Forum Forum inwestycyjneFundusze

inwestowanie w walutach obcych

inwestowanie w walutach obcych

Bloomina / 2008-08-18 20:16
Witam:)
Mam 4 cyfrowe srodki inwestycyjne w euro i funtach. Czy oplacalne jest inwestowanie w fundusze prowadzone w walutach obcych?Czy moze lepiej piniadze wymienic i inwestowac w zlotych?Z gory dziekuje za porady:)
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-08-19 14:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli przewidujesz osłabianie się złotego, warto inwestować w walutach. Jeśli chcesz mieć dobrze zdywersyfikowane środki, inwestuj częśc kasy w walutach. Jęsli chcesz zapewnić sobie dywersyfikację geograficzną, możesz to zrobić niemal wyłącznie poprzez fundusze zagraniczne denominowane w walutach obcych (lub ich droższe hybrydy - funudsze funduszy, polisy inwestycyjne). Jeśli chcesz, aby Twoimi pieniędzmi zarządzali prawdziwi profesjonaliści, to prędzej ich spotkasz w zagranicznych fabrykach niż w polskich.
domino85 / 87.192.71.* / 2008-08-18 21:49
nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie, kazda opcja moze przyniesc rownie duze zyski jak i straty, inwestujac w w walutach obcych masz wieksze mozliwosci, wieksza ilosc fund do wyboru, obecnie mam ulokowane srodki w skandi, przed rozpoczeciem tej inwestycji posiadalem srodki w euro wymienilem je i wplacilem w zl masz do wyboru konto dodatkowe i podstawowe, i w zaleznosci od rodzaju fund inwestujesz nie tylko w pln, natomias nie wiem czy mozna wplacic bezposrednio w walucie obcej..nie poinformowano mnie o tym;/ jesli cos zle napisalem prosze poprawic:) pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy