Forum Forum inwestycyjneFundusze

ING małe i średnie spółki

ING małe i średnie spółki

K.P. / 80.55.180.* / 2007-08-23 15:24
Jak była możliwość wejśc do tego funduszu w czerwcu to bardzo się ucieszyłam myśląc ,że to bardzo dobra inwestycja.Teraz wiem ,że to nie była dobra decyzja.Dużo przez ostatnia korektę straciłam.Teraz jak wyjdę to z dużą stratą ale bez ryzyka ,że stracę więcej ale nie rychło będzie możliwośc powrotu.Jak myślicie co zrobić? Jak i kiedy będzie szansa na odrobienie tych strat? Czy lepiej wycofać się i wejść w coś bezpieczniejszgo?
Wyświetlaj:
5424 / 2007-08-23 20:32 / Fan Linuxa Ubu
ja dziś zwiałem w gotówke jesli chodzi o iNG to polecam Srodkowoeuropejski fundusz kupujesz go teraz po cenie emisyjnej co do zysków to nieżle się wyrabia, przeanalizuj jego wykres.
5424 / 2007-08-23 20:35 / Fan Linuxa Ubu
po co wychodzic robicie konwersje w fundusz gotówkowy i czekacie, nic nie tercicie, jak idzie w góre robicie konwersje na fundusz o wiekszym ryzyku, tu nic się nie traci, i nie potrzeba wychodzić
5424 / 2007-08-23 20:38 / Fan Linuxa Ubu
jeszcze jedna uwaga zarabiajcie na spadkach ja koweruje na duze ryzyko i np. po dwóch dniach konwertuje w gotówkę raz się traci raz zyskuje,
pierwszy raz / 157.25.31.* / 2007-08-23 20:06
Gdy otwierano ten fundusz to było ogólnie wiadomo, że ceny akcji są przewartościowane, wykresy "na górce" . Letniej korekty było można się spodziewać ale do tego FIO inaczej wejść się nie dało. Narazie większość mówi "korekta" i, że gospodarka ma dobre fundamenty.Ja nie jestem na twoim miejscu nie wiem jaki był przyjmowany horyzont czasowy przez Ciebie dla tej inwestycj.Fundusze tego typu harakteryzują się "wysokim ryzykiem dużych wachań wartości jednostki u. zwłaszcza, w krótkich okresach czasu.Często te wachania są wyższe niż w przypadku zwykłych FIO akcji.Przed wyjściem ,automatyczną stratą zajrzyj do prospektu tego FIO i dla uspokojenia popatrz na to jaki czas inwestycji był zalecany. Zanim wyjdziesz pomyśl też w czym odrobisz straty .Małe i średnie s.trudno dogonić. ps. nie chcę z siebie robić wyroczni .chętnie poczytam inne komentarze.
J.S. / 2007-08-23 16:26 / Bywalec forum
Ja tez sie ucieszylem, tez myslalem ze to dobra inwestycja, tez przez korekte stracilem.
Ale proponuje czekac stracisz dopiero ja wyjdziesz i niebedziesz mlog wrocic!!
Kiedy odrobi niemam pojecia:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy