Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestowanie w funtach brytyjskich

Inwestowanie w funtach brytyjskich

reggaefan / 2007-12-12 17:21
Witam wszytskich chcialbym sie dowiedziec jak mozna zainwestowac 2000 funtow,czy wybrac jaks lokate walutowa czy mzoe jakis fundusz prosze o porade w tej sparwie pozdrawiam serdecznie
Wyświetlaj:
klubbe / 87.205.211.* / 2008-01-10 22:28
rozkminka na temat aegonu zaparszam na gg 3411914
forexens / 90.156.65.* / 2011-05-05 20:07
Najlepiej inwestować w waluty lub surowce http://forexmaniak.pl/
Bartosz Milewski / 2008-01-12 01:02 / Bywalec forum
rozkminka? to chyba wyznacza nowy poziom, byłeś nisko nie myślałem że można niżej.
agnieszq / 2007-12-18 04:55
Mam dokladnie taki sam problem. Posiadam spore oszczednosci w funtach i nie wiem czy zainwestowac te pieniadze w UK czy w Polsce. Jesli w UK to w co?
Martwi mnie umacniajaca sie zlotowka... i nie daje spokojnie spac pytanie: wymieniac funty na zlotowki czy tez nie...
miki3d / 2008-01-12 17:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie należy wyprzedawać funtów. Mogą się nawet umocnić do złotówki.
jut / 87.96.50.* / 2008-01-11 12:26
Sprawdź lokatę w kontrakt lokacyjny, na stronie dtsfinance.pl znajdziesz info
pozdrawiam
spod londynu / 78.151.136.* / 2007-12-15 21:25
Jeśli chcesz BEZPIECZNIE (i nadal mieszkasz w UK) to w chwili obecnej najlepiej oprocentowane obligacje o stałym orocentowaniu ( ang. fixed rate bonds) oferuje Birmingham Midshires 6.97%AER dla obligacji 3 miesiecznych. 2 letnie obligacje o stałym oprocentowaniu oferuje np: ICESAVE 6.7% AER. Wejdz na Moneysupermarket.co.uk znajdziesz tam najlepiej oprocentowane konta oszczednosciowe i obligacje oraz inne produkty finansowe.
Jeśli masz perspektywę kilkuletnią i jesteś skłonny ponieść jakieś ryzyko to rozsadnie wybrany fundusz powinien ci dac wiecej. Osobiście sam zamierzam zainwestować ok 70k GBP. Jednak nie zamieniłbym w życiu na złotówkę (jest przewartościowana). Obecny kurs GBP do dolara jest najlepszy od 26 lat!. Jeden funt to 2.05 USD!. Moim zdaniem najlepiej zamienić na dolary i zainwestować w zagraniczny fundusz dolarowy. Jesli wejdziesz na "Interactive Investor.com" lub "FT.com-managed funds" znajdziesz tam setki specjalistycznych funduszy (surowce, chiny, brick-i, energia odnawialna, złoto, hedging funds etc.) które możesz kupić przez internet. Na interactive investor niektóre fundusze reklamują się że biorą tylko 1% prowizji (a nie jak w Polsce 5%). Nie daj sie naciagać cwaniaczkom w Polsce którzy oferują słabe produkty za duże prowizje!. Osobiście myślę że dobrym wyborem na najbliższe pare lat są fundusze indyjskie. Pomyślałbym też o selektywnych funduszach amerykańskich. Przez najblizsz tygodnie powinno spadać więc trzeba się przyczaić i wybrać odpowiedni moment. Osobiscie myślę o amerykańskim funduszu nieruchomości (ryzyko!!!). Ceny są już tak zdołowane że odbicie będzie wielkie. Jeśli oglądasz brytyjską telewizję to może słyszłeś ze juz niektóre szkockie i angielskie firmy skupują amyrekańskie nieruchomości korzystajac ze świetnego kursu GBP/USD i padaczki na amerykańskich nieruchomosciach
miki3d / 2007-12-13 09:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety nie wiele możesz z tym zrobić. Jesli włozysz na lokatę/konto oszczędnościowe, to to co uzyskasz stracisz z naddatkiem poprzez spadek tej waluty w stosunku do złotówki. Jest to też za mała kwota, aby zainwestować w fundusze zagraniczne - Black Rock Merril Lynch ma kilka funduszy denominowanych w GBP, ale w każdym próg wejścia to 5000 jednostek waluty.
mosdorf / 212.76.37.* / 2007-12-15 16:30
witam, sam mam drobne oszczednosci w tej walucie i chcilem za pomoca citibanku wybrac jakis fundusz merlin w gbp, niestety poinformowan mnie, ze nie maja zadnego... jaka instytucja w polsce sprzedaje fundusze merlina w gbp?
max1224 / 2008-03-04 00:27 / Tysiącznik na forum
jest jeszcze ifmpl całkiem bogata oferta
miki3d / 2007-12-16 18:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Xelion. Doradcy Finansowi. Ale tych funduszy jest dosłownie kilka. Sprawdź sobie na stronie Xeliona link notowania TFI - przy funduszach ML będziesz miał podaną walutę rozliczeniową.
reggaefan / 2007-12-15 13:17
Dziekuje serdecznie za odpowiedz.Generalnie chcialbym ta kwote przeznaczyc dla rodzicow sa oni obydwoje po 50 roku zycia i sie zastanawiam jak z nimi zrobic uzytek i zainwestowac na 10 lat zeby pozniej byl jakis gratis do emerytury.Mam kolejne pytanie czekac i po nowym roku wymienic funty na zlotowki i wtedy zainwestowac w zrownowazony albo stabilnego wzrostu?? pozdrawiam i czekam na opinie
miki3d / 2007-12-15 14:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobrze kombinujesz. Jak ma to być dla rodziców, to polecam fundusze/portfele stabilnego wzrostu. Co do terminu sprzedaży funtów - na razie funt się chwilowo umacnia, ale nie potrwa dłużej niż kilka dni myślę - póxniej znowu będzie się osuwał. Tak więc Twoja strategia jest słuszna.
Violetta 18 / 88.220.147.* / 2008-03-03 15:11
Mam pytanie do Was.Mam dolary ok 50 tys,co mam zrobic,zamienic na funty,czy Euro.Prosze o pomoc.
miki3d / 2008-03-03 15:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pozbyć się ich. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować tę kwotę w złotówkach lub w euro. Jak odezwiesz się do mnie na priv, to chętnie pomogę opracować odpowiednią strategię inwestycyjną.
rozkminka / 2007-12-20 20:58
SLUCHAJCIE POWZANY PROBLEM DO 13 STYCZNIA POTRZEBUJE 170000PLN MAM TYLE W FUNTACH ALE !!! KIEDY WYMIENIAC ????? PO NOWYM ROKU LICZE NA ODBICIE W 1 TYGODNIU NA 5.15 SREDNI PISZCIE SWOJE SUGESTIE DZIEKI
toomy26 / 83.9.255.* / 2007-12-22 11:23
nie licz na mocnego funta w najblizszych latach.zlotowka bedzie sie umacniac wraz z ze wzrostem stop procentowych.jak bedziesz zwlekal to dostaniesz za 1 gbp 4,5 zl.wiem bo czytam komentarze.Jestem specjalista ds funduszy inwestycyjnym w firmie aegon i
rozkminka / 2008-01-10 22:23
czesc toomy26
Aegon powiadasz wlasnie sie zastanawiam nad dywersyfikacja portfela przy pomocy waszych programow i zastanawia mnie fakt Za zarzadzanie trzeba placic 1.95% a jak jest z prowizjami poniewaz slyszalem,ze czasem sa nawet rowne o% ?
Mysle nad aedonem poniewaz fajny jest ten parasol z mozliwoscia 12 alokacji i 12 transferow za darmo.
Mozesz polecic dobry fundusz w GBP z madra konwersja na stale tzn na wyjsciu tez
rozkminka / 2007-12-22 12:28
dzieki toomy26 - na funta nie licze w najblizszym czasie - Dopiero od 2009 wedglug mnie ta waluta bedzie sie umacniac Ale caly czas mam dylemat Co zrobic z funtem do 13 stycznia ? bo do tego czasu musze miec zlotowki .Kiedy wymieniac ? Od wielu lat jest taka prawidlowosc , ze po nowym roku funt idzie delikatnie do gory Zawsze przed swietami bozego narodzenia natomiast maleje Ale w tym roku na chwile odbil o pare groszy A teraz znow na dol dlatego caly czas sie zastanawiam CZy przed sylwestrem lub zaraz po pojdzie delikatnie do gory choc wiadomosci/komentarze i prognozy sa takie jak pisales!!! ze bedzie szedl na dol .
Argumentuje to moje zastanawianie sie nad sprzedaza faktem co dzialo sie z funtem pomiedzy 13-17.12.2007 http://stooq.pl/q/?s=gbppln&c=10d&t=l&a=lg&b=0
pomimo tego ,ze i tak bylo wiadomo ,ze funt traci co do innych walut a polacy przywiezli lub przyslali duzo funtow przed swietami -dziwne ale moze mialo co innego wplyw na to o ktorym nic nie wiem dlatego Prosze o wskazowki/przemyslenia
miki3d / 2008-01-11 12:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgodnie z raportem analityków mojego macierzystego banku funt umocni się w stosunku do złotówki w przeciągu najbliższych 3 kwartałów.
rozkminka / 2008-01-12 00:57
Witam
Zastanawiam sie nad aegonem a czytalem ze zainwestowliscie z mezem sporo pieniedzy -wiec mam pytranie poniewaz rozmawialem z ich doradca,ktory powiedzial mi o oplacie za zarzadzanie 1.95% , mozliwosci alokacji 12 razy w rozku i 12 razy transer tez za darmo czyli typowy parasol Ale zastanawia mnie fakt 0% prowizji w niektorych przypadkach ale dokladnie nie wiem jakich - mialem sprawdzic na ich stronie ale szczerze jestem poczatkujacy i z czasem u mnie tez nie najlepiej dlatego Prosze o cenne wskazowki jak Macie doswiadczenie .
Mozsz rozwniez powiedziec o GBP - Jaki bank tak prognozuje co do wzmocnienia sie GBP wzgledem PLN poniewaz to moj glowny problem Posiadam ponad 100k GBP i jeszcze nie wymienilem w pore myslac ,ze moze po nowym roku odbije -Glupota ludzka nie zna granic! Wiec teraz mysle nad wymiana tzn dywersyfikacja na inne waluty tzn chce przeslac za pomoca PKO BP SA na nowo otwarte konto do UK konkretnie do Nat West Bank na konto Welcome - za darmo! i tam zamienic czesc na EUR,USD - z nadzieja ,ze wybory prezydenckie wzmocnia ta walute a kryzyz na rynku nieruchomosci sie wreszcie skonczy w USA a czesc zostawic w GBP.Bardzo Prosze o odpowiedz Pozdrawiam
Mikolaj Bydgoszcz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy