Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeksy na niewielkim plusie

Indeksy na niewielkim plusie

Money.pl / 2006-03-24 19:24
Komentarze do wiadomości: Indeksy na niewielkim plusie.
Wyświetlaj:
A2 / 2006-03-26 19:29 / Spekulantka
W Tatrach obudziły się niedźwiedzie. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego zaobserwowali ślady tych zwierząt na śniegu w dwóch różnych rejonach gór, w Dolinie Kościeliskiej i w okolicy Łysej Polany...
dżeju / 2006-03-26 19:19 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Pochwalony (a co mam powiedzieć w niedzielę?)

Tak se myślę nad nową strategią. Obecnie działam "po partyzancku", z doskoku, czyli raz na jakiś czas wpadam w jakąś spółkę, po dobrym info lub AT i kupuję na ew. korekcie jeśli po kościach czuję, że będą dalsze wzrosty.
A dlaczego tej strategii nie zastosować na Forex-ie, gdzie malutki wzrościk/spadek generuje duży wzroscik portfela? I też z doskoku, po jakimś info, które normalnie przekłada się na wzrost lub spadek danej pary walut? Np. info o rozwiązaniu parlamentu czy dymisji rządu na pewno osłabiłoby złotego. Wtedy wskoczyć, zarobić 100% i wyskoczyć zanim sytuacja wróci do normy. Lub trzymać jeśli zanosi się na większą deprecjację. Co ważne, wejść małym kapitałem (myśle o 5kPLN), żeby nie było żal i żeby psycha źle nam nie podpowiadała, bo to ona w głównej mierze jest odpowiedzialna za straty.
Anale przewidują obecnie dalsze osłabianie się złotego. Może a je to? Orle, kiedyś chciałeś wchodzić w ten interes.

To tak z potrzeby krasomówczej napisane...
pawgos00 / 2006-03-26 23:13 / Bywalec forum
polecam testowe platformy.forex jest bardzo ryzykowny i bardzo mocno zalezy od AT.ja nie odwazylem sie wejsc wlasnym kapitalem (jeszcze ;))
Norbert / 2006-03-27 11:37
Radzę sprawdzić platformę Saxobanku, którą można ściągnąć z strony www.doakcji.com.
Matcox / 2006-04-09 18:28
a ja radzę taką platformę forexową OANDA, nie ma minimum inwestycyjnego.
janusz / 2006-03-26 20:55 / Bywalec forum
......... na wieki wieków.
Ciekawą propozycje na temat inwestowania przedstawia BDM ,jedynym problemem jest kasa( dając pod zarządzanie trzeba wywalić min. 50 k),grając samemu jest to większa adrenalina niż kontrakty no i czas.
orzeł / 2006-03-26 22:14 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
to właśnie propozycja w którą chcieliśmy z Jujkiem uderzyć :) byliśmy na etapie podpisywania umowy z Saxo Bankiem (bo tak to wygląda że rachunek jest na fizola i daje się upoważnienie do zarządzania kasą dla BDM)
problem natomiast powstał gdy dowiedziałem się że w związku z małym kapitałem startowym nie udało się wynegocjować wystarczająco dobrych warunków prowizyjnych)
pisałem już o tym że portfel celował na 20- 30 % rocznie (maks 40%) i okazało się że przy belce oraz 20 % prowizji od zysku byłoby to dla nas akceptowalne gdyby nie owe prowizje
przy zgromadzeniu większego kapitału przez biuro wystartujemy a wtedy damy znaka :)
pozdrowienia i lecę opowiadać spóźnione bajki :)
dżeju / 2006-03-26 19:20 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
bo jeden wiersze a drugi prozę preferujet :)
A2 / 2006-03-26 19:27 / Spekulantka
ostroznie z przepowiedniami anali) analizowalam ich przewidywania przez blisko rok , poniewaz interesowal mnie kurs euro)) Rzadko!! sprawdzala sie przepowiednia.
Remi / 83.23.237.* / 2006-03-26 19:35
Nie wierszem, lecz o prozę chcę spytać.
Napiszcie proszę, co myślicie o akcjach North Coast?
Czy warto się na nie zapisać?
Bardzo cenię sobie zdanie forumowiczów Money.
Artykuł z 16 marca nikt nie skomentował.
http://www.money.pl/a rchiwum/wiadomosci/artykul/maksymal na;cena;akcji;north;coast;ustalona; na;3;90;zl,61,0,145981.html

Pozdrawiam
craz / 83.24.30.* / 2006-03-25 08:48
Grę na GPW czas zacząć bo tu inni się bogacą ,spadki będą?
też być może ale wzrostą to pomoże.
Bo z poziomu 2500 (dwa i pół) nic nas już nie ściągnie w dół!
Więc wsiadajcie bracia śmiało bo wagonów będzie mało gdy grajdołek nasz kochany strzeli w góre oszalały a za rok może półtora powiesz "moja też w tym rola" że indeksy GPW-u są wysokie jak ze snu!
dżeju / 2006-03-26 19:04 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rymowanie nam zostanie, kiedy skończy się nam granie :)
mamy tu więcej artystów poza raczkiem, widzę
ravdrab / 2006-03-25 00:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzę, ze wszyscy zajęli się łykendem (od łyku świeżego powietrza).
Wobec tego życzę miłego spędzania czasu, odpoczynku, zapomnienia, odizolowania się od wszelkich codziennych "przywar".
Następny tydzień będzie DUŻYM TESTEM na następne tygodnie.
Będzie on ostatnim tygodniem na przemeblowania, a jak ktoś jest spod znaku bliźniąt to wie o czym piszę.

Większość dziennikarzy zajmujących się sprawami finansów tłumaczy wahania rynkowe danego dnia bieżącymi wydarzeniami. Doświadczenie uczy, że bieżące wydarzenia nie mają większego wpływu na ruchy dzienne. W najlepszym razie wiadomości rozpoznają siły, które mają wpływ na ruchy rynkowe od dłuższego czasu.

Nie wiadomości, ale coś zupełnie innego formuje ruchy rynkowe. Generalnie, istotne są nie same wiadomości, ale reakcja giełdy na wiadomości. W okresach optymizmu reakcja rynku jest zupełnie inna niż w okresach pesymizmu. Liczy się psychologia rynku w odniesieniu do wiadomości, szczególnie kiedy rynek działa odwrotnie niż się przewiduje.

Rynek dyskontuje przyszłość. Podczas formowania się pierwszej fali rynek „widzi" lepsza przyszłość mimo pesymizmu emanującego ze szpalt gazet finansowych. Podczas formowania się trzeciej i piątej fali coraz lepsze wiadomości są częścią postępu wydarzeń. Dobre wiadomości towarzyszą zakończeniu się fali piątej i osiągają swój szczyt po kompletnym ukształtowaniu się tej fali. Możemy powiedzieć, że „fale wiadomości" spóźnione są o jeden cykl w stosunku do „fal rynku", tj. pierwsza fala dobrych wiadomości odnosi się do trzeciej fali rynku, trzecia fala dobrych wiadomości odnosi się do piątej fal! rynku, a piąta fala dobrych wiadomości odnosi się do fali korygującej „B". Po dużej zniżce, wiadomości są najgorsze podczas formowania się drugiej fali korygującej w nowej hossie. Innymi słowy, rynek informuje nas o przyszłych zmianach w psychice ludzkiej, a nie odwrotnie.

Ostatnie nagrody Nobla w dziedzinie finansów są przyznane właśnie "psycholom".


Dla dziennikarzy:
______
Cyceron (Cicero Marcus Tullius. 106 - 43 p.n.e.)
Co innego jest ukryć, co innego przemilczeć.
Pablo / 2006-03-26 14:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ja myślę, że twierdzenie, że rynek informuje nas o przyszłych zmianach w psychice ludzkiej a nie odwrotnie nie jest poprawne.
To co robimy tzn. jakie składamy zlecenia jest pochodną zmian w, jak to określasz, psychice ludzkiej. A wypadkowa zachowań wszystkich inwestorów określa trend na rynku. A więc nie może być tak jak napisałeś, bo to by oznaczało, że pierwszą falę wzrostową generuje ogólne zniechęcenie do inwestowania i totalny pesymizm. A tak nie jest bo w takiej sytuacji nikt nie kupuje. Dopiero w momencie, kiedy większość (wystarczy 51% wartości zleceń) pomyśli o zakupach pojawia się pierwsza fala wzrostowa. Faktycznie wtedy w mediach pojawiają się jeszcze informacje o nowych dołkach.
Przy głębokim trendzie spadkowym złe informacje nie powodują już gwałtownych wyprzedaży. Tak jak przy osiąganiu nowych szczytów dobre wiadomości nie ciągną już rynku do góry. Przykład przy szczytach WIGu MPŁ podpisał kontrakt a kurs spółki tylko delikatnie wzrósł. Ta sama informacja miesiąc wcześniej spowodowałaby wzrost o 5-7%.
Poza tym informacje w mediach komentują wydarzenia giełdowe z poślizgiem. Kiedy mamy nowe szczyty i rekordowe obroty to tak naprawdę 20-30% zleceń sprzedaży ma na celu realizację zysków i wyjście ze spółki. I ci mniej zorientowani oraz nowi gracze, którzy dobiero na fali dobrych wiadomości o nowych szczytach wchodzą na rynek zostają z akcjami lub ogólnie nic nie zarabiają.
ravdrab / 2006-03-26 22:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale Groclin po dwudniowym pikowaniu zatrzymał te dołowanie, właśnie po informacjach prasowych - które mówiły o 2007.
NO LUDZIE!!!!

A tak na obecną chwilę zobaczymy jak się będzie działo w przemysle mięsnych po zablokowaniu granicy z Ukrainą dla Sokołowa i Dudy, które mają mały poziom ekspansji na tych rynkach. W dodatku zdobyły one Japonię.
Te dwie spółki powinny jutro zadołować, a po informacjach prasowych - powrót do pozycji wyjściowej.
Jeśli będą one dołowały to je jutro kupuję.
janusz / 2006-03-26 23:07 / Bywalec forum
Dobry wieczór Ravdrab.
Widzę że stajesz sie drapeżnikiem,polującym na łatwe(tanie)mięsko!
Sądze że zjazdu wielkiego nie będzie,info o blokadze przez UK "wyszła " w takcie piątkowej sesji,co było widać po kursie-no chyba że panikarze wywalą.
pozdr.
bodzio / 2006-03-26 22:39 / Bywalec forum
Taka mala poprawka do Dudy...na Ukrainie ma ostatnio kupioną farmę Borysa a żywiec mozna wwozic bez ograniczen.Sadzę ,ze to otworzy dudkowi wjazd na Ukraine jak nie tusz to żywych i chrząkajacych naszych swinek z ferm własnych,które dudek posiada.Wczoraj pisałes,ze wyszla rekomendacja kupuj dla dudka,mógłbys powiedziećkto ja wydał i cene docelową.pozdrawiam
ravdrab / 2006-03-27 21:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wlaśnie bodzio o tym mysleałem i się dzisiaj dokupiłem. Po 12.95.
Te rekomendacje wysłuchała żona, Biznes informacjach (TVN).
Wydaje mi się,że zakilka dni poznamy w szerszym gronie tę rekomendację.

Pozdrawiam.
ravdrab / 2006-03-27 22:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
BM BISE zaleca akumulowanie akcji PKM Duda, wycena 15,2 zł


Biuro Maklerskie Banku Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych wydało rekomendację Akumuluj dla papierów Polskiego Koncernu Mięsnego Duda, z wyceną na poziomie 15,2 zł. Autor raportu, analityk BM BISE Mirosław Stępień, wycenia akcje Dudy na 9,05 zł metodą porównawczą (do Sokołowa i Indykpolu) lub 19,3 zł opierając się na wycenie metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych.




Szacuje on, że spółka zarobi w tym roku na czysto 38,5 mln zł (0,8 zł/akcja) przy przychodach w wysokości 1,05 mld zł. W przyszłym roku zysk ma wynieść 44,3 mln zł (0,92 zł/akcja), a przychody 1,25 mld zł.

M. Stępień pisze, że w najbliższych 2-3 latach Duda zainwestuje kilkadziesiąt milionów złotych w budowę nowych ferm hodowlanych aby uniezależnić się od wahań cen surowca. Firma chce też rozbudować jeszcze w tym roku sieć centrów dystrybucyjnych z 6 do 10.

Pełna treść raportu znajduje się na stronach internetowych BM BISE.
gabrik / 2006-03-25 08:36 / portfel / Wierny Forumowicz
jak wiecie żaden ze mnie doświadczony gracz ale bardzo pomaga mi na giełdzie zwykłe doświadczenie życiowe a rola psychologii w grze giełdowej jest jedną z podstawowych bo na codzień mamy do czynienia z najprostszymi naszymi instynktami : strach,chciwość,złość,radość.
Tak więc podpisuję się pod postem RAVDRAPA dwoma rękoma lub dwiema rękami.
wypoczywajmy w spokoju bo do rozstrzygających walk coraz bliżej :-)
ATRX / 213.134.160.* / 2006-03-25 17:11
I JESZCZE ZAZDROŚĆ
ravdrab / 2006-03-25 00:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chyba mamy powody do zadowolenia:
- TVN - dobra rekomendacja,
- Polnord- zysk netto za drugie polrocze 2005 wynosi 1839tys zl, a za porownywalne
drugie z 2004 tylko 75 tys. Aktywa również OK. A w dodatku umowa z Arctic Paper Kostrzyn S.A.
- KROSNO - dobre sygnały kupna, a do tego dzisiejsze transakcje kupna,
- DUDA - mimo zamknięcia rynków na Ukrainę wyszła dziś rekomendacja kupuj,
- SANWIL - powrót na DT,
- MOL - chyba przez weekend już wszyscy "doczytają" rekomendację kupuj,
- RMFFM - RCA, MACD, dają syganł do dalszych wzrostów,
- NAFTA - "kontrakt na wzrost",
- TPSA - sławetne fale dają info na wzrost,
- PROKOM - ruch do góry, "wybicie z dołka",
- MCI - KOSMOS-> dla tej spółkitydzień bez grawitacji,
- EMAX, BETACOM - spółki, które są fajne i warto je mieć,
- SIMPLE - zwieramy szeregi bo idzie front kontynentalny,
- BORYSZEW - spółka od kilku dni w WIG20 - duże szanse na wzrost - aczkolwiek nie wiem, czy będzie tak samo jak po debiucie Biotona,
- BMPAG- chyba koniec spadków??!!

Teatr mój widzę ogromny:-))))
janusz / 2006-03-25 17:42 / Bywalec forum
No świetna obsada w twoim teatrze(polnord chyba zagra główną role z dudkami)
dzień dobry i pozdrawiam!!!
ps.dobry komentarz powyżej
maksio / 2006-03-25 09:12
Czy nie zapomniałeś o TECIE?
Myślę,że jest bardsziej rekomendowana do wzrostów niż SIMPLE, no i wszedłw nią 6-ty fundusz, co niebezpiecznie otwiera drogę dla spekuły, ponieważ zostanie tylko 3300000 akcji w obrocie (poniżej 50%). Widmo spekuły nie bardzo napawa mnie optymizmem.
Co sądzisz w tej kwestii?
ravdrab / 2006-03-24 23:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Janusz??
grajek / 2006-03-24 23:09 / "Uznany Gracz Giełdowy"
http://img481.imageshack.us/img481/9503/w209kl.png
grajek / 2006-03-24 23:09 / "Uznany Gracz Giełdowy"
zlikwidowac spacyje
ravdrab / 2006-03-25 00:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fularze1,
co Ty tym sugerujesz??
Nad tym głównym wykresem jest ważniejsze info, niż to Twoje niebieskie.....
"Z tyły sklepu" była PR-owska interpretacja. Z tym, że tym razem traktor dojedzie, bo zepsuło się koło zapasowe.
PYTANIE DO ROLNIKÓW: Czy traktor ma w ogóle koło zapasowe. A może musi mieć dwa, bo inne jest przednie i inne jest tylne:-))))
grajek / 2006-03-25 08:15 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ja sie nie znam :) to wy eksperci, wiec wkleilem
strokuś / 2006-03-24 22:24 / Uznany Bywalec forum i giełdy
no to Domin będziemy mieli tańsze frytki :-)
strokuś / 2006-03-25 09:54 / Uznany Bywalec forum i giełdy
z dzisiejszego Parkietu:
"Łukasz Wachełko, analityk CA IB Securities, wycenia akcję AmRestu na 46 zł"
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,97453,97463,25,0,re;po;silnej;wyprzedazy;odreagowanie.html#A97463
oczywiście za 2-3 m-ce będzie już wyceniał na ponad 50 zł :-)
Domin Stary / 87.206.213.* / 2006-03-26 13:29
W sumie to nie jest zła wycena, nawet b.dobra tylko myśę troszkę spóźniona i mniej więcej pokrywa się z moimi symulacjami po wynikach. Ale masz rację za chwilę będzie grubo ponad 50-) . Masz jeszcze wawel?
strokuś / 2006-03-26 20:29 / Uznany Bywalec forum i giełdy
mam - wiele dobrego jeszcze przed tymi czekoladkami i nie zamierzam się ich pozbywać, chociaż w najbliższym czasie nie będzie się tam pewnie nic ciekawego dziać
ale za 2 m-ce powinno juz byc jakieś 280zł
gabrik / 2006-03-24 19:24 / portfel / Wierny Forumowicz
moje futures
dziś rano otwarta krótka 2800 przy 2820 zamknięta
otwarta długa 2827 przy 2841 zamknięta
otwarta krótka 2841 przy 2831 zamknięta
P.S. gdybym wytrzymał godzinkę dłużej byłoby lepiej o 15 punktów na kontrakcie.Niestety znów żle zacząłem bo od krótkiej a niestety przy grze na kontraktach jeden błąd rodzi następne złe ruchy.
Na koniec chciałem nabyć długą przy 2810 ale do tylu nie doszły.

na kasowym dobry dzień dzięki MNI
pozdrawiam i jak JANUSZ u ciebie Z kontraktami?
janusz / 2006-03-25 17:32 / Bywalec forum
WItaj Gabrik!!!
długa 2830do2842
krótka2838do2816
Za dużo paniki z mojej strony,no ale pierwszy raz ......
Zdecydowanie wole spokojnie kontrolować Mci,bo od wykresu i zmian na kontraktach dostaje "oczo pląsu"
pozdrawiam.
gabrikk / 83.24.1.* / 2006-03-25 17:55
fakt dynamika wydarzeń jest momentami bardzo duża no i cały czas nerwy w którą strone rekiny zagrają :-)
Batman / 2006-03-24 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gabrik, czy od dawna grasz na kontraktach terminowych?
gabrik / 2006-03-25 08:24 / portfel / Wierny Forumowicz
absolutnie nie na giełdzie od września od stycznia gram na opcjach a od 3 dni dopiero na rynku kontraktów ponieważ nadal uważam że to wysoce ryzykowne dlatego obiecałem pisać jak mi idzie.A sporo było ostatnio nowych graczy którzy chcieli się w to bawić bez nawet podstawowej wiedzy więc myślę że im to choć troszkę pomoże ( wolałbym oczywiście nie zostać przykładem kolejnego oskubanego ;-) pozdrawiam
Batman / 2006-03-25 09:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na kontraktach trzeba bardzo uważać. Ja zawsze gram z stop lossem. Bardzo istotne jest również posiadanie wolnych środków na rachunku, aby zabezpieczać depozyt do wartości ustawionego stop loss, gdyż przy kontraktach z rynku może wyrzucić nie tylko stop loss, ale również brak depozytu w wyniku poniesionych strat.
sauton / 2006-03-24 21:16
Jeżeli na wykresie intraday -10 min włączymy
Wtęgę Bollingera (21) górne ograniczenie wstęgi
możemy potraktować jako sufit od którego
odbije się kurs co pozwala otworzyć pozycję krótką
pod warunkiem że będzie ona nachylona pod
kątem < 45 st.
W chwili osiągnięcia poziomu 2800
górne ograniczenie Wstęgi przypominało pionową
ścianę po którym kurs zamiast odbić jedynie się
prześlizgnął.
oczko / 83.29.228.* / 2006-03-24 21:36
Ok to teoria pozbawiona emocji - pochwal się swoimi osiągnięciami praktycznymi na
kontraktach ! Z uwagą obserwuję poczynania grabika i chwała mu za bierzące relacje !
Powodzenia w inwestycjach grabik - czekam na następne relacje.
sauton / 2006-03-25 10:23
Podczas gry day-trader na kontraktach pulpit
monitora musi być tak skomponowany by
pokazywał jednocześnie kurs notowań kontraktu
(wykres świecowy 10 lub 5 min )Wskaźniki MACD
, POS alternatywnie STS, wykres kursu
instrumentu bazowego, listę aktualnych notowań giełd
europejskich, kurs EUR/PLN – wszystko w czasie
rzeczywistym odświeżane automatycznie.
Decyzję o otwarciu pozycji najlepiej podjąć gdy
wszystkie w/w dane oraz wskaźniki znajdują się w
położeniu gwarantującym iż podcięta decyzja daje
większe prawdopodobieństwo sukcesu niż 50%
gabrikk / 83.24.1.* / 2006-03-25 17:41
tak to racja np. MACD jest bardzo wiarygodny w przeciwieństwie do rynku kasowego gdzie nie zawsze można polegać na jego wskazaniach a to z racji mniejszej dynamiki niż na kontraktach
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy