Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

inwestycja na 1-2 lata

inwestycja na 1-2 lata

asiareal / 2007-12-14 02:01
witam, przez najblizszy rok planuje odkladac ok 1000 euro miesiecznie. chcialabym od razu zaczac to inwestowac, czy moze radzice mi odlozyc to na konto oszczednosciowe i dopiero po roku, kiedy zbieze sie konkretniejsza suma ( ok 50 000 pln), zainwestowac w fundusze przez nastepny rok (za 2 lata bede potrzebowala cala zaoszcedzona sume). jesli tak to jakie?? jestem otwarta na wszelkie propozycje
Wyświetlaj:
Kati / 91.94.153.* / 2007-12-22 19:53
A ja proponowałabym Ci kontrakt lokacyjny, pozwala on uzyskać dla euro ok 10% stabilnego zysku rocznie. Biorąc pod uwagę okres 1-2 lat oraz sytuacje na rynku uważam to za dobre rozwiązanie. Zapraszam na stronę www.dtsfinance.pl
Idyll / 2007-12-23 15:38 / Bywalec forum
No tak ale pozostalibyśmy przy walucie, a jeśli asiareal nie wydaje na codzień euro, to na pewno lepiej byłoby zainwestować kapitał w złotówkach. Nie sądzę bowiem, że obecnie, przy dużych dotacjach, dobrej dynamice eksportu, napływie kapitału ze Strefy Euro, euro jako waluta będzie słabła - jest to bardzo mało prawdopodobne.
Kati / 91.94.153.* / 2007-12-22 19:53
A ja proponowałabym Ci kontrakt lokacyjny, pozwala on uzyskać dla euro ok 10% stabilnego zysku rocznie. Biorąc pod uwagę okres 1-2 la oraz sytuacje na rynkut uważam to za dobre rozwiązanie. Zapraszam na stronę www.dtsfinance.pl
klon / 150.254.36.* / 2007-12-14 16:45
Northcoast. Nic więcej.
DonSache / 2007-12-14 12:46 / portfel
Żadnych parasoli, polis czy fundów akcyjnych przy horyzoncie 1-2latai obecnej sytuacji. Uważaj na naciągaczy na forum, głównie z tymi dającymi nr GG - oskubią Cię dla prowizji.

Sprawa jest prosta, załóż konto np. w mBanku (nie musi być koniecznie ten bank, chodzi o możliwość bezprowizyjnego nabywania, zbywania i konwertowania jednistek), wpłacaj kasę na bezpieczny fundusz, np. Skarbiec ochrony kapitału (fundusz wybierz sama, być może obligacyjny będzie lepszy albo konto emax) i wybierz kasę po 2 latach. Proste, bezpieczne, bezprowizyjne. Na giełdzie jest nieciekawie i nie wiadomo co przyniosą fundy akcyjne, więc się w nie nie pakuj.

Pozdrawiam
Idyll / 2007-12-23 15:34 / Bywalec forum
Ja natomiast poleciłbym inwestowanie równych miesięcznych kwot w jeden, dobrany do potrzeb i poziomu akceptacji ryzyka produkt. Najpewniej bylyby to fundusz obligacyjny: jak UniObligacje Nowa Europa, niedawno czytałem fajny artykuł na temat tego funduszu i wiem, że inwestując w niego będzie można zarabiać na obligacjach z Turcji, czy Węgier.
GKSF / 2007-12-14 10:00 / Inwestor
Zasadniczo mam tylko pytanie - czemu ta kwota będzie Tobie potrzebna za dwa lata? Przyznam się szczerze, że inwestycja w fundusze akcyjne na 1-2 lata może być błędem. Na tak krótki okres inwestycyjny nie polecam żadnych ryzykownych środków. Już raczej coś zrównoważonego, hedge, lub fundusze rynku pieniężnego, obligacje.

Chcę tylko powiedzieć, że przez dwa lata na akcjach można sporo stracić (można liczyć na swoje szczęście, ale...).
Idyll / 2007-12-14 07:22 / Bywalec forum
Proponuję zainwestować równe kwoty miesięcznie. Taka strategia pozwoli ci na rozłożenie ryzyka w czasie. Na okres 1-2 lat proponuję zainwestować w funudsze akcyjne (mniejszą wartość) - jak np. Legg Mason, czy UniKorona Akcji, większą część kapitału zainwestuj w funudsze pieniężne, najlepiej pod parasolem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy