Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestor FIZ......2759 zł..... -7,8%

Inwestor FIZ......2759 zł..... -7,8%

hannibal / 2007-12-03 17:53
Super.....dokupuję....ale pewnie jutro spadnie więcej ....piękna pozycja startowa do przyszłych wzrostów....ale swoją drogą to juz nikomu w tym kraju nie można zaufać......mieli zarabiać...a to co to niby ma być...ech..duraki
Wyświetlaj:
jacekkk87 / 2007-12-03 19:47 / Bywalec forum
No to w plecy, a kupilem na gorce za 3k.
jacekk_85 / 2007-12-03 18:20 / Bywalec forum
ale się porobiło k.... jego mać
Nie tak dawno kupiłem kilka certyfikatów i znów straciłem.
IIzunia / 83.24.65.* / 2007-12-03 20:28
Nie martw się niedługo odrobisz straty:) i zaczniesz zarabiać.Ja też jestem niemile zaskoczona tym minusem ale wierzę ,że Investors szybko się odbije.Kwestia kilku miesięcy.
jan kowalski / 2007-12-03 20:39 / Tysiącznik na forum
błędne myślenie. Zarówno Inwestor, jak każdy inny fundusz nie jest w stanie oderwać się od realiów giełdowych i inwestycyjnych. To tylko wasza niezachwiana i niczym nie uzasadniona wiara pozwolila temu funduszowi na początkowy sukces. Teraz, gdy wszystkie fundusze mają klopoty, także ten nie mógł się ich ustrzec. To, że na rynek wchodzi szeroko i nachalnie reklamowany nowy produkt wcale nie jest gwarancją jego sukcesu.
miki3d / 2007-12-04 00:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ano nie jest tak do końca. Istnieją fundusze, które są oderwane od wycen akcji, czyli hedgingowe. One umożliwiają zarabianie zarówno na wzrostach jak i spadkach. Na szczęście mamy już (bardzo jeszcze skromny), ale wybór.
monat50 / 2007-12-03 23:39
Każdy sukces ,początkowy czy końcowy, zależny jest od wyników jedynie a nie wiary. Wynik z pewnością rozczarowujący. Wystarczy jednak porównać go z wynikiem Opery za 3 grosze (-11,05%). Należy tu dodać że obydwa fundusze są funduszami zamkniętymi i mają podobną strategię inwestycyjną. Obecna wycena z pewnością może stanowić zachętę do kupna funduszu.
cortez / 2007-12-04 15:57 / Bywalec forum

Obecna wycena z pewnością
może stanowić zachętę do kupna funduszu.

Albo właśnie nie koniecznie, zależy jak na to spojrzeć
hannibal / 2007-12-03 22:13 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jan kowalski to niby jaki ma pomysł na zarabianie ?
jan kowalski / 2007-12-04 21:30 / Tysiącznik na forum
jan kowalski zarabia na swoje utrzymanie ciężką pracą, a fundusze i giełdę traktuje jako żródło dodatkowego dochodu, ale nie za wszelką cenę, zwłaszcza cenę zbytniego ryzyka. A jeśli chodzi o fundusze hedgingowe, to sytuacja też nie wygląda zbyt różowo, gdyż w dzisiejszej sytuacji wiele z nich zamiast zarabiać (podobno miały zyskiwać na spadkach), traci, i to sporo. Nie zrozumcie mnie żle, ja nie chcę krytykować ani Inwestors;a, ani funduszy hedgingowych, chcę tylko zwrocić uwagę, że niezwykle trudno znależć wspólny środek, że żaden produkt nie daje gwarancji zysku, mimo agresywnych reklam. Jeśli jakiś produkt bardzo dobrze radzi sobie w okresie silnych wzrostów, to jest niemal pewne, że w okresie spadków będzie outsiderem, bo praktycznie żaden z nich nie jest na tyle elastyczny, by reagować na krótkoterminowe trendy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy