Forum Forum dla firmKsięgowość

Inwentaryzacja - komplikacje

Inwentaryzacja - komplikacje

tuska2103 / 2015-01-20 22:38
Witam,
Niedawno rozpoczęłam swoją pierwszą pracę i pierwszy raz mam do czynienia z inwenturą i pojawiły się pewne komplikacje, które nie wiem jak rozstrzygnąć. Otóż po nowym roku zostały wyzerowane liczniki wystawiania dokumentów sprzedaży i RK, parę dokumentów było wystawionych w styczniu z nowymi numerami. Nie było ustalonej dokładnej daty przeprowadzenia inwentaryzacji. Zostały wydrukowane zestawienie wszystkich towarów magazynu z dnia 12.01.2015r. Na tej podstawie komisja inwentaryzacyjna posprawdzała stany rzeczywiste. Czy w takiej sytuacji można z datą 12.01.2015r. nanieść zmiany w systemie w przypadku zaistniałych niezgodności związanych ze spisem towarów? Czy te zmiany mogę ująć 31.12.2014r. biorąc pod uwagę sprzedane towary? Jakie byłoby najskuteczniejsze i prawidłowe rozwiązane tego problemu?
Wyświetlaj:
Kurdej-Sz / 185.161.93.* / 2019-04-14 08:07
Polecam biuro rachunkowe Gama w takiej sytuacji. Polecenie biura rachunkowego może wydać się w takiej sytuacji dziwne, ale tak naprawdę to najlepszy sposób na rozwiązanie wszelkich, finansowych wątpliwości.
iwo_kow_80 / 2015-01-21 14:26
Wyjaśnienie z jaką datą wpisania stanów magazynowych znajdziesz tutaj - dobry artykuł dot. inwentaryzacji http://ksiegowosc.infor.pl/rachunkowosc/inwentaryzacja/702678,3,Rodzaje-inwentaryzacji-inwentaryzacja-niestandardowa.html łącznie z potwierdzeniem sald

Najnowsze wpisy