Forum Forum Eksperckie - Twoje InwestycjeInwestycje

inwestycja w fundusze zagraniczne

inwestycja w fundusze zagraniczne

macaron / 2007-11-19 00:39
Witam, chce zainwestować większą kwotę w fundusze akcyjne. Oswoiłem się już z ryzykiem i wiem czym to pachnie. Mam pytanie odnośnie zagranicznych funduszy akcyjnych, które znalazłem w ofercie Aegon- Templeton, HSBC, Merill Lynch. Czy ktoś wie jak często odbywa się wycena jednostek?
Mój entuzjazm obniża nieco informacja o transferze środków, który może potrwać do 7 dni roboczych od wydania dyspozycji. Czy zdąże zareagować w przypadku jakichś zawirowań i przenieść środki na fundusz stabilnego wzrostu np?
Proszę o opinie jezeli ktoś ma doświadczenia w tym temacie
Wyświetlaj:
877 / 87.205.41.* / 2007-11-25 22:53
Po 1 mbank jest dla amatorow a nei dla inwestorow

po 2 Aegon ma najlepsza oferte na rynku jelsi si eiwnestuje to dlugoterminowe i oplaty loikwidacyjne wlasnei w Aegonie utzrymuja potencjalnego klienta przed wczesniejszym wyjsciem a tym samym pozwlaja mu wiecej zarobic

pieniadz w czasie robi wielkie wyniki
bartekkoplin / 2007-11-27 16:17
od 2 listopada wykupilem ubezpieczenie w skandii i mam dostep do 41 funduszy w tym merry lynvh i templeton. moj portfel to maksymalne ryzyko. Moja doradzyni w open finance jak zobaczyla sklad to zrobila wielkie oczy.. od 2 listopada do dzis po odliczeniu oplat i stracilem niewiele..

skandia jest lepsza od aegona przy dluzszej inwestycji przy zmniejszonych % oplatach rocznych
marzena k / 88.199.184.* / 2007-11-28 19:02
A czemu nie Millennium Prestige? Też ma ponad 50 różnych polskich funduszy i Black Rocka
fundusze luksemburskie, kiedyś sygnowane nazwą Merrill Lynch.
Oczywiście indywidualny doradca, który nie dość że doradzi to jeszcze pilnuje.
Ale musicie mieć min. 100 tys.
Marzena
karwunio1977 / 2007-11-27 22:03
Powiedz mi jak długo masz zainwestowane pieniądze w Skandi? Oraz % do wartości portfela jak dużo straciłeś?
karwunio1977 / 2007-11-24 17:07
co do inwestycji w Aegon, Axe itd itp kolega poradził mi żeby nie wchodzić w te portfele. Sam miałem wejść w AXE lub Aegon ewentualnie Skandia, obecnie zastanawiam się nad tym poważnie. KOlega zaznaczył mi że te instytucje mają duze opłaty za wejście i ponadto kapitał jest blokowany na kilka lat przy jdnoczesnym niegwarantowaniu zarobku. Za wyjście wcześniejsze ponosimy opłaty związane ze wcześniejszą likwidacją portfela, które wynoszą nawet do około 10%. Poradził mi abym założył rachunek w mbanku gdzie można kupować i sprzedawać jednostki funduszów inwestycyjnych bez ponoszenia tak wysokich kosztów. Co o tym sądzicie? Pozdr
bnbjghui / 82.160.51.* / 2007-11-20 20:08
z tego, co wiem, wycena odbywa się codziennie. A fundusze nie nadają się do spekulowania, chociaż wskazane jest wyjść z akcyjnych, gdy ryzyko korekty jest duże i przeczekac w rynku pieniężnym.
macaron / 2007-11-20 20:49
dzięki za odpowiedź
doradca z aegona także mnie zaznajomił z zasadami działania funduszu, ale chciałbym być jednak na bieżąco z informacjami o cenach jednostek. aegon publikue wyniki sprzed 3-4 dni, dodatkowo transfer w najgorszym wypadku to 5, w sumie max to 9 dni roboczych- czyli faktycznie mozliwość ragowania jest niewielka. wiesz może gdzie odnajdę aktualne wyceny tych funduszy? nie mogę tego odszukać przez bardzo skromne doświadczenie- będę zobowiązany za pomoc.

a przeczekanie w tych akcyjnych 3-5 lat (zwłaszacza że są ponoc już przecenione) daje jakieś większe prawdopodobieństwo na zrealizowanie zysku? wziąłem 1/3 akcji rynków wschodzących w dolarach a restza w poszła w stabilne- czy to duża wariacja w tak niepewnych czasach ;>
miki3d / 2007-11-20 16:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przyjmij założenie: jak zlecisz transfer, zostanie zrealizowany w najgorszym momencie. Nie da się skutecznie robić timingu na funduszach, nie do tego służą.
ben777 / 2007-11-28 00:11
dlaczego tak się wszyscy boją polskiego rynku? Tu chociaż na bieżąco mozna ingerować pare tygodni przeceny przecież nic nie znaczy a nie wierzę że wszyscy potracili tylko powinni ograniczyć apetyty na natychmiastowe zyski (przez to mamy te korekte

Najnowsze wpisy