Forum Forum inwestycyjneFundusze

inwestowanie małych kwot

inwestowanie małych kwot

ania_aga / 2006-05-14 10:19
Mam 32 lata i dwoje małych dzieci (1 i 3 lata). Miesięcznie mogę odłożyć 500 zł, wiem, że nie są to duże pieniędze, ale chciałabym je inwestować dla siebie w IKE (200 zł) i w jakiś fundusz lub polisy dla dzieci (150 zł na każde). Bardzo proszę o rady w jakim funduszu jest najkorzystniej założyć IKE i inwestować pieniądze dla dzieci.
Wyświetlaj:
Gorgia / 2008-01-14 16:51
witaj,
jeżeli chodzi o indywidualne oszczędzanie na emeryturę to na rynku jest multum możliwości rónież dla inwestujących małe kwoty. Moim zdaniem Union ma dosyć szeroki wachlarz subfunduszy, w każdym razie jest w czym wybierać. Proponuję zajrzec na ich stronkę
pozdrawiam
klubbe25 / 77.253.240.* / 2008-01-12 18:35
wklej mi zaparaszam bedzie nowy produkt Aegona z wplatami ponizej 200 zł i mneijsze oplaty likwidacyjne

a Bartosza nie sluchaj bo wklei mi zaraz kodeks etyczny

tak jakby sam go przestrzegał
Bartosz Milewski / 2008-01-12 22:49 / Bywalec forum
Człowieku kodeks etyczny jest dla ciebie jak prawo z wyjątkiem tego że nie masz tak dotkliwych kar.
zirgas@wp.pl / 83.20.12.* / 2008-01-12 00:25
teraz trochę poczekaj ponieważ spadki mogą potrwać gdy tylko zacznie się odbicie załóż sobie plan inwestycyjny!!! albo polise kapitałową nażycie dla dzieci będziesz miał ubezpieczenie ( dzieci ) i jednocześnie będziesz gromadził kapitał!!
ja mam piaxe w AXA jest ciekawa bo gdy źle się dzieje na akcjach uciekam w papiery dłużne, nie płace za umorzenie jednostek podatku bo to fundusz parasolowy!!
jednak nie jestem doradcą a nawet jak bym był to marne pocieszenie bo oni się z reguły mylą... spekulanci jedni ;)
pozdrawiam
casper / 2008-02-18 21:58
Czy inwestowanie pod parasolem to dobra opcja czy są też negatywne strony tego typu inwestowania. Jakie są zalety a jakie wady tego typu inwestycji. Proszę o pomoc jestem zielony a chciałbym zacząc i parasol wygląda obiecująco ale może wy macie odrębne zdanie.
max1224 / 195.117.209.* / 2008-01-11 15:17
ilu polaków tyle zdań myślę że w tym przypadku skandia może być dobra ale co ja tam wiem poczytaj te cenne rady i wybierz to co Ci najlepiej odpowiada ja mam skandię i moje dzieci też i nie narzekam
Bartosz Milewski / 2008-01-11 15:25 / Bywalec forum
max...oj max... to było w 2006 roku!!!! :)
max1224 / 195.117.209.* / 2008-01-11 17:04
eh patrzę że się ktoś wpisał po ilości postów dyskusja gorąca to wskakuję nie patrząc na daty hi hi hi ale wtopa
Bartosz Milewski / 2008-01-11 18:53 / Bywalec forum
no własnie to się wpisał goracy "doradca" czekający na nową prowizje :)
felix_ck / 89.78.29.* / 2008-01-11 01:41
A po co ci jakieś IKE??? Myślisz o emeryturze spoko także o tym myślę ale wg mnie konto ike to nie dobry pomysł wolę umowę kapitałową z funduszami inwestycyjnymi wiem w co inwestuje i sam zmieniam wiem ile mogę zarobić i jaką mam stopę zwrotu za ostatnie lata!!! bezpośredni doradca na telefon informacje na maila!!! raz w roku do domu pocztą i pełna kontrola nad inwestycją !!! tak wygląda na zachodzie a u nas dopiero wchodzi!!! Myślisz o rodzinie Bardzo Dobrze :-) !!! tylko pomyśl co będzie lepsze popatrz na koszty itp. sprawy !!! ile ma funduszy do wyboru!!! ponad 30 różnych funduszy z kilku towarzystw chyba wystarczy by odpowiednio wybrać rozłożenie portfela i mieć kontrolę???
Bartosz Milewski / 2008-01-11 08:31 / Bywalec forum
Najpierw przeczytaj dokładnie bo z takim podejściem krwiopijczym , nie ułożysz dobrej strategi, jak nawet nie umiesz przeczytać co osoba pisze i KIEDY!!!!
krew mnie zalewa jak widze takich doradców, którym świci się lampka w głowie jak widzą perspektywy na prowizje, człowieku ty chcesz mieć jakiś prestiż?? Zawód "doradcy finansowego" tego nie da, ale sumiennie podchodząć do sprawy napewno mógłbyś zdobyć renomę, a prezentując swoją wiedzę oraz rzetelne podejście do zawodu osoby same by do ciebie napisały. WIDZĄC JEDNAK TWOJĄ PRÓŻNOŚĆ ORAZ TOTALNE PARTACTWO NIE JESTEŚ GODNY ZAUFANIA PRZY INWESTYCJACH NAWET MAŁYCH KWOT!!!!!!!!!!!!1
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-13 15:01
Jak ktoś pisze że lepiej inwestować jednorazowo duże kwoty a nie systematycznie mniejsze to mi ręce opadają , Aniu_aga porozmawiaj z jakimś sensownym człowiekiem który inwestuje od kilku lub kilkunastu lat . Nie wkładaj wszyskich pieniędzy w ten sam produkt. I najważniejsze broń boże nie słuchaj pseudodoradców z róznych forów bo zostaniesz w samych skarpetach . Powodzenia w inwestycjach
GKSF / 2007-12-13 15:16 / Inwestor
Zdecydowanie zgadzam się z opinią, że wszystkich pieniędzy nie należy wkładać w ten sam produkt. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego oszczędzanie małych kwot co miesiąc może być bardziej atrakcyjne od inwestowania na zasadzie - odkładam mniejsze kwoty na konto, nie ryzykując straty, a potem dorzucam uzbieraną sumkę na wybrany projekt inwestycyjny? czy jest Pan w stanie przywołać jakieś cyfry?
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-14 11:36
Witam . Co do cyfr to prosze bardzo . Iwestując regularnie np co miesiąc uśredniam sobie cenę zakupu . I generalnie nie muszę się przejmować czy udało mi się trafić w dołek czy nie. Szansa że w obecnej sytuacji na rynkach kapitałowych uda mi się wejść w dołku jest jak gra w totolotka . Metoda wpłacania dużych kwot jednorazowo może być skuteczna tylko przy bardzo stabilnym rynku . Ale czy ktokolwiek może zagwarantować że jutro wujek sam nie zechce zrzucić gdzieś kilka pocisków i całą naszą koncepcję diabli wezmą? Dlatego systematyczne odkładanie jest po prostu bezpieczniejsze . Pozdrawiam
GKSF / 2007-12-13 11:22 / Inwestor
Przede wszystkim nie radzę inwestować małych kwot co miesiąc, tylko duże raz do roku. Środki dobrze jest zbierać na jakimś rachunku oszczędnościowym, a potem inwestować. Co do strategii inwestycyjnej...

Na początek coś spokojnego, tak aby nie tracić nerwów - zrównoważone, czy takie tam. Po zdobyciu doświadczenia i zysków :) - część w nieruchomości, część w fundusze akcyjne.

Co do ofert poniżej. Warto się zastanowić nad Skandią, czy AEGONEM. Jednakże nie przez pośrednika takiego jak Ekspander, ale samemu umówić się z przedstawicielem i zachowując zimną krew - wybrać lepszą ofertę. To co jest dobre w tego typu inwestycjach, to to, że jest to proste i omijamy wiele podatków + dostajemy opokę prawną. To co jest mniej pozytywne, to to, że samemu moglibyśmy zarabiać więcej, tylko że do tego trzeba mieć wiedzę.

W moich planach inwestowanie na własną rękę jawi się za 4-5 lat.
roobertt / 83.30.176.* / 2007-11-23 19:30
Ja osobiście uważam że na małe kwoty najlepsza jest SKANDIA, osobiście mam taki rachunek w SKANDI że wpłacam sobie po 350zł miesięcznie przez 5 lat. Umowe podpisałem na lat 25 ponieważ uznałem że mają to być środki na moją złotą emeryturę (nie licze na ZUS) a więc z założenia mają te pieniądze być nie do ruszenia. W SKANDI zakładając taki rachunek tworzone są 2 konta. Jedno na takie właśnie regularne składki, których nie można ruszyć do końca umowy a drugie gdzie się wpłaca i wypłaca kiedy się chce. Koszty jakie płace są po przeanalizowaniu takie same jak w mbanku a korzyści nie porównywalnie większe. Ale najpierw o kosztach.
Rachunek ze składkami regularnymi Rachunek z wolnymi środkami
2,6% w skali roku 1,3% w skali roku
0% opłaty od każdej skladki 2% opłaty od każdej wpłaty
Dodatkowo jest pobierana opłata 12,50zł/m-c niezależna od zgromadzonych środków za prowadzenie rachunku w internecie i ubezpieczenie śmieszne 0,01zł/m-c a w razie śmierci dostaje osoba uposazona zgromadzone srodki+10tys. zł
W banku płaci sie tylko opłate ustaloną przez fundusz. W przypadku dobrych funduszy to zwykle 3,5-4% w skali roku.
Teraz o przewadze SKANDI nad mbankiem:
W SKANDI można zmieniać fundusze do woli bez opłat i nie płaci się 19%podatku belki od zysku. W mbanku przy każdej zmianie się płaci. Pomyślcie ze uzbierało wam sie już 5000zł i jest bessa zaczyna ubywać. W SKANDI przenosicie od razu w inny fundusz np inwestujacy w złoto w azji, który generuje akurat zyski a w mbanku zanim przeniesiecie to zastanowicie sie czy chcecie stracić na wstepie 950zł.
Dodatkowo SKANDIA również oferuje fundusze zagraniczne inwestujące w ameryce południowej, północnej i w azji i które robią większe zyski niż najlepsze polskie. W mbanku też niby są zagraniczne ale tylko europejskie i dużo mniej konkurencyjne.
Ale się rozpisałem ale to i tak nie wyczerpuje tematu. Jak ktoś dalej wątpi niech się odezwie na e-mail to mu prześle porównanie inwestycji w mbanku i skandi jakie sobie zrobiłem jak sam stałem przed tym wyborem. A własnie nie dodałem jeszcze o korzysciach zmiany waluty w zagranicznych funduszach w SKANDI czego nie ma w mbanku, ale o tym innym razem bo już mi się nie chce.
gekko-n nielogo / 71.35.114.* / 2007-09-23 21:26
witam, widze ze dostalas kupe ofert od naganiaczy.
proponuje zalozyc konto w mbanku (fundusze bez prowizji) do tego usluge maklerska (tez bez prowizji, dopoki nie zaczniesz robic transakcji)

popatrz na historie fundusze w mbanku i podziel kase na :
1. lokate pieniezna - stabilna ale nie przynosi duzo dochodu
2. fundusze - w dlugim terminie dadza podobna stope zwrotu - jezeli uda sie wyciagac systematycznie 20-25% co roku to Twoje dzieci beda mialy naprawde kupe forsy za 15 lat :-)))

pzdrawiam.
Idyll / 2007-10-28 11:39 / Bywalec forum
Hej ania_aga chce zainwestować na kilkanaście lat, a ty jej polecasz dzielenie pieniędzy na lokatę pieniężną? Przecież w żadnym wypadku odpowiedź nie powinna być inna jak funudsze akcji. Nawet sami zarządzający funudszami wyrażają taki pogląd, mimo tego, że w ofercie mają kilkanaście innych propozycji! Takie informacje znajdziesz np. na http://www.unionklub.pl/index.html?action=sai&ida=370
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-09-28 22:22

fundusze - w dlugim terminie dadza podobna stope zwrotu - jezeli uda sie wyciagac
systematycznie 20-25% co roku to Twoje dzieci beda mialy naprawde kupe forsy za 15 lat
:-)))

Jeżeli była by to prawda to mielibyśmy samych milonerów. Przed chwilą pisałem przeanalizujcie wykresy "historyczne" giełd na Świecie. (DJ,S&P
Idyll / 2007-10-28 11:43 / Bywalec forum
Zgadzam się z tobą Pablo123. Kolega gekko-n nielogo trochę się rozpedził z szacowaniem przewidywanych średniorocznych stóp zwrotu. W takich sytacjach zawsze przytaczam przykład Pioneer Akcji - funudszu działającego w USA prawie od począku 20 wieku, który w okresie 71 lat (wliczając w to okres 2 wojny światowej) zarobił dla swoich klientów średniorocznie 13,4%. I to jest jak narazie długoterminowy rekord!
Pablo123 / 213.158.196.* / 2007-09-28 22:24
FTSE,Nikkei - tam widać jak na 100 % można zarobić "kupe forsy"!
kueller / 2007-09-22 15:52
Proponuję Ci Mbank. Ma kilk a zalet, przede wszystkim nie pobiera prowizji za zakup funduszy. W przypadku AEGON lub Scandi, płacisz dwie prowizje za zarządzanie finansami.
Jeśli w mbanku założysz IKE i będziesz odkładać 30 lat zarobisz dużo pieniędzy.
Resztę owinnaś lokować w fundusz stabilnego wzrostu, taki jak SEB, czy Skarbiec Ochrony kapitału. Zrobiłem podobnie, podobne kwoty i po pół roku są efekty.
Oczywiście oprocz 12 towarzystw, które są dostępne za pośrednictwem mbanku są inne niekiedy lepsze, ale pamiętaj np, że w ING jest kilkuprocentowa prowizja pobierana przy zakupie (tak na prawdę nie wiem za co).
Ponieważ mbank umożliwia zakupy internetowe, płacisz0% prowizji, a pieniądze pracują od 1 dnia.
Idyll / 2007-09-23 15:28 / Bywalec forum
Nie wszedł bym w fundusze stabilnego zwrostu przy inwestycji na 30 lat. Moim zdaniem rozwiązanie jest tylko jedno - fundusze akcyjne! W tak długim okresie na pewno przyniosą spore zyski, nieporownywalnie większe, niż jakikolwiek inny funudsz!
Inwestycje przez mBank to dobra propozycja, ale należy starannie wybrać fundusze. Proponuję Legg Mason i UniAkcje oraz jeszcze może warto przeslidzić UniMax'a.
Tata_4 / 2007-09-24 08:49 / portfel
Masz tylko trochę racji.
Oczywiście fundusze akcji dają największe zyski, ale też największe straty, a w przypadku osoby, która dopiero wkracza w fundusze trzeba zacząć ostrożnie, dlatego polecam fundusze stabilnego wzrostu.
Nie każdy ma czas śledzić GPW i robić ewentualne konwersje w fundusze bezpieczne, na przykład obligacji.
Idyll / 2007-10-28 11:33 / Bywalec forum
Uważam nie masz w ogóle racji! W okresie ponad 15 lat inwestycja powinna opierać się wyłącznie o fundusze akcji. Jeżeli pokażesz mi jakikolwiek fundusz stabilnego wzrostu, który w okresie ponad 15 letnim osiągnał lepsze wyniki niż funudsz akcji to przyznam ci rację!
Fundusze mieszane nie są alternatywą dla inwestycji w akcje w dluższym okresie.
maciuśreh / 83.7.18.* / 2007-09-18 10:22
A co sądzicie o Skandii? Warto tam inwestować np. na 30 lat czy nie? Wydają się wiarygodni i operują dobrymi funduszami jak: DWS ARKA ING SEB itd. Podpowiedźcie proszę
cris82 / 80.55.157.* / 2007-09-18 14:20
Wszystkie ufk są dobre bo można ładnie zarobić tylko, że w jednych więcej, a w drugich mniej. Na twoim miejscu po prostu porównałbym Skandię i innymi tego typu programami (Eagon, Expander itp.) pod względem kosztów (głownie kosztów za zarządzanie) bo one są najistotniejsze z mojego punktu widzenia i wtedy będziesz wiedział w co zainwestować. pozdrawiam
keyo_ / 2007-10-23 23:55
Expander AEgon i Skandia to nie są "programy tego samego typu", Expander może przedstawic oferte Sakndi i Aegona itd.
Ps: gekko-n nielogo - wygladasz mi na naganiacza mBanku ;]
JHJ / 83.3.99.* / 2007-09-18 14:51
podstawa to możliwośc przenoszenia aktywów pomiędzy gospodarkami niezależnymi od siebie na świecie bo niestety jak ktoś niema narzędzi w postaci dostępu do roznych rynkow to nic nie zrobi
CLAUDIO / 83.6.90.* / 2007-09-12 12:15
Inwestowanie malych kwot w długiej perspektywie czasowej,pozwoli pani zebrać całkiem spory kapitał,na zabezpieczenie własnych potrzeb emerytalnych i przyszłości dzieci.Polecam GENERALI BENEFICIO ,program inwestycyjny w którym pracuje 26 starannie wyselekcjonowanych funduszy ,dzialających na rynkach polskich i zagranicznych tj.LEGG MASON,ING,ARKA,SEB CZY MERRILL LYNCH I FRANKLIN TEMPLETON. Proszę o kontakt na mój mail albo na nr 0 502 465 852.Pozdrawiam.
miroslawh / 2007-09-10 21:41
Zapraszam do mojego biura w Olsztynie - oferujemy fundusze inwestycyjne, hedgingowe, lokaty terminowe INWESTYCYJNE, profesjonalnie i jednocześnie niezobowiązująco.
cortez / 2007-08-30 22:39 / Bywalec forum
a ja bym Ci zaproponował zamiast w to wszystko co proponujesz tzw. Plany Oszczędzania czy Oszczędzania systematycznego. Wiele TFI dotępnych na rynku ma je w swojej ofercie np. BPH, PKO, Union Investement. Myślę, że w perspektywie kikuletniej inwestycji takie rozwiązanie będzie się sprawdzało lepiej niż IKE. Proponuję Ci przyjrzenie się bliżej planom oszczędzania. Pozdrawiam
Szatanus Nokturnus / 213.238.121.* / 2007-09-25 10:54
a ja jednak myślę że lepsze są oferty typu mBank, bo między innymi są tam oferty funduszy parasolowych (jeśli ktoś się lubi ograniczać do jednego TFI), a przynajmniej nie ma żadnego przymusu (gdyby kiedyś byla potrzebna kwota którą chcemy zainwestować, to po prostu nie wpłacamy i tyle, a w PSO co sie nie wpłaci w jednym miesiacu trzeba nadrobic w nastepnym), są tam też FoF, jak mBank agresywny czy mBank stabilny, jeśli ktoś nie wie jakie wybrać samemu fundusze, a takich zalet nie ma żaden plan systematycznego oszczędzania, no chyba że w formie ubezpieczenia, jednak tam rygor wplat jest jeszcze straszniejszy niż w PSO, a prowizje też niczego sobie. konkludując-sam korzystam z oferty mBanku, bo jest bez oplat wstepnych i jest spory wybór, poczekam jeszcze na inauguracje Multifunda, jednak na razie SFI w mBanku jest myślę najlepsze
Idyll / 2007-10-28 12:00 / Bywalec forum
Chyba również skłanialbym się w kierunku oferty mBanku. Weźmy np. UI. Ma swój system dystrybucji, ale misisz zawsze zapłacić opłatę manipulacyjną, w przypadku UniKorony max. 5%, inwestujac poprzez plan oszczedzania dostaje się rabat rzędu 50-70%, natomiast inwestując poprzez mBank nie płaci się żadnej opłaty manipulacyjnej, tylko za zarządzanie (w przypadku wymieniowego wyżej funduszu 4%).
wkurzony reklamami / 213.238.121.* / 2007-09-25 10:56
ale u********* są ci sprzedawcy! to forum dyskusyjne, a nie centrum reklamy!
melox / 83.18.31.* / 2007-08-30 09:43
Aegon nie spisuje sie jako OFE wiec watpie zeby radzil sobie dobrze w UFK
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy