Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

INTERPRETUJEMY WARUNEK LICZBY GRAHAMA

INTERPRETUJEMY WARUNEK LICZBY GRAHAMA

gral_84 / 2008-01-06 23:29
Witam prosze was pomozcie mi na forum ogolnym rozpracowac WARUNEK LICZBY GRAHAMA czyli metody na sprawdzenie czy spolki
jest przewartosciowana czy tez nie, mam nadzieje ze z wasza pomoca uda mi sie to rozpracowac.
a wiec wskaznik ten nazywa sie NCAV

NCAV - jest obliczany przez odjecie lacznego poziomu zadluzenia spolki ( czy lacznym poziomem zadluzenia spolki beda
"Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania" wg. tabeli MONEY.PL czy dobrze mysle )
od aktywow biezacych ( czy aktywa wierzace to "Aktywa razem" wg tabeli MONEY.PL )
Liczbe Grahama otrzymamy dzielac wynik odejmowania przez liczbe akcji bedacych w obrocie.
Mozemy kupowac bezpiecznie akcje jezeli wynik bedzie 60% NCAV czyli liczby grahama
ale uwazam ze 60% NCAV jest bardzo wysoka poprzeczka.

filtry do odnalezienia spolki spelniajacej liczbe grahama, prosilbym o pomoc we wlasciwej interpetacji tych warunkow.

1. cena akcji - powinna byc powyzej 3USD

2. stosunek ceny do wartosci ksiegowej powinien byc ponizej 0,8

3. stosunek ceny do cash flow (warunek dodatnich przeplywow finansowych eliminuje
wiele firm o duzym ryzyku. PYTANIE Z CZEGO WYLICZYC STOSUNEK DO CASHFLOW ???

4. stosunek ceny do wielkosci przychodow ze sprzedazy - ponizej 0,3 ( wiekszosc akcji spelniajacych
warunek grahama ma ten stosunek nizszy niz od 0,2 - JAK TO INTERPRETOWAC SKAD WZIASC TE WSKAZNIKI ???

5. stosunek zadluzenia do kapitalu - mniej niz 0,1 (wiekszosc spolek o dobrym ncav ma jakis dlog)
MOJE PYTANIE JEST NASTEPUJACE CZY MAM TEN STOSUNEK WYLICZAC NA PODSTAWIE RAPORTOW KWARTALNYCH CZY
MAM SZUKAC BARDZIEJ AKTUALNYCH DANYCH ???

6. sredni dzienny obrot przynajmniej 10000 akcji


Prosze o pomoc w interpretacji, uwazam ze metoda GRAHAMA jest co najmniej interesujaca i warto ja conajmniej znac.
Wytypowalem 2 spolki ktore na polskie warunki spelniaja liczbe grahama.
Jesli ktos z was jest chetny do glebszej dyskusji na ten temat prosze
piszcie na moj email gral_84@yahoo.com
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy