Forum Forum finansoweInne

Informacja dla poszkodowanych Przez TOUREX

Informacja dla poszkodowanych Przez TOUREX

Korporacja Feniks / 2009-01-24 17:42
Nabiera tempa sprawa firmy Tourex Touristik & Handel, której ofiarą padła duża liczba klientów. Do poszkodowanych działalnością Tourex należy grupa kilku tysięcy osób, w tym około 1.800 obywateli polskich .

Tourex Touristik & Handel pożyczał od klientów po minimum 10 tys. euro m.in. , gwarantując inwestorom 12-proc. stopę zwrotu w skali roku. Oferta firmy była ryzykowna, bo pozbawiona informacji o sposobie lokowania środków.

Od blisko trzech lat przedsiębiorstwo nie wypłacało obiecanych odsetek. Pomimo, iż wielu klientów rozwiązało z Tourexem umowy , nie otrzymali oni zwrotu wkładu.

Sąd w Austrii (w Feldkirch) ogłosił 5 grudnia upadłość spółki Tourex Middle East FZE z siedzibą w Dubaju, która w 2006 roku przejęła działalność zlikwidowanej firmy Tourex Touristik & Handel ze Szwajcarii, Powodem likwidacji Tourex Touristik & Handel ze Szwajcarii były wątpliwości szwajcarskich służb podatkowych

Obecnie przeciwko firmie Tourex Middle East FZE z siedzibą w Dubaju toczy się postępowanie upadłościowe przed Sądem Okręgowym (Landesgericht) Feldkirch w Austrii,



Dla całej grupy poszkodowanych istnieje możliwość przyłączenia się do postępowania upadłościowego.



W celu właściwej obsługi i reprezentacji osób poszkodowanych przez Tourex Middle East FZE z siedzibą w Dubaju, Korporacja Prawno Finansowa „Feniks” Spółka Komandytowo-Akcyjna Jerzy Kupisz z siedzibą w Lublinie i Kancelaria Adwokacka Dr. Andrzej Remin & Tomasz Gaj; Mariahilferstrasse 20; 1070 Wien podpisały umowę o współpracy partnerskiej.



Przedmiotem umowy jest kooperacja dotycząca reprezentacji osób poszkodowanych przez działanie Tourex Middle East FZE.



Partnerzy umowy uzgodnili współpracę odnośnie stworzenia wspólnej struktury organizacyjnej mającej na celu skuteczną obsługę wierzycieli z punktu widzenia prawnego, technicznego oraz logistycznego w ramach postępowania upadłościowego.

Jednocześnie w ramach kooperacji działań dokonujemy reprezentacje klientów przed wszystkimi sądami, prokuratorami, syndykami, osobami, urzędami, instytucjami, a w szczególności w sprawie znalezienia majątku ukrytego firmy jak też odnalezienia i zabezpieczenia majątku wspólników Tourex Middle East FZE we wszystkich krajach ,w których majątek może się znajdować, w celu jego zabezpieczenia w poczet odzyskania wierzytelności na rzecz naszych klientów.



Wszystkie osoby poszkodowane przez Tourex Middle East FZE zapraszamy do skorzystania z oferowanych usług dotyczących odzyskania wierzytelności.

Każdemu z Państwa zostanie nadany indywidualny numer identyfikacyjny zgodny z numerem udzielonego przez Państwa pełnomocnictwa ,dzięki czemu bez ujawniania danych osobowych będą mogli Państwo na bieżąco śledzić postępy w powierzonej nam sprawie:

-datę zgłoszenia do masy upadłościowej

-suma wierzytelności

-suma odsetek

-inne ważne dla sprawy

Będziemy również zamieszczali treść wszystkich składanych pism procesowych, co pozwoli Państwu na bieżące śledzenie przebiegu procesu upadłościowego oraz postępów w poszukiwaniu i zabezpieczaniu majątku Tourex Middle East FZE i majątku wspólników firmy, które to informacje umożliwią Państwu ciągłe monitorowanie działań prowadzonych na Państwa rzecz w celu odzyskania roszczeń wraz z należnymi odsetkami.
Wyświetlaj:
marekika / 89.79.188.* / 2009-02-02 19:23
Witam,dla mnie FENIKS odzyskał dwie bardzo przeterminowane i skomplikowane
płatności ,gdzie inni nie chcieli się tym zająć ,jestem bardzo zadowolony z ich
działalności.Teraz chętnie polecam tą firmę innym poszkodowanym.
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 15:43
A dla mnie to ich sprzedawanie akcji wygląda jak RENTIER II ;)
podhale 8 / 83.14.145.* / 2009-02-07 13:45
OK umowy wysłałem ,jest informacja ze prokuratura austriacka ma juz 18 mln euro, chyba to w końcu Feniks uporządkuje ,najgorsi sa Ci co juz dostali czesc kasy pod stołem i teraz opowiadają wszelkie głupoty aby tylko nas nie dopuścić do upadłości, mój reprezentant okazał się tak chamskim człowiekiem że za kontakt Z Feniksem chciał 200 euro sam nie wiem jak ja mu kiedyś zaufałem,
poszkodowany15 / 79.188.85.* / 2009-02-02 18:55
A zapomnialbym dodac umowy wyslane do FENIKSA , bo przeciez tu CZAS dziala na moja niekorzysc im szybciej tym lepiej
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 15:46
Ciekawe ile osób tak zachwala tego feniksa - im dłużej czytam tym bardziej wydaje mi się, że to ta sama osóbka...
poszkodowany15 / 79.188.85.* / 2009-02-02 18:46
Zostalem rowniez poszkodowany - zastanawialem sie jednakze po obejrzeniu strony FENIKSA i kancelarii ktora bedzie prowadzila sprawe nic tu nie moge wiecej
dodac - nawet nie wyliczalem odsetek , wazne zeby chociaz czesc tych pieniedzy zostalo odzyskanych i wyplaconych , przeciez do Diabla komus trzeba zaufac
Teraz zaluzje ze wczesniej nie sprawdzilem firmy i rekomendacji lepiej wydac bylo kilka groszy na wywiad niz teraz ..................tak naprawde miec papierek z ktorym moge..........
ania01 / 2009-03-31 23:03
witam, jestem też poszkodowana przez TOUREX I NIE WIEM CO ROBIĆ ? osoba która mnie w to wciągnęła wciąż mówi że mam czekać, już nie wiem na co? dzwoniłam do Gliwic ,ale tam nikt nie odbiera telefonu...
Mateusz W / 91.94.167.* / 2009-01-31 11:57
Jestem rowniez pokrzywdzony przez firme Tourex
i oczywiscie juz zlozylem w korporacji dokumenty
Przypomina mi to pewna inna historie
dotyczaca upadajacego mojego zakladu kiedy ogloszono upadlosc
czesc z nas po wyroku sadu oddala sprawe do windykacji ale czesc chciala poczekac
tlumaczac sie tym ze skoro inni dostana to oni tez z sprzedanego mienia zakladowego
chcieli przechytrzyc wszystkich - stwierdzeniem po BO TRZEBA ZAPLACIC firmie windykacyjnej
a tak beda mieli za darmo - i otoz co sie stalo firma windykacyjna jako prelnomocnik wszystkich ktorzy podpisali umowe
odzyskala czesc srodkow finansowych a ci ktorzy czekali po 5 latach sie obudzili i nagle stwierdzili ze trzeba zajac sie
sprawa kiedy juz nie bylo co sprzedawac - mysleli ze stanie sie cud , ktory nigdy nie nadszedl
Takze wszystko jest w panstwa rekach -zastanowcie sie im wiecej nas bedzie wieksze szanse sa na odzyskanie
przynajmniej czesci wplaconych pieniedzy
borys111 / 83.14.205.* / 2009-02-01 12:55
Z dôvodu konkurzného konania firmy Tourex prihlasujeme pohľadavky :
Zmluvu sme podpisaliBol nám poslaný e-mail z firmy TOREX kde by sme mali do 16.3.2009
prihlásiť svoje pohľadavky.
Prosím Vás kontaktujte nás a poraďte ako máme v tomto smere
postupovať.

Ďakujeme Feniksowi
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 15:48
Niezły translator ;) Wyszło prawie dobrze.
Tes45 / 83.7.20.* / 2009-01-30 19:41
Witam wszystkich! W końcu jest ktoś, kto pomaga konkretnie.Umowa podpisana,
dokumenty wysłane i czekam.Sadząc po nr umowy jaki nadano to widzę,że ponad 260
osób już jest obsługiwanych przez Feniksa i Kancelarię Adwokacką. Trzymam kciuki za
powodzenie sprawy a zwłaszcza liczę na znalezienie majątku ukrytego bo to pozwoli
na zwiększenie szans na odzyskanie większych kwot.Pozdrawiam wszystkich.
Petr / 2009-01-25 17:46
Psal jsem email na Feniksa.Odpowiedzieli, že se všichni můžeme připojit je k mé Češi taky. Chcete zvýšit dokumenty a odeslat k Corporation.
Petr105 / 77.254.16.* / 2009-01-25 17:46
Psal jsem email na Feniksa.Odpowiedzieli, že se všichni můžeme připojit je k mé Češi taky. Chcete zvýšit dokumenty a odeslat k Corporation.
Kazik80 / 2009-01-25 14:04
Wysłałem zapytanie w sprawie tego Tourex na email biuro@korporacja-feniks.com i w ciągu pół godziny chyba miałem umowy już usiebie. Super współpraca . Dzięki nim odzyskałem wiare w odzyskanie swoich pieniedzy. Juz wysyłam gotowe umowy
apacz15 / 87.99.112.* / 2009-01-24 18:25
Nastepna piramida , niestety w takich przpadkach nalezy reagowac szybko nawet sie nie zastanawiac , znajac polskie przywary polacy krzycza jak cos sie dzieje ale jak juz co do konkretow to pewno teraz siedza i debatuja co nalezy zrobic i tak w nieskonczonosc zaczym sie zjednoczyc i wspolnie rozpoczac dzialalnia , dobrze ze chociaz jedna firma zareagowala w ten sposob i przedstawila oferte pomocy dla tych osob i BRAWO IM ZA TO
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 15:51
Za co? Za to że wzorem rentiera usiłują upchnąć poszkodowanym (tym razem swoje) akcje? buahahaha
Dariusz N.........ki / 83.14.205.* / 2009-01-24 17:47
I bardzo dobrze ze ktos się w koncu za to zabrał , moja tesciowa tez straciła i to bardzo duzo niby tesciowej nie zal ale kasy szkoda , mamy juz z nimi umowe
Romin01 / 89.229.135.* / 2009-01-25 15:47
A ja na szczęście już podpisałem umowę z Kancelarią Adwokacką i wszystko odesłałem do Feniksa.Mailem dostałem info o swoim numerze i wysyłce dokumentów do kANCELARII I czekam na działania, zwłaszcza na efekty poszukiwań majątku.Wiem, że inni spotykaja się gdzieś na Śląsku ale moim zdaniem to czas na dzałania a nie jakieś dyskusje w grupach.Dyskusje już byłyi co ztego mamy? Kupę straconej kasy.Teraz przynajmniej wiem, że ktoś rzetelnie mi pomaga a nie wyłudza pieniądze. Sam w sprawie Tourexu na pewno nic bym nie zrobił ale skoro zajmują się tym profesjonaliści to jestem spokojny jak już dawno nie byłem.
ElżbietaEL / 83.7.118.* / 2009-01-27 11:14
Witam wszystkich! Ja też mam to poczucie, że nie jestem sama.Umowa podpisana, dokumenty wysłane i czekam.Sadząc po nr umowy jaki nadano to widzę,że ponad 100 osób już jest obsługiwanych przez Feniksa i Kancelarię Adwokacką. Trzymam kciuki za powodzenie sprawy a zwłaszcza liczę na znalezienie majątku ukrytego bo to pozwoli
na zwiększenie szans na odzyskanie większych kwot.Pozdrawiam wszystkich.
2Irek2 / 2009-01-29 23:07
Ludzie nie zastanawiajcie się . Nareszcie jakas firma podjeła sie walki Tourexem. Byłem chyba w 4 kancelariach niby poważnych żadna się nie podjęła sprawy. Trzeba walczyc o swoje jak jest taka możliwość i to jak najszybciej wysłac umowy do Feniksa
Darek S......................wski / 83.7.118.* / 2009-01-27 11:28
O, widzę więcej takich jak ja tzn. poszkodowanych ale nie samych.Mnie też obsługuje Feniks.Zauważyłem też coś dziwnego, kręcą sie koło mnie jacyś ludzie tzn.dzwonią, proponuja spotkania i mówią, że chcą pomóc ale nic konkretnego nie oferują tylko roztaczają jakąś wizję........ Wizji mam dość, jedna mnie już urzekła i włożyłem 100.000 euro.Kolega, który namówił mnie do podpisania umowy z Tourex jest przekonany, że to ktoś z otoczenia Tourex-u celowo robi zamieszanie, bo ma w tym interes, aby jak najmniej osób zdążyło zgłosić się do sądu po swoje pieniadze. Co o tm sądzicie?
jarosław.......s / 83.14.205.* / 2009-01-29 11:00
Słusznie Strachon kreci dziwne rzeczy niektórym powypłacał po cichu i oni teraz sieja zamieszanie , sprawa jest prosta jeśli w jakiś sposób spowodują że ktoś nie podpisze umowy z Feniksem to tak jakby dostali te pieniądze w prezencie, już wiemy że to stało się grubym oszustwem ,dziś wysłaliśmy całą grupą umowy do lublina z wiarą że feniks im dokopie i odzyskamy nasze środki , wstyd tylko że byłem ich reprezentantem dlatego ratuj\ę wszystkich których wprowadziłem w to szambo za co jeszcze raz przepraszam
Artur500 / 2009-01-29 16:01
A ja korzystalem juz z uslug feniksa i jestem bardzo zadowolony.Profesjoinalna obsluga,odzyskali zaraz dlug.Inne firmy kasowaly tylko kase a nic nierobili.Bardzo polecam. Dobrze trafiliscie
MarioK / 2009-02-01 20:39
Czytając te komentarze upewniłem się tylko że dobrze trafiliśmy z ty Feniksem i nie ma na co czekać tylko wysyłać szybko umowy i niech jak najszybciej odzyskają nasze pieniądze.
Krzychooo / 77.115.11.* / 2009-02-25 23:20

Czytając te komentarze upewniłem się tylko że dobrze trafiliśmy z ty
Feniksem i nie ma na co czekać tylko wysyłać szybko umowy i niech jak
najszybciej odzyskają nasze pieniądze.

A ja mam coraz większe wątpliwości, jak czytam te posty. Jeden po drugim same peany
i pochwały. Wszyscy ufni i szczęśliwi. Jeden nawet z tego, że po pół godzinie dostał maila
z umowami... :-p

Nie zastanawia Was to, że:
1. ewentualnie odzyskane środki mają wpłynąć na konto kancelarii?
2. zgłoszenie wierzytelności ma być płatne? Niby dlaczego?
3. minimum 70 EUR x 300 wniosków to daje ... sporą kwotę jak za nic.
NIC - BO TEN RUCH NIC ICH NIE KOSZTUJE!

Nie zamierzam skąpić pieniędzy z odzyskanych kwot, ale raz już udupiłem kilkanaście tysięcy Euro i jakoś nie zamierzam utopić więcej w owczym pędzie.

Nikt z Was nie pomyślał, żeby zadzwonić, albo napisać do sądu w Feldkirch
z pytaniem o upadłość i opłaty za zgłoszenie wierzytelności?
rys34- / 159.255.190.* / 2013-02-01 11:39
i co powiesz teraz luty 2013 r dali rade i juz czesc mam na koncie a ty dupku
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 15:58
Jak czytam sensowne wypowiedzi - nabieram przekonania, że może jeszcze nie wszyscy zdurnieli do reszty ;) Trzym się chłopie.
fan-klub-feniksa / 83.14.205.* / 2009-02-28 18:28
Ciekawe gdzie wtedy jak utopiłeś te pieniądze była twoja podejrzliwość a może byłeś reprezentantem i zarabiałeś na tym jak inni topili, dzwoniłem do sądu też możesz jak słusznie zauważasz tu każdy ma wolną wolę , myślę ze mec.Remin jest zbyt znanym międzynarodowym prawnikiem aby czyhał na nasze 69 E, w mojej okolicy a nie mieszkam na wsi za odpowiednik tego ok 400 zł to sobie żadnego adwokata nie wynajmę nawet do sporu z teściowa a co dopiero do upadłości w Austrii jeśli jej nie przeniosą na przykład do Dubaju lub Szwajcarii ,zresztą samo zgłoszenie wierzytelności to nie wszystko ,chociaż tłumaczenie go na niemiecki podejrzewam ze wchłonie podobną kwotę dla tłumaczy, później jest rada wierzycieli na której pojedynczy głos chyba niewiele będzie znaczył a koszty przejazdów itp telefonów korespondencji nawet patrząc w ten sposób wychodzi taniej ,ja i moi przyjaciele podjęliśmy decyzję dokumenty przesłaliśmy do Feniksa , mam ciotkę w Wiedniu była u nich w kancelarii i wszystko OK , na jednej z głównych ulic miasta pod bardzo prestiżowym adresem ,ale zgadzam się z tobą że już raz zostaliśmy wmanewrowani i trzeba dmuchać na zimne , zresztą każdy powinien sam podjąć decyzję, zanim się zdecydowałem też szukałem w necie informacji o nich nic niepokojącego nie znalazłem wręcz przeciwnie
pozdrawiam
i oby jak najszybciej ten temat zamknąć oczywiście z sukcesem dla wszystkich pokrzywdzonych przez tourex co mam nadzieję szybko nastąpi
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 15:56
Mecenas Remin... Hmmmm... Zaraz zaraz, czy to aby nie ten o którym nic za cholerę nie wiadomo, bo jak się patrzy na stronę to poza niewiele wartymi certyfikatami nie ma ani słowa o tym na jakiej podstawie p. Remin (o ile istnieje) ma prawo do wykonywania zawodu prawnika?
e tam / 83.14.205.* / 2009-07-03 22:14
Gdybys jełopie potrafił wpisać poprawnie imię i nazwisko w wyszukiwarkę wyszłoby to czego szukasz o ile potrafiłbyś zrozumieć co znaczy dr praw ,spory w Hadze ale komu ja odpowiadam i po co-
Сергией. / 83.19.92.* / 2009-02-02 19:35
Как хорошо что существует такая Kорпорация как Феникс! Я вложил 250.000 евро в Tourex и был уверен что эти деньги уже потерял, но благодаря Адвокатской Канцелярии Dr. Andrzeja Remina i Kорпорации Феникс я уверен, что деньги вернут.
Документы и необходимые соглашения были подписаны в один день. Oчень профессиональный подход к делу! Без проблем договорился по русски. Теперь жду результатов.
Сергией.
Сергией / 83.19.92.* / 2009-02-02 19:34
Как хорошо что существует такая Kорпорация как Феникс! Я вложил 250.000 евро в Tourex и был уверен что эти деньги уже потерял, но благодаря Адвокатской Канцелярии Dr. Andrzeja Remina i Kорпорации Феникс я уверен, что деньги вернут.
Документы и необходимые соглашения были подписаны в один день. Oчень профессиональный подход к делу! Без проблем договорился по русски. Теперь жду результатов.
Сергией.
az-wstyd / 83.14.205.* / 2009-02-03 23:28
no to i Rosjan oszukali nic nie powiem i my i oni moglosmy wczesniej pomyslec moze z feniksem sie uda mam taka nadzieje jak nie to juz nie wiem co ale teraz mam przynajmniej kontak z fiema prawna i nadzieje zreszta tez i nie mam innych mozliwosci jesli nie przystapie do sadu i mas upadlosciowej to se chyba te kwity zawiesze naprzeciw sedesu i jak tam sasiade to pomysle jaki czlowiek glupi ze dal do turexu
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 15:59
Rosjan to oszukał ten kolo, który ten tekst spłodził - bo uważał, że zna rosyjski ;)
56756543459 / 83.14.205.* / 2009-04-11 12:45
http://www.korporacja-feniks.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=41&lang=pl
nagaprawda / 83.20.83.* / 2009-06-23 16:22
Zastanawia mnie tylko po jakie licho wklejać link do strony jakiejs pseudokorporacji na forum rzekomych jej klientów. Skoro tak ją chwalą (Ci-klienci - w sensie- obaj ;)))))) to chyba już wiedzą, co to za firemka, co nie? hehehe A może to kolo z feniksa się rozpedził i niechcący podpisał?... Nie wiem, muszę chyba spytać mecenasa ;)
-9- rysiu- / 159.255.190.* / 2013-02-01 11:43
I co wszyscy niedowiarkowie powiecie teraz kiedy Feniks odzyskał 1,6 mln euro dla nas zastanawiam sie teraz co za debile i po co pisali negatywne p*******, pewnie ludki których Feniks kiedyś zwindykowal

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: