Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Import odzieży z zagranicy, sklep w Polsce.

Import odzieży z zagranicy, sklep w Polsce.

luk_85 / 2009-12-27 14:09
Witam !
Jestem nowy na tym forum, więc jeżeli piszę w złym miejscu to proszę o wyrozumiałość.
W niedługim czasie mam zamiar rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce (obecnie mieszkam w UK).
Planuję otworzyć sklep z odzieżą dziecięcą importowaną z zagranicy (głównie będzie to UK, ale też inne kraje UE). W związku z tym mam kilka pytań:
1. Jakie formalności (oprócz rejestracji działalności, załatwienia wpisów REGON, itp.) musiałbym załatwić aby móc w pełni legalnie sprowadzać towar do Polski ?
2. Jak wyglądałaby sprawa podatków w tym przypadku. Czy musiałbym uiścić podatek w Polsce, czy w kraju pochodzenia danego towaru ?
3. Co muszę uzyskać, aby móc legalnie wwieźć towar do kraju ? (karta drogowa wystarczy czy coś jeszcze jest niezbędne ? Nadmienię, iż transport będę miał we własnym zakresie).
4. Czy (jako, że to odzież dziecięca) muszę uzyskać jakieś atesty, specjalne zezwolenia, itp. na sprzedaż tego typu ?
5. I wreszcie ostatnie, czy bardziej odpowiednie będzie zarejestrowanie firmy w Polsce, czy za granicą (jako powiedzmy pośrednik) ?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów
Łukasz
Wyświetlaj:
Agaa726 / 212.7.215.* / 2019-11-04 10:55
Jeżeli chodzi o dobre marki, to ja polecam www.bambarillo.pl. Bardzo dobra polska marka. Odzież wysokiej jakości a do tego wysoka jakość haftu. Warto również zwrócić uwagę na bardzo wiele wzorów. Sprawdź sobie wzory na ich stronie.
tomek1986 / 78.105.199.* / 2010-08-10 18:09
jeśli dostleś odpowiedż na swoje pytania mogłbyś przysłać mi na e-mail olkam15@interia.pl byłbym bardzo wdzięczny bo mam podobny dylemat tyle że nie chodzi o odzież dziecięca

Najnowsze wpisy