INWESTYCJA

michal1981 / 195.116.40.* / 2007-11-06 20:29
Hej mam wolne środki rzędu 12.000 zł i chciałbym je jak najlepiej pomnożyć przyjmując okres inwestycji 1,5-2 lat
W chwili obecnej widzę niepewną sytuację na GPW
Może poradzicie mi w co inwestować żeby zarobić więcej od lokaty 5,75% w Getin Banku?
Wyświetlaj:
scolnus / 2007-11-09 13:49 / portfel
Ja oszczędności inwestuję w fundusze, Potem w zależności od sytuacji na rynku konwertuję je na fundusze akcji, obligacji lub pieniężne.
Gdy akcje rosną konwertuję na fund akcji, jak sytuacja jest niepewna konwertuję na fund. obligaci, jak jest bessa konwertuję na fund. pieniężne.
jolie / 2007-11-08 09:21
Choć okres inwestycji krótki spróbój wrzucić w program inwestycyjno - oszczęnościowy.Robię podobnie ale na trochę dłużej bo na 5lat.
Grzegorz Świetlik / 2007-11-12 13:58 / Ekspert Fortis Bank
Przy okresie inwestycji 1.5-2 lata radzilbym jednak lokate albo fundusz rynku pienieznego, zeby po 2 latach nie okazalo sie ze pieniedzy jest mniej.

A propos uwagi Scolnusa. Dlaczego na fundusz obligacji jak sytuacja jest niepewna? Ja widzialbym raczej taki scenariusz - jest niepewnie, inwestorzy pozbywaja sie roznych inwestycji uciekam do pienieznego. Idzie bessa, beda obcinac stopy procentowe zeby rozruszac gospodarke - wybieram f. obligacji. :)

Najnowsze wpisy