Forum Forum inwestycyjneFundusze

ING Subfudusz Środkowoeuropejski - warto???

ING Subfudusz Środkowoeuropejski - warto???

ewukor / 2007-07-25 12:06
Witam,
chciałabym zacząć przygotę z inwestowaniem. Doradca z ING polecił mi Subfundusz Środkowoeuropejski.
Proszę, podpowiedzcie, jakie są perspektywy dla tej inwestycji? Może w związku z prognozowaną bessą w Polsce to jest korzystne rozwiązanie?
Wyświetlaj:
PaoloJ / 212.2.100.* / 2007-07-25 17:07
1. jest to fundusz akcji dodatkowo sektorowy(sek. finansowego) = duże ryzyko jeżeli takowe akceptujesz to ok
2. Inwestuje równiez w Polsce, dodatkowo Indeksy wschodnoeuropejskie zwł np węgierskiBUX są powiązane z WIG=bessaw Polsce również spowoduje spadek wartosci
3. Doradca ING sprzedaje to od czego ma prowizję a niekoniecznie to co jest najlepsze dla Ciebie
4. Reasumując jako częśc portfela funduszy owszem akceptując duże ryzyko/jako początek przygody z inwestowaniem niekoniecznie
Powodzenia
Garom / 2007-07-25 12:50
"Może w związku z prognozowaną bessą w Polsce to jest korzystne rozwiązanie?"
A Polska to leży gdzie? Czyż nie w Europie Środkowej?
Ten fundusz jest silnie skorelowany z WIG-ami, mimo wszystko.
Puki co idzie nieźle też go miałem ale zmieniłem na akcji ze względów techniczno-ekonomicznych (moim zdaniem ma szanse na większe wzrosty - tym bardziej, że konwersję zrobiłem w dobrym momencie).
Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to dobry pomysł na początek inwestowania w fundusze - najpierw zapłacisz koszty dystrybycji J.U i będziesz odrabiać stratę a to nie jest zachęcające. Proponuję inne rozwiązanie - otwórz darmowe konto w mBanu z opcją - Supermarketu FI - tam możesz inwestować bez dodatkowych kosztów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy