Forum Forum inwestycyjneFundusze

inwestowanie małych kwot

inwestowanie małych kwot

ania_aga / 2006-05-14 10:19
Mam 32 lata i dwoje małych dzieci (1 i 3 lata). Miesięcznie mogę odłożyć 500 zł, wiem, że nie są to duże pieniędze, ale chciałabym je inwestować dla siebie w IKE (200 zł) i w jakiś fundusz lub polisy dla dzieci (150 zł na każde). Bardzo proszę o rady w jakim funduszu jest najkorzystniej założyć IKE i inwestować pieniądze dla dzieci.
Wyświetlaj:
ag.ub. / 193.19.165.* / 2007-06-10 07:07
Regulamin forum
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-16 21:58
hmm pomysł dobry. z góry zakładam, że w grę wchodzi dość długi okres czasu. polecałbym może coś zrównoważonego lub ochrona kapitału np Unikoronka Zrównoważona lub UniAktywna Alokacja 95%. Na długi okres dadzą ładne zyski a i są w sumie dość stabilne.
gazebo144 / 83.20.113.* / 2007-07-24 20:34
Też uważam że Union Investment daje faje możliwości jak się chce oszczędzać długoterminowo. Osobiście zastanowiłbym się również nad ulokowaniem środkow w jeden z subfunduszy UniMax'a. Co prawda ten produkt dopiero co się pojawił i nie ma jeszcze rozbudowanej sieci punktów sprzedaży, ale możliwość przenoszenia środków pomiędzy funduszami akcyjnym, zrównowazonym i papierów dłużnych bez opłat jest ciekawą propozycją.
robert76 / 2007-04-30 20:40
Witam
Chętnie bym się dowiedział coś na temat sposobu inwestowania małych kwot. Jestem początkujący w te klocki i chętnie skorzystam z każdej dobrej rady. Ponadto mam dwójkę małych dzieci (4 i 6 lat)i niedługo zaczną sie na nie większe wydatki jak komunia (szkoła nie wspomnę), a miesięcznie też nie jestem w stanie za dużo zainwestować - max 500 zł miesięcznie. Także każda dobra inwestycja, obojętnie czy długo czy krótko terminowa, czy mało czy wiecej ryzykowna dałaby mi napewnio satysfakcję, a co najważniejsze mam nadzieję pieniądze. Chciałbym się coś dowiedzieć również na temat inwestowania małymi kwotami (max 500 zł miesięcznie) krótkoterminowo i bardziej ryzykowanie tzn. do kilku miesięcy w jakieś akcje czy fundusze o zwiększonym ryzyku, które dają duże ryzyko, ale również szybszy i większy pieniądz.
matek101 / 2007-11-11 23:26
masz różne możliwości.... konto przykładowo w mBanku i sam próbować sobie inwestować, wiąże się to z najmniejszymi opłatami, ale jak nie czujesz się na siłach są inne możliwości na rynku. Możesz otworzyć program np.SKANDIA, AEGON długoterminowe inwestycje opakowane w polisę- w nich także możesz sam inwestować lub przekazać swój kapitał specjalistom w ramach Multiportfela... i tu każdy z osobna musi podjąć decyzję ponieważ są to produkty nie dla każdego i wiąże się to z pewnymi opłatami za zarządzanie i w razie nie wywiązania się z umowy opłatami likwidacyjnymi. Ale plusem takiej inwestycji jest bezpieczeństwo poprzez korzyści prawno-podatkowe, dywersyfikacje ryzyka i dostępność do najlepszych funduszy na rynku polskim jak i zagranicznym. W krótkim odstępie czasu większe zyski wiążą się zawsze z dużym ryzykiem zwłaszcza akcje, można polecać te które ostatnio są na topie typu CU, UniKorona czy też Leg Mason ale co będzie za 12miesięcy nie przewidzisz.Masz możliwość całą miesięczną kwotę przeznaczać na jedno z tych rozwiązań bądź sobie podzielić po 250zł. Wszystko zależy od Ciebie
melox / 83.18.31.* / 2007-08-30 09:52
najlepszym rozwiazaniem jest Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitalowy oferowany juz przez szerokie grono Towarzystw Ubezpieczeniowych. Przy wyborze prosze sie kierowac alokacją składki, kosztami prowadzenia rachunku, oraz mozliwoscia wczesniejszego umarzania jednostek ( niektórzy pobierają całkiem spore opłaty z tego tytułu ale są również wyjątki, gdzie kosztuje to np jednorazowo 20 zl ) kwota wydaje mi sie odpowiednia, tylko czy adekwatna do Pana zarobkow. Trzeba pamietac ze nalezy oszczedzac od 10% do 15% swoich dochodow, jest to kwota bezpieczna i wystarczajaca zeby w przyszlosci utrzymac przynajmniej obecny standard zycia. Wazne jest tez okreslenie horyzontu czasowego.
agnieszka2109 / 212.76.37.* / 2007-04-18 23:26
Regulamin forum
edi2002 / 84.156.81.* / 2007-03-10 23:59
Regulamin forum
xxxx / 213.238.83.* / 2007-03-03 08:15
To raczej nie jest kwota mała, chyba, że jest to mniej niz 10% dochodu rodziny?
core2duo / 2007-03-26 11:25
Witam serdecznie.
Dysponuje ok 20.000 tys.zł., które chciałbym zainwestować, a nie roztwonić. Nie wiem czy to duża czy mała suma. Pracuję więc na bierzące utrzymanie wystarcza. Wiadomo najlepsze niskie ryzyko. Myślę o przyszłości. O takiej skarpecie do której można zajrzeć gdy potrzeba. Nie zależy mi na "szybkiej kasie", pieniądze mogą sie spokojnie inwestować. Gdzie się udać? Komu powierzyć swoje oszczędności? Jakieś pomysły? Proszę o poradę.
DAN2323 / 83.19.19.* / 2007-04-09 02:15
CZESC MOIM ZDANIEM WYBIERZ SOBIE JEDNE Z FUNDUSZY ZRóWNOWARZONYCH STOSUNKOWO NIKIE RYZYKO DO ZYSKU WIEC MOZE WARTO CHOCIASZ JA MAM ZASADE 1/4 LOKATA BANKOWA 3/4 FUNDUSZ MOZE TO DOBRZE LUB ZLE ALE ZAWSZE SKUTKUJE
melox / 83.18.31.* / 2007-08-30 09:45
odradzalbym zrownowazone, poniewaz jezeli dochodzi do spadkow czesto traca nawet wiecej od akcyjnych, radze uwaznie przesledzic fundusze jak zachowywaly sie podczas korekty. Osobiscie polecalbym inwestycje w fundusze adriatycko-balkanskie, ewentualne grecko-cypryjskie
kamilOS112 / 2007-02-25 21:37
Witam
Jestem studentem planuje za jakiś czas rozpocząć inwestowanie na giełdzie
Do tej pory przygotowywałem się do tego głównie od strony merytorycznej, biorę również udział w wirtualnej grze giełdowej portalu onet.
Potrzebuje porady odnośnie biura maklerskiego, ponieważ nie wiem które wybrać.
Interesują mnie inwestycje krótkoterminowe, a więc prowizje biur maklerskich mają tu znaczenie. Potrzebuje porady kogoś, kto z doświadczenia poleciłby mi konkretne biuro .
Pozdrawiam.
gedaneum / 83.16.192.* / 2007-04-21 14:55
czesc
zeby zarabiac na gieldzie sa potrzebne wiedza i charakter.grajac wirtualnie tylko mozesz poszerzac swoja wiedze a charakteru nie sprawdzisz wiec jak zaczniesz grac wlasna kasa to sie mozesz troche zdziwic.jezeli chodzi o biura maklerskie przetestowalem kilka i najlepsze jest wedlug mnie bre.odradzam zdecydowanie bzwbk(to biuro jeszcze znajduje sie w epoce kamienia lupanego).wracajac do bre obslugujacy program to promak gdzie fajnie wystawia sie zlecenia to po 1 a po 2 maja niskie prowizje .
LBas / 2007-03-03 12:13 / Bywalec forum
polecam DM BZWBK ,opłata roczna 50zł ,zlecenia 0,39% ,DT 0,25% , polecam dodadkowo otworzyć konto w mBanku przydaje sie jak sie robi przerwe w inwestowaniu na giełdzie można wtedy nabyć fundusze bez opłat ,a konto nic nie kosztuje bo jest bez opłat
gedaneum / 83.16.192.* / 2007-04-21 14:58
prosze cibie sprobuj zlozyc zlecenie przez neta w bzwk a potem w bre to tak jakby bzwbk porownac do wrotek a bre do dobrego auta
pozdro
oset / 2007-02-05 19:49
posiadam okolo 40 000 chce zainwestowac poszukuje dobrych propozycji ?Może ktoś pomoże.
ARTS / 83.24.248.* / 2007-05-09 21:28
Witam,
sama historia nie wystarczy. Arka chwaliła się że zarabia najlepiej i co? Ano j...co, za ostatnie 2006 rok juz gorzej, a za ostatnie 3 m-ce to juz klapa. Zwłaszcza tam, gdzie w portfelu funduszu są Akcje. W samym Akcyjnych są fundusze , które zarobiły 3-4 razy więcej za ostatnie 3 m-ce. Tak sie kończy, jak zbyt wiele sie ściągnie aktywów. Fundusz staje się nieruchliwy, nie ma w co inwestować (nie mozna obecnie tanio kupić - mamy górkę). Są lepsze fundusze. Jakbys miał pytania mailuj.

pozdr
mruwa / 213.17.199.* / 2007-03-19 02:24
to zalezy jakie ryzyko jestes w stanie ponieść. Naoewno fundusze akcji przynoszą zyski największe ale równiez i mogą przynieśc tobie straty. Ja bym polecał tobie fundusze zrównoważone. Są one mniej ryzykowne a przynoszą niezły zysk - przy sumie zainwestowanych pieniedzy 35000 w 3 miesiące do 4500 zł przy rocznej stopie zwrotu - (lukas dynamiczny - ale jest on młodym funduszem). Morzesz tez spróbować w arce - 3500 zł przy rocznej stopie zwrotu. Wejdz w archiwum i przejzyj historie funduszy najlepiej na 3 - 4 lata wstecz. Pozdrawiam
OLO_gdynia / 81.190.93.* / 2007-08-29 23:54
Nie rozumiem jednego jesli ktos moglby mi wytlumaczyc! Jaki jest sens inwestowania w fundusze zrownowazone? Skoro wykres funduszu akcji jest taki jak zrownowazonego z tym ze ten drugi jest poprostu bardziej plaski! Przeciez gdy wzrastaja akcyjne zrownowazone tez wzrastaja i na odwrot jesli akcyjne spadaja to zrownowazone tez tyle ze mniej. Wiec prawda wg mnie jest taka ze jesli ma sie zarobic na zrownowazonym to duzo wiecej zarobi sie na akcyjnych. zakladajac np ze wplacamy po 10000 w kazdy z funduszy po roku mamy w akcyjnym 15000 a w zrownowazonym 12000 gdy zaczyna sie dziac cos niedobrego jak np ostatnie wydazenia na GPW to tracimy w akcyjnym 5000 a w zrownowazonym 2000 czyli ogolnie jestesmy na zero- WYCHODZI NA TO SAMO!!! jednak wiedzac ze jednostki funduszy sprzedaje sie podczas hossy a nie bessy chyba lepiej zarobic wiecej! Czy mi sie tylko tak wydaje? Pozdrawiam
łukasz s. / 83.29.39.* / 2007-07-03 10:54
Wpłaciłem 20 tys na 3 różne fundusze :10 tys na fundusz zrównoważony,5 tys na stabilnego wzrostu i 5 tys. na akcji .Czy dobrze zrobiłem wybierając te fundusze ?????????

mój GG:3255094

Bardzo bym prosił o jakiś komentarz .:)
jertom / 2007-02-05 19:59 / portfel / Bywalec forum
określ się dokładniej
na jak długo czy tylko fundusze czy teeż akcje itp
mick / 2007-01-21 18:47 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wysilaj sie kobieto bo i tak ci admini usuna te posty. i popatrz moze na daty kiedy byl watek utworzony i nie spamuj w mocno nieaktualnych-starociach
Caravaggio / 80.53.48.* / 2006-12-18 14:50
Regulamin forum
Convers / 80.53.48.* / 2006-12-18 23:33
Inwestycja musi być bardzo dokładnie przemyślana. To banalne stwierdzenie jest podstawą naszych ruchów na rynku finansowym. Czy to bedzie produkt na 3 lata, czy na 30, czy dla mnie czy dla dziecka? W jakim trybie jestem w stanie gromadzić kapitał. Systematycznie dokładać do "worka" czy też włożyć jednorazowo większą kwotę pieniędzy? To są dylematy które powinien każdy z przyszłych inwestorów rozwiązać. W razie pytań piszcie śmiało. Pozdrawiam. Marcin
Robert' / 83.24.129.* / 2006-11-23 15:20
Polecam portfele funduszy inwestycyjnych, trochę droższe od pojedyńczych funduszy, ale mające możliwość dostosowywania się do rynku. W razie pytań odpiszę na meila.
odziluk3 / 83.19.162.* / 2006-11-23 13:07
Witaj,
Jeżeli chcesz odłożyć na przyszłość dla dzieci i jesteś z Krakowa to mogę pomóc.
mosa1 / 83.29.168.* / 2006-12-07 12:15
byłbym zainteresowany
polarny / 2006-12-19 18:20 / portfel
Basiu i Lukaszu, jezeli macie rewelacyjne produkty to wykupcie reklame na stronie, forum sluzy do wymiany informacji, a nie akwizycji.
Gregor12 / 193.138.142.* / 2006-10-15 17:36
Witam
Obecnie posiadam polisę na siebie w ramach której po przez fundusze inwestycyjne inwestuję regularnie małe składki, przyjmując perspektywę kilku bądź kilkunastu lat. Z tegoż progarmu jestem bardzo zadowolony i gotów jestem go polecić kazdemu kto myśli o inwestowaniu w przyszłość. Od stycznia tegoż roku jestem jakies 10 % do przodu. Z większej części składek mogę korzystać jeszcze przed zakończeniem polisy. Analizując wszystkie atuty program ten jest zdecydowanie korzystniejszy aniżeli IKE (wyższa stopa zwrotu). Wszelkich informacji udzielam na maila.
Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.
angelika691 / 83.5.146.* / 2007-02-07 04:58
ciesze się, że jeseś zadowolony z programu, który wybrałeś i który przynosi ci kozyści.Jednak dobre jest wrogiem lepszego.Wyznaje kontrowersyjny pogląd,że nie ma na rynku lepszego programu emerytalnego jak ike.Ja świadomie wybrałam ike TFI, w skali roku wypracowalam zysk netto ok. 28% ( TFI na stronach internetowych podaja zyski brutto, wiec trzeba odjąc koszty ). Obecnie nabrałam większego apetytu i swoje ike transferuje na rachunek maklerski . Do dnia dzisiejszego na ike mozna było wplacic 4x 3 600 pln ( zaokrąglam ) . W kzdej chwili moge zmienic instrument na inny , a wiec: lokata bankowa, TFI, rach maklerski, ubezpieczenie.Przy zalozeniu dlugoletniego okresu inwestycji małe kwoty ( limit ustawowy ) nie maja tak duzego znaczenia.zadne ubezpieczenie nie daje takich mozliwosci- wręcz przeciwnie ogranicza.Polisy są sztywne, raz zaprogramowana polisa ubezpieczeniowa nie ewoluje, towarzystwo wymysla nowy produkt bardziej dopasowany konkurencyjnoscia do rynku, a ze starą polisą niewiele mozna zrobić. ( a jest to przeciez program na kilkadziesiat lat)To tyle z moich przemyslen. Jesli ktoś mialby chec na polemikę zapraszam na : angelika 691@gazeta.pl
Gregor12 / 80.53.48.* / 2006-12-18 14:44
Re: Inwestowanie małych kwot. Witam. Prosze o porade jak, gdzie, jakie koszty, na ile, etc... Pozdrawiam. Marcin
gregor12 / 80.53.48.* / 2006-12-18 14:45
Re: Inwestowanie małych kwot etc... do Gregor12
Anulalu / 2006-10-03 15:24
Dla Pani jest świetny produkt, potocznie zwany RENTĄ. Coć bardzo zbliżonego do IKE, lecz nie posiada żadnych ograniczeń zarówno finansowych, jak i terminowych, jest bardzo elastyczny i nie posiada podatku Belki. Dla dzieci natomiast polecam polisę bądź polisy w zależności od Pani wyboru, gdzie inwestowane pieniądze w razie (odpukać) Pani śmierci czekają na dzieci do ich pełnoletności, na start w dorosłe życie. W razie pytań proszę o kontakt na maila. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy