Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Inwestycja w nieruchomość za granicą

Inwestycja w nieruchomość za granicą

amek / 93.180.167.* / 2014-04-25 21:15
Posiadam odłożoną gotówkę, którą początkowo chciałem ulokować w nieruchomość w Krakowie. Znajomy namawia mnie jednak, abym zdecydował się na apartament w jakimś zagranicznym kurorcie. Dał mi nawet kilka ofert z serwisu Iberiahome.pl. Może rzeczywiście wybrać jakiś atrakcyjny kurort? Ktoś korzystał z usług firm pośredniczących w zakupie nieruchomości za granicą?
Wyświetlaj:
Intransfer24 / 94.232.220.* / 2016-03-03 14:45
Wiosenna promocja - Najlepsze kursy w internecie na stronie Intransfer24.com. Możliwość wymiany walut bez zakładania konta w serwisie. Zapraszamy!
Karina82 / 109.173.159.* / 2016-02-19 10:51
Noszę się z zamiarem kupna mieszkania w Hiszpanii. Znalazłam ostatnio ciekawą ofertę agencji Greg-nieruchomości.pl, którzy oferują sprzedaż domów i apartamentów za granicą. Moja przyjaciółka korzystała z ich usług, gdy kupowała dom pod Barceloną i jest bardzo zadowolona z tej współpracy. Może ktoś jeszcze korzystał z ich usług?
Fafron / 79.184.212.* / 2016-01-25 20:00
Mieszkanie we Włoszech w cenie prawie jak w Polsce http://greg-nieruchomosci.pl/autoidx.php?idx=GRE006924&lang=pl&f_kraj=wlochy Chętnie bym takie kupił i tam zamieszkał.
572 / 2015-07-18 13:09
Nieruchomości Hiszpania, Włochy, Turcja, Chorwacja www.kancelariaherman.com
Anonimowy / 94.254.138.* / 2018-01-06 12:53
Ja też nabyłem nieruchomośc we Włoszech z pomocą Kancelarii Adwokackiej Stryjewska – Cagnetta & Partners. Najlepiej moim zdaniem poprosic dobrą kancelarię o pomoc przy chociaż by ocenie ryzyka, doradztwo.
Paweł267 / 109.173.219.* / 2015-06-30 16:17
Jeżeli ktoś ma wątpliwości związane z zakupem nieruchomości czy apartamentu za granicą, to polecam skorzystanie z usług profesjonalnych firm. Na przykład greg-nieruchomosci.pl – zajmują się tym od lat.
donkis / 192.162.26.* / 2015-11-17 11:20
Takich inwestycji jakie ma JARTOM nie było widać od lat i raczej to właśnie teraz na nich można najlepiej zarobić. Kwestia taka czy dysponujecie odpowiednim budżetem.
katalonka / 79.152.102.* / 2014-05-27 22:52
Proponuję zainwestowania w mieszkanie w Barcelonie. Miasto, które oprócz wspaniałego srodziemnomorskiego klimatu przyciąga swoim urokiem turystów z całego świata. Obecność kilku uniwersytetów sprawia że jest pełna studentów poszukujących stancji, a co najważniejsze że jest to dwumilionowe miasto tętniące życiem, przyjmującym co roku coraz więcej turystów,
przedsiębiorców, naukowców, itd.
Jeśli poszukujecie więcej informacji na temat inwestycji w Barcelonie, polecam stronę www.investbarcelona.pl
hiszpaneczka / 93.180.167.* / 2014-04-28 21:50
Do takich interesów zdecydowanie najlepsza jest Hiszpania! Tysiące turystów przez cały rok! I rzeczywiście! Emeryci potrafią tu spędzać połowę roku kalendarzowego. Jestem rezydentką, Polką na stałe mieszkającą w Hiszpanii. Odezwij się do mnie, jeśli chcesz uzyskać bliższych informacji.
radoslaw.lenkiewicz / 89.66.113.* / 2014-04-29 09:46
W mojej prywatnej ocenie nie da się na takich inwestycjach zarobić. Jak wyobrażacie sobie Państwo zarządzanie taką nieruchomością na odległość?
Jak wyobrażacie sobie kontrolowanie i zarządzanie kosztami?
Musicie zdać się na zarządcę.
Zatem pojawia się w tego typu inwestycji nie tylko dodatkowy koszt, ale także dodatkowe ryzyko z nią związane. Nie dość, że macie ryzyko związane z wyborem samej nieruchomości (prawne, finansowe, podatkowe), to jeszcze kolejne związane z zarządzaniem nią, a dokładnie powierzenie takiego zarządzania wybranej firmie. Jak zamierzacie kontrolować jej rzetelność i wypłacalność?
Przed podjęciem w ogóle decyzji o inwestowaniu w takie nieruchomości warto poczytać trochę na temat tego typu inwestycji, choćby w condo-hotele w Polsce.
Chyba żaden (chyba, bo nie mam pełnej wiedzy) z projektów, które miały "gwarantowane" stopy zwrotu takich zwrotów nie przyniósł. Zarobili na nich deweloperzy, pośrednicy sprzedający, banki finansujące i zarabiają pewnie w niektórych przypadkach operatorzy, ale inwestorzy indywidualni nie mają szans na zarobek.
Szczególnej uwadze polecam Hotel 4Kolory we Władysławowie. Doskonały przykład jak deweloper, przy pomocy pośrednika (Home Broker) i banków finansujących projekt (Getin Noble Bank i Idea Bank) ugotowali prywatnych inwestorów. Znaczna część z nich kupowała "apartamenty" omamiona "gwarantowanymi" stopami zwrotu z inwestycji.
Projekt ma już 2 lata opóźnienia. Ani jeden budynek nie został oddany do użytkowania. Inwestorzy nie mają aktów własności, nie mówiąc oczywiście o gwarantowanych czynszach.
W dzisiejszych czasach przy obecnym rynku (wciąż spadające ceny) bardzo trudno jest inwestować w nieruchomości. Nie oznacza to oczywiście, że nie zdarzają się perełki, bo się zdarzają, ale takie perełki na ogół zgarniają z rynku zawodowcy. Takie są proszę Państwa realia. Nie wierzę, że profesjonalny pośrednik przegapi okazję i sam jej nie kupi. Więc szanse na to, że ktoś wystawi Państwu okazyjną nieruchomość do kupienia są w mojej prywatnej ocenie minimalne.
Jeżeli już koniecznie inwestować w nieruchomości, to proponuję zacząć od czegoś na rynku lokalnym. Najlepiej lokal w dużym mieście będącym jednocześnie dużym ośrodkiem akademickim, który można później bez problemu sprzedać. Dużą popularnością cieszą się kawalerki, dwa pokoje na niewielkim metrażu. Nie ma niestety co liczyć na rewelacyjne stopy zwrotu z tego typu inwestycji przy zakupie takich nieruchomości po cenach rynkowych. Ale na tym przynajmniej nie sparzycie się Państwo mocno. Jak okaże się, że biznes nie wyjdzie, to bez większych problemów będziecie w stanie upłynnić taką nieruchomość. W najgorszym przypadku wyjdziecie Państwo z inwestycji z małą stratą. Można to będzie traktować jako cenę za naukę, doświadczenie i lekcję o rynku i tym jak on w rzeczywistości funkcjonuje ;)
Osobiście uważam, że inwestować należy na rynkach, które się zna, rozumie i ma się na nie jakiś wpływ, bądź też przynajmniej można sprawować nad tym kontrolę. Inwestowanie w nieruchomości za granicą uważam za szaleństwo na które mogą sobie pozwolić tylko bardzo zamożni ludzie. Bo jak ma się dużo środków, to zawsze można pozwolić sobie na poniesienie straty. Choć tego typu działania są z reguły irracjonalne.
Zachęcam również do dyskusji.
radoslaw.lenkiewicz@gmail.com
lenny / 213.158.216.* / 2014-05-14 10:15
czy ktoś ma inne zdanie na ten temat?
balu272 / 93.180.167.* / 2014-04-28 21:40
Kraków nie jest złym pomysłem, biorąc pod uwagę, że mieszka w nim ok. 200 tys. studentów. Ponadto wiele młodych rodzin mieszka w wynajętych lokalach. Musisz zastanowić się nad plusami kupna mieszkania w dobrym kurorcie. Uderzałbym w jakieś nadmorskie miejscówki.
amek / 93.180.167.* / 2014-04-28 21:45
Kupno apartamentu w kurorcie też ma swoje plusy. Wybierając nadmorski kurort masz pewność, że wynajmującymi będą turyści, wielu majętnych emerytów spędza zimy w cieplejszych rejonach (choćby Niemcy) i naturalnie sam będę wykorzystywał mieszkanie do własnych celów. Kto wie, może nawet kiedyś w nim zamieszkam!
Fredkaa / 93.180.167.* / 2014-10-13 13:23
Nie zgodzę się, że inwestycja za granicą generuje nadmierne koszty utrzymania. Mam apartament w Hiszpanii. Przed zakupem skrzyknęłam się z innymi Polakami - masowe zakupy z Iberia Home.pl :). Solidna firma! Mamy jednego wspólnego opiekuna wszystkich apartamentów i co miesięczne rozliczanie! Dla kontroli raz w miesiącu ktoś z nas jedzie na miejsce i ocenia prace.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy