Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Indeks karpia Money.pl. Zarabiamy lepiej, ale nie stać nas na więcej

Indeks karpia Money.pl. Zarabiamy lepiej, ale nie stać nas na więcej

Wyświetlaj:
roxman / 91.200.238.* / 2012-12-12 21:16
Spoko a ja się dowiedziałem dzisiaj że z powodu kryzysu juto mogę do pracy nie przychodzić bo nie ma pieniędzy na materiały. Umowa śmieciowa skończyła się 4 grudnia a do dzisiaj robiłem za free mając nadzieję że będzie lepiej :). No nic zajdę do pośredniaka pomacham papierkami i skończy się na tym że za granicę trzeba będzie wyjechać. Śmieszy mnie tylko to że bez potrzeby kończyłem tyle szkół i kursów kwalifikacyjnych. Do fizycznej roboty za bardzo wykształcony a do umysłowej za mało garbaty, bo bez znajomości się człowiek nie utrzyma w województwie, gdzie żubr czy dzik ma większe prawa niż człowiek. Bo człowiek nie jest chroniony a zwierzęta już niestety tak. Samo życie Wesołych świąt kochani.
k aczordonald / 92.20.11.* / 2012-12-12 19:11
ostatnie kilka lat z rzedu swieta na zielonej wyspie wygladaja tak :

-mniej jajek,mniej karpia,mniej jajek,mniej karpia ......

w tym roku tez jest mniej karpia bo przeciez benzyna drozsza, a samochod pali tyle samo co przed rokiem,wiec po dojazdach w korkach, zostaje mniej na rybe.
szposzczegawczy / 217.98.90.* / 2012-12-12 14:49
Też jestem analitykiem danych, więc parę uwag - jeśli rośnie bezrobocie, to rośnie również średni dochód pracujących, bo zwalnia się zazwyczaj najsłabiej zarabiających. Ponieważ bezrobocie rosło w ostatnich latach, to tak naprawdę jest coraz gorzej, skoro indeks stoi na tym samym poziomie. Zwolni się więcej ludzi, będzie jeszcze wyższe średnie wynagrodzenie.
Po drugie, porównywanie z danymi z PRL też zakrawa na kpinę, ponieważ to był inny system i siłą rzeczy dane są nieporównywalne - chociażby brak bezrobocia, którego wzrost powoduje gwałtowny wzrost ilości koszyków. Założę się o prawą rękę, że 90% społeczeństwa miało lepsze osiągi w "koszykach" niż obecnie. A że średnia wychodząca tak a nie inaczej, jedynie wyjaśnia i obrazuje złodziejstwo jakie się obecnie dokonuje. Nie ma się czym chwalić panowie, ten wykres pokazuje jednoznacznie przepaść przed nami... Okradliśta biedaków i będziecie się za to smażyć...
Max 72 / 95.40.137.* / 2012-12-14 10:56
"zwalnia się zazwyczaj najsłabiej zarabiających" -skąd te dane? jakieś źródło? W 2009 zarabiałem 8000 brutto (czyli powyżej średniej, może to jeszcze nie kokosy ale nie jest to jakaś najniższa pensa) i w ramach poprzedniego kryzysu zostałem zwolniony (w skali firmy - dużej korporacji w TOP 500 polskich firm było to początkowo kilkanaście a potem kilkadziesiąt osób) właśnie w ramach cięć i oszczędności - zostawia się tych mniej zarabiających na pórównywalnych stanowiskach, ale z mniejszym stażem (którzy nie zdążyli awansować i dostać podwyżek)krórzy robią to samo za mniejsze pieniądze.(bo są młodsi, nie mają rodziny na utrzymaniu, zobowiązań itd, więc mogą pracować taniej). Obecnie jest fala zwolnień także ze stanowisk menedżerskich. Co do reszty to się zgadzam średnia w ogóle jest słabym wyznacznikiem czegokolwiek, a już tym bardziej w zarobkach. Jak już to mediana. A na rynku jest słabo, wiem, bo prowadzę teraz własną firmę, do niektórych to dotrze dopiero jak ich to dotknie osobiście.
przemo888 / 83.21.10.* / 2012-12-12 13:10
Jestem ciekaw gdzie te zarobki 100zł wyższe niż rok temu, u mnie w domu rodzice zarabiają tak samo jak rok temu a ceny widać że wyższe
szposzcz. / 217.98.90.* / 2012-12-12 14:52
Czytaj komentarz powyżej. Gdyby zostali zwolnieni, to wartość średniego wynagrodzenia byłaby wyższa (o ile zarabiają poniżej średniej)
JanuszPOlikot / 2012-12-12 11:51 / Tysiącznik na forum
Ciekawe co POwiedzą POwcy swoim "słuchaczom" na temat tych kolejnych POważnych "sukcesów".....Jak POwszechnie wiadomo kazdy POseł tej znamienitej partii dostał zadanie zorganizować osiem sPOtkań z "ludem".....Zostali nawet zaopatrzeni w stosowne 200 stronicowe broszurki gdzie są POkazane "sukcesy" tej żałosnej ekipy nieudaczników......Jak widać sekta Tuska zabrała się do "POważnej" pracy w terenie...:):):).....Podobno mają chodzić PO domach pewnie z kolędą...:):) Na razie wybrali sobie tych lepiej sytuowanych....Ja mieszkam na osiedlu domków i zastałem w skrzynce pocztowej pismo z informacją że będę nawiedzony przez ową sektę....POdobno chcą POrozmawiać o tych ściezkach i wodociągach które zostały zrobione z "funduszy" unijnych....Czyli z naszych POdniesionych drastycznie opłat za wodę i kanalizację....Dziwne że chcą opowiadać o tych chodnikach w zimie jak są POkryte śniegiem....Wolałbym porozmawiać w lecie gdzie mogę POkazać jak zostały zmarnowane nasze pieniądze na przepłaconych "przetargach".....

Jednym słowem zielona wyspa.....:):):) Chyba w tych pustych POwskich łepetynach....
kaczorek ma motorek / 2012-12-12 11:21 / Tysiącznik na forum
śłupki srupki ,dupki "Święta uboższe niż przed rokiem? Znak zapytania ? no tak uprzywilejowani mogą się faktycznie zastanawiać !
Reszta powinna poznać przyczyny i oto polecane źródło "Kolejna, już XIII setka afer PO"
http://niepoprawni.pl/blog/54/kolejna-juz-xiii-setka-afer-po
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 11:30

"Kolejna, już XIII setka afer PO"

Porażająca prawda. A jedna " afera " większa od drugiej.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 11:38
Dla debosa aferą jest klepniecie po tylku Krawczyk przez Leppera (trzy miesiace piania POmedii, za tpo afera nie jest na skandal jaki sie odbywa od lat w związku z informatyzacją w MSWiA - ot taki przykład z brzegu ...
Afera jest powiedzenie przez Kaczynskiego, ze mniejszosci w Niemczech i Polsce powinny mieć takie same prawa, nie jest natomiast bubel za 2 mld zl w jego osranej warszfce, metro rozlazace sie w szwach czy POdwyzki nakladane bez litosci przez HGW ...Ot - myslenie POlskiego inteligenta.
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 11:47

ze mniejszosci w Niemczech i Polsce powinny mieć takie same prawa,

To nie afera. To głupota waszego prezesa. No ale jak się kieruje przesłanie do takich jak Oszołomowaty no to lepiej gadać głupoty niż powiedzieć coś madrego, a przede wszystkim zgodnego z prawdą.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 11:54

mniejszosci w Niemczech i Polsce powinny mieć takie same prawa

TO nie jest zgodne z prawda i mądre ...? No cóż - po raz ujawniają się kryteria POinteligenckie z typowego warszafiaka.
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 12:13

TO nie jest zgodne z prawda i mądre ..

A mądre jest ograniczenie praw Polakom, naszym rodakom którzy mają niemieckie korzenie ale od pokoleń mieszkaja w Polsce i są Polakami? I te prawa to im odbierać po co? Po to, żeby zrobić na złość Niemcom. Tylko w jaki sposób? Co Niemców moga obchodzić prawa Polaków mieszkających w Polsce? No zobacz chłopie w jakiej paranoi zyje wasz prezes a przez niego i np. Ty.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 12:32

A mądre jest ograniczenie praw Polakom, naszym rodakom którzy mają niemieckie korzenie ale od pokoleń mieszkaja w Polsce i są Polakami?

Debos - przykro mi, ale nie rozumiem twojego POwskiego toku rozumowania. Dla mnie tacy POlacy-rodacy, co to maja korzenie niemieckie i od pokolen mieszkanja w Polsce to po prostu ... Polacy. I maja takie same prawa jak kazdy Polak - o co ci chodzi - wiesz do konca? Ale jesłi "...na tej ziemi (polskiej), polskim dzieciom proponuje się atrakcyjne warunki nauczania, jeśli przyjmą język niemiecki jako język główny nauczania. ..." - to ja tutaj czegoś nie rozumiem - nie słyszałem aby Polakom w Niemczech pozwalano na język polski jako główny nauczania (a wiem to z własnego doświadczenia) - moze ty jakies "cudowne" przykłady znasz ... Wpływ TVN-u widoczny u ciebie na odległość.
Poza tym - tak jak stwierdziłem - to jest dla ciebie straszna afera - afera nie jest marnowanie i kradzenie miliardów złotych z naszych podatków. Nic się nie myliłem.
tatotato / 83.10.74.* / 2012-12-12 15:13
Ja tam nie widziałem nigdy miliarda złotych na oczy, nawet miliona. Nawet nie za bardzo mogę sobie wyobrazić jak wygląda kupka banknotów o takiej wartości. Wiem jednak, że bardzo łatwo wymawia się i pisze "miliard". Masz człowieku jakieś konkrety oprócz "marnowania i kradzenia miliardów"? Paplesz co ci ślina na język przyniesie a może gdybyś mówił o jakichś konkretnych (imię, nazwisko, okoliczności)np: setkach albo tysiącach to byłbyś bardziej wiarygodny? Dam Ci jeszcze jedną radę - jak już chcesz być taki oszałamiający to pisz o bilionach, trylionach i nieskończonych ilościach. Efekt ten sam ale za to jaka fantazja!
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 13:29

od pokolen mieszkanja w Polsce to po prostu ... Polacy

O widzisz. Nareszcie. I takim Polakom którzy chcą kultywować swoje tradycje twój prezes, którego wspiera ciemna pisowska czereda chce odbierać prawa.
nie słyszałem aby Polakom w Niemczech pozwalano na język polski jako główny nauczania

No i już kombinujesz. Jak prawdziwy pisiak. W Polsce też niemiecki nie jest dla tych ludzi główny a równoległy. Oni przecież na co dzień posługują się jęz. polskim. W Niemczech nie ma mniejszości polskiej. W Niemczech mieszkają Polacy którzy wyjechali za chlebem. Z Polakami pochodzenia Niemieckiego jest inaczej. Sa tutaj bo nie chcieli Polski opuszczać, w wyniku zawieruchy historycznej. W wyniku zmiany granic. Analogiczna sytuacja jest z Polakami na Litwie. A czy ktoś słyszał w ogóle o tym aby Polacy upominali się o jakieś prawa w Niemczech? A jeśli Polakom dać jakieś extra prawa to trzeba byłoby dać arabom, emigrantom bałkańskim, tureckim i Bóg jeszcze wie jakim. W końcu Niemcy byliby obcymi we własnym kraju.
Zresztą cała sprawa jest dęta i wynika ze złego stanu psychicznego wielkiego prezesa. Paranoik szuka kolejnych wrogów. Jeśli wrogami mogą być dla niego Polacy bez niemieckich korzeni to tym bardziej mogą być dla niego ci co te korzenie mają. No i prezes czuje, że są w Polsce tacy co w tej sprawie go poprą. Ot choćby Oszołomowaty, żeby się posłużyć pierwszym z brzegu przykładem.
Wpływ TVN-u widoczny u ciebie na odległość.

I jak ja tę brednię mam skomentować? No niby mógłbym i potrafiłbym ale nie bedę się obsuwał na poziom paranoi w jakiej egzystujesz.
zbynioB / 87.205.139.* / 2012-12-13 00:31
Jak myślisz "debos"? Kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja? Oczywiście sam złodziej. A jak myślisz - kto najgłośniej mówi o innych że są paranoikami?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 14:15

W Niemczech nie ma mniejszości polskiej

Nie cieakwi cie debosku z warszafki, ze do II Wojny Światowej taka mniejszość istniała, a po dojsciu do władzy faszystów ten staus im zabrano? Teraz POwtarzasz jak rezonas za TVN-em " nie ma mniejszości ", czyli według twojego rozumowania z twojego pieknego kraju, kwitnacego zielenia i nowoczesnoscia wyjechalo do niemiec prawie 2 m,ln Polaków ?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 13:53
Debos - przeczytaj ze dwa trzy razy to co napisałes - bo teraz to , za przeproszeniem, piirdolisz jak Tusk - w jednym zdaniu piszesz tak a w drugim zaprzeczas temu co napisałes wczesniej - nie widzisz tego - bełkot i chaos ... Po raz kolejny POwtarzam - POwska inteligencja nabyta z TVN-u wychodzi jak słoma z gumikaów. A może napity juz jestes o tej porze ?
Boby01 / 2012-12-12 14:05 / Bywalec forum
Znaczy ile zarabiamy wiecej? O cztery procent? Przecież to ejst parę złotych!! To w jaki sposób ma nas stać na więcej skoro ceny artykułow rosną przeciwnie proporcjonalnie do naszych zarobków... komuś się chyba pomyliło...
sprzezenie zwrotne dodatnie / 83.31.192.* / 2012-12-12 10:49
Wczoraj dziewczynka przed sklepem poprosila zebym cos kypil do zjedzenia!!!TAKA JEST POLSKA RZECZEWISTOSC W ROKU 2012 !!!ubustwo,glod i propaganga./nie chodzi tu o piszacego/.
ekstremalny / 2012-12-12 15:22 / Bywalec forum
Polska jest najbogatsza w swojej historii,moze najpierw naucz sie ortografii i zdobadz jakis zawod,a potem sie wypisuj,bo na razie dolaczyles do rzeszy leniwych nieudacznikow.
Takie dziewczynki sa codziennie pod kazdym marketem,wciaz te same,moz epojdz za nia i zobacz dla kogo zebrze
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 11:00

TAKA JEST POLSKA RZECZEWISTOSC W ROKU 2012

Taka była polska rzeczywistość i 1945, 1970, 1989, 2000, 2007r itd demagogu i konfabulancie.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 11:47
W 1945 był do tego powód, w 1970, 1989 i 200o krajem zarzadzał na pewno ktoś z twej warstwy inteligenckiej - to tez wiadomo dlaczego tak było, natomiast w 2007 rzeczywistość zaczęła się tak zmieniać na korzyść takich dziewczyn, że wasze skrzeczenie słychać było ponoć na jamajce. Utrata stołków i przywielji była tak przerażająca, że mało się nie POs...cie, nie dobos ?
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 12:16

W 1945 był do tego powód

Zawsze będzie powód. Zawsze będą biedni, alkoholicy, narkomani margines społeczny który znajdzie na gorzałę, narkotyki ale na jedzenie dla dzieci już nie. Ty się chyba z choinki urwałeś. Czy do ciebie bodźce zewnętrzne nie docierają.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 12:38
W twej POsranej POrzeczywistości tak zawsze bedzie - dla ciebie zawsze będzie norma 1300 zł pensji dla 30 % pracujących polaków czy emerytura w wyskokości 1300 zł dla 70 % emerytów. Ja się z tym nie zgadzam, bo byłem juz w kilku miejscach i nie widziałem tylu biednych ludzi co w Tuskkolandzie. Nigdzie, a gdy nawet sie pojawiła to był to cygan lub jakiś inny cudzoziemiec ze wschodniej europy ...
Jesłi dla ciebie biedni to margines społeczny, to masz w Tuskolandii ponad 10 mln marginesu - podsunąc ci stosowne dane czy sobie sam znajdziesz? Jesli to jest margines to czym ty w takim razie jestes ...? Takim szuja jak olejnik czy Lis, którzy w życiu nawet chwili biedy nie zanali? Na to mi wygląda.
bsf / 46.45.103.* / 2012-12-12 10:13
Szef rządu zazwyczaj już w piątek pakuje się do rządowego embraera i leci do domu. W Sopocie spędza cały weekend. Głównie odpoczywa, biega, bawi się z wnukami. Za jeden lot premiera do domu podatnicy płacą około 22 tys. zł. To góra pieniędzy! Nic dziwnego, że pojawiły się zarzuty, że samolot do Sopotu
premier traktuje jak taksówkę. I tu pierwsza w obronie premiera wystąpiła marszałek Ewa Kopacz. Stwierdziła, że owszem, lata rządowym samolotem do domu, ale robi to żeby... pracować w biurze poselskim!

– Z tego, co wiem, biuro pana premiera Donalda Tuska pracuje bardzo prężnie i wiem, że jeśli pan premier odwiedza to swoje biuro to może to zrobić właśnie w weekend – kadziła premierowi Kopacz w Radiu TOK FM.
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 11:08

W Sopocie spędza cały weekend. Głównie odpoczywa, biega, bawi się z wnukami. Za jeden lot premiera do domu podatnicy płacą około 22 tys. zł.

To straszne.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 11:42
Tak , tak - straszne to było gdy Kaczynski latał tylko raz na dwa tygodnie ...
Przeszło 16 tys złoty średnio dostał w 2011 każdy (!!) pracownik w kancelarii prezydenta Komórkowskiego. W roku 2011 - kryzysowym, kiedy to dzielny zont Anioła Tuska równo obdzielił wszystkich biednych POdatkami. To nie jest straszne - kolejny przykład rozumowanie POinteligenta ...
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 12:03

Przeszło 16 tys złoty średnio dostał w 2011 każdy (!!) pracownik w kancelarii prezydenta Komórkowskiego

Trudno polemizować z człowiekiem który stoi na dole drabiny społecznej ( tak cię oceniam ), ma w związku z tym małe dochody a chce się porównywać z urzędnikami wysokiego szczebla.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 13:11
Urzenik państwowy (państwowy

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------)
dostjacy 16 tys premi za otumanianie ludzi, gdy w tym samym czasie mediana pensji w Polsce wynosi około 2100 zł to nie jest temat do polemizowania dla debosa - to jest oczywista normalność. Masz racje - tutaj z toba ja nie moge POlemizować.
bsf / 46.45.103.* / 2012-12-12 11:17
To cynizm cwaniactwo i życie na koszt POdatnika czyli STANDARD na POdwórku.
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 11:43

czyli STANDARD na POdwórku.

Nie. To standard w sporym kraju w centrum Europy. Każdy premier i prezydent jest transportowany w sposób możliwie komfortowy i bezpieczny. Tusk tez jeździ do domu samochodem. Wraz z kolumna towarzyszących ochroniarzy ale też lata helikopterem. I to pewnie znacznie częściej niż embraerem. Premier to nie sołtys. Pamiętaj o tym. Albo raczej uswiadom to sobie wreszcie. Możemy przypomnieć prezydenta tysiąclecia który latał do Juraty generując rocznie milionowe koszty a pod rezydencją stała przez 24 godź na dobę karetka która kosztowała miesięcznie 220tys.
bsf / 46.45.103.* / 2012-12-12 11:55
Donald Tusk o rządowych urzędnikach: "Urzędnicy to ocean, to dżungla. Gdzie mogę, interweniuję. Byłem za słaby. Staram się limitować najbliższą okolicę przez zamrożenie płac i zamrożenie etatów. Porażka jest bezdyskusyjna. Nie dałem rady."

Te święta będą biedniejsze niż przed rokiem. Ale nie dla urzędników z ministerstw. Ci mogą sobie pozwolić nie tylko na bardzo bogate Boże Narodzenie. Wszystko dzięki hojności premiera Donalda Tuska i podległych mu ministrów. Do rządowych urzędników tylko w tym roku trafiło łącznie ponad 41 mln zł nagród! I na tym nie koniec!
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 11:52

To standard w sporym kraju w centrum Europy

TO ty chyba jakies rosyjskie standardy znasz, debos. Wychyl łeb z POmatrixai poczytaj jak się portuszaja w Szwajcarii, Szwecji, Danii ...może wtedy ochłoniesz ...
Poza tym, nie pamiętasz czasów co twoja droga partaia i jej naczelny błazen mówił na temat wożenia się przez rząd PIS? Pewnie nie - tyPOwa pamięć warszfiaka - a Tuska lecącego POkazowo rejsowym do USA pamiętasz? Transportował się w taki "wygodny i bezpieczny sposób" aby takich debosów jak ty ogłupić kompletnie czy jak?
Coś ci się ta twoja logika wywodów łamie w
debos / 79.191.173.* / 2012-12-12 12:24

Poza tym, nie pamiętasz czasów co twoja droga partaia i jej naczelny błazen mówił na temat wożenia się przez rząd PIS?

Ja wam pisowscy nieszczęśnicy próbuję uświadomić jaka jest ranga najwyższych władz a wasze partyjniackie łby nie są w stanie czegokolwiek co racjonalne przyjąć. Więc napiszę tylko, że lepiej pogodzić się z tym, że władza kosztowała, kosztuje i będzie kosztować. Niezależnie kto rządził, rządzi i będzie rządził. Niezależnie od tego jak nazywać się będzie premier, prezydent i z jakiej partii będzie pochodził.
abnegat finansowy / 91.102.104.* / 2012-12-12 07:32
"Zarabiamy lepiej, ale nie stać nas na więcej"

- to chyba zarobki nie nadążają za inflacją, co???
k aczordonald / 92.20.24.* / 2012-12-12 07:38
to jest styl pisania partii przewodniej i podazajacych za nia mediow.

skoro pensja wzrosla kwotowo a realnie moge nabyc za nia mniej, to oczywistym jest za zarabiam gorzej, a nie lepiej.
marta sok. / 178.36.15.* / 2012-12-12 07:24
Prezenty są dla dzieci , dla dorosłych to nieporozumienie, wymysł lobby handlowców.
z podręcznika młodego hodowcy / 178.36.247.* / 2012-12-12 06:42
Obecnie powodem do chwały jest to,że moje bydło jest chudsze niż sąsiada.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-12-12 11:57
A może o to chodzi, możesz teraz napisać, że twoje bydło jest przygotowywane do wyścigów i profity z wygranych zawodów przewyższą na pewno te z normalnej hodowli. Debosowo-podobni łykną to jak nic ...

Najnowsze wpisy