Forum Forum dla firmKsięgowość

Imprezy integracyjne można wrzucić w koszty

Imprezy integracyjne można wrzucić w koszty

Money.pl / 2007-02-02 11:44
Komentarze do wiadomości: Imprezy integracyjne można wrzucić w koszty.
Wyświetlaj:
PatrykB886 / 85.221.137.* / 2023-07-31 23:34
W sklepie online AnmA możecie znaleźć mnóstwo przydatnych gadżetów imprezowych. Polecam ich ofertę.
Polaczyk222 / 5.184.23.* / 2020-09-22 11:29
Szef na pewno wie o tej możliwości. W naszej firmie co roku mamy imprezę integracyjną. Wynajmuje się salę, zamawia się jedzenie z Catering Blue. Zawsze są też jakieś grajki. Oczywiście alko nie brakuje. on jest gwarantem dobrej zabawy. :)
Kamperton / 83.15.79.* / 2020-08-10 11:29
Mnie dużo taka impreza nie kosztowała http://barter-gaz.com.pl/imprezy-firmowe-w-lublinie/ wszystko wyszło świetnie.
Rorita / 89.64.48.* / 2020-07-27 15:04
Chyba sporo zależy od tego co się przez to rozumie, ale np. catering (my braliśmy z wrocławskiej Margaret - świetna firma cateringowa, polecic mogę każdemu kto chce dobrze zjeść) wrzucaliśmy w koszty i było ok.
pawelito717 / 89.64.51.* / 2020-03-15 12:52
Ja organizowałem integrację w Best Western Efekt Express, super impreza z tego wyszła, ludzie zadowoleni, koszty oczywiście wrzucone w firmę i obsługa hotelu na wysokości zadania stanęła.
presi33 / 77.113.73.* / 2023-03-23 12:21
Super rozwiązanie https://www.seobiblioteka.pl/wybor-doskonalego-i-przyjaznego-hotelu-w-swiebodzicach/ małe koszty.
ALDONAJAREK / 185.161.93.* / 2019-05-11 22:15
Zgadzamy się w 100%. Catering Arts to najlepszy wybór na firmowe imprezy i niezwykle pogodne osoby tam pracują, bez problemów można wszystko dogadać :)
Wika01 / 89.64.31.* / 2019-02-05 10:18
Nasza firma zabrała nas do Lublina do lokalu Artemida i bardzo podobał nam się ten pomysł, pobawiliśmy się, wnętrze jest tam bardzo ładne, jedzenie było smaczne, a obsługa przyjemna.
Marek673 / 188.121.0.* / 2019-01-18 21:46
catering Arts zrobi taka swietna impreze za maly koszt
sartemukki / 2023-08-07 10:09
Zobacz http://isn-studio.pl/2023/06/02/przygotowanie-stolu-na-bankiet/ moim zdaniem naprawdę warto.
Margo1057 / 195.189.88.* / 2019-01-18 18:15
Myślę że warto. Sam zresztą często organizuję takie szkolenia i widze, że cały czas jest na nie popyt. zawsze zamawiam też catering, bo podnosi rangę takiego spotkania. Teraz współpracuję z firmą Catering Arts, która zawsze nam przygotowuje ciepłe dania oraz bufet kawowy.
koprobo / 2018-10-05 13:46
Odkąd pamiętam wszystkie nasze imprezy integracyjne były rozliczane. Zajmuje się tym od zawsze biuro Gama na Białołęce w Warszawie i nigdy nie było z tym problemów.
Fendogi / 2023-07-26 09:16
Polecam http://wybierztanigaz.pl/kto-zajmuje-sie-naglasnianiem-imprez/ bardzo dobry wybór.
mirczon / 31.11.131.* / 2012-09-12 11:50
nie wiem czy ktoś się dobrze zna na wyjazdach własnie integracyjnych czy motywacyjnych ale przez umowę timeshare tzn. na kilka czy kilkanaście lat. Podobno wtedy to bardzo dobrze wychodzi.nie dość ze dzieki umowie na kilka lat mamy taniej z rzeczy samej to jeszcze podatkowo sie opłaca.
katkik / 81.219.22.* / 2007-07-12 16:17
Czy koszt imprezy integracyjnej jest przychodem pracownika ?
xxxxx / 145.237.32.* / 2007-02-05 08:37
Chlanie wódy kosztem firmy !
Księgowa / 213.76.21.* / 2007-02-05 11:22
Nie, nie chlanie wódki, ale piknik dla calych rodzin, z podarunkami dla dzieci, z poczestunkiem i konkursami dla dzieci i dorosłych, z zespołem spiewającym dla nich i czasami obecnościa znanych osb, których nigdy by nie poznali, gdyby nie takie spotkanie. Nie kazda impreza to chlanie wódki.
inspektor US / 62.121.84.* / 2007-03-27 21:17
impreza integracyjna będzie tylko wtedy uznana za koszt uzyskania przychodów gdy ma na celu zintegrowanie pracowników spółki. Nigdy nie będzie kosztem impreza dla członków rodziny.
S.O. / 81.219.231.* / 2007-02-03 02:09
Pytanie do autorki (lub tych którzy wiedzą): jeśli jak podaje autorka - za opinią MF (?) - "imprezę integracyjną" można wrzucić w koszty, ponieważ "Wydatki związane z imprezą integracyjną pracowników nie zostały wymienione w art. 23 ustawy ..." to jak to się ma do faktu że "usługi gastronomiczne", zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt. 23 od 1 stycznia 2007 nie stanowią kosztów uzyskania przychodu ?

Czy ktoś rozumie sposób rozumowania Ministerstwa ? Przecież znaczącą cześcią kosztów "imprezy integracyjnej" jest gastronomia właśnie... Czy to oznacza, że zafakturowanie "impreza szkoleniowa" pozwala wrzucać w koszty (o ile US nie zakwestionuje potem takiego sposobu fakturowania, co podejrzewa także mój przedkomentator), a rozbicie na pozycje "organizacja", "wynajem sali", "gastronomia" spowoduje, że gastronomi już nie odliczymy?

Ja akurat organizuję imprezy szkoleniowe. Zwykle dla potrzeb kilku firm/klientów - zapewniam obecność osób z określonej grupy docelowej, do której chcą dotrzeć klienci, organizuję miejsce, czas, promocję, patronaty prasowe itp. oraz catering dla uczestników, których "trzymamy" przez kilka godzin w jednym miejscu więc trudno nie podać im napojów i jedzenia.

Czy koszty tego cateringu - w ramach kosztów całej imprezy dla kilkudziesięciu osób (a nie pojedynczego obiadu z jednym kontrahentem) - mogę traktować jako moje koszty uzyskania przychodu, czy nie ? Żeby zobrazować problem, podam propocje kosztów: wynajem sali i sprzętu = 1, catering 4, organizacja = 5. Oznacza to przecież, że możliwość odliczenia cateringu ma spory wpływ na opłacalność takiej działalności. Udokumentowanie, że nie była to kompleksowa organizacja jest raczej nie trudne: na wszystkie składniki mam faktury: np. druk zaproszeń, wysyłka zaproszeń pocztą, wynajem sali itd.

Zwróćmy też uwagę, że spotkanie z uczestnikami szkolenia ma na celu osiągnięcie przychodów nie dla mnie, ale dla moich klientów, którzy zlecają mi organizację całości imprezy (gdyż to oni promują swoje produkty).

Ciekawy jestem Waszych opinii na ten temat.
ksingu / 62.121.84.* / 2007-03-27 21:22
Spółka której przedmiotem działalności jest organizowanie szkoleń dla innych firm może uznać za koszt uzyskania przychodów catering, hotel itp. najlepiej napisz wniosek o interpretację przepisów prawa w myśl art. 14a ordynacji podatkowej.Będziesz miał odpowiedź prosto z urzędu na swoje pytanie.
gerofi / 2023-08-16 13:43
Zobacz http://trucktruck.pl/?p=26 naprawdę bardzo dobre ceny.
SO / 81.219.231.* / 2007-02-03 02:13
NIEFORTUNNA LITERÓWKA SIĘ TRAFIŁA:

Udokumentowanie, że BYŁA to kompleksowa organizacja jest raczej nie trudne: na wszystkie składniki mam faktury: np. druk zaproszeń, wysyłka zaproszeń pocztą, wynajem sali itd.
J.T. / 83.8.206.* / 2007-02-02 11:44
Pytanie do autora
Proszę o informację jeżeli ktoś wie , jak taką imprezę fakturować . Czy pod nazwą "impreza integracyjna"- jeżeli tak to jaki VAT (gdzieś już czytałem że fiskus chce mieć wszystko rozbite na stawki VAT i oddzielnie fakturowane) czy fakturować pod nazwą np usługa gastronomiczna- 7% i usługa gastronomiczna-22% i może jeszcze wynajęcie sali bankietowej czy tanecznej.
Boję się że Fiskus będzie szukał różnych szczegółów aby podważyć takie koszty bo ONI się niestety w tym lubują.
Nonsensem było w czambół wyjęcie z kosztów wszystkich faktur restauracyjnych! , a co ze spotkaniami z kontrachentem skutkującymi np. dużymi kontraktami ( i nie mówimy tu o alkoholowych imprezach (bo tych i tak nie można było dawać w koszty) a o np. obiadach, czy kolacjach (przecież to nie są duże pieniądze !
A jak się zrobi dużą imprezę we własnej siedzibie z dostarczonymi produktami przez firmę Cateringową to można dać w koszty !!!
Ciekawe jakie lobby do przepchneło ????!!!!
bossmant / 81.168.142.* / 2007-02-05 12:53
Przedstawione wątpliwości jednoznacznie wskazują na KRYMINOGENNOŚĆ polskiego prawa podatkowego. Im dokładniejsze - w mniemaniu projektodawców - regulacje prawne, tym mniejsza ich zbieżność ze zdrowym rozsądkiem, z etyką gospodarowania, a tym większe zapotrzebowanie na super specjalistów do obrony przed "nawiedzonymi, żadnymi władzy z mocy prawa indywiduami. Ile ustaw, rozporządzeń , zarządzeń, uchwał, etc. potrzeba dla zastąpienia 10 Zasad lub chociazby połowy z nich, znanych ludzkości od tysiącleci, a których rangę reformatorzy różnej prowieniencji, maści próbują osłabiać?! Zamiast wychowywania w duchu pełnego szacunku dla człowieka, przyrody, ..... stanowione jest prawo produkujące przestępców, nawet spośród "Bogu ducha winnych" ludzi. Być może nieco przerysowałem problem ale chyba warto nad nim zastanowić się i popracować. Zacznijmy od ..... (?)

Najnowsze wpisy