Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestycja w fundusze Merrill lynch

Inwestycja w fundusze Merrill lynch

hazan / 62.121.71.* / 2006-02-03 22:28
Witam
Chciałbym się was poradzić w sprawie funduszy Merrill lynch - planuję inwestycje w poniższe fundusze (procenty to ilość mojego kapitału jaki zamierzam włożyć)

World energy found: 15% funduszy USD
World mining found: 15% USD
Emergine eurpoe found 20% funduszy EUR

Pozostałe 50% funduszy chciałbym przeznaczyć na polski TFI które zabezpieczą moją
inwestycje zagraniczną. Myślę tutaj o :

Skarbiec Waga :25%
Arka zrównoważony 25%

Chodzi mi też po głowie bardziej agresywny układ czyli

Skarbiec Waga :25%
Arka akcji 25%

Proszę o wasze porady i sugestie co do mojego portfela - a moze jest już ktos kto inwestował w Merrill Lynch i majakies doswiadczenia ?
Wyświetlaj:
uop / 2006-03-01 15:49
mam pytanie czy juz zainwestowales? jak wygladaja szczegoly wykupienia jednsotek merill lynch? i ew. stopa zwrotu w skali 1-2 lat
Jarek / 87.207.184.* / 2006-02-03 23:46
Stary, ale żeś przekombinował. po co tak - prościej też można (też bezpiecznie)
PZdr
hazan / 62.121.71.* / 2006-02-04 00:19
Co znaczy przekobinował ?? - proszę o informacje co znaczy prosciej lub o poważne odpowiedzi - inwestuje dość sporo i stad duże dywesyfikacja.
tml / 83.5.35.* / 2006-02-06 23:49
Oo, ciesze sie bardzo, ze natrafilem na taki temat - sam wlasnie sie zastanwiam nad ulokwaniem czesci moich oszednosci na jednym z luksemburskich funduszy za posrednictwem firmy Xelion (doradcy finansowi).

Jednak mimo, ze czesc moich zarobkow jest w euro to oszednosci (glownie lokaty krotkoterminowe) mam wylacznie w zlotowkach. Stad mam kilka pytan:
- gdzie najlepiej kupic euro (w kantorze i negocjowac kurs?)
- jak w skali roku sadzicie beda wachania na lini pln/euro (wiadomo, ze ciezko to przewidziec i wiele moze sie zdarzyc, ale chodzi mi o bardzo ogolne informacje, wasze opinie, aby ewentualnego zysku nie stracic na roznicach kursowych)
- gdzie najlepiej mozna dowiedziec sie wiecej o tych funduszach (dotychczasowe wyniki z kilku ostatnich lat, prognozy na obecny rok itd. - google oczywiscie juz mi nieco pomoglo ;))

I oczywiscie czekam na wszelkie inne rady i sugestie w tym temacie - gdzie warto inwestowac, jak itd.

Z gory dziekuje wszystkim, ktorzy poswieca chwile swoje czasu ;)

pozdrawiam,
Tomek
bikop / 217.17.46.* / 2006-02-19 19:29
www.skandia.pl, ciekawe rozwiązania, zainwestowałem rok temu w Meril L za pośrednictwem tej firmy, mam 22%+, jak chcesz dam ci kontakt do gośscia w Warszawie.
hazan / 62.121.71.* / 2006-02-11 14:29
polecam lekture zawartosci strony www.mlim.co.uk
masz tam tez historie funduszy. Wazne sa tez rekomednacje analitykow merrill lynch na ten rok - a mowia one wlasnie o rynkach szybko rozwijajacych sie i o surowcach
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy