Forum Forum dla firmKsięgowość

Internetowa szara strefa pod kontrolą

Internetowa szara strefa pod kontrolą

Money.pl / 2008-08-31 02:39
Komentarze do wiadomości: Internetowa szara strefa pod kontrolą.
Wyświetlaj:
seweres / 213.77.116.* / 2008-09-17 11:48
O czym wy piszecie? Czy chodzi wam o e-sklepy, które prowadzą handel w internecie, również na Allegro, czy też może o Kowalskiego, który sprzedaje swój stary rower? Tak mi się zdaje, że połączyliście wszystkich do kupy, a ze względu na waszą pazerność, chcielibyście od wszystkich VAT. Przecież jeśli ja nawet kupiłem coś w sklepie, a sprzedaję na Allegro, to kupując coś, jako odbiorca końcowy, zapłaciłem VAT. Dlaczego to niby miałbym płacić go jeszcze raz? Jakoś Niemcom ich ojczyzna nie każe płacić Mvst, gdy handlują na eBay. Chyba chcecie zrobić wodę z mózgu ludziom. A miała być wolność, a tu jakiś totalitaryzm się wdziera! Nie ruszysz się, bo od razu znajdzie się dziesięciu parapolicjantów, by cię skontrolować.
Andre7 / 2008-12-04 17:20 / Tysiącznik na forum
Chodzi o gości którzy prowadza normalna działalnośc handlową przez internet a nie płacą od tego podatków, choc powinni. Jak sprzedajesz stary rower to zgodnie z wszelkimi przepisami nie podlega to ani podatkowi dochodowemu ani vat.
Dr Cox / 83.24.197.* / 2008-09-02 20:55
Hm. Czy będą też musieli ujawnić moje dane jako czlonka forum www.zatrudniajciewfiskusieosobyzIQpowyzej7.pl ?
Andre7 / 2008-09-02 18:32 / Tysiącznik na forum
Co za idiotyzm, jak jest numer rachunku bankowego w Polsce czy nawet UE to US może sprawdzić kto jest włąścicielem. A potem prześwietlic czy zgłasza dochody. Po co narzucac obowiązki na frirmy internetowe ??
andy2307 / 2008-08-31 02:39

Ekspert Konfederacji Pracodwaców Polskich, Piotr Rogowiecki, twierdzi w WSJ, że nowe regulacje mogą uderzyć też w firmy z branży handlu elektronicznego, co może negatywnie odbić się na wielu gałęziach gospodarki.

Może Pan Rogowiecki rozwinie temat, bo nie bardzo rozumiem, jak przepis o kontroli skarbowej może uderzyć w normalne e-firmy. I jeszcze jedno...czemu miałoby służyć ograniczenie kontroli? Przecież one nie dezorganizują pracy firm...przecież firmy nie mają się czego obawiać, są uczciwymi podatnikami.

Najnowsze wpisy