Forum Forum inwestycyjneFundusze

inwestowanie w Bulgarii i Rumunii

inwestowanie w Bulgarii i Rumunii

msz_67 / 2006-12-01 20:16
Witam. Czy ktos moze mi podpowiedziec czy istnieja jakies mozliwosci inwestowania na gieldach w w/w krajach????
Wyświetlaj:
msz_67 / 2006-12-02 19:58
Wiem ze sladowe(ponizej 1%)ilosci akcji firm z w0w krajow posiada Merlin Lynch rynkow wschodzacych Wschodniej Europy,ale to zbyt malo aby zainwestowac.
tompot / 83.14.11.* / 2006-12-02 12:24
Dobry pomysł, szczególnie biorąc pod uwagę zachowanie się giełd w Środk. Europie po wejściu do UE. Ja bym rozważał inwestycję w tamte rynki poprzez fundusze inwestycyjne.

Tylko nie wiem czy są takie, które inwestują wyłącznie tam (pewnie są zbiorcze w stylu Europa Środkowo-Wschodnia itp., tak jak swego czasu był Citi Zrównoważony Środkowoeuropejski). Tak czy inaczej w Deutsche Banku mają spory wachlarz funduszy naszych krajowych i zagranicznych, warto poszukać. Miejmy nadzieje że pojawią się na rynku jakieś nowe oferty.
mick / 2006-12-02 09:27 / Uznany Gracz Giełdowy
tez sie nad zastanawialem i niedawno zaczalem szukac - ale z braku czasu przejrzalem 2 biura i na razie nie znalazlem rachunku maklerskiego umozliwiajacego inwestowanie na tych rynkach. moze bedziesz mial wiecej szczescia :) - szukaj w rachunkach maklerskich na jakich gieldach mozna kupowac. (bo rachunek maklerski sluzy do inwestowania za granica, a brokerski w Polsce). mam obawy ze w Rumunii i Bulgarii na razie obcokrajowcy nie moga bezposrednio inwestowac na gieldzie i stad brak ich w ofercie.( w tych krajach sa tez ograniczenia przy zakupie ziemi czy nieruchomosci przez obcokrajowca-osobe izyczna) . mam nadzieje ze po 1.01.2007 sie to zmieni.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy