Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile kosztuje globalne ocieplenie?

Ile kosztuje globalne ocieplenie?

Money.pl / 2007-01-24 09:11
Komentarze do wiadomości: Ile kosztuje globalne ocieplenie?.
Wyświetlaj:
Orłowski Zygmunt / 188.33.196.* / 2011-04-07 21:34
Wiadomość dla osób zainteresowanych problemem METOZ.Niniejszym zobowiązuję wypłacić 50 / słownie pięćdziesiąt / PROCENT Z MOICH DOCHODÓW UZYSKANYCH Z REALIZACJI BUDOWY MASZYNY METOZ. ORŁOWSKI ZYGMUNT. orlowskizygmunt@tlen.pl
_TheDUDE_ / 2009-12-14 11:35
Dla niezdecydowanych podam kilka faktów:

1) CO2 jest bardzo mało w atmosferze, bo tylko 0,03%!!!
Źródło:
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/klimat/0202_sklad.html

2) Emisja CO2 przez człowieka stanowi ledwo 1% CO2 zawartego w atmosferze. Dowód:
Masa całego CO2 w atmosferze Ziemi to (3 000 gigaton), 3×10^15 kg
Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_dioxide,
a roczna emisja przez całą ludzkość to 30 mld ton (3x10^13 kg) (Tak podają gazety), czyli 1%

3) CO2 jest bezbarwny i cięższy od powietrza, dlatego trudno go uznać za gaz cieplarniany, gdyż gromadzi się głównie przy ziemi.

4) CO2 jest niezbędny do życia roślin, które dzięki niemu uzyskują węgiel wiążąc go w organiczne związki węgla. Więcej CO2 = bardziej bujna roślinność.

5) Nasza planeta w swej historii przeszła zarówno zlodowacenia, jak i ocieplenia, a nie było wówczas przemysłu!
Źródło: http://www.junkscience.com/images/paleocarbon.gif

6) Istnieją teorie że zależność jest odwrotna: Jest więcej CO2, bo klimat się ocieplił, a nie że klimat się ocieplił, bo jest więcej CO2)

7) To najprawdopodobniej wzrost aktywności Słońca powoduje ocieplenie klimatu. (Jak istotnie dla klimatu jest Słońce każdy widzi: różne kąty padania promieni słonecznych powodują zmiany pór roku, a odwrócenie się Ziemi „plecami” do Słońca powoduje nocny spadek temperatury o kilkanaście stopni!) W temacie polecam film na youtube "The great global warming swindle"

8) Od 10 lat średnia temperatura spada! (Co też starali się ukryć naukowcy związani z tzw. „Klimategate”)

Na razie tyle mi przychodzi do głowy... masz więcej argumentów? Podaj je!
Masz argumenty przeciwne: też je podaj!
Racjonalista123 / 77.253.82.* / 2008-06-09 18:17
Chcą zarżnąć gospodarczo i ekonomicznie kraje rozwijajace się. Nie podoba im się(UE, USA - choć ich opinia jest nie do konca spójna, Japonii) to, że już niedługo kraje BRIC(Brazylia, Rosja, Indie, Chiny) staną się kolosami(nie o glinianych nogach). I wtedy układ sił na geopolitycznej mapie świata ulegnie zmianie. Dlatego kraje rozwinięte robią co w ich mocy i zaprzegną do stachanowskiej pracy tabuny naukowców, którzy preparować będą dowody naukowe rzekomego globalnego ocieplenia tak aby tą ideologię narzucić całemu światu. Skutkiem tego byłony gwałtowne zachamowanie rozwoju krajów np. takiego BRIC i utrzymanie na "światowej szachownicy" status quo: czyli bogate kraje rozwinięte(USA, UE, Japonia i parę innych), biedniejsze kraje BRIC i inne i juz całkiem ubogie kraje Afryki.
realista / 83.8.116.* / 2007-02-04 20:33
Czy wiecie, że:
- regularne pomiary temperatury na naszym globie trwają od zaledwie 150 lat
- są prowadzone w miastach, które są CIEPLEJSZE OD OTOCZENIA
- korekcja tych pomiarów robiona jest "na oko", choć wszyscy w koło sa przekonani, że naukowcy dokładnie wiedzą, ile stopni byłoby w Londynie, gdyby Londynu tam nie było (ciekawe jak sprawdzić, czy się nie mylą? zburzyć miasta?)
- satelitarne pomiary temperatury na całym globie prowadzi się od 1979 r - czyli zaledwie od 27 lat
- pomiary satelitarne wskazują na wzrost temperatury w ostatnich latach, choć w latach 1940-1970 temperatura dość gwałtownie spadła
- w ciągu ostatnich 140 lat temperatura - według pomiaru w ocieplających się miastach wzrosła średnio o 0.7 st. C.
- naukowcy wyliczyli średnie temperatury roczne z ostatniego tysiąclecia na podstawie metod pośrednich (jak to sprawdzić?), przy czym błąd wynosił ok. 0.8 stopnia (czyli niemal tyle, ile rzekomo wzrosła temperatura w ciągu ostatnich 140 lat)!!! - patrz: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e559822aaf54450e.html
- naukowcy nie są zgodni, czy chmury zwiększają efekt cieplarniany czy go osłabiają,
- naukowcy nie są zgodni, czy globalne ocieplenie spowoduje zwiększenie czy zmniejszenie ilości chmur, a więc - czy powiększy czy osłabi ocieplenie,
- mimo niewiedzy w tak zasadniczych sprawach naukowcy tworzą modele komputerowe prognozujac na 100 lat naprzód, majac FAKTYCZNE dane z 28 lat i przybliżone/zgadywane z pozostałego okresu.

Ile warta jest taka "nauka" - odpowiedzcie sobie sami.
AsGi / 172.188.152.* / 2007-03-09 00:16
A noze w tym wszystkim chodzi aby krajom rozwijajacym si np w Afroce zagrodzic droge do industrializacji. Prosze sobie wyobrazic panstwa afrykanskie korzystajace ze swoich bogatych zrodel wegla, ropy itp. Komus jest na reke utrzymywac te regiony w zacofaniu.
AnnaMarzec / 83.22.237.* / 2007-02-20 15:54
Proszę zajrzec do www.ipcc.ch a nastepnie:download Summary for Policymakers. Wiele Pana zastrzeżen zniknie. I tak np. temperatura obniżala sie w latach 1900-1910, nastepnie w 1940-1950 oraz 1960-1970. Ale po każdym spadku, wzrastala do temp wyższej od tej przed spadkiem.
Wzrost temp o 0,76 0C dotyczy okresu 2001-2005 w porownaniu z latami 1850-1899.
Ja widzialam wiele stalych punktow pomiarowych, zlokalizowanych poza miastami.
Itd.
sto / 87.248.88.* / 2007-02-19 18:07
Święte słowa
Palacz Mac-Trafka / 149.156.37.* / 2008-01-25 01:39
wy głupie h*** w dupie byliscie i guwno widzieliscie....ocieplenie klimatu to fakt a nie wymysł kilku ludzi....ile wam zapłacili dziwki żebyscie to napisali pewnie dziwka z chin się już wyżej ceni....zobaczymy co bedziecie pisali jak zacznecie płacić podatek za czyste powietrze albo bedziecie kupowac tlen w sklepie jak chleb...smierdziuchy
Lukas OLN / 83.9.67.* / 2007-01-24 13:19
To pokazuje jak Amerykanie są przygłupi w tych kwestiach, patrzą krótko zwrocznie. Za takie lekceważenie, natura odpłaci im nowymi tornadami i innymi anomaliami pogodowymi. Nic nie było na temat wycinki drzew w niz. Amazoni i o tym, że to przewozy lotnicze stają się coraz większym problemem w emisji CO2.
bucz / 86.63.122.* / 2007-01-27 22:35
rozumiem ze w sredniowieczu i w innych epokach tornad i innych anomalii nie było...a dopiero sie pojawiły z rozwojem usa...:)
Marqus / 217.8.162.* / 2007-01-24 15:37
w imię świętego protokołu z Kioto pali się drewnem w polskich elektrowniach , żeby "zaliczyć" właściwy % "czystej energii" . Skutkuje to wzrostem cen drewna i brakiem surowca dla przemysłu meblarskiego. Z dwojga złego - wolę jak wycinają puszczę amazońską niż polską.
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-02-22 22:02
Proponuję zapoznać naukowców z:
www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html,
, który jest pogardzany z powodu niezgodności
z tzw. " prawem zachowania energii."
Następnie należy zapytać tych doktorów nauk
technicznych w jaki sposób oni i cała ludzkość
hamuje samochody przy pomocy hamulca
hydraulicznego. W całym procesie hamowania przy
pomocy hamulca hydraulicznego nie występuje
to cudowne "prawo zachowania energii "
a jednak rozpędzony samochód można zatrzymać
jedną słabą kobiecą nóżką wywołując przy okazji
pisk i lekki dymek z opon. Skąd ta energia zdolna
do zahamowania samochodu. Energię można
tworzyć posługując się rozumem i prawem Pascal'a.
--------------------------------------------------------------------------------
Naukowiec, dr inż mech, kierując samochodem,
czasem wyłącza sprzęgło, naciska nogą pedał hydraulicznego hamulca i powoduje znmniejszenie prędkości samochodu. Taki efekt hamowania samochodu
nie jest zgodny z prawem zachowania energii / skąd tak znaczny przyrost energii o przeciwnym kieruku do biegu samochodu, wywołany tylko jedną nogą?/
Taki proces hamowania jest zgodny z prawem Pascal'a i jednocześnie niezgodny z prawem zachowania energii ,A MIMO TO SKUTECZNY I POWSZECHNIE STOSOWANY W SAMOCHODACH.
Taki dr. inż. uważa, że w samochodzie nie musi być stosowane prawo zachowania energii.

Ten sam dr.inż uważa, że w maszynie METOZ opisanej na
www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html
zdolnej do produkcji energii i wykorzystującej to samo prawo Pascal'a , nie może powstawać energia , ponieważ byłoby to niezgodne z prawem zachowania energii.
GDZIE TU JEST JAKAŚ LOGIKA???
--------------------------------------------------------------------------------

Energię można tworzyć. Na przeszkodzie stoi fanatyczna wiara polskich naukowców w dogmat fizyki nazywany prawem zachowania energii. Ten dogmat można doświadczalnie unieważnić i jednocześnie także doświadczalnie można udowodnić , że energię można tworzyć. Wystarczy znaleźć stronę z opisem podstawowego doświadczenia
[ http://www.nets.pl/~metozor/polpar.html ]

i zapoznać się z tymi obrazkami. Naukowcy nie chcą wykonać tego doświadczenia, ponieważ nie jest ono opisane w literaturze naukowej a pozytywny jego wynik nie byłby zgodny z w / w. dogmatem o energii. Cała trudność polega na dobraniu do wagi dwu szalkowej, odpowiednich ciężarów, q: G; Q; / G = Q / które będą zdolne do wywołania ustawień szalek jak na kolejnych obrazkach. / Mnie się to udaje od 1980 r /
Proponuję następujące postępowanie: osoba wskazana przez adresata zakupuje taką wagę w jakimś sklepie . Adresat poleca wykonać takie doświadczenie osobie, która nie będzie powiadomiona o celu przeprowadzenia doświadczenia. Następnie należy zaprosić jakiemuś naukowca i pokazać mu komplet tych obrazków.
Prawdopodobnie ten naukowiec będzie twierdzić , że ostatni obrazek jest fałszem. Należy przeprowadzić doświadczenia w jego obecności i zapytać go co on o tym sądzi. Proponuję powyżej opisane postępowanie przeprowadzić z innymi naukowcami. Ciąg dalszy tego dziecinnie prostego eksperymentu wygląda jak poniżej:
[ www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html ]

Zygmunt Orłowski
[ metoz@wp.pl ]

Wybudowany model może mieć znaczną wartość muzealną wyrażoną w walucie, jeżeli wykonawca zdoła nakłonić naukowców do zapoznania się z tym modelem.
Prawdopodobnie nieudolność naukowców jest wspierana finansowo przez czynniki zainteresowane wysokimi cenami paliw.
-------------------------------------------------------------------------------
Więcej na ten temat: GOOGlee;metozor;index of metozor-
pip / 217.11.152.* / 2007-01-24 16:23
Nie no, pewnie - oni beda mieli pustynie a mu epoke lowocowa :)
Zdzicho / 83.20.107.* / 2007-01-24 09:11
"5-cio litrowe bryki i klimatyzacje chodzące na "full"-czas z tym skończyć.Oni są największym winowajcom efektu cieplarnianego.
tropicieldebilizmu / 87.207.72.* / 2008-07-22 20:51
gratuluje wiedzy naukowej

piszesz tak, bo jestes glupi czy moze po prostu sam turlasz sie matizem zazdrosniku?
Ewelcia 79 / 195.117.54.* / 2007-03-27 15:19
Nie dowiemy sie tam na 100% prawdy co do globalnego ocieplenia ale osobiście wierzę w to dlatego, ze mamy dowód na to nie naukowy ale odczuciowy wystarczy ocenic ostatnia zimę i pogode jaka mamy w tej chwili a jednak najciekawsze jest zdjęcie satelitarne które serdecznie polecam na stronie: globalneocieplenie.pl wstrząsneło mną i nic tu juz nie trzeba ododawać. Koniecznie trzebna nagłaśniac ta sprawe bo jesli prognozy sa prawdziwe to będziemy mieć piekło na ziemi a kto udowodni, że jest wszystko ok?

Mnie to wszystko utwierdza w jeszcze jednym przekonaniu a mianowicie Chrystus przyjdzie na ziemie szybciej niz tym którzy wiedza o tym sie wydaję:)

Tym którzy sa inteligentni polecam zapoznanie sie z Apokalipsa św. Jana czyli inaczej Objawienie ostatnia księga Nowego Testamentu tam dopiero sa fakty!
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-03-11 21:53
Znalazł się ratunek. Będzemy wyłapywać, kondensować i przechowywać dwutlenek węgla.
***************************************************************
Serdecznie Państwa zapraszamy na konferencję: Clean Coal Technology
Conference: Geological aspects of underground carbon storage and processing,
która odbędzie się w dniach 17-18 marca 2008r. w Krakowie (AGH, UJ)
i Katowicach (Uniwersytet Śląski).

Celem konferencji jest dyskusja w gronie najwybitniejszych specjalistów, ekspertów,
przedsiębiorców i polityków wszystkich aspektów nowej polityki energetyczno
-klimatycznej, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa podziemnego składowania
CO2 i procesowania węgla. Ważnym elementem konferencji jest analiza
konsekwencji dla Polski nowej polityki i próba przedstawienia kompleksowego
planu działań w obszarze transformacji naszej energetyki, wyznaczania i budowy
bezpiecznych składowisk CO2, ambitnego programu badań i rozwoju czystych
technologii węglowych oraz uruchomienia programu wzbogaconego wydobycia
gazu ze złóż krajowych.

Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki
oraz Ministra Środowiska.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą Komisarz UE ds
***************************************************************
Dla zainteresowanych. GOOGlee;metozor;index of metozor
tropicieldebilizmu / 87.207.72.* / 2008-07-22 20:52
MATKO
co dalej?
moze wylapywanie tlenu do butli i kopanie pod ziemie?
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-03-11 21:59
Będą większe koszty. Będziemy wyłapywać, kondensować i składować dwutlenek węgla.
****************************************************************Serdecznie Państwa zapraszamy na konferencję: Clean Coal Technology
Conference: Geological aspects of underground carbon storage and processing,
która odbędzie się w dniach 17-18 marca 2008r. w Krakowie (AGH, UJ)
i Katowicach (Uniwersytet Śląski).

Celem konferencji jest dyskusja w gronie najwybitniejszych specjalistów, ekspertów,
przedsiębiorców i polityków wszystkich aspektów nowej polityki energetyczno
-klimatycznej, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa podziemnego składowania
CO2 i procesowania węgla. Ważnym elementem konferencji jest analiza
konsekwencji dla Polski nowej polityki i próba przedstawienia kompleksowego
planu działań w obszarze transformacji naszej energetyki, wyznaczania i budowy
bezpiecznych składowisk CO2, ambitnego programu badań i rozwoju czystych
technologii węglowych oraz uruchomienia programu wzbogaconego wydobycia
gazu ze złóż krajowych.

Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki
oraz Ministra Środowiska.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą Komisarz UE ds
****************************************************************
Kochajmy naukową bzdurę o nazwie "prawo zachowania energii"
**************************************************************
http://www.nets.pl/~metozor/fundament.html
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-03-28 21:59
Globalnym ociepleniem powinni zająć się osoby podobne do osobników niżej wymienionych. Naukowce i polityki niczego nie wymyślą . Oni mogą tylko stękać.
***************************************************************
Do wiadomości.
Podaję poniżej nazwiska twórców cudów gospodarczych Stanów Zjednoczonych:
****************************************************************************************************
1/ Wright Orwille i jego brat Wright Willbur / zawód : NAPRAWIACZE ROWERÓW / ZBUDOWALI PIERWSZY NA ŚWIECIE SAMOLOT / i udowodnili w 1903 r , że możliwym jest kontrolowane latanie w powietrzu przy pomocy urządzenia cięższego od powietrza. W tamtych czasach panował naukowy dogmat , że w powietrzu może unosić się tylko konstrukcja lżejsza od powietrza.
***************************************************************************************************
2/ Samuel Morse /1791 – 1872 / zawód : ARTYSTA / . Budowniczy pierwszego na świecie APARATU I SYSTEMU TELEGRAFICZNEGO , który w 1843 r umożliwił graficzny kontakt pomiędzy Baltimore i Washington.
***************************************************************************************************
3/ Edison Thomas, Alva / 1847 – 1931 / zawód : SPRZEDAWCA GAZET /, wynalazca ELEKTRYCZNEJ LAMPY i wielu innych ELEKTRYCZNYCH URZĄDZEŃ .
***************************************************************************************************
4/ Disney Walt /1901- 1966 / zawód : KIEROWCA AMBULANSU / Twórca FIMÓW RYSUNKOWYCH DLA DZIECI. Budowniczy Disneyland w Kaliforni i DisneyWorld na Floridzie.
****************************************************************************************************
5/ Henry Ford / 1863 – 1947 / / zawód : ROLNIK I MECHANIK / Wykonał w 1893 r PIERWSZY SAMOCHÓD NAPĘDZANY BENZYNĄ i PIERWSZY TRAKTOR DLA ROLNICTWA W 1915 . Twórca ‘’ Ford Motor Company ‘’ w Detroit gdzie zastosował pierwszą na świecie TAŚMOWĄ PRODUKCJE SAMOCHODÓW.
****************************************************************************************************
6/ Aleksander Graham Bell Aleksander / 1847 – 1922 / zawód : NAUCZYCIEL MUZYKI / WYNALAZCA TELEFONU.
TWÓRCA ” Bell System of Telefon Company. ”
****************************************************************************************************
To oni zbudowali potęgę gospodarczą i militarną o nazwie:
STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ.
****************************************************************
Trochę więcej na ten temat: GOOgle;metozor;index of metozor
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-10-24 21:34
Cykl prostowanie wg. prawa Pascal'a
*****************************************************
Uproszczona wersja prawa Pascal'a:
CIŚNIENIE ZEWNĘTRZNE WYWIERANE NA CIECZ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W NACZYNIU ZAMKNIĘTYM ROZCHODZI SIĘ JEDNAKOWO WE WSZYSTKICH KIERUNKACH.
*****************************************************
Proponuję zapoznać się z linkiem: http://www.nets.pl/~metozor/prolog_metoz.html
lub : http://metozor.nets.pl/prolog_metoz.html
Obrazki przedstawiają model mechaniczny, który jest dowodem, że przy pomocy prawa Pascal'a można tworzyć energię.
*****************************************************
Pionową, metalową rurkę o długości 200 cm i o powierzchmi wewnętrznej = 1 cm2 nazwałem " inicjator".
****************************************************
Realizator jest szczelnie zamkniętym , napełnionym wodą, zbiornikiem , zamontowanym na pospolitej wadze dwuszalkowej.Dnem zbiornika jest elastyczna, nieprzemakalna tkanima ułożona na obydwu szalkach. Na górnej pokrywie zbiornika zamontowana jest za pośrednictwem trójdrożnego zaworu, pionowa, metalowa rurka o wysokości 200 cm i o powierzchni wewnętrznej = 1 cm2 Napełmienie zbiornika wodą do poziomu górnej pokrywy, wywołuje maksymalne wychylenie dźwigni wagi np. na prawą stronę modelu. Jest to efekt naczyń połączonych. Ten cykl nazywam " wychylenie".
Woda w zbiorniku jest elementem ruchowym modelu.
**********************************************************
Moment obrotowy lewej części dźwigni wagi / krótsze ramię dźwigni / jest mniejszy od momentu obrotowego prawej części dźwigni. Lewa szalka znalazła się w górnym martwym punkcie ale nie styka się z pokrywą zbiornika.
******************************************************
Moment obrotowy prawej części dźwigni / dłuższe ramię dźwigni / jest większy od momentu obrotowego lewej części dźwigni. Prawa szalka szalka znalazła się w swoim dolnym martwym punkcie.
*******************************************************
Cykl "prostowanie "
Dla napełnienia wodą pionowej rurki do wysokości 100 cm konieczne jest wykonanie jednorazowej pracy, którą można pominąć. Woda w tej rurce jest elementem wywołującym tylko ciśnienie hydrostatyczne.
****************************************************
Napełnienie rurki wodą, do wysokości 100cm wywołuje zgodnie z prawem Pascala , ciśnienie hydrostyczne = 100 G na każdy cm2 każdej ściankę zbiornika i na każdą powierzchnię szalki . Każda szalka ma powierzchnię = 100 cm 2
****************************************************
Powstała następująca sytuacja:
lewa i prawa szalka otrzymały identyczne naciski pochodzące od inicjatora.
*****************************************************
Lewa szalka o powierzchni 100 cm2 znalazła się pod naciskiem 100 cm słupa wody. 100cm2 x 100 G = 10 000 g . = 10 kG.
*****************************************************
Prawa szalka o powierzchni 100 cm2 znalazła się pod naciskiem 100 cm słupa wody. 100 cm2 x 100 G = 10 000 kG.
*****************************************************
Naciski na obydwie szalki są identyczne.
W tej sytuacji dźwignia wagi dąży do uzyskania położenia poziomego i uzyskuje takie położenie. Momenty obrotowe dźwigni wagi są teraz identyczne. Dźwignia uzyskała położenie poziome i tej dżwigni zdaje się, że na każdej szalce znajduje się ciężar = 10 kG.
******************************************************
Orłowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2008-11-07 21:07
Prawdopodobnie ten Cykl prostowanie wg. prawaPascal'a nie może być zrozumiały.
Nikt do dnia dzisiejszego nie zapytal w jaki sposób jedno ramię dźwigni wydłuża się, a drugie ramię zmniejsza się. Takie zachowanie dźwigni równoramiennej było opisane około 1 600 lat przed naszą erą.
Orlowski Zygmunt / 81.190.80.* / 2009-06-08 20:46
Każda równoramienna dźwignia nr 3 zmienia długość swoich ramion w trakcie wychylenia. Tej zmiany długości ramion nie można zauważyć na małej wadze dwuszalkowej. Koniecznym jest zbudowanie dużej dźwigni lub wykonanie dużego rysunku dźwigni na dużym formacie papieru milimetrowego. / Czasem wystarczają początkowe wiadomości z trygonometrii./
***********************************************
Na dźwigni o długości 2 x 50 cm = 100 cm należy oznaczyć PUNKT ZAWIESZENIA, i ŚRODEK CIĘŻKOŚCI. PUNKT ZAWIESZENIA powinien znaleść się POWYŻEJ ŚRODKA CIĘŻKOŚCI DŻWIGNI. Wychylając taką dżwignię np. o 30 stopni, można zauważyć, że długości obydwu ramion zmieniają się.
Wraz ze zmianą kąta dźwigni- zmieniają się WARTOŚCI MOMENTÓW.

Najnowsze wpisy