Forum Polityka, aktualnościKraj

Ingresu nie będzie. Abp Wielgus rezygnuje

Ingresu nie będzie. Abp Wielgus rezygnuje

Money.pl / 2007-01-07 10:42
Komentarze do wiadomości: Ingresu nie będzie. Abp Wielgus rezygnuje .
Wyświetlaj:
keskese / 2007-01-07 22:35 / Reprezentacja Polski
zamiast wszystkich od razu - ogłasza się jedego agenta w sutannie po drugim. Po co się pytam ?? Dla mamony i dla chorej satysfakcji - że znów przywalimy klerowi. A oto Fakty:
Temat Wielgusa drenowano w sposób niebywały. Dziś zrezygnował a po południu już się ukazała notka że niejaki bp. Dąbrowski był agentem i prasa oczywiście "doniesie" o jego niecnych czynach. A jak Dąbrowskiego skończą to się znajdzie kolejny... UJAWNIĆ WSZYSTKO I WSZYSTKICH TERAZ !! OD RAZU !!

Przy okazji zadaje pytanie bo nie dam tej sprawie umrzeć. A jest ona kilkakroś bardziej ważna niź współpraca abpa. Wielgusa:

KIM BYŁ DELEGAT !!!!
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-08 08:11
UJAWNIĆ WSZYSTKO I WSZYSTKICH TERAZ !! OD RAZU!!

Dokładnie. I mam nadzieję, że Benedykt XVI na własnej skórze poczuł, co powodują kilkunastoletnie zaniechania hierarchów Polskiego Kościoła w tej sprawie. Myślę, że nuncjusz pofatyguje się do Polski i da popalić tym TW Życińskim, Pieronkom, Glempom (bo jak mawia PiS - ci najgłośniej protestują, którzy mają coś na sumieniu)
obserwator. / 83.23.98.* / 2007-01-08 08:55
NoDucks, proponuje zmienic kolejnośc, najpierw dziennikarzy, później cały aparat sprawiedliwości na poczatek sedziowie iprokuratorzy, na końcu kościół. Zauważyłem że Polacy lubią zaglądać do nie swojego ogrodka, niech w pierwszej kolejności zlustruja samych siebie, Kościół niech lustruje sam siebie ale niech to czyno rozsądnie wiedząc że ludzie aparatu SB i podobnych czynili wszystko żeby dokopać kazdemu kto obnosil postawy patriotyczne wsrod ludzi. Ja podziwiam księzy i ich bohaterstwo i umiejętności negocjacyjne, warto o tym pamietać. Dziennikarzy należy zlustrować w pierwszej kolejności i wlaścicieli publikatorów, tak wije sie gąszcz brzydoty i podłości.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-08 09:19
Ja podziwiam postawę ks. Jerzego Popiełuszki. Chyba Rydzyk i jego żołnierze o spranych mózgach zapomnieli o ofierze tego księdza.
Kościół lustruje sam siebie od 17 lat i efekty widzimy. Zgoda, w procesie lustracji nie może być "świętych krów".
_Jan_ / 83.27.31.* / 2007-01-07 19:00
skoro osiągnęliście wreszcie cel ciemnej strony mocy i jeśli zostaliście już za to wynagrodzeni przez waszych zleceniodawców, to teraz powiedzcie otwarcie, ile szekli za to otrzymaliście, równowartość trzydziestu srebrników, czy może więcej? Opłacało się?
wnikliwy / 83.143.40.* / 2007-01-07 20:08
Wielgusowi się na pewno opłacało...
obserwator. / 83.23.98.* / 2007-01-08 08:41
Bzdury piszesz, walka z kościolem trwa, postawy patriotyczne nie sa mile widziane, zgromadzony tłum okazal prawdziwa sympatię Wielgusowi, materiały przygotowane i pozostawione przez SB sa jak mina kasetonowa, niedozwolona, ale stosowana bezkarnie przez armie hegemonów, sa dalszym ciągiem walki z kościolem , z ludźmi wiary. Dziennikarze nie poddani lustracji zachowują sie jak szakale i w pierwszej kolejności winni być zlustrowany. Człowiek uwikłany, dzienikarz uwiklany to niebezpieczeństwo dla ogółu i tak sie dzieje. Kościół podobnie jak dawniej jest bity bez litości, ci co bija chca zagluszyć własne sumienie, nie maja serca są niebezpieczni bo majac wyskie emerytury i dodatkowe etaty będa żyć wiecznie, a ich ofiary gryzą ziemie albo umieraja w biedzie. Ilośc niewykrytych zbrodni na księżach i ofiarach działalności komuny winno poddpowiadać że obecny atak na władze kościoła to działanie dobrze zorganizowane i kierowane przez wrogów zmian.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-08 09:16
Daj już spokój z tymi Rydzykowymi hasłami.
Lustrację trzeba przeprowadzić i nikt, Kościół też, nie może być wyjątkiem.
Tę minę kasetonową przygotowali SBecy z pomocą takich kreatur jak m.in. pan Wielgus. Dziennikarze jedynie wskazali saperowi (Benedyktowi XVI) gdzie ta mina jest.
strzelec / 2007-01-07 11:14 / Bywalec forum
Jestem Katolikiem chodze do Kościoła nie dla księży, lecz dla Boga i rezygnację Abp Wielgusa oceniam bardzo dobrze, co prawda wymuszona przez ogół katolików, ale słuszna. Niech da do myślenia innym księżą i zmusi ich do zastanowienia się czy aby oni też nie mają czegoś takiego na sumieniu. Cięszko jest płacić za pomyłki z młodości, ale jeżeli są prawdziwymi katolikami i chcą by ich nauki były odbierane właściwie, a ludzie ich nauk słuchali i chodzili do kościoła by słuchać przekazywanego przez nich słowa Bożego, muszą najpierw pokazać że są właściwymi ludzmi z powołania a nie z przypadku. Za dużo już księża robili pomyłek nie jest to pierwsze podknięcie, należy przeprowadzić gruntowny remont opoki jaką mają być duchowni tu na ziemi dla wiernych. Ludzie się od kościoła zaczną odchodzić przez takie wpadki, to jest ostatnia chwila by kościół się oczyścił.
Wapniak / 83.28.128.* / 2007-01-07 10:46
Mam tylko pytanie: czy to musiało się dziać przy otwartej kurtynie? Znów mamy sukcesy na arenie medialnej świata, no może Europy...
marek 19-53 / 83.24.47.* / 2007-01-07 15:33
Nie, nie musiało, ale zapewne komuś na tym zależało. Proszę zwrócić uwagę, że dokumenty pojawiają się zawsze w ostatniej chwili. Zupełnie, jakby czekały na taką właśnie okazję.
Mamy efekty grubej kreski, niszczenia dokumentów w 1989 i zaniechania dogłębnej lustracji. No i oczywiście michnikowszczyzny.
Wapniak / 83.28.128.* / 2007-01-07 16:28
..."ale zapewne komuś na tym zależało"... oczywiście Panie marku 19-53. Nawiedzeni lustratorzy powinni o tym wiedzieć, a stare przysłowie mówi: jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz! Gdybym był jak kiedyś już pisałem, dobrym agentem to co bym zrobił? - kopie do domu! Tak na wszelki wypadek, a mając na uwadze "bajzel" w państwie, tym bardziej.
O ile pamiętam, poza pojedynczymi przypadkami każda władza i kościół wbrew pozorom, mieli /wiadomo dlaczego/ nie najgorsze stosunki i to w rożnych okresach historycznych, chociażby patrząc na stan posiadania tych ostatnich. Polityka utrzymania się na powierzchni gietką zawsze była i być będzie!
Acha, powtórzę po raz wtóry: dalej chodzą i nakłaniają do współpracy... Czy będę teraz bohaterem, zdrajcą, kolaborantem czy frajerem, co? Przepraszam, to pytanie nie do Pana.
wnikliwy / 83.143.40.* / 2007-01-07 10:49
A pewnie że musiała, gdyż SBecka agentura tego chciała.

Chronologia zdarzeń to nie może być przypadek. Wygląda to mniej więcej tak, jakby ktoś prowadził pełen pasażerów pociąg. Zbliżając się do tunelu niepostrzeżenie
rozpędził pojazd do nieprawdopodobnej prędkości. Jednocześnie na 5000 metrów przez wjazdem zainspirował wśród pasażerów plotkę, że w tunelu może być pożar. Na 2000 metrów przed wjazdem kolejna plotka brzmiała, że w tunelu pali się rozlany olej (przewidywana utrata przyczepności pojazdu). Na 1000 metrów przed wjazdem okazuje się, że obie plotki to prawda, a dodatkowo tunel jest dosyć krótki i ma wyjazd zawalony głazami. A panowie w czarnych sutannach stoją przy hamulcu bezpieczeństwa i nadal deliberują, czy pociąg poradzi sobie z przeszkodą.

Być może to rozpaczliwy plan, by do walki z lustracją zaprząc normalnie stronników swego wroga (częściowo się udało: Rydzyk z Michnikiem jednym głosem przeciwko GP :-)
Ponadto agentura dobrze wie, że w wierchuszce Kościoła takich Isakowiczów-Zaleskich nie ma, bo sama latami ją rozpracowywała oraz pracowała nad tym, by wypływały właśnie
szumowiny. Pewnie tu upatruje swej szansy...

A ryzyko duże, bo może zrazić do lustracji, ale równie dobrze do niej zjednać.

Jedno było dla agentury pewne:
Uderzenie w Kościół gwarantowane.
Wapniak / 83.28.128.* / 2007-01-07 11:02
..."Uderzenie w Kościół gwarantowane"... - to gol samobójczy Panie "wnikliwy". Myślę, że kolej teraz na agentów medialnych... i td. Próba już była i co, brakło pary?... No kupą mości Panowie, po nas choćby potop...
wnikliwy / 83.143.40.* / 2007-01-07 11:17
"Próba już była i co, brakło pary?" - wreszcie przemówiłeś znajomym SBeckim językiem.

Każdy inteligentny internauta rozumie, albo wkrótce zrozumie, że całe to zamieszanie miało WYŁĄCZNIE JEDEN CEL:

BEZPARDONOWY ATAK NA KOŚCIÓŁ
marek 19-53 / 83.24.47.* / 2007-01-07 15:27
Zgadzam się. Ale nie tylko. Również atak na lustrację, próba usankcjonowania relatywizmu moralnego.

Zgadzam się również z oceną Wapniaka.
wnikliwy / 83.143.40.* / 2007-01-07 10:42
mój 100% typ na kolejnego TW to pupil lewaka Michnika -pan Życiński (Ostatni Michnikanin)

"kto chowa głowę w piasek wyjmuje trupią czaszkę" (pewien nieznany mi dominikanin)
katamoran / 195.3.153.* / 2007-01-07 16:43
To musiało się odbyć przy otwartej kurtynie. Nic innego nie zmusiłoby Wielgusa wyznania prawdy, a episkopatu do rzetelnego zbadania prawdy.

Najnowsze wpisy