Forum Polityka, aktualnościKraj

Indeksy dla lubiących matematykę

Indeksy dla lubiących matematykę

Money.pl / 2006-08-14 09:24
Komentarze do wiadomości: Indeksy dla lubiących matematykę.
Wyświetlaj:
maa / 2006-08-14 10:34 / Tysiącznik na forum
by dać etaty pracownikom głownych kierunków.
Może i dobrze, że nie cieszą się popularnością, bo informatyk po specjaności xxxx-informatycznej to niedouk , taki jak i jego nauczyciele, chyba że się sam uczy (a znam takie przypadki osobiście).
Może zresztą przesadzam, głowne kierunki są też podejrzane. Jak uczył np. na AGH prof. F, właściciel Comarchu, gdy budował swają firmę, każdy się może domyślić. A inni wykładowcy są nie lepsi, może tylko brak im tej cudownej umiejętności, która pozwala wygrywać przetargi...

Generalnie jednak tendencja jest taka jak wszędzie - firmy dają sute wynagrodzenia hochsztaplerom (menagerom), którzy na szajsie zarobią miliony. To, że potem firma ma kłopoty z odbudową wizuerunku, nie obchidi już tandemu head-hunter - manager. Odprawy dla geniuszy zarządzania pozwalają im zwykle nic nie robić do końca życia.
No i młodzi usiłują się załapać do kasty legalnych gangsterów. Każdy trochę umie liczyć...
Lolek / 83.22.57.* / 2006-08-14 09:24
Wymienianie Uniwersytetu Śląskiego wśród prestiżowych uczelni jest poważną pomyłką. A tym bardziej wspominanie o informatyce na tymże. Przypuszczam również, że informatyka na uczelniach pedagogicznych także nie odstaje specjalnie od poziomu na UŚ-u.
Makaveli / 83.14.206.* / 2006-08-14 09:31
Chyba kogoś na usia nie przyjeli buehehehe! Ja bym sie bardziej zdziwil co tu bialystok robi. No a pedagogiki i informatyka? Folklor....
Lolek / 83.22.57.* / 2006-08-14 10:23
Czyżby Ciebie nie przyjęli na Uniwersytet Białostocki? Ja już jestem po studiach (na UŚ nie startowałem) i widzę jakie kłopoty ze znalezieniem pracy mają znajomi absolwenci UŚ-u. Dziwnym trafem u mnie w firmie nie pracuje nikt, kto skończyłby tam informatykę.

Najnowsze wpisy