Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Inwestycja w nieruchomości 2012

Inwestycja w nieruchomości 2012

skomentuj
Robert Kurzaj / 2012-02-06 13:34
Mamy teraz pewien kryzys jeżeli chodzi o nieruchomości, mieszkania są (moim zdaniem za drogie). Czy waszym zdaniem warto inwestować w nieruchomości w tym roku? Czy tak wydane pieniądze zwrócą się nam z nawiązką?
Wyświetlaj:
glebas / 212.96.244.* / 2012-02-29 13:04
W Polsce mieszkania teraz będą tylko coraz tańsze... Jeśli inwestować to w powierzchnie magazynowe - tutaj jest szansa na szybko zwrot z inwestycji. Zobaczcie - http://hale.jartom.com/nieruchomosci/index.php?szukaj=1&lang_id=61&rodzaj_tr=0&rodzaj_n=hale&rodzaj_h=mt&rodzaj_t=s&od=&do=&woj=7&numer=&x=80&y=18 - na nabywców czeka mnóstwo nieruchomości.
Przemax / 78.133.167.* / 2012-02-10 17:17
Hej

IMHO mieszkania pojda w dol, grunty w okolicach zera lub lekki plus.

Jakis czas temu pisalem w moim tekscie p.t. Nastepne 10 lat cos takiego (fragment, razem bylo tego cos 12 punktow):

1. Moim zdaniem jesteśmy u progu wielkiego przetasowania. Podobnego zdania jest również kilku innych, wiarygodnych w moich oczach analityków. Długi zarówno całych krajów, instytucji jak i obywateli są tak wielkie, że nie mogą zostać zwyczajnie spłacone. W pewnym uproszczeniu, są z tej sytuacji dwa wyjścia - albo dłużnicy rzucą ręcznik na ring i ogłoszą bankructwo, albo rządy spłacą swoje zadłużenie, dopuszczając do dużej inflacji.

2. Jeśli nastąpią masowe bankructwa, wszyscy rozpaczliwie będą usiłowali pozyskać gotówkę. Będzie to skutkowało masową podażą rozmaitych walorów po bardzo obniżonych cenach, nie odzwierciedlających ich wartości. W tym wariancie nieruchomości, podobnie jak wiele innych dóbr, radykalnie stanieją (scenariusz deflacyjny), co stworzy możliwość kupna po atrakcyjnej cenie.

3. Jeśli do masowych bankructw nie dojdzie, za to wskutek działań rządów i banków centralnych pojawi się wysoka inflacja, nieruchomości mogą być jednymi z tych aktywów, które pozwolą chociaż częściowo
zachować siłę nabywczą zainwestowanego w nie kapitału.

Znaczy, na dwoje babka wrozyla, zaleznie czy zwyciezy opcja niemiecka, czy francusko-amerykanska ;)

Jak ktos jest ciekawy mojego gdybania, polecam http://PlanGry.pl
skomentuj

Najnowsze wpisy