Forum Forum emerytalneInne

III filar lub coś innego?

III filar lub coś innego?

tadeusz1920 / 2008-12-27 15:01
Witam serdecznie. Nie jestem zbyt świadomy w tematyce więc prosiłbym o radę i o pomoc. Wykonuje wolny zawód (jestem dziennikarzem) i generalnie jestem aktualnie na umowach o dzieło, które wykluczają moją przynależnosć do pierwszego i drugiego filara. O dziwo, spotykam się z głosami, że to dobrze, że państwu nic nie oddaje, moge z kasą zrobić co ja zechce...(nie wiem co o tym sądzić?). Zastanawiam się więc co z trzecim filarem, bo o nim to jeszcze więcej negatywnych glosów obecnie słysze. Chciałem się zapisać (sam jeszcze nie wiem, gdzie - prosze ewentualnie o radę), ale może lepiej wybrać jakąś nieruchomość na kredyt, bo też takie głosy się pojawiają? Nie wiem czy przy mym trybie życia emerytury dożyję:), ale najwyższy czas się tematyką zainteresować. Pozdrawiam i będe wdzięczny za każdą radę.
Wyświetlaj:
masterblaster / 94.42.63.* / 2009-01-18 18:13
nie wiem, czy nieruchomosc bedzie najlepszym wyborem. za 30 lat moze byc ona mniej warta, niz za nia zaplaciles, wiec raczej to nie bedzie inwestycja, a loteria. radzilbym zainteresowac sie IKE w formie funduszu inwestycyjnego. troszke pieniedzy co miesiac mozna odkladac, po kilkudziesieciu latach powinno to zaowocowac przyzwoita stopa zwrotu.
lanua / 83.13.167.* / 2008-12-31 13:29
Zastanów się nad ubezpieczenie zdrowotnym którego też chyba nie płacisz? W razie odpukać, cieższej choroby nie masz ubezpieczenia - nie masz bezpłatnej opieki (szpital np.)
tadeusz1920 / 2009-01-01 20:33
Z racji, że mam rente socjalną, mam z "urzędu" zdrowotne ubezpieczenie. Martwi mnie więc jedynie świadczenie emerytalne, bo nie chce w przyszłości żyć za grosze, a tak by było gdybym się opierał jedynie na rencie.
jacek. / 156.17.160.* / 2009-01-20 15:43
Czytam Pana post i mogę Panu pomóc. Zajmuje się doradztwem finansowym na terenie Wrocławia. Proponuję Panu nieodpłatne spotkanie, na którym przekazę Panu wiedzę na temat rynku finansowego (w szczególności systemu emerytalnego w Polsce). Moj email: jacekpolen@onet.eu Odpowiem i nawiąże kontakt

Najnowsze wpisy