Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Ile wie fiskus o zagranicznych zarobkach

Ile wie fiskus o zagranicznych zarobkach

Money.pl / 2006-11-22 16:48
Komentarze do wiadomości: Ile wie fiskus o zagranicznych zarobkach.
Wyświetlaj:
Rafchmielewski / 195.225.121.* / 2010-01-04 22:54
Może będzie abolicja podatkowa w tym zakresie.
http://www.podwojneopodatkowanie.pl/2010/01/04/abolicja-od-zaleglosci-z-zagranicznych-odsetek/
hmm / 83.5.32.* / 2006-11-27 17:37
haha, jakie odsetki opodatkowac, jezeli kasa z konta zaraz jest wyplacana, aby przywiezc ja do kraju i tu ja przejesc!
user / 209.135.157.* / 2006-11-22 16:48
Oczywiscie ze ma narzedzia !! Tylkko ze:
- w przypadku dziennikarza opluwajacego polskie kartofle mozna bylo uzyc takiego narzedzia, bo byl 1 (slownie - JEDEN) - w przypadku 2 milionow podatnikow za granica jest to niewykonalne.
- ilosc kadr (przeszkolonych kadr) w fiskusie - ZEROWA, mozliwosci przerobowe nierzadko takie same
- stopien trudnosci - duzy - trzeba wezwac, wyjasnic, posiadac dokumenty z zagranicy, sa panstwa ktore nie wydadza takiej dokumentacji
- koszt - ogromny - niewspolmierny do odzyskanych pieniedzy
- kasa zarobiona za granica NIE wroci do Polski bo w swietle polskich przepisow bedzie NIELEGALNA pomimo tego ze jest legalna

No i co - oplaca sie ???? Nie lepiej pozwolic tym co pracuja za granica reinwestowac w Polsce i napedzac gospodarke, uslugi, czerpac z tych pieniedzy podatki ?
polonia / 80.4.224.* / 2007-01-25 20:17
Można normalnie, bez strachu inwestować nie jesteś sam i nie czytaj tych p****** urzędniczych (tacy mali,śmieszni, zawistni, niektórzy ci z ministerstwa z tytułami profesorskimi...). Rezydentem podatkowym w Polsce jest kazda osoba przebywajaca fizycznie na terytorium PRL dluzej, niz 183 dni w roku podatkowym. A poza tym polecam inwestycje w Rumuni i Bułgarii. Przecież Polska jest już za droga. Lokata w UK na rachunku ISA (przeznaczona wyłącznie dla rezydentów brytyjskich nie opodatkowana w UK) też nie zaszkodzi. Pozdrawiam.
borysso / 81.132.207.* / 2007-03-21 17:43
Ciekawe bo jestem niereztdente UK i otworzylem sobie to konto.Rezydentura nie jest warunkiem do posiadania takowego konta.Prosze nie wprowadzac w blad.

Najnowsze wpisy