ci ludzie tzn. inwestorzy, których tam zaproszono żadnych decyzji nie podejmują.
Oni mogą co najwyżej przyjąć do wiadomości podjęte decyzje przez innych. Taki w chwili obecnej jest układ sił.
Głównym rozgrywającym wydaje się być GNB. A deweloper chyba tańczy jak mu ten rozgrywający zagra, gdyż wydaje się, że nie za wiele ma do powiedzenia obecnie w całej tej układance.
Zatem przypuszczam, że spotkanie było chyba raczej towarzyskie. Łatwiej przyjąć gorycz porażki, jeżeli jest się w jakieś grupie. Być może to towarzystwo wzajemnej adoracji przestraszyło się, że niektórzy, których nie udało się uciszyć i spacyfikować na forum, które sobie założyli, zaczęli kontaktować się poza tym forum i podejmować wspólne działania, wiec przystąpili do małej kontrofensywy. Próbują złapać kolejnych naiwnych na przynależność do Stowarzyszenia. Które co by nie mówić jest takim kwiatkiem u kożucha dewelopera i GNB.
Bo co oni w tym Stowarzyszeniu mogą, prócz tego, że napiszą płaczliwy list do dewelopera, GNB i pośrednika, który ich na te krzywe sanki wsadził (HB), że od przeszło 2 lat są mówiąc kolokwialnie dymani.
Nic więcej nie mogą.
Wewnątrz tego forum wzajemnej adoracji trwa walka tych którzy mają lokale w skrzydle cytrynowym o ich wyodrębnienie i przejęcie kosztem tych, którzy zostaną całkowicie na lodzie, pozostawieni sami sobie, czyli posiadacze lokali w drugim skrzydle, morskim, które nie ma nawet zakończonego stanu surowego zamkniętego.
Więc przebierają jak mogą nóżkami, żeby Ci frajerzy z morskiego nie zorientowali się o co chodzi. Sukces wymaga poświęceń :)
antybankster / 178.180.71.* / 2013-12-22 21:37
wydaje się, że sprawa zbliża się do finału. Ponoć wierzyciele złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej 4Kolorów.
Lublinianka / 2013-12-19 15:34
Ten układ nie ma szans . Zawiadomiłam PROKURATURĘ o działaniach na szkodę inwestorów. Na oficjalnej stronie forum właścicieli 4 kolorów , są blokowane wszelkie wpisy mogące ukazać machlojki w tej inwestycji. Jutro tj 20 grudnia br o godz 12 ej jest w Warszawie w Sali Konferencyjnej Hotelu Best Western Felix ul. Omulewska 24 spotkanie inwestorów z Dariuszem Guzkiem. Ciekawe co tym razem powie ? jakie obietnice złoży ? i jakich ustępstw za to zażąda ?
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-19 16:41
Usłyszycie to samo, co zawsze. Dodatkowo będzie pewnie grupa pretorian która aktywnie dba o to, żeby ludzie nie zebrali się i nie walczyli razem o swoje. Osoby, które będą chciały odzyskać swoje pieniądze, które podstępem od nich wyciągnięto będą szkalowani i wyzywani od najgorszych wrogów inwestycji. O działanie na rzecz konkurencji, kancelarii prawnych, banku, bo pewnie jesteśmy teraz na etapie - Pan superinwestor będzie twierdził, że wszystkiemu winien bank, a bank będzie twierdził, że wszystkiemu winien superinwestor. Zabawa w dobrego i złego policjanta.
Na szczęście dla wszystkich ta zabawa dobiega już końca. Czekamy z niecierpliwością na to co zrobi sąd. Co zrobić w sprawie VELAVES nie miał najmniejszych wątpliwości. Liczymy więc, że podobnie będzie i w tym przypadku.
poznań / 31.61.140.* / 2013-12-22 10:19
też jestem inwestorem tej,,pomyłki '' prosze powiedzieć czy są szanse na oddzyskanie pieniedzy ? pozdrawiam
Lublinianka / 2013-12-23 11:27
Sprawa jest w prokuraturze i jeśli potoczy się zgodnie z moim oczekiwaniem, a dowody są mocne, to jest szansa odzyskania
KubStanek / 188.33.53.* / 2013-12-17 19:05
Nie dość, że nie płaci inwestorom czynszu z 4 kolorów, to jeszcze ma olbrzymie długi wobec podwykonawców. Właścicielom apart. z Velavesu też nie płaci od ponad dwóch lat. Opóźnienia były od samego początku. Mój znajomy, który wynajmował Guzkowi apart. mówi, że na dziś dług za 1 lokal jaki Guzek ma w stosunku do niego to ponad 150.000 zł!. Ba ! Mój znajomy nie chciał przejść do innej spółki (był Velavs Hotel Spa, proponowano mu przejście do Velaves - Rent, oczywiście ze zmniejszonym czynszem o prawie 10.000 zł) nie zgodził się. Guzek ogłosił upadłość tej spółki, ale syndyk powiedział, że nie ma kasy na zapłacanie jej więc umorzono upadłość. W 4 Kolorach myślę będzie podobnie, ludziom zaproponuje się po roku połowę tego co zarabiają dziś, a po czasie ogłosi upadłość. Stara metoda jak świat.
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-17 20:55
W przypadku 4Kolorów jest jeszcze inaczej, tam do chwili obecnej nie wyodrębniono chyba jeszcze żadnego lokalu i nie przeniesiono własności na tych nieszczęsnych inwestorów. I obawiam się, że może się to nie udać w ogóle, bo jest taki mały problem. A mianowicie deweloper miał tak skonstruowaną umowę, że po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku inwestorzy byli zobowiązani do zapłacenia ostatniej raty. A dopiero po zapłaceniu ostatniej raty, przed przystąpieniem do aktu deweloper miał przedstawić zgodę na wykreślenie hipotek.
No i się wszystko sypnęło, bo w tej chwili oprócz hipotek bankowych GNB jest jeszcze od cholery hipotek przymusowych, są tęż prowadzone egzekucje z nieruchomości itd. itp. Ten superinwestor zamiast gasić pożary latem br., spłacając wierzycieli, którzy dostali nakazy, albo zabezpieczenia na hipotekach postanowił pobudować namiot, baseny i zjeżdżalnie. Oczywiście znając rzetelność tego supemanagera zakładam, że zlecił prowadzenie tych prac firmom, z którymi pewnie do dnia dzisiejszego się nie rozliczył. Niemniej coś musiał wyłożyć, bo chyba nie ma już dzisiaj takich frajerów, co wszystko robią na krechę, a płatne ma być po zakończeniu inwestycji i odbiorze. No i dopiął swego, zjeżdżalnie, namiot i jakieś wanny owszem postawił, ale w międzyczasie wierzyciele wpisali mu hipoteki przymusowe. Więc teraz nie wiem, ale chyba próbują zrobić tam wszystko, aby namówić tych biednych inwestorów do przejęcia lokali obciążonych hipotekami. Super pomysł. Budynek odebrany, trzeba ponosić koszty utrzymania i zarządzania, to kto ma je ponosić? Najlepiej gdyby to robili frajerzy, którzy już raz dali kapitał na finansowanie tych mrzonek wielkiego budowniczego. Nic tak nie buduje jak wyrąbanie frajera dwa razy ;)
Ciekaw jestem niezmiernie jak to się zakończy. Stawiam, że już niedługo. Mam nadzieję, że Ci inwestorzy będą na tyle rozsądni, że nie odpuszczą. Jeżeli jest tam rzeczywiście 300 osób, to mają szanse powalczyć. Tylko żeby znalazł się chociaż jeden, który ma pojecie co z tym robić dalej. Bo jak znajdą kancelarię prawną, która ich też obierze z pieniędzy, to będzie szczyt wszystkiego.
A ten Pana znajomy, to jak ma bata na Guzka, bo to on przecież jest prezesem zarządu w tych spółkach, to powinien dopilnować, żeby przez najbliższe 10 lat nie mógł w Polsce prowadzić już żadnej działalności.
Lublinianka / 2013-12-18 15:53
Jestem jedną z tych 300 osób, które uwierzyły w uczciwość inwestycji. Jako niepokorną usunięto mnie z forum. Jestem na 100% przekonana, że to forum szumnie zwane forum właścicieli jest sterowane odgórnie i służy tylko i wyłącznie uciszaniu i badaniu nastrojów . Dzisiaj złożyłam w prokuraturze oficjalne doniesienie o przestępstwie przestępstwie jakim jest wyprowadzenie pieniędzy i działania na szkodę inwestorów.
KubStanek71 / 31.174.190.* / 2013-12-15 23:48
Ja też zainwestowałem, ale w miarę szybko obudziłem się i udało mi się moje 2 lokale odsprzedać przed aferą jaką mamy teraz. Najbardziej zastanawiał mnie fakt, że podpisałem umowę i wpłaciłem kasę na coś czego w ogóle nie widziałem, komuś kogo nigdy nie spotkałem. Dałem się wkręcić HB po jednym spotkaniu. Dziś pytam się siebie, jak to możliwe, że mój cały dorobek życia mogłem przekazać za radą kogoś kto pewnie ledwie maturę zaliczył, bo gość który mnie w to wkręcił, nie miał więcej jak 24 lata. HB straci na tej inwestycji swój kapitał zaufania. Już straciło, po Mikołajkach, gdzie mój znajomy stracił prawie pół miliona bo spółka ogłosiła upadłość mimo, że miała kasę od inwestorów i banku. Takie inwestycje służą jedynie wyłudzeniu kasy i tyle. Jak się nie ma kontroli nad biznesem to równie dobrze można na giełdzie zainwestować ale czy ktoś mądry inwestuje 100 % w akcje?? No chyba nie...
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-16 13:59
@KubStanek71
W mojej ocenie nie można stracić czegoś, czego się od dawna nie ma. Mówię o kapitale zaufania.
Wystarczy wygooglować co ludzie w sieci mówią na temat "profesjonalizmu" firmy HB. Jeżeli problem ze znalezieniem, to nawet na forum money jest wątek temu poświęcony:
http://www.money.pl/forum/home-broker---warto-t2758176s12.html
Owocnej lektury.

Standard działania najprostszy z możliwych - nachalny marketing i "kupujący nie płaci prowizji", najważniejsze, żeby klient przyszedł do oddziału. Później pranie mózgu, którego wynikiem ma być podpisanie jakiejś umowy. Bo to jest pierwsza i ostatnia szansa. Później klient sobie poczyta w necie i drugiej szansy nie będzie.
Druga zasada jaka panuje w tej firmie, to zagrania na chciwość, a trzecia na ostatnią szansę. Najlepiej w promocji łączonej, czyli obiecać klientowi złote góry, oczywiście na spotkaniu w trakcie rozmowy, a potem dać do podpisania umowę i wywierać presję na podpisanie jej od ręki, bo to ostatnia taka szansa, jak się nie zdecydujesz kliencie, to przegrałeś życie. Za godzinę/jutro jej nie będzie.
U ludzi w tym momencie budzi się niestety pierwszy naturalny odruch, czyli chciwość i włącza się też drugi, jeszcze z czasów gospodarki niedoborów, czyli jutro tego nie będzie.
I jak widać w zupełności wystarczy, póki ktoś z tym nie zrobi porządku. Tak jak z Amber Gold.
Ludzie nie pamiętają o żelaznej zasadzie.
"Tanie mięso, to psy jedzą".
A szkoda, zaoszczędziło by im to wiele problemów.
Lublinianka / 2013-12-18 16:20
wal.man jak się z Tobą skontaktować ? Dzisiaj złożyłam doniesienie do prokuratury o przekręcie w 4 kolorach
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-18 16:42
Witaj Lublinianko :)
Nie Ty pierwsza wyleciałaś z forum, ale być może jedna z ostatnich, bo jak deweloper zawinie się, albo co lepsza go zawiną, to forum zniknie. Dlatego od dawna zachęcam inwestorów do wymieniania się przynajmniej mailami i/lub telefonami, żeby można było podjąć wspólne działania. Wszyscy, którzy czują się pokrzywdzeni powinni dochodzić dalej swoich praw.
W mojej ocenie to całe forum prowadzone przez ludzi, którzy pracują na zlecenie dewelopera, albo najszybciej banku finansującego, bądź pośrednika, który wsadzał ludzi na te krzywe sanki. Jeżeli chodzi o kontakt, to adres mailowy podawałem już na tym forum: wal.man@gazeta.pl. zapraszam na prv.
MadMax72 / 31.175.106.* / 2013-12-08 18:11
Nie rozumiem osób, które zainwestowały kasę i same kopią dołek pod tą inwestycją. Wszędzie są opóźnienia, mocowania się z bankiem, niesolidni podwykonawcy itd... a tylko na 4 Kolory spadł grom krytyki, co najlepsze od osób które zainwestowały czasem i pół miliona, jakby żyli w przeświadczeniu, że na obecnym etapie uda im się odzyskać tą kasę, gdy spółka upadnie. Co za bzdura i naiwność. To jest proces inwestycyjny a nie gotowy działający biznes, dlatego rentowność jest na poziomie 10 %. W tej chwili gdy wszyscy są przeciw inwestorowi łatwo jest o upadłość spółki i nic nie dostaną ci, którzy wpłacili tu swoją kasę. A jeśli liczą na majątek prywatny inwestora, to mogą się gruba przeliczyć. Znam co nieco jego obecną sytuację, więc prawnicy, którzy i mnie nękają do podjęcia pewnych kroków nie mają najmniejszego pojęcia co się dzieje. a dzieje się dużo....oj dużo...pozdrawiam zdrowo myślących...jak ktoś chce więcej informacji to zapraszam na priv. Oto mój email : madmaks72@interia.pl
wal.man / 89.66.113.* / 2013-12-11 15:58
Jeżeli nie rozumiesz, to wytłumaczę Ci na moim przykładzie. Ja wtopiłem, przejrzałem na oczy i okazuje się, że ta inwestycja, to typowa piramida, czyli z wpłat kolejnych inwestorów pokrywane są koszty inwestycji i dawanie złudzenia tym, którzy już są w piramidzie, że oni też coś z tego dostaną w postaci "czynszów", ale to tylko złudzenie, bo przecież nie dostaną, bo podmiot odpowiadający za ich wypłatę to zupełnie inny podmiot jak deweloper. Z tych wpłat dokonywanych przez kolejnych naiwnych w szczególności obsługiwany jest kredyt bankowy, a dokładnie odsetki od niego, bo na kapitał raczej nie starcza. Z resztą przecież bank nie jest w tym projekcie specjalnie zainteresowany spłacaniem kapitału. On ma wszystko zabezpieczone na nieruchomościach, ma pierwsze hipoteki, więc na koniec i tak i tak mu się dostanie to co zostanie :)
Ja nie mam mentalności Kalego. Uważam, że zostałem oszukany na etapie prezentacji i sprzedaży oferty (Home Broker), a następnie przez dłuższy czas urabiany przez ekipę Pana G i grupy GNB.
Dzisiaj uważam, że nie ma siły, żeby ten projekt się spiął, bo nie taki też był jego cel. Tak jak z tymi polisami inwestycyjnymi oferowanymi przez GNB. Zarabiać ma tylko jedna strona, inwestor jest tylko dawcą kapitału w tej zabawie.
Tak jak tu ktoś już napisał, jakiś blok w szczerym polu, w otoczeniu ogródków działkowych, 1,5 km od morza, w którym lokale to tak w rzeczywistości klitki, brak infrastruktury wokół, bo chyba nie nazwiesz infrastrukturą pompowanych zjeżdżalni, czy też jakiegoś namiotu, który nie wiadomo czy przeżył ostatnie dość intensywne podmuchy wiatru.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się choć przez chwilę, kto jest grupą docelową jako goście w tym obiekcie (bo hotelem przecież nie można tego nazwać)? Ludzie zamożni, nie, za niski standard i nie ta lokalizacja, rodziny z dziećmi, nie za małe pokoje i nie ta lokalizacja, za daleko od morza. to kto przyjeżdża jeszcze nad polskie morze? Studenci? Oni chyba szybciej pojadą za granicę. Więc kto tam będzie przyjeżdżał? Co do kosztów inwestycji, to biorąc pod uwage lokalizacje, to ziemia kupiona za niewielkie pieniądze, wykonanie - ekipy zmieniane jak w kalejdoskopie, więc jakość, pewnie "rewelacyjna", nawet jak to odbiorą, to jak tylko skończy się rękojmia, to wszystko zacznie się sypać. Kto będzie ponosił koszty utrzymania i zarządzania? Inwestorzy...
Koszt wybudowania czegoś takiego w takim standardzie, z ceną ziemi, pewnie zamkną się w kwocie 2,5 tys. zł m2. + 1 tys. zł m2 na wykończenie, bo wszystko zapewne po najniższym koszcie kupowane hurtowo. Reszta, to "zysk". Czyj? Pewnie w pierwotnych planach Pana G., ale obecnie przyssała się grupa GNB i to oni są głównym beneficjentem tej "inwetycji", bo wszystko co wpłacają inwestorzy idzie na obsługę kredytów, a więc w pierwszej kolejności spłatę odsetek.
Kto więc będzie ponosił koszty utrzymania tego burdelu, nawet jeżeli dojdzie do przeniesienia własności lokali?
Naiwni inwestorzy.
Skończyło się strzyżenie ich na etapie inwestycji, bo już płacili wszystko, co mieli wpłacić, to zacznie się ich strzyc na etapie zarządzania i utrzymywania całego obiektu i infrastruktury.
Płacz i płać.
Podsumowując to wszystko, ja nie zamierzam przykładać ręki do tego. Uważam, że wszystkich, których można należy ostrzec. Bo ja i tak i tak na tym etapie nie odzyskam środków. Ale im szybciej to zdechnie, tym szybciej będę mógł wystąpić z roszczeniem do HB i GNB, oni w przeciwieństwie do Pana G. mają jeszcze pieniądze, choć patrząc na to co robią, to jest to w mojej ocenie jedna wielka wydmuszka i przestrzegam wszystkich moich znajomych przed powierzaniem im jakichkolwiek pieniędzy. Właśnie dlatego.
Za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem, poprzez wprowadzenie w błąd są sankcje karne i można się ubiegać o naprawienie szkody.
Dlatego wbrew temu, co Pan pisze upadłość wcale nie wydaje się być złym rozwiązaniem. Po prostu pozwoli zaoszczędzić wielu kolejnym naiwnie zwabionym kupę pieniędzy, a w przypadku obecnych inwestorów nie powinna już pogłębiać poniesionej straty.
Ale to jest oczywiście moja prywatna opinia i nikt nie powinien się nią kierować. Jak każdy mogę być w błędzie. Niemniej jestem otwarty na dyskusję i chętnie wysłucham argumentów tych, którzy twierdzą inaczej. Tylko nie gadek w stylu, to nie budka z kebabem, wszędzie w budowlance są opóźnienia, przy takiej rentowności musi być ryzyko itd. itp. To nie są argumenty, to dalsze urabianie naiwnych.
zorro1969 / 89.67.220.* / 2013-12-08 19:22
Czy wy myślicie że istnieje dzisiaj biznes gdzie są gwarancje 20 lat 10 %.
To tylko marketing bez żadnego pokrycia w liczbach,kupiliście po 10 000 zł m2 w bloku gdzie koszty to max 3500 m2 , 1,7 km od plaży na peryferiach Władysławowa.Nawet po wybudowaniu taki obiekt gdzie są klitki pokoje bez balkonu ( to podstawa nad morzem )wykończone najtańszymi materiałami nikogo nie przyciągną bo kto będzie na plaże z dziećmi chodził taki kawał. Na tym biznesie zarobią wszyscy tylko nie nabywcy mini pokoi w astronomicznej cenie. Porównania z apartamentami nad samym morzem i innej klasie to nieporozumienie. Nawet obiekt skończony nigdy nie wygeneruje takiej rentowności jak obiecano sezon nad morzem 80 dni cena 200zł resztę niech każdy na forum money.pl sam policzy (P.S proszę pamiętać o kosztach )
biv879 / 178.36.101.* / 2013-12-07 13:12
tu już wszystko wiadomo tylko upadlosc guzek ż swoja kase wzial przecież płaciliście 10 razy więcej niż koszty budowy typowy przekręt . Tez mnie zachęcano dzisiaj już oficjalnie pracownicy HB mowia ze nic z tego nie będzie Historia Guzka mowi ze to człowiek który pokazal jak robic upadlosc coby na jacht i samolot zostało Zostaliscie zrobieni w sztuczne palmy
Jerzy383 / 5.173.78.* / 2013-12-07 17:05
biv879 to ty chyba nie wiesz ile koszty budowy wynoszą w polsce. Oprócz pokoi powstała tam jeszcze infrastruktra Lemon Park. Były zmiany w projekcie. To wszystko kosztuje. najłatwiej oceniać innych ale trudniej się samemu wziąść i coś zrobić. Ja tez buduje i wiem jak podwykonawcy oszukują, wydzierając coraz więcej kasy od inwestora. to standard. A jak jeszcze wiedzą, że jest kredyt na grube miliony to narzucają niebotyczne stawki. A jak im nie zapłacisz w terminie to schodzą z budowy i kradną narzędzia, materiały itd...kilka dni spóźnienia i nikogo na budowie nie ma. To jest cwaniactwo. 4 Kolory to inwestcyja jak każda inna, dla porównania we władku też budują hotel z apartamemtami i chcą tam nawet 21.000 zł za m2, mininum 13.000 zł/m2. Także policz sobie ile wszystko kosztuje a potem wypisuj bzdury.

Najnowsze wpisy