investor fiz

nowacha / 2007-11-27 18:03
Witam. Mam dylemat, chciałabym nabyć FIZ Investors'a. Kolejna emisja certyfikatów dopiero w przyszłym roku. Wiem, że mogę go nabyć na giełdzie ale nie wiem jaka jest różnica między kupnem w BGŻ certyfikatów a w domu maklerskim np. epromaku? Jeśli mogę je kupić na giełdzie to po co czekać na jakąś emisję. Doradzcie mi w jaki sposób lepiej kupić investors fiz? przez giełdę czy z BGŻ'u? Jak mają się wyceny na koniec miesiąca robione przez fundusz do notawań na giełdzie czy wyceny sobie a giełda sobie ?







j
Wyświetlaj:
edek1000 / 85.202.42.* / 2007-11-29 06:36
witam
kupiłem inwestora pod koniec lipca , a także inne fundusze
inwestor jest jedynym ,który przyniósł mi jakiś dochód.
Pozostałe to same straty.
Annnka / 87.207.187.* / 2007-11-27 19:00
wycena sobie, giełda sobie.
Myślę, że warto poczekać na najbliższą wycenę i kupić kilka dni później na giełdzie - dlaczego? najprawdopodobniej fund będzie na "-" (jest dobry ale widzisz co się dzieje), a wtedy na giełdzie kupisz znacznie poniżej tej wyceny, obserwuję ten fund (bo go mam:) od jakiegoś czasu i zawsze giełda tak reaguje.
miki3d / 2007-11-28 00:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Investors zabezpiecza się kontraktami, więc spadki na giełdzie nie zawsze przełożą się na spadek wyceny.
hannibal / 2007-11-27 21:38 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jak będzie jednak na plusie to wzrośnie jeszcze bardziej i cena Ci odjedzie.....ja dokupywałem cały listopad...mam średnią zakupu -3,3% poniżej ostatniej wyceny.....jak wzrośnie to sprzedam na górce i odkupię w grudniu po przecenie.....jak wynik będzie ujemny to pewnie wyprzedają na gpw....ale to też nieźle,bo dokupię jeszcze taniej i uśrednię cenę zakupu
SiR2 / 217.17.45.* / 2007-11-28 12:46
Ja mam właśnie podobny problem gdyz chciałbym wejść w Investora a tak jak wiadomo najbliższa wycena bedzie po nowym roku, czy w odniesieni do obecnych spadków warto czekać na tą emisje czy kuipć na giełdzie ? Aha i jutro spotykam się z przedstawicielem investora pod jakim wzgledem jeśli chodzi o oplacalność warto go maglowac (kupno w emisji czy teraz przed końcem roku na giełdzie)?
Annnka / 80.249.7.* / 2007-11-28 14:31
najbliższa wycena będzie 3 grudnia, chyba chodziło Ci o emisję, ta ma być rzeczywiście na pocz. przyszłego roku.
Izunia / 83.24.81.* / 2007-11-28 17:25
Ja myślę,a nawet jestem pewna , że wycena na dzień 3 grudnia będzie na plusie i to dużym-ok.3100PLN..Investor nie inwestuje na GPW w Warszawie,bo stwierdził,iż giełda nie daje już zarobić .Poczekaj na wycenę i kup na giełdzie w momencie gdy wartość certyfikatów zacznie spadaćJa kupiłam certyfikaty Investor FIZ w kwietniowej emisji tego roku.W ciągu pół roku zarobiłam po 600,10 PLN na każdym certyfikacie.Uważam ten fundusz za jeden z najlepszych funduszy inwestycyjnych.
SiR2 / 217.17.45.* / 2007-11-29 13:05
Izunia jeśli możesz to odezwij sie do mnie bo mam kilka pytań: cebos1@o2.pl

Pozdrawiam SiR2
hannibal / 2007-11-28 20:42 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciiiii !!!!! Bo się rozniesie i ludziska rzucą się do zakupów Investora......mała kapitalizacja to zaleta :))))
jacekk_85 / 2007-11-29 00:12 / Bywalec forum
No nie przesadzajmy. Minus niewielki na pewno będzie za listopad, w koncu wszystko poleciało - giełdy na całym świecie i surowce.
miki3d / 2007-11-30 12:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na kontraktach terminowych można zarabiać i na wzrostach i na spadkach. A więc minus nie jest pewny, bo m.in. w kontrakty inwestuje Investors.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy