Forum Forum emerytalneInne

III filar - ubezpieczenie czy fundusz ???

III filar - ubezpieczenie czy fundusz ???

ciaper / 2009-07-08 19:49
Witam,
III filar mam od 2007 roku, ale dopiero teraz zacząłem się nad tym zastanawiać.
Mam 30 lat - to ważne w tym temacie :)
Podpisując umowę miałem za cel odkładać pieniądze na emeryturę.
Doradca CU wskazał mi program Perspektywa, co jest polisą na życie. I teraz mni eto zastanawia czy mi nie wcisnął ubezpieczenia. Ja przecież chciałem coś co ma zbierać pieniądze na emeryturę i trochę je też pomnażać.
A teraz zacząłem się obawiać czy czasem nie dostałem polisy ubezpieczeniowej, z którą nie są związane żadne odkłądania pieniędzy tylko czyste opłacanie składek na ubezpieczenie.
Czy mógłby mi to ktoś wyjaśnić ?
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Sławek 67 / 77.253.158.* / 2012-04-06 10:45
Ludzie nie dajcie się wpuszczać w maliny , wkładajcie pieniądze do skarpety, wszystko lepsze od III filaru . Jestem ofiarą łobuzów z Ampliko. Po 10 latach zwrócili mi 60% tego co wpłaciłem. Zwykłe łobuzerstwo. Ciesze sie ze mam to za soba i obudziłem się w pore
nuks / 212.126.10.* / 2009-07-28 13:36
Jeżeli zależy komuś na odkładaniu na WŁASNĄ emeryturę, niech zawsze się upewnia czy ktoś mu oferuje ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie rentowe. Wiele firm robi swoisty misz-masz, wymieniając zalety ubezp. rentowego w ubezp. na życie (z pierwszego robią drugie - fałsz), a to 2 zupełnie inne systemy. Najstarszym systemem ubezpieczenia rentowego (odkładania na emeryturę) to Eventus, w Polsce dostępny od 1999 roku, za granicą nawet od 32 lat (w Niemczech "Golden Future" - ten sam system). Podobny program posiada Compensa Gwarancja. Zainteresowanym tematem, chętnie doradzę ( nuks@wp.pl - temat emerytura )
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-19 22:39
Cieper. A ty wiesz,żę na tym koncie nie ma nic ( 0)
Popatrz sobie na oplaty jakie ci pobrali.

Ja to skomętuje tak chcialeś kupić samochód, a agent CU sprzedal ci rower.
Kapital na ęmeryturę zbiera się na programach czystoinwestycyjnych.
A najlepiej w IKE na funuszach inwestycyjnych.
maciekBush / 94.254.226.* / 2009-07-10 22:36
Często ludzie zadają podobne pytania więc by uściślić,krótko:
ubezpieczenie na życie z dożyciem to ubezpieczenie z którego część stawki idzie na zdrowotne i nnw,reszta jest funduszem inwestycyjnym który ma wyrobić przyszłą ratę renty.
minusy
-wraz z wiekiem zwiększa się część składki na zdrowotne i nnw, zmniejsza część inwestowana
-wypłaty nie są dożywotne
-nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka będzie wysokość renty wypłacanej na emeryturze
-zbyt niepewny jak na założenia III filarowe
w razie pytań postaram się odpowiedzieć
pozdrawiam
pozdrawiam
ciaper / 2009-07-11 18:19
Więc warto na coś zmienić jeśli zależy mi bardziej na odkładaniu na emeryturę ?
Jeśli tak to na co i w jaki sposób aby nie stracić tych 3 lat składek (może na coś też w CU ?) ??
Z góry dziękuję za pomoc.
a---a / 79.185.215.* / 2009-07-18 22:26
Proponuje zmniejszyć sumę ubezpieczenia , ze wskażnikiem minimalnym tak żeby za umowe główną płacic tylko 90zł a na emeryture odkładać na rachunku dedykowanym też w Perspektywie . Wpłaca się to jedną wpłatą . Do tego rachunku mamy dostęp zawsze - minimalna składka 75zł miesięcznie
lezdrub / 79.185.102.* / 2009-08-03 18:07
A--a. Dedykacje to moga być imieninowe , urodzinowe.A na emeryture to tzreba dedykację- IKE.
Co też jeszcze nie wymyśli ta Aviva????/

Czysty marketing i rolowanie.
bushimaciek / 94.254.226.* / 2009-07-10 22:33
Często ludzie zadają podobne pytania więc by uściślić,krótko:
ubezpieczenie na życie z dożyciem to ubezpieczenie z którego część stawki idzie na zdrowotne i nnw,reszta jest funduszem inwestycyjnym który ma wyrobić przyszłą ratę renty.
minusy
-wraz z wiekiem zwiększa się część składki na zdrowotne i nnw, zmniejsza część inwestowana
-wypłaty nie są dożywotne
-nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka będzie wysokość renty wypłacanej na emeryturze
-zbyt niepewny jak na założenia III filarowe
w razie pytań postaram się odpowiedzieć
pozdrawiam
pozdrawiam
a---a / 83.29.73.* / 2009-07-09 23:30
Perspektywa jest to ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym i część twojej składki stanowi ubezpieczenie. Wszystko zależy od tego jaka jest suma ubezpieczenia i opcje dodatkowe np NP NW. towarzystwo pobiera opłaty za ryzyko ,za każde 10 tys sumy ubezpieczenia. Reszta składki jest inwestowana w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Proponuje zadzwoń do swojego agenta i poproś o wyjaśnienia:)) jest od tego:)))
lezdrub / 79.185.102.* / 2009-08-03 18:15
A--a. jeszcze dpisz to,że nuks mial pobierana oplatę dystrybucyjną w tym produkcie Nowa Perspektywa 80% z skladki podstawowej i jeszcze oplatę 8zl/miesiąc- oplata administracyja.

A--a. ddokladnie wiesz,że ten klient Nuks na chwile obecna po dwóch latach ma Zero pieniędzy na swoim koncie.

Dobra perspektywę z tego produktu to ma Aviva i jej agent, który mu to sprzedal.

Najnowsze wpisy