Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestowanie w spółki surowcowe

Inwestowanie w spółki surowcowe

Adasiek / 85.128.58.* / 2007-06-18 20:20
http://portfel.bblog.pl/wpis,interesujaca;oferta;union;investment,4900.html - czytał ktoś? Natknąłem się na ten wpis kilka dni temu i zacząłem myśleć nad wrzuceniem do mojego portfela jednostek UniAkcji Nowa Europa - dobry to moment? aktualnie mam Legg Mason i bph dynamiczny.
Wyświetlaj:
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-06-18 20:51
nie podajesz jakiego masz legg masona - bo w ramach tego TFI są różne fundusze ;) bph dynamiczny.. cóż - dobry funduszu. dość ryzykowny, ale ma baaardzo ładne wyniki. UniAkcje Nowa Europa to fundusz, inwestujący w większości w rosji ( 60% ) a Putin z załogą nie lubią jak im coś spada na wartości ;) w portfelu funduszu są akcje gazpromu, lukoilu, ale także naszego pkn orlen. myślę, że w sumie warto zainwestować w ten fundusz.
nuska / 81.169.183.* / 2007-06-20 09:43
o widze że wreszcie ktoś kto się zna na rosyjskim rynku, bo zawsze wszyscy twierdza że u ruskich to strach inwestować, a tak naprawdę ryzyko jest tam sporo mniejsze niż u nas (i to już opinia analityków z zachodu), fundusz UI NowaEuropa ma jak dla mnie świetny skład inwestycyjny i spólki przedewszyskim paliwowe, a ceny ropy i gazu cały czas idą w górę, więc powinny być niezłe zyski
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-06-20 22:51
może zna to za dużo powiedziane ;) ale wszyscy wiedzą, że u ruskich władza steruje cała gospodarką i nie pozwoli żeby coś im tam spadło na wartości - zwłaszcza jeśli chodzi o kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa. UI miało nosa z tym fundusze - jakby nie patrzeć dobrze się zapowiada - oby za myśleniem poszły faktyczne wyniki a będzie bajka.
mruwa / 87.204.69.* / 2007-06-18 20:29
W sumie jeśli interesuje cie inwestowanie za granicą to poczytaj troche o Merrill Lynch lub o Franklin Templeton. Są to jedne z największych zagranicznych funduszy które inwestują praktycznie we wszystko - energie, nowe technologie, spólki zajmujące sie wydobywaniem paliw, itp. Pozdrawiam
~tolek / 85.214.63.* / 2007-06-20 14:36
A tak wogóle to czemu ty mrówko tak wszędzie piszesz o Lynch'u, czy oni naprawdę są tak rewelacyjni?? Co do Tempeltona to zgadzam się w pełni że to pierwsza liga i sam z nich korzystam. Ale Mery nie ma wcale rewelacyjnych wyników (w części sektorów znam sporo polskich funduszu które mają lepsze wyniki a prowizje i koszty sporo mniejsze)
teddy / 192.108.114.* / 2007-06-20 09:39
Tyle, że prowizje też mają spore, a że Adasiek nie napisał jakimi kwotami dysponuje to ciężko ocenić, poza tym Union to fundusz polski więc inwestuje się złotówki i tutaj odpada spore ryzyko związane z wahaniami kursów walut. Tylko mi się nie za bardzo podoba że oni aż tyle w Rosji inwestują, bo u wujaszka Włodii to różnie jeszcze może być..., ale fundusz sam w sobie to wreszcie jakaś dobra próba wejścia w rynki surowcowe przez giełdę, a nie bezpośrednio, dzięki czemu można grać na mniejszych środkach, bo zakupy bryłek ropy czy gazu to tylko dla większego kapitału i olbrzymiej wiedzy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy