HUTMEN !!! INFO !!!

opek / 83.26.49.* / 2006-11-28 23:12
07:24 28.11.2006 Nr 3198, kolumna 4
Hutmen Zarząd złożył prospekt w KNF
Podtrzymane prognozy
Michał Śliwiński


Wrocławska grupa kapitałowa produkująca wyroby z miedzi złożyła prospekt emisyjny i czeka na jego zatwierdzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przedsiębiorstwo chce wyemitować 17 mln walorów z prawem poboru po 10 zł każdy. Cena emisyjna jest około 10 razy niższa od giełdowego kursu. Z naszych informacji wynika, że od około 12 grudnia mogą być notowane na giełdzie prawa poboru (jedno prawo poboru daje możliwość zapisania się na dwie nowe akcje). Będzie można nimi handlować kilka dni.

- Pieniądze z emisji zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec Impexmetalu (ok. 82 mln zł - przyp. red.), zasilenie kapitału obrotowego oraz na przejęcia i nowe projekty - mówi Andrzej Libold, prezes Hutmenu. Nie chce zdradzić, jakimi firmami się interesuje - czy polskimi, czy zagranicznymi. To, kogo może Hutmen kupić i jakie projekty rozpocząć, zależy w dużej mierze od nowej strategii Boryszewa i zależnego od niego Impexmetalu (są kontrolowane przez Romana Karkosika). Ta ostatnia spółka jest wiodącym akcjonariuszem Hutmenu.

- Faktycznie to, w którym kierunku pójdzie Grupa Boryszewa, ma związek z naszymi planami. Nic nie mogę więcej powiedzieć. Na razie naszym celem jest utrzymanie wiodącej pozycji w Polsce w zakresie sprzedaży wyrobów miedzianych oraz dalsza restrukturyzacja - podkreśla prezes Libold. Potwierdza, że prognoza zysku netto grupy kapitałowej na ten rok w wysokości 40,2 mln zł jest niezagrożona. Należą do niej, poza spółką matką, Huta Metali Nieżelaznych "Szopienice" i Walcownia Metali "Dziedzice". - W firmie i grupie wszystko idzie bardzo dobrze. W ciągu dwóch lat znacząco powiększymy zyski i rentowność. Pomogą nam w tym między innymi pieniądze ze sprzedaży nowych akcji - mówi A. Libold.

Kilka dni temu prezes spółki oraz osoba z nią powiązana kupiły blisko 2 tys. akcji po średniej cenie 98,5 zł. To już kolejny zakup papierów. - Uważam, że akcje są niedowartościowane - tłumaczy prezes Andrzej Libold.
Henito / 84.40.184.* / 2006-12-21 12:29
Witaj!
to dlaczego straciłem w przeciągu miesiąca wszystkie oszczędności,które zainwestowałem w ten przeklety Hutmen?
akcje kupiłem wdniu 12.09.2006 po 130,00 zł porównaj z wartością dzisiejszą.
Kurs spada nadal.Może wiesz kiedy Hutmen zgłosi PP,specjalnie się ociąga i czeka
aż kus PP będzie wynosił 10 zł.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy