Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile będzie kosztowała polityczno-kadrowa miotła

Ile będzie kosztowała polityczno-kadrowa miotła

Wyświetlaj:
kort / 83.30.93.* / 2005-11-16 14:40
związki zawodowe ocenia czy ktoś jest fachowcem? Jak znam skład związków zawodowych - fajna przyszłość !!!
kangur / 193.128.25.* / 2005-11-16 10:08
A ile kosztuje pozostawienie tych ludzi na stanowiskach ?
gruby / 212.186.144.* / 2005-11-16 08:38
rozumiem że GW wolałąby aby pozostali dotychczasowi urzędnicy, szkoda że nie było takich artukułów jak czystkę robił Miler, a przecież urzędnicy mieli być apolityczni, szkoła administracji, konkursy, dlaczego nie- przecież aparat sld nie będzie realizował polityki pis i odwrotnie, to chyba jasne więc dlaczego robić z tego sensacje przecież dlatego głosowano na PiS zapomina to GW, gdyby to towarzystwo wymienił Mazowiecki i Wałęsa....
pablop / 83.17.26.* / 2005-11-17 08:59
BUACHA CHA
apolityczni??? szkoły administracji? siostra jest specjalista
w zakresie administracji i tio całkiem niezła probowała zmienic miejsce pracy ale niestety nie ma znajomosci
nie zna protokołu dyplomatycznego itp a konkurs wygrywa stara polonistka albo nie daj boze magister histori bo doskonale sie znaja na kodeksie postetpowania administracyjnego i obsługi prawnej spolek zato maja jeden ogromny atut sa działaczkami BezPrawia i NieSprawiedliwosci prosze nie chrzancie bzdur bo sie niedobrze robi
PIS CZY AWS CZY SLD to to samo wszyscy robia to samo
wywalanie specjalistów a przuyjmowanie pocotkow i krewnych wstyd
Claude mOnet / 81.219.88.* / 2005-11-18 15:06
Zapomniałeś dodać PO, PSL, LPR i Samoobronę - też już rządzili (przynajmniej lokalnie).
lysy / 83.29.188.* / 2005-11-16 19:20
Stary, dziękuję , że to napisałeś, to jest nasz rząd, wybrany w demokratycznych wyborach i trzeba go bronić przed tą paskudną medialną nagonką - oni to robią ze strachu o własne tyłki.
krzyhoo1 / 83.26.122.* / 2005-11-16 09:22
Upraszczasz sprawę w tonacji ideolo. Po pierwsze, GW przypomina, że 4 lata temu SLD usadowił swoich ludzi (po AWSowskich, jakbyś nie pamiętał). Po drugie, prawdziwych urzędników obojętnie jakiego szczebla generalnie sprawa 'nie rusza', przynajmniej na poziomie urzędów centralnycb (pracowałem tam 11 lat w tym na najwyższych stanowiskach konkursowych, to co nieco wiem). Powód - katastrofalnie niskie płace. Miodzio jest gdzie indziej i tam się lokują towarzysze z kolejnych ekip - agencje, rady nadzorcze, itp. Oczywiście, że SLD podobnie jak bliższy Ci sercu AWS nie za bardzo rozwinął kadrę urzędniczą, dopiero Belka coś tam chciał zrobić, ale mu się nie za bardzo chciało. A i najnowszy premier w expose nie za bardzo temat rozwinął, bo i po co. Przecież "fachowców rozpoznają [aktywiści PiS] dzięki związkowcom z Solidarności". Ojcze Rydzyk!!!!!!!!! Na poooooooooooooooooomoc!!!!!!!!
mieto / 80.51.196.* / 2005-11-16 20:11
To po co (????) pracowałeś Tam aż 11 lat !!!
Dla idei czy w czynie społecznym ?
anty / 83.19.31.* / 2005-11-16 10:56
...wlasnie-zwiazkowcy beda najbardziej obiektywnymi arbitrami-kupa smiechu. ludzie niechetni jakimkolwiek zmianom, utrzymywani z kasy pracodawcy, przetrwalniki niskiej jakosci, wydajnosci i wybitnego nierobstwa, ktorzy nie robia nic nawet dla krzywdzonych czlonkow swojego zwiazku maja oceniac kogo wywalic-zenada.
wiadomo, ze najwazniejsze kryterium to to z kim wodke i jak czest pijali hehe
homerus / 80.53.43.* / 2005-11-16 08:25
Jeszcze w najnowszej historii Polski nie było tak, by jednych aparatczyków nie wymieniono na innych.Śmieszy mnie to, bo w jednej ze szkół, wójt nakazał dyrektorce wymianę palacza na swego człowieka. Po wyborach można stwierdzić tylko jedno: Polacy nie myślą;za nich robi to kościół i media z katolicką telewizją publiczną na czele. Kazdy z nas będzie miał sie okazję przekonać, że tak jest za 4 lata, ale po tym czasie nabierzemy wody w usta, tak jak po wyborach, w których zwycięzył AWS, a Buzek doprowadził Polske do kompletnej plajty, o czym już dawno zapomnieliśmy wybierając figuranta Krzaklewskiego do europarlamentu. Oburzonym proponuję analizę wskaźników gospodarczych, ekonomicznych i społecznych otrzymanych po komunistach i tych zwróconych po czterech latach przez AWS. Jakich wskaźników? Proszę bardzo. Deficyt wewnetrzny i zewnętrzny,bezrobocie, inflacja itp. Tak się ocenia rządy w krajach zachodnich, a nie tak jak u nas, na podstawie marudzenia Durczoków i innych miernot medialnych.
wrk / 217.96.114.* / 2005-11-16 08:16
Te koszty to drobiazg w porównaniu z udręką ludzi, którzy zetkną sie w urzędach z jeszcze bardziej nadętymi i jeszcze bardziej niekompetentnymi biurwami.
Natomiast prawdziwe koszty to odpowiedź Rosji na wybranie przez Polaków ksenofobów i nacjonalistów (w skrócie dupków) z PiSu. Na dziś mamy stop dla naszego eksportu żywności (cały zachód się cieszy bo gdy wejdą na nasze miejsce to już nigdy tam nie wrócimy) a za chwilę nie będziemy mieli gazu lub będzie on najdroższy na świecie. Hasełko Kaczyńskich "nam myśleć nie kazano, my zwyciężać mamy". Aby zwyciężać trzeba mieć wrogów - na ich poszukiwaniu skupiła się dzisiejsza właaadza!
Czy to ważne / 83.24.72.* / 2005-11-15 23:04
Co cztery lata, historia się powtarza. Polacy za lat kilka wybiorą ludzi z lewizny, a potem znowu z prawizny. Nowa choroba cywilizacyjana (tylko na terenie Polski), sklerosis tumanus. Mam już dość, po wyborach czuję się jak Don Kichot, albo Syzyf. Na następne nie idę, jestem już zmęczony. Trudno, idę się upić, nie ma nadziei. Naród był, jest i będzie gł*** (wyręczam moderatora). Pozdrawiam uczciwych, myślących i inteligentnych. Tak nie wielu z nas zostało, tak nie wielu.
Lee Voytee / 83.144.90.* / 2005-11-16 06:55
Współobywtelu! Póki będzie dziłać taka ordynacja wyborcza wg której wybieramy partie a nie ludzi tak długo będzie trwać nasza frustracja. Obowiązująca ordynacja to wyborcze oszustwo które jest spadkiem okrągłostołowym.
Tylko ordynacja w systemie "Jednomandatowych Okręgów Wyborczych" może dać zwykłemu człowiekowi poczucie że ma wpływ na bieg spraw w państwie. Jest to postulat o wadze racji stanu o który Obywatelski Ruch na rzecz JOW
walczy od początków transformacji po '89 r.
Zglądnijcie na www.jow.pl
Anna / 83.23.15.* / 2005-11-16 02:08
idziesz sie upic?? nie chcesz mnie wziac ze soba?? gdyby co to moj mail to maniaczkabridgetjones1@yahoo.com :P:P
Spiderx / 84.10.35.* / 2005-11-16 00:24
Prawdą jest, że w 95% osoby pracujęce w "urzędach" znajdują tam miejsce z "nadania", "po znajomości" i dzieki rodzinnym układom. Niestety, nie dotyczy to tylko i wyłącznie "armii urzędników" po SLD... Mam takie przeczucie, że PiS zrobi dokładnie to samo, obsadzając "urzędy" swoimi...
Słychać nieśmiałe przebąkiwania o organizowaniu konkursów na stanowiska urzędnicze (ponad 80% osób w administacji i ponad 90% wydatków), ale to dotyczyć będzie (jeżeli w ogóle) tylko nowych pracowników i tylko tych urzędów, gdzie żywcem nie będzie kim "znajomym" obsadzić stanowisk...
Ale może kiedyś...
szara / 83.238.171.* / 2005-11-15 22:20
Gdyby zarabiali tyle co "szary obywatel" to nawet odprawy nie zrobiłyby takiej dziury w budżecie, ale żaden "wybraniec narodu" nie może żyć za 900 zł brutto, a poseł płacić podatków z diet i mieć tyle za friko. Ciekawa jestem czy dożyję tego by, ktoryś z polityków i aparatczykow przyznał sie glośno dotego, że wyborców tak naprawde to on ma w ....., a nigdzie indziej nie płacą tak dużo za tak mało.
kacha / 212.76.37.* / 2005-11-16 18:16
Masz rację, w komisie samochodowym spotkałam posła Łyżwińskiego, który sam stwierdził, że 30 tys. durni na niego głosowało i sam był zdziwiony, ze aż tylu.
Ejk / 85.222.3.* / 2005-11-15 21:14
To może niech Sejm odpiłuje część tej swojej gałęzi i uchwali, że stanowiska polityczne są bez odpraw na umowę terminową do następnyxh wyborów
mario / 83.22.241.* / 2005-11-15 20:53
Tanie państwo HiHi bo ktoś w to uwierzy
grzegorz / 217.97.74.* / 2005-11-16 16:11
A miało być etyczniej. Nawet bez PO. Chyba że TKM znaczy Teraz Kazimierz Marcinkiewicz. Jak związki kogoś ocenią, to może być tylko dobrobyt - dla związków - na rok!
Klops / 80.50.65.* / 2005-11-15 13:15
No niestety a miało być tak pięknie
blue midnight / 83.18.234.* / 2005-11-15 22:07
co kraj to oczyczaj...w polsce akurat tradycja jaest gleboko zakorzeniona i nie da sie latw wykorzenic
stefania / 83.82.217.* / 2005-11-15 22:06
No wlasnie,bedzie jak zawsze.A naiwny obywatel ciagle juz nawet sie nie stara ale po prostu musi w cos wierzyc.I chyba jednak zacznie wierzyc w moc i bezkarnosc przekretow...
stefania / 83.82.217.* / 2005-11-15 22:14
Ale z drugij strony czy kiedys bylo inaczej?Moze nie jestem politycznie wyedukowana ale pamietam,ze kazda zmiana rzadu wiazala sie z wymiana ekipy w terenie.Tylko nikt wtedy nie przeliczal tego na pieniadze,moze nie umiano liczyc.Nic,tylko usiasc i plakac.Choc we mnie dojrzewa mysl-wziac kalasznikowa i wszystkich winnych pod mur,bez wyroku...bo ilez mozna placic.Zeby jeszcze nie podpierano sie autorytetami,np.Jacka Kuronia...Im dluzej zyje w tym kraju tym mniejszy jest moj patriotyzm i wstdze sie,niestety coraz czesciej.Wielkie szambo...
George / 83.25.254.* / 2005-11-16 06:49
Ten autorytet Jacka Kuronia to oczywiście żart. Chyba sie nie mylę?
K&K / 83.18.243.* / 2005-11-17 20:21
Rozumiem, że modlącym się do dolara, Kuroń nie pasuje.
Pewnie nie jesteś w stanie zrozumieć, że są jeszcze ludzie który mają inny system wartości niż Ty.
stefania / 83.82.217.* / 2005-11-15 22:24
Ale gdy kilka dni temu na forum poprosilam o kontakt ze mna tych wszystkich wkurzonych,rozczarowanych,wscieklych itd. gdy wystapilam zkonkretna propozycja,nie odezwal sie nikt i jestem pewna,ze i dzis nikt sie nie odezwie.Nasza cecha narodowa jest biadolenie i krytykanctwo ale gdy trzeba sie wziac do roboty chetnych brak.Ten narod istnieje chyba tylko sila swojej masy.Pa,Polaczki
Wiechs / 83.29.202.* / 2005-11-15 22:21
1. Pociecha !!!!!!!! Gdzie indziej jest bardzo podobnie .
2. Jakby Platformersi wygrali wybory to zostawiliby stary aparat u władzy ? Ale Michnikowa Gazeta tego wprost nie napisze , że taka jes po prostu kolej rzeczy .
stefania / 83.82.217.* / 2005-11-15 22:51
Ty Wiechsu nawet nie wiesz o czym piszesz,bo nie o to cxhodzi kto wygral.Mnie nie interesuje zadna banda(slowa mojej sw.pam.Mamy)mnie ineresuje to co sie dzieje w Polsce.Ale widze,ze tylko mnie,nie spodziewam sie reakcji.Spijcie spokojnie wszyscy,pa...
grzegorz / 217.97.74.* / 2005-11-16 16:17
Głosowałem i będę głosować na Tuska, ale się skretynił z tymi mochairami. Okazuje się, że skuteczność w polityce oznacza chociaż trochę "picowania" przed wyborami. A swoją drogą, jak PIS wytłumaczy wyjaśnienia większości ekonomistów, że jego program to katastrofa. Chyba, że na "antenie" się pomodlimy o pomyślność. PS Gierek też nie wierzył ekonomistom, on ufał niby-ekonomistom.
K&K / 83.18.243.* / 2005-11-17 20:29
Siało się coś?
Jak narazie to się błaźnią polscy biznesmeni. Rosja, Ukraina już nie chcą polskiego mięska i polskich kantów.
Ja też przestałem jeść polską szynkę której 1,5kg otrzymuje się z 1 kg mięsa.
(oczywiście wszystkiemu winny PiS. Tak trzymać)

Najnowsze wpisy