Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inwestowanie w surowce. Co przyniesie zyski w 2016 roku?

Inwestowanie w surowce. Co przyniesie zyski w 2016 roku?

Wyświetlaj:
ketme / 109.238.48.* / 2019-02-13 07:11
Działam z surowcami w XTB. Ropa, złoto i srebro. Jak z wynikami? Całkiem przyjemnie, niezłe wyniki, sporo udało się z tego wyciągnąć i o najważniejsze - nie są to wyniki jednorazowe, one wciąż się powtarzają, ale ja też odpowiedzialnie podchodzą do swoich tematów. To nie jest zabawa w inwestowanie - decyzje są przemyślane.
katoro / 212.96.244.* / 2018-09-06 10:22
ZŁoto, srebro, ropa - to moje tematy, które po prostu pozwalają mi wyciągnąć przyzwoitą kasę. Działam z XTB, na koncie basic dają gwarantowany stop loss. Poza tym macie konto testowe, jest opiekun i wszystkie istotne materiały + codzienne analizy. Przynajmniej z mojej perspektywy to jeden z takich tematów, które po prostu warto podjąć - o ile macie o tym jakiekolwiek pojęcie.
kortes / 212.96.244.* / 2016-06-14 13:51
Surowce to według mnie zbyt duże ryzyko - ciągle się coś zmienia, stawki skaczą, można mega stracić. A jeśli tematy, które przynajmniej wydają się być pewniejsze i przynosić realnie wyższe zyski, to na pewno Blue Investment Group. Chodzi o obligacje prywatne. Sądzicie, że w sytuacji kiedy oni kupują mieszkania z rynku bankowego za śmieszne grosze i takimi mieszkaniami zabezpieczają obligację, to można na niej nie zarobić?
members / 149.154.153.* / 2018-05-28 08:19
To całkowicie inny poziom zysku - obligacje prywatne to dosłownie kilka procent w skali roku, a ryzyko i tak istnieje. Jeśli chcesz konkretnych zysków to działaj na surowcach z XTB. Tutaj płynność jest wysoka, masz odpowiednie zabezpieczenia i wszystko jest do ogarnięcia, ale pracy to wymaga rzeczywiście mnóstwa. Na XTB zaczynałem od forexa, teraz w portfelu mam akcje i surowce. Uważam, że całość jest teraz odpowiednio skomponowana.
Fred.f / 5.172.247.* / 2016-02-14 23:51
Banka spekulacyjna na wszystkim wiec i na surowcach tez
sdfg / 94.78.182.* / 2016-02-14 21:27
na pierwszym semestrze każdej szkoły handlowej przecież mówią, że w dłuższej perspektywie surowce zawsze tanieją
mentos 007 / 89.73.140.* / 2016-02-14 15:44
Od kiedy miedż jest metalem szlachetnym?
Tylko oszczędnością i pracą ludzie się bogacą / 87.205.205.* / 2016-02-14 15:15
Najważniejszym surowcem jest ropa, szczególnie dla Stanów, bo konsumują ok. 20% światowego wydobycia, a zasoby wyczerpują się, i to dlatego toczą się o nią ciągłe wojny, zwane szerzeniem "demokracji", wyniku czego giną miliony ludzi, całe państwa obracane są w gruzy, a miliony ciągną do Europy, żeby zabrać pracę i dochody jej mieszkańcom.
Bo ropy nie przybywa, tylko stale ubywa, na skutek grabieżczej polityki neokolonialnej globalistów, bo model gospodarczy oparty na chorej chciwości i dążeniu do maksymalizacji zysku zbankrutował, bo służył wąskiej elicie, zadłużając i odbierając pracę pozostałym, likwidując środki na emerytury i ochronę zdrowia.

Zerowymi, a teraz już nawet ujemnymi stopami % i zmuszaniem do życia ponad stan i bezmyślnego marnotrawstwa pracy, energii i surowców na niepotrzebne nikomu bzdety, dziką konsumpcją, na kredyt, likwiduje wzrost gospodarki niszcząc oszczędności, które są fundamentem inwestowania, za to promując spekulacje, co doprowadza do coraz większych krachów, nad czym utracili właśnie kontrolę.
Bo dawno już minęły czasy, że mógł światem kierować jeden ośrodek, który do tego pozbawił się bazy produkcyjnej i chciał rządzić drukowaniem papierków bez pokrycia, żeby przejmować i kontrolować cudze bogactwa.
Widać to p0io stanie naszej "gospodarki", po 26 latach "transformacji", z naszego w cudze, przy jednoczesnym parokrotnym powiększeniu rekordowych długów i pozbawieniu się suwerenności nad własnymi interesami.

Ratowanie tej piramidy finansowej przez wiele lat "stymulacją" długów bez pokrycia doprowadziło tylko do fałszywego odczucia niby wzrostu, a tak naprawdę do marnotrawstwa bilionów poprzez błędne inwestycje, na które nie ma popytu, a robione były przy sztucznie wysokich cenach i kosztach, wchodząc teraz w życie kiedy coś potaniało o 70% a wysokość kredytu pozostał doprowadzą do bankructwa zarówno producentów jak i tych, co im głupio pożyczali.
Widzimy już co dzieje się z inwestującymi w łupki, czy w metale, jak i z bankami na całym świecie.

I to jest dopiero początek katastrofy tego rozbawionego ale tonącego już i nie do uratowania Titanica, po zderzeniu z górą lodową, o czym większość zamknięta pod pokładem zakłamanej propagandy jeszcze nie zdaje sobie sprawy.
halo:-tu-zielona-wyspa / 31.6.193.* / 2016-02-14 19:12
1000/1000! A szczególnie, tu cytuję:"...za to promując spekulacje, co doprowadza do coraz większych krachów, nad czym utracili właśnie kontrolę.", choć cały wywód to prawda!
lolo)) / 89.64.32.* / 2016-02-14 14:55
to wszystko polityka - brudna i śmierdząca, a na samej górze PIENIĄDZ I WŁADZA, które zawładnęły umysłami większości ludzi
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-02-14 14:37
Czemu inwestorzy nie inwestują w ludzi starych w leki dla nich .Tylko kasę chcą na tym trzepać.Stary chory to nie biznes ,ty musisz się zapozyczyc u nich byś nadal miał u nich długi.Cała prawda o ludziach pasożytach wychowaliśmy ich na własnej pracy.Może czas ocenić ten proceder.Polityków tez chcieliby jak najwiecej zarabiac .Za co?
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-02-14 14:11
To wasze pieniądze wy inwestujecie,a nie jakiś goguś z USA Skąd inwestor wie że bedzie susza .Inwestorzy doprowadzają do wojen a nie zwykły pracowity człowiek .Ludzie walczą bo oni tak chcą.To zwykli ludzie giną .oni nie ich rodziny też nie.Harujesz po to by zaspokoić ich.Gdzie tu jest Bóg. Bóg nie karze zabijać tylko inwestor.A wy nie chcecie wiary ,tylko kasy.Cała prawda o ludziach .Kler to też inwestorzy,w kasę ,gdzieś mają wasze życie.Nie widzicie tego?
ulbab / 213.216.112.* / 2016-02-14 14:11
To są po prostu spekulacje giełdowe i inwestowanie w nie jest swoistym rodzajem samobójstwa
Kto zarabia? Państwowe i prywatne firmy sprzedające surowce.
o 73 proc. zmniejszyła się cena gazu ziemnego. Obecnie 1000 metrów sześciennych na giełdzie kosztuje około 70 dolarów. Dla porównania w 2008 roku jego cena dochodziła do 500 dolarów. PGNiG obniżyło odbiorcom indywidualnym od poniedziałku cenę o zaledwie 6,5%.
Cena ropy wynosiła 110$ za baryłkę a wczoraj kosztowała zaledwie 27$ za baryłkę. Cena benzyny zmalała zaledwie o 25% przy spadku ceny surowca o 75%.
To kto jest spekulantem? Wychodzi mi na to, że Orlen, PGNiG itp osiągając spekulacyjne zyski przy poparciu mafii rządowo-sejmowej.
tfvuj / 92.22.139.* / 2016-02-14 13:54
inwestowanie w spekulcje nie jet moralne wiec straty "inwestorow" tylko ciesza; jeden spekulnt kupil prawa do leku ratujcego zycie by podniesc cene o 5000% - dla katolikow, pseudoprawicowcow to guru biznesu, dla mnie zwykla kanalia, tak wlasnie dziala rynek spekulacji - przyczyna rozwarstwienia spolecznego i,puperyzcji wiekszosci ludzkosci przez,kapital, spekulacujny ( w Polsce gdy sie pojawil ceny nieruchomosci skoczyly dwukrotnie w kilka tygodni - co z tego dobrego dla Polakow?)
oschung / 213.216.112.* / 2016-02-14 13:52
To jest początek światowego krachu. Jego maksimum powinno być w okolicy kwietnia 2016 jak Chiny swoją walutę zrobią wymienialną na złoto, a cały handel ropą będzie przechodził przez szanghajską giełdę wymiany złota, która rozpoczyna właśnie w kwietniu swoją działalność. W tej chwili to jest agonia Dolara, wkrótce okaże się ile te kolorowe papierki są rzeczywiście warte bo amerykańskiego złota nikt nie widział na oczy a amerykańskie maszyny wciąż drukują $ z rzekomym pokryciem w złocie bo utrzymanie baz wojskowych na całym świecie i wojenki na wszystkich kontynentach kosztują... Pieniędzy brakuje to drukują ile mogą, banki trzymają te dolary jako depozyty aż okaże się, że trzymają w skarbcach sterty kolorowych papierków nic nie wartych....
Ość / 89.70.18.* / 2016-02-14 14:20
Znowu cepa cepem cepisz. Złoto jest tyle samo warte co co makulatura, jeśli będę w stanie zjeść złoto to będzie cenne, jeśli będę w stanie zjeść makulaturę jest cenna... o tyle makulatura ma przewagę, że można nią napalić w piecu i mniej zjeść ( złoto jest dla mnie cenne, jak się znajduje na komputerowych stykach)
Szwagier i Ja / 188.106.122.* / 2016-02-14 13:49
Tylko surowce! Szwagier i ja zainwestowalismy w surowce i kupilismy wozek, dokladnie w surowce wtorne. Puszki po piwie, blacha, a jak sie da ukrasc to i kawalek szyny. Interes kwitnie.
ip / 94.254.147.* / 2016-02-14 13:43
Proste - sprzedawało się sprawnie państwowe cukrownie mądrzejszym inwestorom a teraz kupuje się za państwową kasę dziurawą rafinerię Możejki na Litwie ( ratowaliśmy Litwinów naszą kasą), kopalnie bez sensu w Afryce (chyba Zair), kopalnie kolejną miedzi w Ameryce Południowej. Wszystko bez personalno- majątkowych sankcji wobec beztroskich wydawaczy naszych wspólnych pieniędzy. Co dalej? Bieda- nie ma co sprzedać, bo nawet malo wolni polscy robotnicy za 1/4 standardowej pensji europejskiej uciekają. Mądrzejsi od tych chytrusków? Zdecydowanie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy