Forum Forum inwestycyjneFundusze

inwestować teraz ?

inwestować teraz ?

prk. / 83.12.33.* / 2007-07-30 11:05
witam, obecnie mamy sytuacje spadkową. zastanawiam się czy nie byłoby dobrze teraz zacząć inwestowanie w fundusze (wiof?). mam do dyspozycji około 50tyś. zacząłbym pewnie od 5tyś.

proszę o rady - trochę czytałem, no ale każdego dnia sytuacja przedstawia się inaczej i każdy ekspert ma odmienne stanowisko.

jedyny problem jest taki, że będę chciał te pieniądze zainwestować w rozwój firmy, ale musze czekać... (poszukuje odpowiedniego lokalu, nie wiem czy sprawa skrystalizuje sie na jesieni czy az na wiosne będę czekał) a boli jak pieniądze leżą jak zaszyte w materac.

dziękuje za rady.
Wyświetlaj:
jertom / 2007-07-30 18:17 / portfel / Bywalec forum
jeżeli potrzebujesz kapitału w sumie w każdej chwili to nie inwestuj w fundusze too inwestycja o dłuższym horyzoncie czasowym
możesz zarobić ale równie dobrze możesz stracić kase i nie starczy na lakal
jeżeli nie chcesz by leżały ale też nie chcesz tracić zrób ruch bezpieczny czyli lokata mało bo mało ale bez ryzyka i kasa pod ręką
TaS / 2007-07-30 21:49 / Tysiącznik na forum
lokal to lepsza inwestycja niz fundusze, bo staniesz sie przedsiebiorca - wysoki prestiz spoleczny na zachodzie, u nas powoli tez ;)

a teraz do rzeczy.

wiem, ze pokusa zysku jest wielka. W koncu za 55-60 tys otworzysz lepszy lokal niz za 50 to jasne... ale co w przypadku gdy na korekcie bedziesz wyplacal? za 40 bedzie juz nieciekawie...

ewentualnie gotówkowe...
mario30 / 2007-07-30 14:25
Proszę sobie zadać pytanie, czy jest Pan skłonny ponieść ryzyko(jak duże) i utracić cześć kapitału przeznaczonego na uruchomienie firmy, czy też wystarczy Panu pewność że kapitał nie zmaleje i/lub zwiększy się jedynie minimalnie?

Pozdrawiam i życzę trafnych(rozsądnych) decyzji!
bialazz / 2007-07-30 11:20
w biznesie trzeba byc rekinem. ja radze kupic teraz za 50k f.akcji (najlepiej 4 rozne). ale to tylko moja rada - ja tak zrobilem ale za 2 x 50 k
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy