Forum Forum finansoweBanki

INGBankOnline - Zabezpieczenia

INGBankOnline - Zabezpieczenia

xxx2 / 83.22.187.* / 2007-10-21 09:27
Witam!

Jak oceniacie bezpieczeństwo dostępu internetowego do konta w banku śląskim? Moim zdaniem w porównaniu do innych banków to jest to zabezpieczenie mierne. Wg mnie konto bez tokena lub przynajmniej sms-kodów to atrapa.

Niby wcześniej był jakiś klucz autoryzacyjny w śląskim, teraz wprowadzili coś na styl autoryzacji za pomocą sms-ów ale jak piszą, tylko w przypadku niektórych operacji, a cały algorytm jest pooufny i strzeżony.

Korzysta ktoś z Was z INGBankuOnline? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami. Czy jest możliwość powrotu do autoryzacji przy pomocy klucza? Czy jeżeli założyłbym teraz konto z dostępem do internetu w śląskim byłbym zmuszony autoryzować się tą nową metodą?

Taki fajny bank, fajne oprocentowanie OKO, a wg mnie takie lipne zabezpieczenia :/
Wyświetlaj:
nomia / 2007-10-23 10:20
chyba czegoć nie rozumiem....
najpierw piszesz, że

konto bez tokena lub przynajmniej sms-kodów to atrapa.

a później że chcesz zrezygnować z metody potwierdzania kodami sms operacji i przejść na starszą wersję zabezpieczeń z plikiem-kluczem.
xxx2 / 83.22.201.* / 2007-10-24 14:21
a później że chcesz zrezygnować z metody potwierdzania kodami sms operacji i przejść nastarszą wersję zabezpieczeń z plikiem-kluczem.
bo w ING autoryzowane kodem sa tylko niektore operacje, a algorytmu nie ujawniaja, natomiast w przypadku autoryzacji za pomoca klucza trzeba go podac "zawsze". Przynajmniej z tego co sie orientuje ;)
nomia / 2007-10-24 14:37
a to przepraszam :)
myślałam, że "z automatu" wszystkie transakcje na rachunki obce wymagają potwierdzenia kodem.
Można przypuszczać że najpierw przetestowali takie rozwiązanie.
A jak nie to wymyśl hasło alfa-numeryczne z małymi i dużymi literami oraz ze znakami specjalnymi na 32 pola :)))
ponadto korzystaj z klawiatury ekranowej
Bardzo trudno będzie się włamać.
xxx2 / 83.22.242.* / 2007-10-25 18:39
W Śląskim nawet nie jest aż tak źle jak myślałem, ta nowa metoda autoryzacji polega na otrzymaniu kodu poprzez sms lub HaloŚląski i wpisaniu jeżeli system o to poprosi. Przy przelewaniu większości pieniędzy z konta zaczyna pytać o kod, przy mniejszych kwotach nie wiem, może nie wtedy nie pyta system, nie testowałem ;). W każdym bądź razie i tak troche głupio, jednak token jest najlepszy, albo przynajmniej sms-kody ale za każdym razem, a nie wg jakiegoś tam algorytmu.
Iza Konsultant Money.pl / 2007-10-24 15:08 / Specjalista Money.pl

Czy jest możliwość powrotu do autoryzacji przy pomocy klucza?

ING BŚ podaje na stronie internetowej, że jest taka możliwość:
"Istnieje możliwość powrotu do poprzednio stosowanej metody autoryzacji - poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji w Oddziale. Bank rekomenduje jednak stosowanie metody autoryzacji za pomocą kodu autoryzacyjnego, stąd Użytkownicy, którzy będą stosowali metodę autoryzacji za pomocą hasła do klucza powinni liczyć sie z ograniczeniami w realizacji transakcji powyżej określonego przez Bank limitu."

Pozdrawiam
pinaa / 88.156.80.* / 2007-10-21 09:55
Bankowość internetową uruchamiałam ponad rok temu.
Moim zdaniem zabezpieczenie dobre
- hasło maskowane
- klucz prywatny (trzymam na pendrivie)
- potwierdzenie transakcji kodem sms (jak uruchamiałam to była dodatkowa opcja)

Pamiętam, że kiedyś Gazeta Wyborcza robiła porównanie bezpieczeństwa kont internetowych i ING było w czołówce. Właśnie ze względu na dodatkowo stosowany klucz prywatny.
jakubas / 2007-11-30 22:51 / portfel / Bywalec forum
zgadza sie na I miejscu - równolegle z BPH

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: